Jaki olej?

Postprzez pejo100 » 30 cze 2018, 11:47

Witam.
Posiadam mazdę 5 z 2013roku silnik 1.6diesel. Posiada ona podobno bezobsługowy dpf. W instrukcji jest napisane, żeby lać Mazda original olej 5W30, jednak w sklepach internetowych polecają 5W30DPF. Proszę podpowiedzieć, jaki olej kupić.
Początkujący
 
Od: 15 paź 2014, 19:17
Posty: 2
Auto: Mazda 5 2.0D 105kw

Postprzez Croom » 6 wrz 2018, 13:55

Witam,
A co zalecają w serwisie do MAZDY oprócz samej lepkości oleju silnikowego ?
Z tego co wiadomo Mazda w serwisie zaleca specyfikację ACEA C1 w silnikach diesla z DPF.
Warto to sprawdzić gwoli uściślenia.
Oleje C1 sprawdzone produkuje oprócz samej Mazdy DEXELIA DPF np. rodzinna firma z Anglii któą mocno polecam Millers Oils XF Longlife C1 5W30 np.
https://zmienolej.pl/pl/szukaj?controll ... it_search=
niemniej później z tego co wiem coś się zmieniano i stosowano oleje C2 5W30 np. Elf-a Full-Tech FE.

Byłem niedawno na targach motoryzacyjnych i szukałem nowego oleju silnikowego. Najbardziej zainteresowało mnie stanowisko olejeklimowicz.pl. Testowałem ich oleje Neste i przyznam, że jestem pozytywnie zaskoczony. Mocno wyspecjalizowane środki smarne.


A gdzie te targi były ?
Co było dla Ciebie zaskakujące ?
Olej wybitny robiony w Finlandii, faktycznie jako jeden z nielicznych produktów redukuje zużycie olejów innych konkurencyjnych marek w większości silnikach.

Pozdrawiam
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl
Forumowicz
 
Od: 18 wrz 2007, 14:32
Posty: 155 (0/4)
Auto: NIssan

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy