Uszczelka pod głowicą czy zapowietrzone chłodzenie?

Postprzez muciek86 » 7 lut 2017, 18:10

Witam,
Mój przypadek przedstawia się następująco : Kupiłem mazde 5 ( RF7J) około 3 tyg temu. Dałem do mechanika do zmiany rozrządu i okazało się że był on zmieniany maks 5 tys ( w komisie nie wiedzieli) temu więc odpuściłem temat ale mechanik poinformował mnie że w zbiorniczku wyrównawczym jest za dużo płyny chłodniczego a w chłodnicy brakowało z 2 l płynu. Uzupełnił w chłodnicy i wyrównał w zbiorniczku i przestrzegł mnie żebym temat kontrolował. I teraz dzieją się takie cuda że ubywa płyny w chłodnicy , w zbiorniczku wyrównawczym widać bańki powietrza i przybywa płynu, a po odpompowaniu ze zbiorniczka płynu i wlaniu z powrotem do chłodnicy wychodzi do maksymalnej ilości( ilość nadmiaru ze zbiorniczka wypełnia ubytek w chłodnicy).
Dodam że :
-silnik się nie przegrzewa, utrzymuje temp
– węże chłodzenia nie twardnieją,
– nawiew ciepłego powietrza działa,
– płynu nie wyrzuca,
– dymu białego nie puszcza,
– na korku wlewu oleju ani na korku zbiorniczka wyrównawczego nie ma żadnej mazi,
– mocy nie stracił,
– płyn chłodniczy nie ma żadnych oczek oleju przynajmniej według mnie,

Nie mam żadnego znajomego mechanika a nie chcę być naciągnięty na uszczelkę bo wiadomo koszty duże.
Czy ktoś miał taki przypadek lub wie gdzie tkwi problem ? Z góry Dzięki :)
muciek86
 

Postprzez muciek86 » 8 mar 2017, 18:31

Sprawa wyjaśniona, uszczelka :(
muciek86
 

Postprzez kriskus » 9 mar 2017, 07:59

A co na to komis, w którym dopiero co kupiłeś auto?
Forumowicz
 
Od: 4 gru 2005, 02:30
Posty: 275 (1/0)
Skąd: Bydgoszcz / Gdańsk
Auto: BAZ5, CAKL, CRRF7J

Postprzez muciek86 » 10 mar 2017, 16:34

Oni na to że jest to nie jest to wada ukryta i mogło stać się to podczas mojego powrotu autem do domu. Są w stanie partycypować w kosztach na 500 zł , i jeszcze dać mi rabat na następny samochód w wysokości 500 zł :(. Rzeczoznawca stwierdził że ciężko będzie to udowodnić w sądzie że sprzedał z taka wadą i kiedy ona wystąpiła a że jest to wada która może wystąpić przy takim przebiegu i w takim wieku skończyło by się długimi przepychankami prawnymi i nie koniecznie na moją korzyść ( jak stwierdził rzeczoznawca – On zarobi , prawnik też a czy ja wygram nie jest pewne). Na nieszczęście wyszły jeszcze przetarcia na wałku rozrządu :(, koszty naprawy uszczelki i nowego wałka itp. wychodzą większe niż kupienie wyremontowanego silnika i założenie ( nie wiadomo czy pompa olejowa jest sprawna itp.)
Reasumując , będę walczył z komisem o zwrot przynajmniej połowy kosztów , a jeśli ktoś miałby problem z nieuczciwym sprzedawcą ale w droższym samochodzie to polecam kontakt z autoprawo.pl są to fachowcy od takich spraw, mi się porostu nie opłacało ciągać po sądach.
muciek86
 

Postprzez FilipKot » 17 sie 2017, 19:56

500 to na wymianę oleju i pompy starczy. Sku...ele dobrze wiedzieli co za syf sprzedają... Batalia długa po sądach więc nie wiem czy jest sens...
Początkujący
 
Od: 20 mar 2016, 22:55
Posty: 12
Auto: Mazda 5 2.0D 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy