CX-5 ściąga na prawo :/

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez AnnMarii » 25 paź 2017, 18:53

Z góry przepraszam jeśli pytam o coś co już było na forum. Przejrzałam tematy i nie znalazłam nic co by odpowiadało mojemu problemowi.
Dzień Dobry :) Jestem tu nowa :)
Posiadam niespełna 2-letnią Mazdę CX-5 :) benzyna i jestem zakochana w swoim samochodzie.
Zrobiłyśmy już razem 44 tysiące :) czy to dużo, jak na niespełna dwa lata, nie mi oceniać :)
Ostatnio pojawił się mały problem- w sumie nie taki mały.
Mianowicie:
– ściąga mnie w prawo, przy prędkości powyżej 80km/h to w trasie nie jest "szałową prędkością" do ego odczucie w czasie jazdy jest takie jakbym się "ślizgała" a nie jechała samochodem. :|
– odczuwam, iż kierownica chodzi zbyt lekko :|
– na nierównościach czuje dość mocne "bicia" na kierownicy, zdecydowanie większe niż powinny.
– ponadto przy przechyłach na drodze (wzdłuż pasa drogi), mocno odczuwalny jest zbyt duży przechył w prawą stronę co wywołuje mocny dyskomfort. :|
Czy możecie mi pomóc i powiedzieć co to może być?
Wcześniej tak nie było.
Zaznaczam, iż:
– systematycznie co 20 tys. robię przegląd
– nie katuje samochodu
– tak jeżdżę też po drogach polnych bo mieszkam na wsi.
– robię systematycznie rotację kół.
– sprawdziła w warsztacie stan kół, rotację i ciśnienie w oponach- wszystko ok.

Wybiorę się też do serwisu (czego nie cierpię) ale wolałam najpierw Was spytać.

Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Ania :)
AnnMarii
 

Postprzez cinek78 » 25 paź 2017, 20:33

Natychmiast jedź do ASO , lub najlepiej na najbliższą stację diagnostyczną.
Może być bzdura, jak złe ciśnienie w oponach , czy do ustawienia zbieżność , ale Twój opis bardziej wskazuje na pęknięty łącznik stabilizatora lub wręcz sam stabilizator, czyli elementy które maja wpływ na Twoje bezpieczeństwo na drodze!!
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2013, 08:08
Posty: 340 (4/8)
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Auto: Mazda cx5 , Alfa Romeo Giulietta
, Ducati MTS 1200

Postprzez mario-k » 25 paź 2017, 21:43

Albo tez jest powtórka z mazdy 6 GH gdzie tez zaczęła skręcać w prawo i ciągnąć w prawo.To powiem ze mazda pupy dała :)
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2010, 19:31
Posty: 462 (2/17)

Postprzez AnnMarii » 27 paź 2017, 05:58

Dziękuje za szybką odpowiedź :)
Zgodnie z tym zaproponował cinek78 :) pojechałam do serwisu i jak zwykle trzymali mi samochód cały dzień... i co panowie z serwisu stwierdzili: bardzo nierówne ciśnienie w oponach.
Dodam, że nie minęły 2 tyg. jak w serwisie opon sprawdzałam koła i robiłam rotację...
to pozostawiam bez komentarza...
Na hasło stabilizator uśmiechnęli się z pogardą, twierdząc, że jak by on padł to byłoby to słuchać- waliło by.
Niestety wracając z serwisy, całą drogę jechałam w żółwim tempie w korkach (kto mieszka w rozkopanym Olsztynie, ten wie co mówię – godzina była 16:00-17:00, czyli szczyt.

Po testuje dziś i zobaczę – ale jakoś nie jestem przekonana co do tego,że to tylko ciśnienie. Jeżdżę już tym samochodem trochę i go znam. Ale może się mylę (w sumie oby)

Ponadto muszę Państwu powiedzieć, że bycie kobietą kierowcą- w takich miejscach jak serwisy to zawsze przekichana sprawa. Patrzą na Ciebie jak na pół mózg i na dzień dobry zakładają,że nie wiesz nic na temat swojego auta...to przykre. Zakładam, że zmiana podejścia to kwestia pokoleń...niestety.

Pozdrawiam Was serdecznie i dziękuje za szybką odpowiedź i wsparcie :)

Ania
AnnMarii
 

Postprzez AnnMarii » 3 lis 2017, 11:38

No i niestety nic się nie zmieniło Panowie i Panie :)

Nadal ściąga- byłam już na stacji diagnostycznej (nie chcieli mi na początku zrobić nic z samochodem ale po chwili tłumaczenia sprawdzili).
Mechanicznie jest ok. Ale Pan podpowiedział mi aby zrobić geometrię i jak to nie pomoże może to być jeszcze rozregulowanie elektrycznego systemu wspomagania kierownicy. To możliwe bo kierownica chodzi aż za lekko.
Ogólnie środki jakie podjęłam:
-umówiłam się na wymianę kół (no bo czas zimowy za pasem).
– umówiłam się na geometrię czas – połowa listopada (kolejki)
– daje w sobotę auto innemu kierowcy- może to wszystko tylko maja paranoja :)
No i zobaczymy :)
Może macie jakieś pomysły? :)
AnnMarii
 

Postprzez mario-k » 3 lis 2017, 20:12

Powiem tyle czy kierownica sama leci na prawo czy jak wolisz kreci na prawo na maksa jak jedziesz powoli.Jesli tak to poczytaj temat o sciąganiu mazdy 6 gh.POZDRAWIAM :)
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2010, 19:31
Posty: 462 (2/17)

Postprzez mario-k » 18 lis 2017, 18:05

No i co dalej w tym temacie ? Pytanie do AnnMarii
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2010, 19:31
Posty: 462 (2/17)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9