Ubytek płynu chłodniczego.

Postprzez mefistoteles » 28 lis 2017, 09:18

Witam, w mojej maździe 5 Diesel 2.0 2009 zauważyłem, że gdzieś ucieka mi płyn chłodniczy, zazwyczaj muszę zrobić dolewkę jakieś 0,3 – 0,4 l na 1000 km. Obejrzałem wężyki, pompę wody chłodnicę itp. i nigdzie nie widać śladu płynu. Jedna rzecz mnie tylko zastanawia. Mianowicie po rozgrzaniu silnika i późniejszym włączeniu wentylatora i ciepłego powietrza na max. tak jak bym czuł w kabinie zapach tego płynu chłodniczego, a może to tylko wrażenie? Czy to może uszkodzona chłodnica nagrzewnicy? Jak to sprawdzić i czy taką chłodnicę nagrzewnicy można sprawdzić bez jej wyjmowania? A jeśli tylko wyjęcie wchodzi w grę to macie jakieś namiary na instruktaż jak to zrobić? może jakaś dokumentacja albo film? cokolwiek. Z góry wielkie dzięki za podpowiedzi.
mefistoteles
 

Postprzez mefistoteles » 30 lis 2017, 15:56

Witam jeszcze raz, jeśli ktoś z was próbował by się dostać do nagrzewnicy lub chłodniczki nagrzewnicy powietrza to własnymi siłami tam dotarłem, i w miare potrzeb zapraszam to mogę się podzielić imformacjami jak to zrobić w 45 minut. Natomiast u mnie płyn dalej ucieka (nagrzewnica sucha) , ma ktoś jakieś pomysły co jeszcze może być? Albo jak sprawdzać i co sprswdzać jeśli nie ma ewidentnej 'dziury' w układzie. Dzisiaj po ok 500 km dolalem ok. 0,7 l płynu. O co kaman
mefistoteles
 

Postprzez mazda.5 » 30 lis 2017, 17:42

Cześć.Sprawdziłbym jeszcze węże układu chłodzenia przy silniku.Przy obejmach może siąpić i pod wpływem temperatury odparowywać.Pod autem nie będzie wtedy plam a płyn będzie ubywał.Mniej optymistyczna opcja to jest głowica lub uszczelka pod nią.
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2014, 21:58
Posty: 103 (6/0)
Skąd: dolnośląskie
Auto: mazda5 2.0 rok2006

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy