Wymiana żarówki xenonowej

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez bredok » 3 cze 2009, 21:56

Witam szanowne grono forumowiczów.

Mam pytanko do użytkowników "piątek", a brzmi ono: Czy ktoś z was wymieniał zarówke/ki xenonowe w swojej Madzi? Od kilku godzin się męcze z tym dziadostem i nie potrafię sobie poradzić.

Edit juz sobie poradziłem. Wklejam tutaj mały "turtorial" ktorym się posilkowałem:

KLIK

Jest co prawda z 3, ale zasada jest analogiczna.
Forumowicz
 
Od: 18 sie 2008, 15:00
Posty: 58
Skąd: Tychy
Auto: Mazda 5 MZR CD

Postprzez jarku007 » 4 cze 2009, 13:18

Mając xenony pewnie masz wersje TOP . <br>Jeśli można wiedzieć, to ile masz już przeleciane km i jaka była przyczyna wymiany żarnika ?<br>
    Pozdrawiam
    Mazda5 Mzr-cd top 07'
    Honda Civic sport vtech 05'
    Obrazek
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2008, 13:42
Posty: 251
Skąd: tyle dymu
Auto: Mazda /Honda /Mercedes

Postprzez Marcin5 » 4 cze 2009, 19:43

Nie wiem jak u Bredoka ale u mnie poleciał po 65000 km, wymieniłem od razu dwa, mam nadzieje że mogę zapomnieć o tym na jakiś czas :)
Mazda 5 MZR-CD 2.0 143KM 2006
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2008, 15:48
Posty: 98
Skąd: Łochów
Auto: Mazda 5 MZR-CD 2.0 143KM 2006r

Postprzez jarku007 » 6 cze 2009, 10:10

Zastanawiam się jaka jest przyczyna padniętego żarnika , <br>bo " teoretycznie" trwałość xenonu jest bardzo duża .<br>Oczywiście z wiekiem zmniejsza się jego wydajność , ale nie powinien on przestać działać po 3-4 latch<br> normalnego użytkowania ( czyt. bezwypadkowego ) .
    Pozdrawiam
    Mazda5 Mzr-cd top 07'
    Honda Civic sport vtech 05'
    Obrazek
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2008, 13:42
Posty: 251
Skąd: tyle dymu
Auto: Mazda /Honda /Mercedes

Postprzez bredok » 8 cze 2009, 13:10

Przebieg mojej 5 to 144 tyś. km. Standartowo z dnia na dzień zaczeła coraz słabiej świecić/mrugać. Widać również było, że ma już inną barwe (żółtą). Zaleca się wymianę dwóch zarówek jednocześnie ze względu na rożnicę w świeceniu między nowo wymienioną żarówką a tą drugą "jeszcze" sprawną.
Wypożyczalnia Bagażników Samochodowych
www.auto-carrier.eu
Forumowicz
 
Od: 18 sie 2008, 15:00
Posty: 58
Skąd: Tychy
Auto: Mazda 5 MZR CD

Postprzez jarku007 » 8 cze 2009, 15:39

Dzięki za info .<br>Czyli w twoim przypadku przebieg zrobił swoje .<br>Osobiście pokonuje około 10-15k max. rocznie , więc powinny xenony wystarczyć jeszcze na jakiś czas .
    Pozdrawiam
    Mazda5 Mzr-cd top 07'
    Honda Civic sport vtech 05'
    Obrazek
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2008, 13:42
Posty: 251
Skąd: tyle dymu
Auto: Mazda /Honda /Mercedes

Postprzez fcluki07 » 8 cze 2009, 20:42

bredok napisał(a):Przebieg mojej 5 to 144 tyś. km. Standartowo z dnia na dzień zaczeła coraz słabiej świecić/mrugać. Widać również było, że ma już inną barwe (żółtą). Zaleca się wymianę dwóch zarówek jednocześnie ze względu na rożnicę w świeceniu między nowo wymienioną żarówką a tą drugą "jeszcze" sprawną.


ładny przebieg, widze ze masz diesla z dpf jakies przemyslenia?? cos sie dzialo u ciebie itd?? wlej w nas troche otuchy :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 10 kwi 2007, 10:37
Posty: 17
Skąd: Gorzkowice
Auto: Mazda 5 2.0 MZR-CD Top 143KM

Postprzez bredok » 9 cze 2009, 10:22

Otuchy powiadasz ;) Ja tam nie narzekam na swoja Madzie. Żadnych większych i grubszych napraw nie przechodziła. Radzę zajrzeć od czasu do czasu pod miskę olejową by zobaczyć w jakim stanie jest smok pompy olejowej czytaj czy jest zapieczony. Szczególy znajdziecie tutaj http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... &start=180. Zrobiłem zdjęcia ponieważ bardzo podejrzanie wygląda koło zębate pompy olejowej. Ja zdejmowałem miskę przy 120 tyś. i jak się okazalo był już to najwyższy czas... Skutki nie drożności smoka były by baaardzo kosztowne. Słabym elementem wydają mi się maty grzewcze w fotelach. W poprzedniej 5 przy przebiegu 59 tyś. już nie działało podgrzewanie fotela kierowcy, w obecnej fotel kierowcy ogrzewany jest o wiele słabiej niż pasażera. Ciekawe kiedy "padnie" ów fotel.
Skrzypiące gumy potrafią człowieka smiertelnie wystraszyć, ale tak jak ktoś już pisał w innym wątku wystarczy je przesmarować.
Z DPFem nie mam absolutnie żadnych problemów jeszcze nigdy nie zapaliła mi się kontrolka. Olej wymieniam co jakieś 16/17 tyś. km. Cooler standartowo, uszczelniony przy okazji akcji serwisowej. Moduł PCM także został przeprogramowany w ramach akcji serwisowej.
Na samochód nie dam złego słowa powiedzieć tym bardziej, że jest to moja druga 5 z tym samym silnikiem w wzbogaconej wersji TOP.
Wypożyczalnia Bagażników Samochodowych
www.auto-carrier.eu
Forumowicz
 
