Klimatronik – brak regulacji

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez darnow6839 » 26 lip 2016, 00:20

Ostatnio przy długiej trasie testowałem klimatronika. Zauważyłem, iż regulacja temperatury pokrętłem nie wprowadza żadnej istotnej różnicy w jego pracy, tzn. mierzona temperatura na wylocie kratki jest około 7-9 st.C a w aucie nie jest przesadnie zimno. Jak wspomniałem wyżej regulacja nic nie zmienia. Klima świeżo po serwisie.

Czy ktoś może mi wyjaśnić jak działa klimatronik w tym aucie i jak można diagnozować problemy z jego działaniem?

Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2013, 22:53
Posty: 76 (0/1)
Auto: Mazda Premacy, 2003r., 1.8 B+G

Postprzez Domelek » 27 lip 2016, 22:01

Czyli nie zmienia temperatury nawiewu pomimo korekty ? No mi funkcja auto też dziwnie działa mam wrażenie że coś padło może czujnik temperatury wnętrza ale sam klimatronic pracuje normalnie przy ustawianiu ręcznym. Mi w auto zmienia kierunek nawiewu i jego siłę, zamyka otwiera obieg, ale czy zakres temp to na dłuższą metę nie sprawdzałem ostatnio ale chyb właśnie ten czujnik może leży. Poza tym to mam wrażenie że kiedyś jak dałem auto to najpierw ochładzał szybko zamkniętym obiegiem, potem zwiększał temperature do ustalonej i zmniejszał nawiew i otwierał obieg i utrzymywał a nakońcu dawał eco na stałe – muszę to sprawdzić jak gdzieś dalej pojadę. <czarodziej>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sty 2014, 20:48
Posty: 326 (0/4)
Skąd: Szczecin
Auto: 2002 Premacy 1.8 ma 101 koniów na benzynę, ubrana w Lodowcowy Błękit vel"Mrufka"

Postprzez Yard » 27 lip 2016, 22:31

Na wyświetlaczu ustawiasz temperaturę jaka ma być w samochodzie i klimatyzacja ustawią się tak żeby ją utrzymywać. Na desce po prawej stronie kierownicy masz kratkę z czujnikiem temperatury (najważniejszy jest kierowca i jego komfort) a na podszybiu po stronie kierowcy masz czujnik nasłonecznienia do przewidywania zmian temperatury. Tak w uproszczeniu.
Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 22:32
Posty: 3015 (61/37)

Postprzez darnow6839 » 4 sie 2016, 12:48

Informacja znaleziona w wątku o klimatyzacji w Mazda6:
"[...] jak ustawisz na AUTO to po pewnym czasie wewnątrz auta będziesz miał taką temperaturę jaką ustawisz w °C, natomiast bez włączonej opcji AUTO, to stopnie są tylko odzwierciedleniem niebieskie-czerwone jak dla klimy manualnej, tylko że cyfrowo [...]".
Pozostaje tylko sprawdzenie czy podobnie jest w Premacy. Na razie mogę dodać że przestawiając temp. pokrętłem słychać dźwięk silniczka od klap więc pewnie coś w tym jest.

Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2013, 22:53
Posty: 76 (0/1)
Auto: Mazda Premacy, 2003r., 1.8 B+G

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy