Mazda 5 nie odpala

Postprzez floyd129 » 10 wrz 2015, 11:21

Witam mam problem z moją Madzią 5 2.0 CD 143KM nie odpala, t.z. łapie na jedną dwie sekundy i gaśnie. Problem zaczął się wczoraj nie chciała wejść na obroty. Dwa, trzy razy przegazowałem i zaczęła normalnie pracować. Po zgaszeniu silnik już nie startuje. Nie świecą się żadne kontrolki, po podpięciu do programu FORScan nie pokazuje żadnych błędów. Serwis mazdy mówi że to zapchany DPF. Czy macie jakiś pomysł co to może być i jak sprawdzić czy to na pewno DPF zanim go wytnę . Z góry dzięki za pomoc
floyd129
 

Postprzez smile » 10 wrz 2015, 21:56

Jak by to był DPF to FORSCAN powinien coś pokazać... a kontrolka DPF powinna mrugać. Chyba, ze już go ktoś wcześniej wyciął i przeprogramował sterownik....
Na 99% to nie DPF i nie wymaga wycinania – zresztą jak go wytniesz to już lepiej nie wspominaj o tym na forum.

1. Uzupełnij dane w profilu skąd jesteś / wymóg regulaminowy chyba – czytałeś to wiesz ;) /

2. Od jak dawna masz auto? Były jakieś problemy?

3. Tankowałeś ostatnio? W zbiorniku jest paliwo i na pewno ON ?
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2011, 13:38
Posty: 2688 (75/56)
Skąd: Gubin / Gdynia
Auto: M5 CR
M6 GY

Było:
323F BJ RF2A

Postprzez floyd129 » 11 wrz 2015, 07:32

Przepraszam że dopiero teraz taka robota. Masz racje co do DPF. Madzie mam od 2 lat, nie było żadnych problemów do teraz. Super auto. Tankuję zawsze na tej samej stacji (ORLENU) i zawsze Verve zbiornik pełen do połowy. Wczoraj wyczyściłem EGR i przepustnice. Bez zmian nie odpala. zauważyłem że poziom oleju podniósł się prawie pod X. Masz jakiś pomysł ?
floyd129
 

Postprzez smile » 11 wrz 2015, 19:21

Z pomysłów to mi jedynie SCV do głowy przychodzi, miałeś może wymieniany? Jak kręcisz rozrusznika paliwo dociera do wtrysków? Możesz poluzować jednalą rurkę przy wtrysku i zobaczyć czy paliwo będzie wyciekač przy kręceniu.

TapTalk na Sony M2
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2011, 13:38
Posty: 2688 (75/56)
Skąd: Gubin / Gdynia
Auto: M5 CR
M6 GY

Było:
323F BJ RF2A

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy