Zatarty silnik – panewki

Postprzez marcel_77 » 11 cze 2016, 11:50

Auto: Mazda 5 2008, 2.0 110 KM
Wczoraj dopadło mnie chyba najgorsza awaria jaka może w naszych Magdach wystąpić.
W trasie zaczęło się od telepania kabiną przy dodawaniu gazu, po jakimś czasie doszedł do tego stukot z pod maski. Nie mając pojęcia co to może być dojechałem do domu ( innych objawów poza wymienionymi nie zauważyłem.
Dzisiaj od rana wizyty u kilku niezależnych mechaników i od wszystkich słyszę to samo- sinik dogorywa, odwrócone panewki, tylko remont kapitalny ..... buuuuuuu
Kolejny odwiedzony warsztat to już specjalizujący się w takich remontach, wstępna wycena naprawy to ok. 6000 PLN, chociaż twierdzą, że może być więcej jeśli dojdą jakieś inne elementy.

No i teraz siedzę oczywiście zły jak skur...., (dzieci płaczą, żona się nie odzywa) i zastanawiam się co robić.
Czy remont za 6k ? panowie w warsztacie stwierdzili, że nie wiedzą co będzie później, czy jednak szukać używanego silnika a może sprzedać w cholerę to auto za pół darmo.

Tu chciałem się Was poradzić, bo na allegro znalazłem ogłoszenie warsztatu z Janowa Podlaskiego [url][/url]http://allegro.pl/silnik-montaz-i-hol-w-cenie-mazda-3-5-6-rf7j-rf8g-i6232546517.html
Rozmawiałem już z facetem potwierdził cenę za wymianę motoru – czy ktoś z Was słyszał, korzystał z usług tego warsztatu, cena o wiele niższa niż u mnie w mieście (Białystok).
A może ktoś ma jakiś namiar na sprawdzony warsztat w Białymstoku lub w okolicach, który specjalizuje się w takich naprawach ?

Z góry dzięki za wszystkie odp.
Początkujący
 
Od: 11 cze 2016, 10:58
Posty: 3
Auto: Mazda 5, Diesel 2.0 110KM

Postprzez hak64 » 11 cze 2016, 12:23

Remont silnika to droga inwestycja i jeśli wykona go dobry fachowiec, to będziesz miał pewność, że jeszcze troche pojeździsz. Natomiast wymiana na używany, jest wprawdzie tańsza, ale nie daje gwarancji, że za miesiąc, czy rok nie będziesz miał powtórki z rozrywki. Wybór należy do ciebie.
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2015, 09:08
Posty: 448 (2/23)
Auto: Mercedes 300SE

Postprzez marcel_77 » 11 cze 2016, 13:18

Dziękuję hak64 za zainteresowanie.
No właśnie pojawia się problem z tym fachowcem, sam nie znam nikogo takiego (w Białymstoku mieszkam od niedawna więc i znajomości jeszcze niezbyt rozległe), więc jedyne co mogę to zdać się na opinię mechaników u których byłem, ale czy to wystarczająca rekomendacja już pewien nie jestem.
Stąd pojawił się pomysł z wymianą silnika, gość do którego aukcji dałem link , jak się później okazało, udziela się na tym forum, twierdzi, że silniki są po gruntownych remontach, sprawdzone i gwarancją.

Wiem, że za mnie nikt decyzji nie podejmie ale chętnie wysłucham opinii kolegów, co począć i jak żyć ;–)
z tym problemem.
Początkujący
 
Od: 11 cze 2016, 10:58
Posty: 3
Auto: Mazda 5, Diesel 2.0 110KM

Postprzez hak64 » 11 cze 2016, 13:40

"twierdzi, że silniki są po gruntownych remontach, sprawdzone i gwarancją." – To oczywista prawda – trzecia z tych wymienianych przez ś.p. ks. prof. Józefa Tischnera (prawda, święta prawda i badziewie prawda). Silniki oferowane do sprzedaży pochodzą z rozbieranych anglików, lub rozbitych wraków, a jedyną gwarancją jest to, że krótko przed wyjęciem z wozu jeszcze pracowały.
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2015, 09:08
Posty: 448 (2/23)
Auto: Mercedes 300SE

Postprzez polana » 17 cze 2016, 11:55

Ja kolego skłaniałbym się ku remontowaniu silnika. Używane motory to loteria jak wspominał kolega wyżej. Po remoncie wiesz mniej więcej co masz, grunt to znaleźć fachowca.
Początkujący
 
Od: 6 mar 2016, 16:59
Posty: 6 (0/1)
Skąd: Jasło
Auto: Mazda 5 CR 2006r, 2.0 143KM RF-7J

Postprzez iparts » 17 cze 2016, 12:32

Również zalecał bym jednak pokusić się o remont silnika. Będzie to pewniejsze i zdecydowanie długotrwałe rozwiązanie problemu, niż kupno używanego silnika i czekanie na pierwszą lepszą usterkę.
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 5 sie 2014, 12:50
Posty: 324 (1/5)
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9 TB 3.7L 277KM

Postprzez Bo_Lo » 17 cze 2016, 12:33

Jesli to jest zwykly 4cylindrowy motor to nie wiem skąd ta cena za remont.Znajdź na forum temat "polecane warsztaty" i popytaj.Zadzwon tez i poradź sie Jaksy czy Tadziola.Wierz mi ze lepiej czasem wieźć auto na lawecie 300km do warsztatu gdzie będziesz miał pewność dobrze wykonanego remontu .jesli naprawde nie znajdziesz w promieniu 200-300km warsztatu sprawdzonego i polecanego na forum to kupilbym uzywke z gwarancja rozruchowa.Moim zdaniem lepsza opcja niż remont w niepewnym miejscu.

Dopisano 17 cze 2016 13:37:

Do Wawy masz ok 200km,k.Wawy q Bronisach masz Auto Jaksa.Wieloletni i sprawdzony mechanik od mazd.Ja bym sie nie wahał ani chwili.
Boźe,daj mi cierpliwość,bo jak mi dasz siłę,to ich wszystkich rpzp...le
Godzilla is coming...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 5 lis 2007, 18:59
Posty: 4378 (423/201)
Skąd: Poznań
Auto: bylo:
BF,BG,BJ,subaru impreza
jest:
Mazda Premacy 03'FP,323f BA BP :D

Postprzez kowalgraf » 29 gru 2017, 10:45

Hej.

Kolego jak rozwiązałeś problem?
Czy korzystałeś z tego warsztatu w Janowie Podlaskim?

Mam tą samą przypadłość i nie wiem co dalej robić.

Pozdrawiam

Dopisano 29 gru 2017, 11:46:

Hej.

Kolego i jak rozwiązałeś problem?

Korzystałeś z usług tego warsztatu w Janowie Podlaskim?
Mam ten sam problem mieszkamy obok siebie i nie wiem co dalej robić.

Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 22 lut 2015, 12:04
Posty: 12
Skąd: Pisz
Auto: Mazda 6 GG 2.0 disel 2006 r.

Postprzez marcel_77 » 14 lut 2018, 20:35

Kolego kowalgraf,
do dzisiaj zapewne sobie poradziłeś z podjęciem decyzji, ostatnio mam coraz mniej czasu na zaglądanie na forum :–(
Finalnie zdecydowałem się na wymianę silnika w Białymstoku, udało mi się dotrzeć do mechanika, który swego czasu pracował w serwisie Mazdy a obecnie prowadzi swój mały warsztat.
Znalazł silnik, podjął się wymiany a przy okazji zrobiłem dwumasę i sprzęgło.
Sam silnik wraz z wymianą kosztował mnie ~ 3500 PLN, na razie przejechałem na nim ok. 40 tyś km i (odpukać) jest ok.
Początkujący
 
Od: 11 cze 2016, 10:58
Posty: 3
Auto: Mazda 5, Diesel 2.0 110KM

Postprzez Brink » 20 maja 2018, 13:53

Witam!
Fajnie, że sobie poradziłeś.
Ale spytam z czystej ciekawości co sugerowali mechanicy o przyczynie usterki ?
Sprawy z wymianą oleju, przebieg, czy ten typ tak ma ?
Pozdr.
Brink
Forumowicz
 
Od: 15 gru 2017, 15:59
Posty: 40 (0/1)
Auto: Posiadam Mazdę 6 GY. Była: Mazda 626 GD, Citroen C5, BMW3, BMW5, Volvo 240 itd, itd

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy