Auto na kartę – Keyless entry system – Pytania

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez dablo2 » 13 lut 2009, 19:57

Witam serdecznie...właśnie zakupiłem wymarzoną Madzię 5 z systemem Keyleess no i jedna karta nie reaguje ....chyba padła bateria <co?> serwis twierdzi "nic samemu nie wymieniać" przyjechać.. my to zrobimy.....sprawa wygląda prosto ;) czy ktoś może wymieniał baterie w tej karcie, lub ma jakieś ciekawe spostrzeżenia na temat tego systemu ....będę bardzo wdzięczny za pomoc i spostrzeżenia ...dziękuję i pozdrawiam wszystkich MADZIAKÓW <soczek>
Forumowicz
 
Od: 27 gru 2008, 20:43
Posty: 70
Skąd: lubin
Auto: Mazda 5 MZR 2.0 143 KM

Postprzez scichy » 13 lut 2009, 22:46

Moje doświadczenie życiowe podpowiada mi, że jeżeli tylko da się to zrobić samemu, to jest na pewno opisane w instrukcji.....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2007, 18:12
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Auto: M6 GY/LF

Postprzez dablo2 » 26 mar 2009, 18:59

A czy może ktoś wie jak się uruchamia w naszych M5( w wersji bez kluczykowej KEYLEES) syrenę alarmową???
Forumowicz
 
Od: 27 gru 2008, 20:43
Posty: 70
Skąd: lubin
Auto: Mazda 5 MZR 2.0 143 KM

Postprzez Globy » 26 mar 2009, 20:11

Nie ma na pilocie czerwonego przycisku z wykrzyknikiem, tzw. panic button?
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez dablo2 » 26 mar 2009, 20:50

nie ma...
jest kłódka zamknij i otwórz i to wszystko, chodzi mi raczej o aktywny alarm... tzn. nic nie wyje w momencie próby włamania, chociaż wszystko jest aktywne, ale syrena nie działa..
może był odłączony akumulator??? może trzeba ją jakoś na nowo aktywować?
tylko jak????
Forumowicz
 
Od: 27 gru 2008, 20:43
Posty: 70
Skąd: lubin
Auto: Mazda 5 MZR 2.0 143 KM

Postprzez cristow » 26 mar 2009, 21:22

Witam.

Alarm nie ma typowej syreny i nie mozna właczyć potwierdzenia sygnałowego załączenia i rozłączenia alarmu ! – Ot DURNE wymogi Unii Europejskiej !
Jakims szkopom przeszkadzało ze auta robły PIIIK PIIIK .....

Pozdr
cristow
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 wrz 2007, 13:41
Posty: 105 (0/1)
Skąd: Orzechowo, Wielkopolska
Auto: Mazda 5, MZR-CD TOP 143 KM '06

Postprzez dablo2 » 26 mar 2009, 22:15

dzięki cristow :) a już myślałem, że coś jest nie tak...
trochę to dziwne... czyli jest włam to nawet nie wiem, że jest :D
przydałoby się wtedy jakieś piiikanie plus światełka ...od razu widać i słychać, że coś się dzieje z autkiem <diabełek>
...no trudno ..pozdrawiam papa
Forumowicz
 
Od: 27 gru 2008, 20:43
Posty: 70
Skąd: lubin
Auto: Mazda 5 MZR 2.0 143 KM

Postprzez bartekmazda5lift » 4 sty 2011, 21:42

Witam wszystkich,w ojej Maździe mam problem z odpalaniem bez karty,auto jest wyposażone w ten system.Posiadam wersję sprowadzoną z Francji,mam taki problem ze gdy wsiadam do auta,to muszę otwierać i odpalać takim śmiesznym kluczykiem z karty,jednakże za każdym razem naduszę pokrętło od odpalania to pojawia się dźwięk i komunikat na Licznik KEY,a na karcie za każdym razem gdy przekręcę pokrętło w pozycję zapłonu miga dioda na karcie,orientuję się ktoś z forumowiczów co zrobić by było ok,dodam ze mam jedną kartę,a otwieranie i zamykanie z karty też nie działa.
Początkujący
 
Od: 7 lis 2010, 00:55
Posty: 4

Postprzez JAREK » 6 sty 2011, 00:26

wymienić baterię w karcie
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 maja 2004, 11:23
Posty: 70 (0/1)
Skąd: Białystok
Auto: AUDI A6

Postprzez grabarka » 14 sty 2011, 00:14

Ja mam M5 z tym systemem (werja czeska 5 osob. – Active). Działa z 2 kartami bez problemu (oczywiście wymieniłem w obu baterie 2*8zł – BEZ ROZKODOWANIA czego się obawiałem). Sygnalizacja czerwonego KEY gaśnie tylko gdy karta jest w samochodzie a wtedy pojawia się zielony KEY. Gdy wyjdę na zewnątrz samochodu z kartą w kieszeni to sygnalizuje brak zasięgu czerwony KEY ale silnik nie gaśnie i auto normalnie pracuje (co chwila mrugając czerwonym KEY). Zdarzyło się ostatnio że "w biegu" zabrałem od żony auto i niestety ... zapomniałem zabrać karty (oczywiście mrugało na czerwono KEY – ale nie zaskoczyłem o co biega tylko pomyślałem, że jest słaba bateria). Dojechałem bez problemu do miejsca docelowego jakieś 8 km od domu i zgasiłem silnik. Jakież było moje zdziwienie gdy zorientowałem się, że nie mogę zamknąć samochodu... bo karta została w domu. Oczywiście odpalić się nie dało bo... nie dało się przekręcić stacyjki do pozycji zapłonu... Ale to nie wszystko bo w trakcie prób przekręcenia do pozycji zapłonu zablokowała mi się kierownica. Normalnie z katrą w kieszeni odblokowanie kierownicy następuje już w pierwszej pozycji stacyjki ale bez karty ... ni ch..a – jakiś patent zastosowali (może elektromagnes) i kierownicy nie odblokujesz. Telefom do żony, ona w drugie auto z kartą w kieszeni i dopiero po ok. 30 minutach mogłem wyruszyć dalej. Reasumując – fajny bajer ale ... co by było gdybym tak "niedomyślnie" odjechał 100, 200 lub więcej km od domu. Trzeba poprostu uważać i pamiętać o zabraniu karty – oczywiście kiedy np. "w biegu" oddajesz komuś auto – bo jak gdzieś dopiero wyruszasz bez karty nie odpalisz. A odpowiadając na twoje pytanie – gostek, który mi auto od pepika przywiózł mówił, że ten "śmieszny" kluczyk w karcie służy do odpalenia w trybie awaryjnym (korzystałem z niego do założenia nowej baterii po kupieniu auta) więc nie pozostaje Ci nic innego tylko udanie się do ASO Mazdy (oczywiście po wcześniejszym wyeliminowaniu przyczyny po stronie baterii) i próba zamówienia karty. Celowo piszę próba bo gdy sprawdzałem M5 po kupieniu – ASO Dąbrowa Górnicza – to na moje pytania dotyczące tego systemu zabezpieczenia i zapłonu (konkretnie pytałem czy wyjęcie bardzo słabej i nie działającej baterii spowoduje rozkodowanie karty) Pan nie bardzo potrafił odpowiedzieć kwitując, że takiego modelu do kraju Mazda nie sprowadzała. Nie wiem czy w czymś Ci pomogłem ale teraz przynajmniej wiem, że nie jestem w kraju sam z takim systemem.
Początkujący
 
Od: 7 sty 2011, 18:36
Posty: 10
Skąd: Będzin
Auto: Mazda5*2,0*MZR

Postprzez bartekmazda5lift » 18 sty 2011, 01:04

Ale głównie chodzi mi czy po przekręceniu zapłonu tym śmiesznym pokrętłem mruga dioda na karcie??
Początkujący
 
Od: 7 lis 2010, 00:55
Posty: 4

Postprzez grabarka » 19 sty 2011, 15:11

Nie zwracałem uwagi na zachowanie karty bo wszystko działało. Ale już sprawdziłem i odpowiadam: przy podejściu z kartą do auta brak reakcji karty. Po wciśnięciu przycisku otwierania na klamce – 1 mignięcie diody na karcie. Po wejściu do auta na karcie miga dioda "co ok.7-8 sekund" równocześnie miga zabezpieczenie "czerwone autko" na desce rozdzielczej. Po przekręceniu stacyjki w pozycję do zapłonu miga ok.1 sek. "czerwone autko" a następnie przechodzi w "zielone autko". Przejściu towarzyszy 2 krotne mignięcie diody na karcie. Od tego momentu – chyba zalogowania karty – dioda na karcie gaśnie. Po odpaleniu auta wyjściu z kartą na zewnątrz dioda dwukrotnie miga – towarzyszy temu załączenie migania "czerwonego autka" na desce oraz głośne dwukrotne pikanie na zewnątrz auta.
Czy o to chodziło?
Początkujący
 
Od: 7 sty 2011, 18:36
Posty: 10
Skąd: Będzin
Auto: Mazda5*2,0*MZR

Postprzez bartekmazda5lift » 22 sty 2011, 22:12

Tak dokładnie chodziło mi o te informacje,u mnie tylko dioda na karcie mruga gdy kluczykiem przekręcam zapłon,pewnie kartę muszę wkodować,a orientuje się ktoś jakie są objawy rozkodowanej karty(poza oczywiście możliwością odpalenia auta,)
Początkujący
 
Od: 7 lis 2010, 00:55
Posty: 4

Postprzez marjuzs » 23 gru 2011, 16:36

witam

mam M5 z diesel 2.0 143KM z 2006 roku
w samochodzie jest system na karte
zapalanie samochodu dziala OK, centralny tez – dzwi otwieraja i zamykaja sie z kluczyka
kontrolki zamykania dzwi tez sa ok – jak otwieram dzwi to sie zapala na desce kontrolka i swiatlo na podsufitce
natomias nie moge zamknac drzwi guzikiem na dzwiach (pika chyba 3 razy) a na guzik na karcie nie reaguje
marjuzs
 

Postprzez dablo2 » 23 gru 2011, 18:16

Jeżeli pika to znaczy że masz na pewno gdzieś nie domknięte drzwi lub klapę.Wymień sobie profilaktycznie baterię w karcie.powodzenia
Forumowicz
 
Od: 27 gru 2008, 20:43
Posty: 70
Skąd: lubin
Auto: Mazda 5 MZR 2.0 143 KM

Postprzez gorylla » 24 gru 2011, 14:23

U mnie tak się dzieje, jak nie przekrecę stacyjki do końca tzn. jedno przekręcenie a potem wciśnięcie stacyjki i dopiero drugie przekręcenie odłącza stacyjkę i można zamknąć drzwi kubikami przy klamkach
Jeszcze tylko kilka chwil i na rybki...

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2009, 10:38
Posty: 309 (0/1)
Skąd: podlaskie

Postprzez marjuzs » 27 gru 2011, 15:16

baterie wymienilem i sa nowe

bylem w serwisie i mowia ze komuter widzi wlozony kulczyk w stacyjke
ale oni sami nie wiedza czy to uszkodzenie mechaniczne czy elektronika
podobno te dwi rzeczy sa osobno

a dzis zauwazylem jeszcze jedno
jak wylaze silnik
i wyjde z karta na zewnatrz to mruga czerwony kluczyk na desce
marjuzs
 

Postprzez atommy78 » 2 sty 2012, 22:59

ten migający kluczyk na desce to sygnał, że masz immobiliser. U mnie też miga mimo tego że nie mam systemu z kartą.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 wrz 2008, 20:33
Posty: 219
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 5 2.0 MZR-CD

Postprzez piotrekszta » 7 cze 2013, 00:43

Witam mam pytanie. Posiadam Mazdę 5 z bezkluczykowym dostępem do samochodu. pierwszy raz spotkałem się z takim systemem, mam z nim trochę problemów i w związku z tym mam kilka pytań:
1. Czy to normalne,że w karcie jest ukryty grot kluczyka, jednak jest on "czysty" nie mogę nim otworzyć ani odpalić awaryjnie auta?
2. Czy to normalne, że auto potrafi się zamknąć z kartą w środku? przykład: żona otworzyła auto wrzuciła na tylne siedzenie torebkę z kartą w środku, zamknęła suwane drzwi zamknęła garaż i w tym momencie auto zamknęło się samoczynnie. czy to norma w tym modelu? może idzie tę opcję jakoś wyłączyć ???
3. Jaki może być koszt dorobienia karty, gdyż dostałem tylko jedną wraz z samochodem.

Przepraszam jeśli komuś te pytania wydają się głupie ale jestem laikiem w sprawach motoryzacji a już elektroniki w szczególności :) Niestety z pojazdem nie dostałem żadnej instrukcji obsługi itp.


Pozdrawiam
piotrekszta
 

Postprzez KyRy » 9 lip 2014, 11:12

Odkopuję.

Nie działa mi zamykanie/otwieranie auta guzikami przy klamkach.
Z pilota wszystko działa (nowa bateria i akumulator).
Gdzie szukać przyczyny?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2006, 15:02
Posty: 2302 (0/3)
Skąd: Kotlina Kłodzka
Auto: są:
121 1,3 92
Mx-5 1,6 95
Mx-5 1,8 96
Mx-5 1,6 92
Mx-5 1,6 93
były:
Mx-5 1,6 89
Mx-5 1,6 93
Mx-5 1,8 97
Mx-5 1,6 95
Mx-5 1,8 97
Mx-5 1,6 96
Mx-5 1,6 94
Mx-3 1,6 95
Mx-3 1,8 92
M5 2,0 05
Xed6 2,5 95

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy