Tryb ECO i AUTO w klimatyzacji – jak to działa?

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez atommy78 » 11 wrz 2009, 14:34

Śmiesznie będzie dopiero jak będą takie posty:
"Sąsiad potraktował moją Mazdę gaśnicą, bo myślał, że się pali. Mówi, że chciał dobrze :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 wrz 2008, 20:33
Posty: 219
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 5 2.0 MZR-CD

Postprzez xenon90 » 11 wrz 2009, 19:26

no coż jedni wola blondynki inni brunetki...
Forumowicz
 
Od: 5 wrz 2009, 09:43
Posty: 111
Skąd: Lublin
Auto: mazda 5 2.0 benzyna

Postprzez gorylla » 12 wrz 2009, 13:21

jarku007 napisał(a):Panowie, wkrótce temat klimy upadnie ( do następnej wiosny )


Niekoniecznie. W zimę klimka też się przydaje do osuszania powietrza/odparowywania szyb. A z webasto masz oczywiście rację.
Jeszcze tylko kilka chwil i na rybki...

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2009, 10:38
Posty: 309 (0/1)
Skąd: podlaskie

Postprzez SlawekMazda5 » 13 wrz 2009, 18:47

Webasta niestety nie mam – szkoda. Ale Klimka pracuje u mnie cały rok bez przerw. W zimie pracuje w innym zakresie temperatur – nigdy nie parują szybki i co najważniejsze z początkiem ciepłych dni klima jest wydajna w 100 % i nie ma mowy o przykrych zapachach wydobywających się z nawiewu!!!
[flash=][color=#FF0040]SlawekMazda5[/color][/flash]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 cze 2008, 21:01
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Auto: MAZDA 5 2.0 143 km TOP 2008

Postprzez CezaR83 » 13 wrz 2009, 20:46

Cześć Wam...
Przypadkiem natknąłem sie na wasz temat w dziale o M5, Klimatronik w Mazdach jest identyczny we wszystkich modelach wiec postanowiłem sie tym zainteresować, jeżdżę swoja 3 od ponad roku juz i używałem klimy w lato co oczywiste i zimę ale do tej pory nie zaobserwowałem u siebie trybu ECO na wyświetlaczu.

SlawekMazda5 napisał(a):Po wejściu do auta, zamknięciu drzwi i OKIEN, odpal silnik, włącz AUTO, ustaw Twoją temperaturę (np. na zewnątrz 25 *C, auto mocno nagrzane, ustawiłeś 19*C wewnątrz). Wyietla się AC AUTO, dmuchawa działa na maksa, nawiew na szybę i środek auta oraz zamyka się dopływ powietrza z zewnątrz. Po paru minutach moc nawiewu słabnie, otwiera się dopływ powietrza z zewnątrz, po kilku następnych minutach nawiew schodzi na minimum, kierunek do środka i nagle pojawia się na wyświetlaczu AC/ECO/AUTO.


tak tez robiłem dodatkowo zawsze otwieram okna z kluczyka w lato przed ruszeniem i owszem nawiew pracował na najniższych obrotach w trybie AUTO ale ECO nie widziałem :P

Może to tylko działa jeśli temperatura AMB i wewnątrz nie rożni sie miedzy sobą +/– 1*C ???
<co?>
Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha, należy
odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która
brzmi "Pies To Je*ał"
Zawsze kiedy piszesz głupie posty, Bóg zabija Kotka!

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lip 2008, 17:47
Posty: 2116 (55/11)
Skąd: 100lica
Auto: Była: M3 BK A+ 1.6 MZCD
Bedzie: BP eSkyX AT FWD

Postprzez gorylla » 14 wrz 2009, 14:54

CezaR83 napisał(a):Może to tylko działa jeśli temperatura AMB i wewnątrz nie rożni sie miedzy sobą +/– 1*C ?


Mylisz się. To działa wtedy, gdy temperatura w aucie jest b.bliska temperaturze, jaką zapodałeś na klimie. Na zewnątrz może być 100, ale jeśli masz ustawione np. na 20 i klima dociągnie ci do tej temperatury, to Eco winno się załączyć. Najwyżej jak szybko temp. w aucie będzie rosnąć, to będzie konieczne większe podbicie nawiewu i eco może się wyłączyć.
Jeszcze tylko kilka chwil i na rybki...

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2009, 10:38
Posty: 309 (0/1)
Skąd: podlaskie

Postprzez CezaR83 » 14 wrz 2009, 15:06

No dobrze, to tak jak napisałem wyżej nawet jak różnica jest nie wielka miedzy tymi wartościami np AMB 21 a wewnętrzną 19 – klima schłodzi to dość szybko i obroty spadaja ale ECO nie widzę... dlatego sie dziwie musze jeszcze poobserwować... :]
Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha, należy
odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która
brzmi "Pies To Je*ał"
Zawsze kiedy piszesz głupie posty, Bóg zabija Kotka!

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lip 2008, 17:47
Posty: 2116 (55/11)
Skąd: 100lica
Auto: Była: M3 BK A+ 1.6 MZCD
Bedzie: BP eSkyX AT FWD

Postprzez SlawekMazda5 » 14 wrz 2009, 21:19

e że tak powiem tak to se ne da... po dojściu wewnątrz auta do zadanej temperatury (nie ma to znaczenia do temp. zewn.) na wyświetlaczu pojawia się napis ECO... na bank, na 100%, jak boni dydy, jak bum cyk cyk <jupi> PZDR dla 3ki!!!
[flash=][color=#FF0040]SlawekMazda5[/color][/flash]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 cze 2008, 21:01
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Auto: MAZDA 5 2.0 143 km TOP 2008

Postprzez jarku007 » 15 wrz 2009, 10:10

SlawekMazda5 napisał(a):Webasta niestety nie mam

Jak to, nie masz ?? <br>Myślałem że wszystkie M5/M6 z Dieslem mają standartowo webasto ( funkcja dogrzewania silnika ).<br>Ale ze mnie <glupek2>
    Pozdrawiam
    Mazda5 Mzr-cd top 07'
    Honda Civic sport vtech 05'
    Obrazek
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2008, 13:42
Posty: 251
Skąd: tyle dymu
Auto: Mazda /Honda /Mercedes

Postprzez gorylla » 15 wrz 2009, 13:35

SlawekMazda5 napisał(a):o dojściu wewnątrz auta do zadanej temperatury (nie ma to znaczenia do temp. zewn.) na wyświetlaczu pojawia się napis ECO... na bank, na 100%, jak boni dydy, jak bum cyk cyk


Święte słowa.
Jeszcze tylko kilka chwil i na rybki...

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2009, 10:38
Posty: 309 (0/1)
Skąd: podlaskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy