Drgania na kierownicy podczas przyśpieszania.

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez bary75 » 7 sie 2014, 17:55

Witam. Zauważyłem ostatnio, że podczas jazdy przy prędkościach między 80-120km/h trzęsie kierownicą. Sprawdziłem opony i wszystko jest OK. Gdy zagłębiłem się w problemie, to spostrzegłem iż kierownica trzęsie się tylko wtedy, gdy trzymam nogę na gazie. Gdy puszczę gaz, wibracje na kierownicy ustają. Wystarczy tylko delikatnie (ale to delikatnie) dodać gazu i wibracje kierownicy wracają. Rozmawiałem z mechanikiem, który stwierdził, że może to być ( a raczej jest) uszkodzony przegub wewnętrzny. Niestety ceny tego przegubu to 180zł na alledrogo. W sklepie nie można ich znaleźć. Może ma któryś z kolegów namiary na taki niedrogi przegub? Może Ford ma taki sam przegub, skoro nasze Mazdy 5 to w połowie Ford :)
Forumowicz
 
Od: 26 mar 2014, 20:25
Posty: 90
Skąd: Lębork
Auto: Mazda 5 1,8; 116 KM, LPG

Postprzez bary75 » 23 sie 2014, 19:41

Witam ponownie.
Gdy tylko zaczęło trząść kierownicą podczas trzymania nogi na gazie, zauważyłem, że w tym samym czasie pojawiły się problemy z trzęsącą sie kierownicą podczas hamowania. Możecie mi wierzyć, że moje załamanie sięgnęło zenitu, gdy podsumowałem ewentualne koszty z tym związane.
Postanowiłem najpierw zacząć od wymiany przednich tarcz hamulcowych razem z klockami. Po tej wymianie jak się domyślacie przestało trząść kierownicą podczas hamowania. Ale to nie wszystko. Ustały także wibracje na kierownicy podczas dodawania i trzymania nogi na gazie. Ot w taki sposób pozbyłem się dwóch problemów.
Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 26 mar 2014, 20:25
Posty: 90
Skąd: Lębork
Auto: Mazda 5 1,8; 116 KM, LPG

Postprzez Wojtek » 23 sie 2014, 19:58

Nieźle musiały być skrzywione / zjechane te tarcze...
Masz może zdjęcie jak wyglądały po zdjęciu?
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez bary75 » 24 sie 2014, 10:02

Wojtek napisał(a):Masz może zdjęcie jak wyglądały po zdjęciu?


Zostawiłem tarcze u mechanika. Jak ich nie wywiózł na złom, to postaram się pstryknąć fotki.
Forumowicz
 
Od: 26 mar 2014, 20:25
Posty: 90
Skąd: Lębork
Auto: Mazda 5 1,8; 116 KM, LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy