Przednie światła przeciwmgielne / halogeny – wymiana żarówki

(2012 – 2017) Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez tubis85 » 19 mar 2013, 18:29

Może ktoś podpowiedzieć jak wymontować halogen z przodu w CX5 ponieważ miałem małą kolizję pękła mi żarówka w halogenie na dole po zdjęciu obudowy czyli tej czarnej kratki nie chce szarpać na siłę i nie wiem czy możliwe jest wyjęcie od zewnątrz auta czy od wewnątrz jakiś rys. pomógłby mi bardzo na kanale jeszcze nie byłem więc możliwe ze da się wymienić od dołu ale u mnie może być ciężko bo mam obudowy silnika połamane.Dodam że kolizja nie z mojej winy i raczej nie będę naprawiał tego da się z tym jeżdzić ale muszę zrobić parę drobnych napraw a pieniądze z odszkodowania wydam na inne bardziej potrzebne teraz mi rzeczy ;) a i jeszcze jedna ważna rzecz zostało wyłożone mi lusterko na zewnątrz i teraz ma delikatny luz mechanizm od lusterka czasami głupieje i zamiast składać lusterka jedno składa a drugie to uszkodzone otwiera na zewnątrz śmieszna sprawa ale też przydałby sie jakiś rys. lusterka z rozłożeniem na części bo nie wiem czy kupić całe czy możliwe że coś tam się przekręciło z góry dzięki za pomoc.Pozdrawiam Michał
Załączniki
20130319_165143.jpg
Ostatnio edytowano 27 lut 2014, 16:51 przez Josh, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Zmiana tytułu
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 sty 2012, 19:14
Posty: 33 (1/1)
Skąd: Lubelskie
Auto: Mazda Cx5 4x4 Pb

Postprzez Paweł » 20 mar 2013, 00:59

Dostęp do żarówki i całego halogenu jest taki sam. Trzeba zdemontować małą osłonę pod spodem zderzaka. Uwaga, bo jedna z jej śrub jest ukryta pod krawędzią osłony centralnej części. Być może jest to opisane w instrukcji użytkownika.

Jeśli chodzi o lusterko, to nie ma do tego żadnej dokumentacji, bo jest traktowane jako całość. Jeśli ma luz, to pewnie coś się stało i bez rozebrania go na czynniki pierwsze pewnie się nie obejdzie. Ewentualnie spróbuj je zamknąć/otworzyć elektrycznie z ręcznie wymuszonej "odwróconej"/zamkniętej pozycji.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9