Od: 18 sie 2008, 15:00
Posty: 58
Skąd: Tychy
Auto: Mazda 5 MZR CD

Postprzez jarku007 » 9 cze 2009, 14:01

fcluki07 napisał(a):wlej w nas troche otuchy
<br><b>fcluki07</b> trochę więcej optymizmu ;) . <br>M5 jest jednym z najmniej awaryjnych samochodów obecnie produkowanych na świecie .<br>Teraz to nawet Mercedesy się psują i to nawet bardzo .<br>
bredok napisał(a):Radzę zajrzeć od czasu do czasu pod miskę olejową by zobaczyć w jakim stanie jest smok pompy olejowej

No to mamy kolejny , newralgiczny punkt naszych M5 na który będzie trzeba zwracać baczną uwagę .<br>
bredok napisał(a):Z DPFem nie mam absolutnie żadnych problemów
<br>Ja także ( jak narazie ) :) .<br>Teraz każdy Diesel ( nowy) będzie posiadał DPF/FAP, więc trzeba się przyzwyczaić do trochę innej eksploatacji.
    Pozdrawiam
    Mazda5 Mzr-cd top 07'
    Honda Civic sport vtech 05'
    Obrazek
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2008, 13:42
Posty: 251
Skąd: tyle dymu
Auto: Mazda /Honda /Mercedes

Postprzez roqa » 22 lis 2015, 15:46

Witam
Proszę o szybki instruktaż jak wymienić żarówkę xsenon w mazdzie5 2006.
Trzeba wykręcić puszkę z bezpiecznikamni czy wykreca się lampę?
Dzięki za odpowiedź pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 22 cze 2012, 09:19
Posty: 15
Skąd: okolice krakowa
Auto: mazda 5

Postprzez jeziorek » 3 gru 2015, 14:47

Witam, ostatnio wymieniałem oba palniki. Wg. instrukcji serwisowej trzeba wykręcić lampę, ale do tego trzeba zdjąć zderzak. Ja odkręciłem filtr powietrza, skrzynkę z bezpiecznikami i wyciągnąłem akumulator. Dostęp idealny. Z drugiej strony przeszkadza wlew płynu do spryskiwaczy, ale na szczęście można go trochę odchylić. Sama wymiana jest prosta – najpierw trzeba przekręcić kostkę, aby wypiąć ją z ząrówki, a później odgiąć dwie sprężynki. Ja poradziłem sobie robiąc zdjęcia smartfonem.
jzk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 paź 2012, 08:41
Posty: 132 (0/2)
Skąd: Warszawa
Auto:

Postprzez KacY » 8 lip 2016, 09:18

Dokładnie jak jeziorek mówi z tym, że ja jeszcze wymontowałem zbiorniczek wyrównawczy. Wtedy można nawet spojrzeć do środka lampy. Ot tak z ciekawości. Na pewno ściąganie zderzaka jest nie potrzebne. Zamontowałem Bosma 4300k. Zobaczymy...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lis 2009, 21:01
Posty: 254 (0/1)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda 5 2.0Pb/Lpg 06r.

Postprzez pawel-e34 » 18 mar 2018, 12:11

KacY napisał(a): Zamontowałem Bosma 4300k. Zobaczymy...


Możesz wyrazić opinię na temat tych żarników, zastanawiam się nad ich zakupem.
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2018, 19:11
Posty: 32
Skąd: Jaworzno
Auto: Mazda 5 2.0 Pb 2006/7 manual

Postprzez pawel-e34 » 21 mar 2018, 20:48

Dziś wymieniałem żarniki na Osram Xeneric 4300K, na szczęście było trochę słońca bo trwało to półtorej godziny, silnik był rozgrzany dzięki czemu plastiki nie pękały na mrozie. Od strony pasażera jest łatwiej bo więcej miejsca, odkręcenie reflektora (dwie górne śruby) daje nam kilka mm więcej luzu, ale i tak nie obyło się bez zdemontowania zbiornika płynu chłodniczego i wspomagania. Od kierowcy jest znacznie mniej miejsca bo przeszkadza skrzynka bezpieczników a jej odkręcenie nie daje już takich efektów, tak jak koledze wcześniej z pomocą przyszedł smartfon.
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2018, 19:11
Posty: 32
Skąd: Jaworzno
Auto: Mazda 5 2.0 Pb 2006/7 manual

Postprzez KacY » 25 cze 2018, 18:52

pawel-e34 napisał(a):
KacY napisał(a): Zamontowałem Bosma 4300k. Zobaczymy...


Możesz wyrazić opinię na temat tych żarników, zastanawiam się nad ich zakupem.


Po 2 latach jeżdżenia nie widzę żadnej różnicy. Dalej świecą jak nowe. Polecam.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lis 2009, 21:01
Posty: 254 (0/1)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda 5 2.0Pb/Lpg 06r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy