Kod błędu B2454-64 Auxiliary Heater Blower

Postprzez reflex1 » 16 sie 2016, 18:35

Witam, Podczas jazdy włączyła się kontrolka check engine. Mechanik odczytał kod błędu: B2454-64 Auxiliary Heater Blower. Fun circuit Open

Chciałbym prosić o wskazówki dotyczące ewentualnej usterki oraz wskazanie miejsca gdzie tej usterki szukać. Niestety Pan Mechanik mi nie pomógł /bariera językowa ale chyba nie tylko/ Ja odczytuję ten kod błędu na problem z nagrzewnicą lub nawiewem nagrzewnicy. Jednak nie zauważyłem żadnych nieprawidłowych objawów ze strony ogrzewania.

Pozdrawiam
Paweł
Początkujący
 
Od: 18 sie 2015, 17:16
Posty: 4
Auto: Mazda 5 Diesel 2006

Postprzez kriskus » 17 sie 2016, 22:18

Ten błąd jest od dogrzewacza (Eberspaecher) i raczej to nie on był przyczyną check engine. Jedyne co się przy nim dzieje, to przestaje się włączać piecyk i auto dłużej się nagrzewa przy niskich temperaturach. Obawiam się, że musisz szukać dalej, a problem z eberem przy okazji też rozwiąż.
Forumowicz
 
Od: 4 gru 2005, 03:30
Posty: 275 (1/0)
Skąd: Bydgoszcz / Gdańsk
Auto: BAZ5, CAKL, CRRF7J

Postprzez reflex1 » 24 sie 2016, 08:01

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czy to oznacza, że przyczyny check engine powinienem szukać mimo wszystko wokół/obok tematu podgrzewacza, czy błąd może być generowany z zupełnie innego podzespołu? Dodam jeszcze że są dni kiedy check engine nagle gaśnie i pojawia się znowu po przejechaniu nawet 100 km albo po 2-3 kolejnych odpaleniach samochodu. Zacząłem podejrzewać jakieś złącze. Czy to możliwe?
Paweł
Początkujący
 
Od: 18 sie 2015, 17:16
Posty: 4
Auto: Mazda 5 Diesel 2006

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy