Centralny zamek wariuje

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez xenon90 » 12 paź 2009, 19:42

mam problem i to dosc spory...mianowicie z dnia na dzien bez zadnych oznak zamek centralny zaczal fiksowac...sam zamyka auto.nic wczesniej sie nie dzialo do wczoraj kiedy wyprowadzilem auto z garazu i zostawilem na chodzie a jak przyszedlem za chwilke juz bylo zamkniete...szok...ale zawsze sa rozne sposoby na otwarcie auta.hehe...pozniej zaczalem probowac na wszystkie sposoby...caly czas stara sie zamknac auto,nawet jak dzrzwi sa otwarte...podejmuje takie proby...slyszalem opinie ze moze slaby akumulator ale raczej to odpada i nie wydaje mi sie zeby mialo z tym zwiazek...jak ktos sie orientuje to prosze o porade gdzie zajrzec i co sprawdzic...
Forumowicz
 
Od: 5 wrz 2009, 09:43
Posty: 111
Skąd: Lublin
Auto: mazda 5 2.0 benzyna

Postprzez samurajpiotr1 » 13 paź 2009, 15:58

Słaby akumulator, to bzdura, auto rozumiem odpala, więc to nie akumulator, generalnie musiałby być mega słaby i nagle dostać prąd przy zamknietych drzwiach i otwartym zamku, może wtedy pozamykać zamki. Zacznij od prostej sprawy, rozepnij akumulator, niech postoi z 20min, póżniej załóż kleme i może będzie ok., tylko weź kluczyki ze środka hehe. Daj zać, pomyslimy dalej.
Nic nie starzeje się tak szybko jak nowoczesność.
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2008, 18:46
Posty: 82
Skąd: Poznan
Auto: Xedos 2.0 V6

Postprzez M5 » 14 paź 2009, 23:11

Na początek sprawdził bym czy pilot nie emituje czasem przypadkowego sygnału...jesli auto ma domontowany system alarmowy to stawiam na wadliwe podłaczenie lub uszkodzenie diody separującej...w sterowaniu...jeśli nie.... sprawdził bym czy do lewych drzwi kierowcy nie dostaje się woda...ze wskazaniem na przełaczniki zamka od środka i z kluczyka...jeśli i to nie wzbudziło by wątpliwości...to szukał bym jakiegoś problemu w samej instalacji ( kabelki złączki itp...) jeśli i to nie dało by rezultatu to... nie wiem.

:) Mam nadzieje że uda się wykryć przyczyne :|
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 paź 2008, 21:09
Posty: 296 (2/1)
Auto: Mazda 5 MZR-CD 2.0 110KM

Postprzez xenon90 » 15 paź 2009, 12:42

witam...niestety pomysl z odpieciem akumulatora nie przyniosl rozwiazania problemu...nie ma systemu alarmowego wiec to tez odpada...jest fabryczna instalacja antykradziezowa jesli dobrze sprawdzilem...co do tych przeciekow wody to chcialem sprawdzic ale nie moge sie dostac...moze ktos pomoze jak zdemontowac tapicerke...dodam jedno jak zamykam auto pilotem centralny zamyka i otwiera wszystkie blokady w drzwiach jak siade do srodka i chce zamknac wszystkie drzwi blokada od kierowcy to nie reaguje wogole.tak jakby nie bylo zasilania na ten przelacznik...sam nie wiem.auto wariuje,jak otworze drzwi caly czas stara sie zamknac auto...pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 5 wrz 2009, 09:43
Posty: 111
Skąd: Lublin
Auto: mazda 5 2.0 benzyna

Postprzez samurajpiotr1 » 15 paź 2009, 15:37

teraz przypominam sobie, ,ze miałem podobny przypadek z fordem mondeo, okazało się, że przyczyna tkwiła w samym zamku, jedna spręzynka wyleciała i ciągle starał sie zamknąć drzwi, nawet chyba robił tak, że zamykał i otwierał na przemian. To wygląda trochę na usterkę mechaniczną, jakby krańcówka zamka była wcisnięta i nie odskakiwała, nie wiem jak to jest rozwiązane, ale warto sprawdzić.
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2008, 18:46
Posty: 82
Skąd: Poznan
Auto: Xedos 2.0 V6

Postprzez xenon90 » 15 paź 2009, 19:54

mozesz miec racje...wszystko trzeba sprawdzic.dzis postaram sie rozebrac tapicerke i zerknac jak to wyglada wewnatrz...
Forumowicz
 
Od: 5 wrz 2009, 09:43
Posty: 111
Skąd: Lublin
Auto: mazda 5 2.0 benzyna

Postprzez M5 » 16 paź 2009, 00:08

To mi wygląda na to...że ktoś Ci zamek od strony kierowcy przełamał...bo zanim centralka otrzyma sygnał z przełącznika wewnętrznego do zamknięcia drzwi sygnał ten przechodzi przez przełącznik zamka na kluczyk.
Co by nie było problem jest w drzwiach , a dokładnie przełącznik zamka na kluczyk :)

M5 :|
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 paź 2008, 21:09
Posty: 296 (2/1)
Auto: Mazda 5 MZR-CD 2.0 110KM

Postprzez xenon90 » 16 paź 2009, 12:44

rozebralem cala tapicerke ale mam problem bo nie moge wyjac zamka...trzyma sie na jakims precie i nie moge go roziac...jeden poszedl a drugi jest zasloniety i lipa...jest tam troche wilgoci wiec mysle ze to moze byc przyczyna...musze to jakos wyrwac i wysuszyc...moze sie uda...
Forumowicz
 
Od: 5 wrz 2009, 09:43
Posty: 111
Skąd: Lublin
Auto: mazda 5 2.0 benzyna

Postprzez xenon90 » 16 paź 2009, 18:16

moze ktos wie jak odlaczyc jeden z tych pretow ktory laczy zamek z tym urzadzeniem do centralnego zamka w drzwiach...???
Forumowicz
 
Od: 5 wrz 2009, 09:43
Posty: 111
Skąd: Lublin
Auto: mazda 5 2.0 benzyna

Postprzez xenon90 » 17 paź 2009, 23:32

jak ktos by mial problem z dostaniem sie do zamka w drzwiach lub rozebrania go to chetnie sluze pomoca...mam za soba kilka godzin pracy przy tym zelastwie.niestety ale chyba centralka szaleje...zamek byl ok...
Forumowicz
 
Od: 5 wrz 2009, 09:43
Posty: 111
Skąd: Lublin
Auto: mazda 5 2.0 benzyna

Postprzez airbob » 18 paź 2009, 03:16

Może mikro wyłączniki na mechanizmie zamka ?
Dość częsta usterka w innych markach.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1544 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez xenon90 » 18 paź 2009, 23:16

moze masz i racje tylko ze to moze sprawdzic ktos kto ma troche pojecia o elektronice...narazie odpuszczam sobie ten motyw i sprawdze centralke oraz wiazki...moze tam cos wykryje...dzieki za sugestie...
Forumowicz
 
Od: 5 wrz 2009, 09:43
Posty: 111
Skąd: Lublin
Auto: mazda 5 2.0 benzyna

Postprzez xenon90 » 8 lis 2009, 23:25

odpisuje na prosbe m5...centralny zamek smiga jak nowy...prawdopodobnie wilgoć w zamku drzwi od kierowcy byla przyczyną,,,mysle ze tyle w tym temacie...jakby ktos chcial sie dobrac do zamka to chetnie pomoge,,,pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 5 wrz 2009, 09:43
Posty: 111
Skąd: Lublin
Auto: mazda 5 2.0 benzyna

