Analiza błędów – kontrolki DPF, MIL, DSC

Postprzez Tomala85 » 9 gru 2016, 13:38

Witam,
Czy możecie podpowiedzieć, co mogę sprawdzić, przeczyścić, itp. sam bez oddawania samochodu do serwisu na podstawie poniższych błędów? Drugi raz w ciągu miesiąca pojawiły mi się kontrolki DPF, MIL i DSC. Za pierwszym razem błędy pokasowane, a teraz znowu wyskoczyły. Jadąc przez miasto nagle auto straciło moc i zaczęło drgać, po chwili wyskoczyły 3 kontrolki, więc szybko na ekspresówkę z myślą, że wypalę filtr, zanim na nią wskoczyłem odzyskało moc, jazda ok. 2500 obrótów przez 30km, nie zauważyłem, aby przez ten czas wzrosło chwilowe spalanie tak jakby filtr nie wypalał się. DPF jak mrugał tak mruga.
Podpiąłem do komputera i wyskoczyły błędy:
P242F – całkowita ilość dodatku do oleju napędowego wtryśnięta do filtra emisji cząstek (licznik1) – nieciągły
P0101, P0104 – nieprawidłowy sygnał z przepływomierza powietrza – nieciągły
P2458 – czas regeneracji filtra – nieciągły

Mazdę posiadam od ponad roku i pierwszy raz taka akcja. Wydech czarny, wcześniej chusteczka biała.
Jakieś dwa miesiące temu miałem wymieniony rozrząd, podkładki pod wtryskiwacze, regulację luzów zaworowych i czyszczenie smoka, olej Mazda Original Ultra DPF. Trochę zastanawiający zbieg okoliczności.
Tomala85
 

Postprzez rafalkielce » 9 gru 2016, 17:06

Hej,
o dżizas, jakie ja miałem ostatnio z DPF akcje...

Kolego, jak już świecą się te trzy kontrolki to komputer nie pozwoli Ci wypalić DPF-a w trakcie jazdy.
Jak nie masz komputera, poszukaj na forum metody kabelkowej, skasuj błędy a potem od razu spróbuj wypalania serwisowego. Nie znalazłem tego nigdzie indziej, ale żeby zastartowało wypalanie kabelkowe trzeba włączyć ogrzewanie tylnej szyby i klimatyzację.

P242F i P2458 to są typowe błędy przy zawalonym DPF. Ponoć mogą coś jeszcze innego oznaczać, ale nie słyszałem o takim przypadku :)
Natomiast P0101, P0104 to może być przyczyna Twoich problemów z DPF. Nieprawidłowa mieszanka = auto kopci jak cholera = zatkany DPF.

Jako ciekawostkę powiem Ci, że miałem już tak zapchany DPF, że nie chciało już startować w ogóle wypalanie serwisowe. Znaczy włączało się, ale po minucie znowu "choinka" i koniec wypalania. Próbowałem z 10 razy. Zawsze to samo. Próbowało też dwóch mechaników z oryginalnym kompem. Nic. Dopiera jak wszedłem pod auto, DPF z 10 razy dostał młotkiem (może popiół/sadza się obsypała, nie wiem) zastartowało i wypalało 80 minut. Miałem już umówioną wizytę na usunięcie tego ustroństwa, ale na razie, od dwóch miesięcy jest cisza i spokój (tfu).
Aha. mówią, że po wypalaniu, obligatoryjnie trzeba wymienić olej.

Powodzenia!!!!
Początkujący
 
Od: 19 gru 2015, 00:24
Posty: 4
Auto: Mazda 5, 2.0 143 KM, 2006 r.

Postprzez PawełChłopak » 10 gru 2016, 21:44

Cześć
Jakiś miesiąc temu moja Mazdzinka złapała 3 razy muła. Nie miała siły z trzech rond zjechać. Po wizycie na komputerze wyszedł błąd przepływomierza. Przepływkę przeczyściłem(dwie śrubki, odpięcie wtyczki i dodatkowo specjalny płyn). Po czyszczeniu i odpaleniu zaczęło lekko telepać autem. Myślę przedobrzyłem, ale wpadłem na pomysł odpięcia wtyczki przepływomierza na włączonym motorze i...... Silnik dostał dziwnych obrotów(jak traktor) szybko wtyczka na miejsce. Siadam na miejsce kierowcy a tam Kontrolka trakcji, abs się świeca i dodatkowo DPF mruga. Silnik wyłączony i odpalony – DPF znika. UFFFF. Ako odłączone na pare sekund błędy pokasowane. NA drugi dzień obroty wyrównały się i tak jest do dziś!!
Spróbuj przeczyścić przepływomierz. Płyn kosztuje ok 30zł.
POZDRO
Początkujący
 
Od: 20 sty 2016, 18:07
Posty: 5
Auto: MAZDA 5 2.0 CD Exclusive
Silnik 2.0l 81KW
JMZCR19T670187075

Postprzez Tomala85 » 12 gru 2016, 12:23

Dzięki za podpowiedzi.
Przeczyszczę ten przepływomierz, mimo że rok temu psikałem go profilaktycznie przy okazji czyszczenia w innym samochodzie. Mam nadzieję, że nie jest uszkodzony. Czy wtedy w opisie błędu P0101, P0104 byłby sygnał ciągły?
Póki co błędy skasowane, Madzia przegoniona, bak do pełna ze Statoil (przed błędami tylko raz z Auchan) i zobaczymy na jaki czas będzie spokój.
Tomala85
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy