alh/las

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez blackjack29 » 14 gru 2016, 14:28

W moim przypadku nie jest problem z parowaniem ponieważ miałem taką sytuację podczas deszczu ze kamera nie była zaparowana i bład sie pojawił, nie wiem czy ze swojej strony weryfikowaliscie
Początkujący
 
Od: 7 lis 2016, 16:50
Posty: 7
Auto: Mazda 6 2017, 2.5l prod.2016

Postprzez blackjack29 » 14 sty 2017, 01:56

Odpowiedz z ASO wymiana kamerki, dajcie znać jak u Was wyglada sytuacja
Początkujący
 
Od: 7 lis 2016, 16:50
Posty: 7
Auto: Mazda 6 2017, 2.5l prod.2016

Postprzez Bajtra » 3 lut 2017, 11:00

Witam,

w grudniu dostałem telefon z serwisu z informacją że producent kamery wyprodukował nową. Byłem już na wymianie tej kamery . Na początku myślałem że już wszystko ok, ale niestety. Teraz po zapaleniu tych komunikatów o wadliwym działaniu systemu, musze zatrzymać się żeby zgasić i odpalić auto.
Dajcie znać czy komuś udało się coś z tym zdziałać .
Dodam ,że już pięć razy auto było z tym w serwisie .
Początkujący
 
Od: 3 paź 2016, 22:29
Posty: 4
Auto: Mazda 6 sky activ, 2,0 benzyna moc 165 km, rok 2015

Postprzez blackjack29 » 10 lut 2017, 15:38

Po wymianie kamery problem nie występuje
Początkujący
 
Od: 7 lis 2016, 16:50
Posty: 7
Auto: Mazda 6 2017, 2.5l prod.2016


Postprzez tasman120 » 13 kwi 2017, 07:32

Część! Od stycznia jestem "szczęśliwym" posiadaczem Mazdy 3 2017. Po 300 km wymieniono mi wadliwa automatyczna skrzynie biegów i już myślałem że to koniec problemów. Ale wczoraj przy przebiegu 2000 km zapaliły mi się alh/las i scbs. Faktycznie pogoda deszczowa wieczor. Prosiłbym o rady dotyczące rozmowy z serwisem Mazdy. Mój uprawia spychoterapie. Zadać wymiany kamery? Pozdrawiam serdecznie Piotrek
tasman120
 

Postprzez skysailor » 1 sty 2018, 20:06

Nieco odgrzeję kotlet. Czy komuś udało się sprawić, żeby systemy oparte na kamerze były jako-tako niezawodne? W mojej maździe III z 2017 prawie (ale nie zawsze!) przy większym deszczu, a szczególnie śniegu zdychają automatyczne światła drogowe, utrzymywanie pasa, zapobieganie kolizjom... przez telefon usłyszałem od serwisu że jest to oczywiście całkiem naturalne, bo przy złej widoczności kamera nie widzi pasa itd. Tyle, że jak nie widzi pasów, bo ich nie ma, albo są powycierane, to ich po prostu nie rozpoznaje i tyle, natomiast w deszczu mam na zegarach choinkę czterech czy pięciu ikon i trudno mi przyjąć, że tak ma być.
Generalnie, mówiąc szczerze, jestem trochę rozczarowany moją trójeczką. Kosztowała 100k i początkowo zakładałem, że jak tylko ją spłacę (leasing 3 lata), to od razu biorę szóstkę kombi, ale jeśli mam dać 140k i mieć systemy które działają od czasu do czasu, to chyba odpuszczę. Wydaje mi się że za te pieniądze można oczekiwać więcej.
A'propos utrzymywania pasa – widziałem ostatnio test astry k. Jako wadę wymieniono m.in. fakt, że system utrzymywania pasa ruchu na autostradzie "wężykuje" od linii do linii, w przeciwieństwie do czegoś tam innego (nie pamiętam, focusa czy jakiejś kiły), co jedzie prościutko. Też mi wada, pomyślałem, skoro w mojej trójce system odbija mnie od linii JEDEN RAZ, po czym wyłącza się kompletnie krzycząc, że mam trzymać kierownicę... Podejrzewam że w insignii B jest nie gorzej niż w astrze i w związku z tym chyba z żalem pożegnam filozofię KODO ;–(
Początkujący
 
Od: 1 sty 2018, 19:49
Posty: 1
Auto: Mazda 3, 2017, Skyactive G 2.0 120KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6