A – SCBS nie widzi przeszkód

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez sfw29 » 6 lip 2018, 16:09

CX5 poliftowa, no może nie do końca nie widzi ale widzi ze zdecydowanie za małej odległości. Jakieś 2, 3m przed przeszkodą dopiero pojawia się ikonka samochodu. Jakieś pomysły na reset systemu poza serwisem? Przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomogło.

pzdr
Początkujący
 
Od: 16 sty 2018, 18:55
Posty: 17
Auto: CX-5 2,5/2017

Postprzez TOiOWO » 7 lip 2018, 18:06

Tak to działa p- jest szybsze niż myślisz.
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2013, 18:45
Posty: 52 (0/3)
Auto: Mazda CX-5, 2,5 benzyna, AWD, sky passion, od 03.2018.

Postprzez sfw29 » 8 lip 2018, 10:15

TOiOWO napisał(a):Tak to działa p- jest szybsze niż myślisz.


Nie rozumiem ... tak to własnie nie powinno działać i nie działało do niedawna.
Normalne działanie to zatrzymanie samochodu przed stacjonarną przeszkodą lub poruszającą się prostopadle do kierunku jazdy i doskonale sprawdzało się, zostało przetestowane nie raz. Teraz system nie widzi przeszkody wystarczająco wcześnie i jeśli bym nie zareagował CX5 wjechała by w nią bez śladów hamowania.
Początkujący
 
Od: 16 sty 2018, 18:55
Posty: 17
Auto: CX-5 2,5/2017

Postprzez czarmi » 8 lip 2018, 11:34

sfw29 napisał(a): i jeśli bym nie zareagował CX5 wjechała by w nią bez śladów hamowania.

... ale tego to już nie podałeś w poprzednim poście, więc się nie dziw :|
Obrazek

Do głowy wpadają pomysły od wewnątrz...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 21:04
Posty: 1410 (38/46)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 BM, 120KM 6MT, SD SkyEnergy, soul red 14'
była ...

Postprzez sfw29 » 8 lip 2018, 18:49

czarmi napisał(a):
sfw29 napisał(a): i jeśli bym nie zareagował CX5 wjechała by w nią bez śladów hamowania.

... ale tego to już nie podałeś w poprzednim poście, więc się nie dziw :|


Dziwić się należy bo ta informacja nie ma wpływu na odpowiedź z pierwszego postu jak zresetować system samodzielnie. BTW to, że widzi z 2-3 m jak podałem i czy hamuje czy nie hamuje automatycznie nie ma żadnego znaczenia z takiej odległości i tak by przywaliła w przeszkodę czy widzi ją czy nie. No może z V=3km/h zdążyłaby się zatrzymać.
Początkujący
 
Od: 16 sty 2018, 18:55
Posty: 17
Auto: CX-5 2,5/2017

Postprzez Brink » 13 lip 2018, 14:44

"Nie widzę przeszkód" – powiedział ślepy koń przed Wielką Pardubicką.
A tak na poważnie to coś się wydarzyło, że system się skiepścił ( jakieś ingerencje, podłączanie kompa...) czy nagle samo z siebie ?
Pozdr.
Forumowicz
 
Od: 15 gru 2017, 15:59
Posty: 40 (0/1)
Auto: Posiadam Mazdę 6 GY. Była: Mazda 626 GD, Citroen C5, BMW3, BMW5, Volvo 240 itd, itd

Postprzez sfw29 » 14 lip 2018, 22:10

Brink napisał(a):"Nie widzę przeszkód" – powiedział ślepy koń przed Wielką Pardubicką.
A tak na poważnie to coś się wydarzyło, że system się skiepścił ( jakieś ingerencje, podłączanie kompa...) czy nagle samo z siebie ?
Pozdr.


Sama z siebie. Nie była jeszcze w serwisie od nowości,
Początkujący
 
Od: 16 sty 2018, 18:55
Posty: 17
Auto: CX-5 2,5/2017

Postprzez Pabloss » 16 lip 2018, 11:47

Szczerze mówiąc też miałem (a może i jeszcze mam) takie wrażenie, że system działa z bardzo bliska lub w ogóle. Ale kiedyś poprosiłem o sprawdzenie w serwisie (przy okazji wizyty) i powiedzieli że wszystko jest OK. Więc myślę no skoro ok to ok. Odczucia jednak pozostały takie jak przez wizytą w serwisie – chyba to nie działa. I kiedy wracając z pracy chwila zagapienia – chłopaki ruszyli i nagle się zatrzymali, a ja nie wiedzą czemu głowę miałem zwróconą nie tam gdzie trzeba i ..... system sam wyhamował. UFFFF i zaraz potem OOOO jednak działa! Ale o jedno chciałbym zapytać piszesz o jakiejś ikonie samochodu, że teraz ci się nie zapala. Ja zauważyłem komunikat dopiero jak system zahamował za mnie, do tego był dźwięk. Jak podjeżdżam do innego samochodu to nie zapala mi się żadna ikonka samochodu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2014, 16:00
Posty: 428 (2/5)
Skąd: Jaworzno
Auto: Mazda CX-5 2.0 AT

Postprzez sfw29 » 16 lip 2018, 19:29

Pabloss napisał(a):Szczerze mówiąc też miałem (a może i jeszcze mam) takie wrażenie, że system działa z bardzo bliska lub w ogóle. Ale kiedyś poprosiłem o sprawdzenie w serwisie (przy okazji wizyty) i powiedzieli że wszystko jest OK. Więc myślę no skoro ok to ok. Odczucia jednak pozostały takie jak przez wizytą w serwisie – chyba to nie działa. I kiedy wracając z pracy chwila zagapienia – chłopaki ruszyli i nagle się zatrzymali, a ja nie wiedzą czemu głowę miałem zwróconą nie tam gdzie trzeba i ..... system sam wyhamował. UFFFF i zaraz potem OOOO jednak działa! Ale o jedno chciałbym zapytać piszesz o jakiejś ikonie samochodu, że teraz ci się nie zapala. Ja zauważyłem komunikat dopiero jak system zahamował za mnie, do tego był dźwięk. Jak podjeżdżam do innego samochodu to nie zapala mi się żadna ikonka samochodu.


Więc u mnie do niedawna działało to w ten sposób, że jadąc na aktywnym tempomacie, jeśli dojeżdżałem do świateł na których stały inne samochody, podkreślam stały a nie przemieszczały się, w odpowiednio dużej odległości Mazda sama zaczynała hamowanie aż do zatrzymania. Pojawiała się wtedy na HUD-zie ikonka samochodu. Teraz Mazda nie hamuje a ikonka pojawia się dopiero jak już ma żółte podkreślenie pod samochodem ale na hamowanie jest już zdecydowanie zbyt późno.
Początkujący
 
Od: 16 sty 2018, 18:55
Posty: 17
Auto: CX-5 2,5/2017

Postprzez Pabloss » 17 lip 2018, 06:55

przepraszam ale nie zauważyłem tego wcześniej, bo piszemy o 2 różnych rzeczach Ty o aktywnym tempomacie (adaptacyjnym), a Ja o systemie zapobiegającym kolizji przy małych prędkościach. Teraz się wyjaśniło :–) niestety nie moge się wypowiadać bo nie mam tego systemu. Montowany był, jest z silnikiem 2.5 a ja mam 2.0.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2014, 16:00
Posty: 428 (2/5)
Skąd: Jaworzno
Auto: Mazda CX-5 2.0 AT

Postprzez popielasty » 18 lip 2018, 08:05

U mnie SCBS dwa razy zareagował i dwa razy uratował mnie przed kolizją. Obydwa przypadki to wymuszenie pierwszeństwa na mnie (samochody włączały się do 'ruchu' z chodnika). Za każdym razem był szybszy ode mnie dosłownie o ułamek sekundy. Za pierwszym razem zlałem się potem, bo chciałem depnąć hamulec a on był już w podłodze hahaha
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 16 lip 2017, 21:43
Posty: 205 (1/4)
Skąd: WWL
Auto: Mazda CX-5 2.2 SkyActiv-D AT AWD, SkyPassion, 2014r

Postprzez paolobin » 18 lip 2018, 08:45

SCBS zadziałał, kiedy jadąc w korku, zagapiłem się na panią, która gwałtownie zmieniała pas ruchu, a sznur samochodów jadący wolno przede mną właśnie zatrzymał się, i tu usłyszałem terkotanie z komory silnika i samochód stanął w miejscu zanim zdążyłem zareagować, na wyświetlaczu ukazał się napis: smart city breake support! Nie było zjazdu na pobocze, dyskusji z poszkodowanym, przyjazd policji, koszty naprawy, ubezpieczenie, itd. To działa!
Forumowicz
 
Od: 8 sie 2013, 17:19
Posty: 31
Auto: Mazda CX5, 2.0 benzyna, 2012

Postprzez sfw29 » 15 paź 2018, 10:51

Mały update ale myślę, że może się przydać w przyszłości przeglądającym forum.
W serwisie wykryto, że uszkodzeniu uległa kamera FSC. Skądinąd dziwna diagnoza bo inne funkcje za które odpowiada ta kamera działały poprawnie. Na wymianę czekałem ... uwaga ... 2 miesiące! Wymieniono kamerę dokonano kalibracji systemu iiii ... jest jak było, system nie widzi stacjonarnych przeszkód. :) Czekamy dalej ... TBC.
Początkujący
 
Od: 16 sty 2018, 18:55
Posty: 17
Auto: CX-5 2,5/2017

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9