Personalizacja ustawień samochodu

(2012 – 2017) Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Olszyn » 30 sty 2014, 18:39

Witam wszystkich forumowiczów.
Jako nowy użytkownik CX-5tki, zastanawiam się na ile można spersonalizować ustawienia samochodu (tzn. te podane w instrukcj do zmiany w ASO) i czy Ktoś już to zmieniał.
Głównie interesuje mnie możliwość "standardowego" wyłączenia – słynnego skąd inąd już na forum – systemu "i-stop", tak by powłączeniu samochodu trzeba było by go dopiero włączyć, tak jak ma to miejsce np. przy asystencie pasa ruchu.
Czekam na Wasze doświadczenia i informacje w temacie personalizacji autka.
Pozdrawiam <jupi>
Początkujący
 
Od: 28 sty 2014, 22:31
Posty: 25
Auto: Mazda CX-5 2.0 SKYACTIVE-G 6AT SkyPASSION '17r.
Mazda 2 1.5 3D Sport '09r.

Postprzez Olszyn » 14 lut 2014, 22:02

Rozpocząłem wątek i wygląda na to że go zakończę. Ale za nim to nastąpi, parę wyjaśnień które udało mi się uzyskać po dzisiejszej wizycie w ASO Mazda. Więc tak: wg serwisu Mazdy, systemu i-stop nie da się domyślnie "wyłączyć" – a jest to związane niby z koniecznością spełnienia normy Euro6, która to jest spełniona jak on działa... ??!! No cóż... Tłumaczenie tłumaczeniem, a fakt faktem – trzeba wyłączać ręcznie ( a nie załączać – jak chciałem ) każdorazowo po uruchomieniu samochodu.
Na pocieszenie – z personalizacji – na moją prośbę przeprogramowali mi opcję automatycznego zamykania auta (SkyPasion – dostęp bezkluczykowy) i teraz po wyłączeniu autka, wyjściu, zamknięciu drzwi i "oddaleniu się" od niego – z kluczykiem w kieszeni – samo się zamyka! <jupi>
Jak to mówią: Mała rzecz a cieszy <spoko>
Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 28 sty 2014, 22:31
Posty: 25
Auto: Mazda CX-5 2.0 SKYACTIVE-G 6AT SkyPASSION '17r.
Mazda 2 1.5 3D Sport '09r.

Postprzez Blixten » 14 lut 2014, 22:14

Olszyn napisał(a):na moją prośbę przeprogramowali mi opcję automatycznego zamykania auta (SkyPasion – dostęp bezkluczykowy) i teraz po wyłączeniu autka, wyjściu, zamknięciu drzwi i "oddaleniu się" od niego – z kluczykiem w kieszeni – samo się zamyka!


zamykanie drzwi i jeszcze kilka innych rzeczy można samemu "spersonalizować" na wyświetlaczu: wybierz Setup / vehicle/ itd. <czarodziej>
Poczytaj instrukcję gdzie wszystko jest dokładnie opisane co można ustawić i w jaki sposób

P.S. Jest jeszcze kilka funkcji dostępnych z przycisków na kierownicy: wciskasz Menu i bawisz się ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2013, 12:28
Posty: 126 (10/7)
Auto: CX-5 Passion 2.0 G AT

Postprzez Olszyn » 16 lut 2014, 21:04

Trudno się z Tobą niezgodzić – niedokładnie przeczytałem wstęp rozdziału 9-13 instrukcji (wyświetlacz audio typu dotykowego) – co nie zmienia faktu że w ASO przeprogramowali to inaczej – nie było "domyślnie podświelnanych" opcji w menu Setup/Vehicle/Door Locks/Walk Away Lock.
Swoją drogą – pierwszy raz jak przeglądałem opcje ustawień na wyświetlaczu to "Vehicle" były nieaktywne – teraz już wiem czemu – samochód musi być uruchomiony... :D
Pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 28 sty 2014, 22:31
Posty: 25
Auto: Mazda CX-5 2.0 SKYACTIVE-G 6AT SkyPASSION '17r.
Mazda 2 1.5 3D Sport '09r.

Postprzez Blixten » 16 lut 2014, 22:07

Dlatego, że na stoku padał ulewny deszcz, a ja zapomniałem wziąć peleryny p.deszczowej, i stąd, mając pod ręką** przeczytałem prawie całą książkę... <płacze>
**– misternie planowany wyjazd na narty i pierwsza podróż mojej CX-5....
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2013, 12:28
Posty: 126 (10/7)
Auto: CX-5 Passion 2.0 G AT

Postprzez Olszyn » 17 lut 2014, 01:08

Wypisz wymaluj – mój przypadek – tylko ja miałem pogodę <lol> <spoko>
Początkujący
 
Od: 28 sty 2014, 22:31
Posty: 25
Auto: Mazda CX-5 2.0 SKYACTIVE-G 6AT SkyPASSION '17r.
Mazda 2 1.5 3D Sport '09r.

Postprzez Gaiger » 18 kwi 2014, 21:24

Witam! Wczoraj zaprogramowałem automatyczne zamykanie drzwi po odejściu od auta (SkyPasion – dostęp bezkluczykowy). Zauważyłem jednak, że jak auto samo się zamknie, to nie uruchamia się autoalarm. Czy u Was też tak jest?
Początkujący
 
Od: 29 lis 2013, 21:56
Posty: 13 (2/1)
Skąd: Lublin
Auto: CX-5, 2.2 SKYACTIV-D 175, MT

Postprzez rychu61 » 19 kwi 2014, 17:44

W moim autku wszelkich ustawień personalnych dokonał diler u którego zakupiłem samochód i ww.funkcję już miałem.Nie ,,gryzie" się z alarmem,jak na razie jest ok.
Forumowicz
 
Od: 17 lut 2014, 20:50
Posty: 41
Skąd: Sosnowiec
Auto: CX-5 2.5 AT 2023 r.
Sport line.

Postprzez cheatah » 22 kwi 2014, 10:26

Gaiger napisał(a):Witam! Wczoraj zaprogramowałem automatyczne zamykanie drzwi po odejściu od auta (SkyPasion – dostęp bezkluczykowy). Zauważyłem jednak, że jak auto samo się zamknie, to nie uruchamia się autoalarm. Czy u Was też tak jest?


Tez mam SkyPassion i sam wlaczylem Away-Auto-Lock w ustawieniach samochodu. Po odalleniu sie samochod sie zamyka i zalacza sie rowniez alarm. Alarm montowany byl w ASO.
Forumowicz
 
Od: 8 lut 2012, 20:35
Posty: 87
Skąd: Warszawa/Lbn/Trojmiasto
Auto: Obecnie Mazda CX-5
Bylo Mitsubishi EVO IX 400KM

Postprzez Gaiger » 23 kwi 2014, 20:23

Dzięki za info. W takim razie muszę podjechać do serwisu, żeby coś z tym zrobili....
Początkujący
 
Od: 29 lis 2013, 21:56
Posty: 13 (2/1)
Skąd: Lublin
Auto: CX-5, 2.2 SKYACTIV-D 175, MT

Postprzez cheatah » 28 kwi 2014, 22:05

zastanawiam sie, czy nie wylaczyc tej fukncji samozamykania. Wystarczy ze, ze oddale sie od samochodu na 1.5 obchadzac np samochod, i juz zamkniete. Czasami po prostu troche za szybko sie to dzieje i potrafi utrudnic zycie :|
Forumowicz
 
Od: 8 lut 2012, 20:35
Posty: 87
Skąd: Warszawa/Lbn/Trojmiasto
Auto: Obecnie Mazda CX-5
Bylo Mitsubishi EVO IX 400KM

Postprzez skunk » 16 paź 2014, 20:18

Czy automatyczne zamykanie jest we wszystkich wersjach wyposażenia?

wybrałem setup->vehicle i tam mam tylko Auto re-lock time i 3 czasy do wyboru.

No i co dokładnie oznacza to re-lock?
Czy dobrze rozumiem, że jak wybiorę 30 s to centralny zamek zamknie auto i włączy się alarm?
Czy to jednak chodzi o coś innego bo mnie to nie działa.
Początkujący
 
Od: 24 maja 2014, 20:49
Posty: 24 (0/1)
Auto: Mazda CX 5 SkyMotion+Comfort 2.0 SKYACTIV-G 2.0 165KM

Postprzez Squeed » 16 paź 2014, 20:52

Raczej chodzi o czas po jakim auto zamknie sie ponownie po naciśnięciu na pilocie sygnału otwarcia, jeżeli faktyczne otwarcie jakichkolwiek drzwi nie nastąpi (powtórne zamknięcie – re-lock). Automatycznego ryglowania w czasie jazdy nie mamy w CX5, natomiast automatyczne zamykanie drzwi po odejściu od auta dostępne jest wyłącznie w wersji SkyPassion, gdzie jest funkcja dostępu bezkluczykowego. My sobie skunk w naszych wersjach nie poszalejemy w tym temacie.
Forumowicz
 
Od: 24 sie 2014, 18:58
Posty: 30 (0/1)
Skąd: Wrocław
Auto: Cx-5 SkyEnergy 2.0 AT

Postprzez cheatah » 23 paź 2014, 10:07

Squeed napisał(a):utomatycznego ryglowania w czasie jazdy nie mamy w CX5


a mamy :). Mi w ASO zamontowali dodatkowy modul do alarmu, ktory sam rygluje zamki po wlaczeniu zaplonu i odczekaniu kilku sec. Takze mozna to zrobic. Niestety ryglowanie w takiej opcji nie jest uzaleznione od predkosci samochodu, tzn dzwi zamkna sie nawet jak nie ruszymy z miejsca. Ma to swoje plusy ale niestety tez minusy.
Forumowicz
 
Od: 8 lut 2012, 20:35
Posty: 87
Skąd: Warszawa/Lbn/Trojmiasto
Auto: Obecnie Mazda CX-5
Bylo Mitsubishi EVO IX 400KM

Postprzez Squeed » 23 paź 2014, 10:56

Tak, faktycznie konieczny jest dodatkowy moduł do alarmu. Jak wyglada otwieranie drzwi od wewnątrz w takiej opcji? Wystarczy pociągnąć za klamkę wewnętrzną, czy trzeba najpierw odblokować drzwi przełącznikiem blokady na drzwiach? Jeśli ta druga opcja, nie jest to bezpieczne rozwiazanie w razie wypadku, zwłaszcza dla pasażerów, którzy mogą nie znać tej sekwencji otwierania w dodatku w warunkach stresu mogą zostać uwięzieni w aucie. Jak to wyglada u Ciebie?
Forumowicz
 
Od: 24 sie 2014, 18:58
Posty: 30 (0/1)
Skąd: Wrocław
Auto: Cx-5 SkyEnergy 2.0 AT

Postprzez golabwaw » 23 paź 2014, 14:23

cheatah napisał(a):
Squeed napisał(a):utomatycznego ryglowania w czasie jazdy nie mamy w CX5


a mamy :). Mi w ASO zamontowali dodatkowy modul do alarmu, ktory sam rygluje zamki po wlaczeniu zaplonu i odczekaniu kilku sec. Takze mozna to zrobic. Niestety ryglowanie w takiej opcji nie jest uzaleznione od predkosci samochodu, tzn dzwi zamkna sie nawet jak nie ruszymy z miejsca. Ma to swoje plusy ale niestety tez minusy.


To muszę jeszcze raz pojechać do ASO. Mi powiedzieli (ASO w Warszawie na Al. Krakowskiej), że nie ma takiej opcji i nic się nie da zrobić.
Początkujący
 
Od: 23 paź 2014, 12:00
Posty: 5
Auto: CX-5 2.2D Skyenergy

Postprzez Blixten » 23 paź 2014, 20:36

cheatah napisał(a):Mi w ASO zamontowali dodatkowy modul do alarmu, ktory sam rygluje zamki po wlaczeniu zaplonu i odczekaniu kilku sec. Takze mozna to zrobic.


W którym ASO <co?>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2013, 12:28
Posty: 126 (10/7)
Auto: CX-5 Passion 2.0 G AT

Postprzez cheatah » 24 paź 2014, 13:10

Blixten napisał(a):W którym ASO


W tym samym :D czyli w Gdyni w BMG.

Squeed napisał(a):Wystarczy pociągnąć za klamkę wewnętrzną, czy trzeba najpierw odblokować drzwi przełącznikiem blokady na drzwiach? Jeśli ta druga opcja, nie jest to bezpieczne rozwiazanie w razie wypadku, zwłaszcza dla pasażerów, którzy mogą nie znać tej sekwencji otwierania w dodatku w warunkach stresu mogą zostać uwięzieni w aucie. Jak to wyglada u Ciebie?


jest tak jak mowisz, czyli nie wystarczy pociagnac za klamke, bo to nic nie da. Trzeba odryglowac zamek, tym dynksem. Jezeli zrobi to kierowca to odblokuja sie wszystkie drzwi, jezeli ktorys z pasazerow to odblokowuja sie te konkretne drzwi odblokowane przez pasazera. Dodatkowo w momenie wylaczenia zaplonu na postoju, rowniez wszystkie drzwi sie odblokuja automatycznie. Zakladam ze w razie wypadku ta opcja zadziala (wylaczenie zaplony/zgasniecie silnika).

Szczerze to nie widzialem nigdy opcji, zeby pociagniecie za klamke drzwi pasazera otwieralo te drzwi, albo wszystkie. Widzialem i uzywalem natomiast opcje, w ktorej pociagniecie za klamke drzwi kierowcy otwieralo wszystkie drzwi, ale ta sie niewiele rozni od odblokowaniem drzwi poprzez dynks.
Forumowicz
 
Od: 8 lut 2012, 20:35
Posty: 87
Skąd: Warszawa/Lbn/Trojmiasto
Auto: Obecnie Mazda CX-5
Bylo Mitsubishi EVO IX 400KM

Postprzez cinek78 » 13 gru 2016, 20:28

Czy jest możliwość bez pomocy ASO ustawienia auto zamykania drzwi na czas podroży? Czyli wsiadam , ruszam , drzwi się zamykają(zamki) , a po przełączeniu np. dźwigni biegów w N/P drzwi (centralny zamek) się dezaktywuje?
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2013, 09:08
Posty: 340 (4/8)
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Auto: Mazda cx5 , Alfa Romeo Giulietta
, Ducati MTS 1200

Postprzez Krissko » 14 gru 2016, 22:51

tak, ustawia się to w menu / setup – ustawienia pojazdu
Początkujący
 
Od: 19 maja 2015, 23:38
Posty: 15 (0/1)
Auto: Mazda CX-5 2,5L AWD Grand Touring 2015

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9