Mazda CX-5 i zabezpieczenie antykorozyjne x-line

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez undead » 19 lip 2018, 15:32

Przymierzam się do zabezpieczenia podwozia mojej Mazdy. Poprzedni samochód (Suzuki Swift) zabezpieczyłem czymś takim http://www.line-x.warszawa.pl. Poszukuję wiedzy czy Mazda to przeżyje. Szukam też Zakładu nanoszącego tą powłokę na terenie Warszawy, który by miał styczność z samochodami Mazdy.
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2017, 09:05
Posty: 43 (0/4)
Skąd: Piaseczno
Auto: Mazda CX-5 SkyPASSION 2017 2.5l 194KM

Postprzez ryba113 » 20 lip 2018, 09:49

Mazda to moje pierwsze japońskie auto. Sporo słychać o wysokiej biodegadowalnosci mazdy więc również postanowiłem zabezpieczyć dodatkowo całe podwozie, nadkola i profile zamknięte. Jako, że mam grzecznościowy dostęp do kanału i wychodzę z założenia chcesz mieć dobrze zrobione to zrób to sam zabrałem się do roboty. Cały zabieg wykonałem środkami boll na całe auto koszt samej chemii jakieś 400zl i dobre dwa dni pracy. Podobnie jak Ty szukałem pierwotnie firmy która zajmuje się tego typu zabiegami i rozbieżność cenowa jak i fakt, że każda z tych firm oferowała taka usługę jako jedna z wielu innych spowodowała że zabrałem się za to sam. Większość czasu pochłania demontaż plastików i zabezpieczanie elementów których nie chcemy wypaćkać, mycie, odtłuszczenie i malowanie. Zachęcam do samodzielnego wykonania zabezpieczenia. W kilku miejscach musiałem uzyc papieru ściernego i zabezpieczyć miejsca gdzie korozja się rozgosciła.
Forumowicz
 
Od: 6 kwi 2018, 06:12
Posty: 181 (6/22)
Skąd: CT, EL, NO
Auto: Mazda CX-5 2.0 benzyna 160 PS AWD

Postprzez Kamilloeus » 13 wrz 2018, 16:54

Ja swoją CX-5 zabezpieczyłem od spodu w salonie Hondy w Bydgoszczy ( tam od lat robią takie rzeczy, często właśnie w mazdach). Warto taki zabieg zrobić zaraz po kupnie, kiedy auto jest jeszcze czyste i w jakiś ciepły dzień. Dodatkowo zabezpieczyłem profile zamknięte :D Mam też CX-5 z 2016 roku którą odkupił ode mnie teściu. Pojechaliśmy na podjazd ją obejrzeć i okazało się, że jest dobrze zabezpieczona jakąś żółtawą elastyczną masą. Nawet była widoczna w profilach zamkniętych. Mazda teścia ma już 3 lata nie widziałem na niej ani śladu rdzy. Moją CX5 jak rozebrali <głaszcze> ponoć nie miała żadnego zabezpieczenia antykorozyjnego – tak twierdzili majstry z salonu. Teraz jest zagumowana, nawet fajnie wyglądała od spodu :D Wg. mnie nie zaszkodzi ją dodatkowo zabezpieczyć to nie są aż tak wielkie pieniądze teraz trochę spokojniej mogę spać <spie> Pozdro.
Początkujący
 
Od: 13 wrz 2018, 15:36
Posty: 19 (0/1)
Auto: Mercedes GLC suv 2.0 211km. 2019

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9