Postprzez kubus1985 » 1 gru 2015, 22:06

Mam ten sam problem w Mazda 3 a mianowicie rok temu na wiosnę (przeważnie około tygodnia po myjni) dziwnie zaczął się zachowywać centralny zamek, tj. sam się zamykał i otwierał. I podczas jazdy i na postoju, nawet przy zgaszonym silniku. Sytuacja powtarzała się wielokrotnie a w pewnym momencie aż wyjąłem bezpiecznik bo nie dało się żyć. Na marginesie dodam, że nr 75 bezpiecznik pod schowkiem jest odpowiedzialny za centralny zamek. Byłem u paru elektromechaników i każdy rozkłada ręce a tak naprawdę nie chce się nikomu za to zabrać. Całe lato nie działo się nic, tzn zamek działał jak należy i to nawet po myjniach. Niestety przyszła jesień i równo tydzień po myjni znowu centralny zamek wariuje. Domyślam się, że problemem może być wilgoć, bądź też zaciekająca gdzieś woda. Poprzednik xenon90 pisze, że miał wilgoć w zamku drzwi od kierowcy. Jak została rozwiązana sprawa i gdzie szukać przyczyny? Wysuszenie np. suszarką rozwiązuje problem? Jak wyjąc ten pręt o którym pisano wcześniej, aby zdemontować zamek? Czy próbowaliście jakoś zaizolować zamek, aby ta historia się nie powtarzała?
Pozdrawiam
kubus1985
 

Postprzez ronin00 » 23 maja 2017, 21:53

[quote="kubus1985"]Mam ten sam problem w Mazda 3 a mianowicie rok temu na wiosnę (przeważnie około tygodnia po myjni) dziwnie zaczął się zachowywać centralny zamek, tj. sam się zamykał i otwierał. I podczas jazdy i na postoju, nawet przy zgaszonym silniku. Sytuacja powtarzała się wielokrotnie a w pewnym momencie aż wyjąłem bezpiecznik bo nie dało się żyć. Na marginesie dodam, że nr 75 bezpiecznik pod schowkiem jest odpowiedzialny za centralny zamek. Byłem u paru elektromechaników i każdy rozkłada ręce a tak naprawdę nie chce się nikomu za to zabrać. Całe lato nie działo się nic, tzn zamek działał jak należy i to nawet po myjniach. Niestety przyszła jesień i równo tydzień po myjni znowu centralny zamek wariuje. Domyślam się, że problemem może być wilgoć, bądź też zaciekająca gdzieś woda. Poprzednik xenon90 pisze, że miał wilgoć w zamku drzwi od kierowcy. Jak została rozwiązana sprawa i gdzie szukać przyczyny? Wysuszenie np. suszarką rozwiązuje problem? Jak wyjąc ten pręt o którym pisano wcześniej, aby zdemontować zamek? Czy próbowaliście jakoś zaizolować zamek, aby ta historia się nie powtarzała?
Pozdrawiam[/quote
Witam! Mam podobny problem, też wariował mi centralny zamek po wizytach na myjni (kilkakrotnie ,szybko jakby się włączał i wyłączał podczas jazdy),teraz przestał bo nie działa <głaszcze> przy otwieraniu z kluczyka ani przy próbie zamknięcia wszystkich drzwi od środka( z pilota zamyka). Na dodatek po zamknieciu z pilota szybko mruga na desce rozdzielczej lampka immobilaizera,tak około pół minuty.Nie wiem co to może znaczyć. Poratujcie
Forumowicz
 
Od: 7 sty 2011, 14:43
Posty: 68 (0/2)
Skąd: Małopolska
Auto: Mazda 5 2.0 MZR LPG

Postprzez kriskus » 24 maja 2017, 10:21

Nie pomogę z głównym problemem, ale to że po zamknięciu przez jakiś czas lampka miga częściej jest normalne. W tym czasie masz np. możliwość wyłączyć czujniki ruchu w środku auta.
Forumowicz
 
Od: 4 gru 2005, 03:30
Posty: 275 (1/0)
Skąd: Bydgoszcz / Gdańsk
Auto: BAZ5, CAKL, CRRF7J

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy