Szarpnięcia na biegu jałowym

Postprzez Hubert...R » 7 lis 2014, 20:16

Witam Serdecznie
Niestety pierwszy post na forum związany jest z małym problemem w mojej piątce.
Ostatnio zauważyłem lub dokładniej poczułem, że podczas postoju na biegu jałowym występują małe szarpnięcia. Zdarza się to praktycznie zawsze bez skoku obrotów. Podczas włączonej klimy te szarpnięcia-drgnięcia występują częściej. Występuje to na zimnym jak i rozgrzanym silniku.
Przejrzałem forum i nie spotkałem się z takim problemem. Nie jest to strasznie uciążliwe ale wolę dmuchać na zimne i uniknąć poważnej awarii o ile może to być objaw właśnie takiej.
Pomóżcie proszę :)
Hubert...R
 

Postprzez Yard » 7 lis 2014, 22:15

Hubert...R napisał(a):Podczas włączonej klimy te szarpnięcia-drgnięcia występują częściej.

Włącza się kompresor.
Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 22:32
Posty: 3015 (61/37)

Postprzez Hubert...R » 7 lis 2014, 22:26

Dziękuję za odpowiedź. Kamień z serca i człowiek aż się uśmiechnął z braku wiedzy :)
Hubert...R
 

Postprzez kombi78 » 7 lut 2015, 21:50

Te szarpnięcia, to nie kompresor, gdyż było b,y to pojedyncze szarpnięcie zaraz po włączeniu AC. To co opisuje Hubert...R, to nieregularne minimalne spadki obrotów, które zauważyłem w swoim aucie. Silnik w mojej 5-tce po uzyskaniu optymalnej temperatury minimalnie i nieregularnie szarpie na biegu jałowym bez widocznego spadku wskazówki obrotomierza. Podłączyłem v-scana mini i zauważyłem spadek obrotów z 720 do 648. Wg danych producenta obroty biegu jałowego to 700 +/– 50. Niby mam w normie ale jak wyczuwam drganie to obroty są na poziomie 650. Przy najbliższej okazji mam zamiar przeczyścić przepustnicę i wymienić świece zapłonowe.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 20 lis 2014, 21:40
Posty: 25 (0/1)
Skąd: Opole
Auto: Mazda 5 (CR) 1.8 115KM 2007

Postprzez mlody04210 » 27 wrz 2015, 12:30

Kolego mam to samo :( Byłem u mechanika i wymieniłem silniczek krokowy bo obroty mi falowały. Myślałem że drgania także ustąpią ale niestety nie...Mechanik powiedział mi że na 200% są do wymiany świece! Czekam na telefon od niego i jadę je wymienić. Zobaczę co będzie się działo po zmianie świec.
Jeszce komputer pokazał błąd związany z mieszanką na pierwszym cylindrze. Prawdopodobnie SONDA LAMBDA będzie do wymiany...Dam Ci znać czy świece pomogły.....
Początkujący
 
Od: 31 mar 2015, 18:13
Posty: 6
Auto: Mazda 5, 2.0 Benzyna + Gaz, 2006r.

Postprzez mlody04210 » 14 kwi 2016, 22:08

do KOMAR9 :)
wymieniłem świecę, sonde lambda i powiem szczerze że drgania sa o wiele mniejsze ale jeszcze wystepuja. ten błąd o którym pisałem nadal się śieci i juz mi się skończyly pomysły o czego to jest. Byłem na kontroli instalacji LPG i jest wszystko ok. Sam juz nie wiem.....
Początkujący
 
Od: 31 mar 2015, 18:13
Posty: 6
Auto: Mazda 5, 2.0 Benzyna + Gaz, 2006r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy