POLECANE auta / sprzedawcy.

Tutaj zadajemy pytania na temat opinii o konkretnych egzemplarzach.

Postprzez remoo » 27 maja 2015, 18:54

Polecam p. Andrzeja (AndrzejCarpasja) jako sprzedawcę. Konkretny, rzeczowy, słowny – można mu spokojnie zlecić szukanie Mazdy <ok>
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 21 kwi 2015, 17:45
Posty: 13 (0/1)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 5 2.0 '08

Postprzez Kedzior1231 » 6 cze 2015, 16:54

Witam,
przed zakupem Mazdy, o której myślałem już od jakiegoś czasu dużo czytałem co w tym dziale jest napisane.
Generalnie sprawa u mnie wyglądała tak jak u większości z Was. Szukanie na własną rękę, czytanie, upewnianie się. W końcu w pewien poniedziałek czytając po raz kolejny Wasze / Nasze :D forum chwyciłem za telefon, wykręciłem numer do Pana Andrzeja z Carpasji. Krótka rozmowa, powiedziałem swoje oczekiwania, chwila ciszy.... i słyszę mam coś takiego.... Jak dla mnie trochę za szybko się to działo, ale autko miało to czego chciałem... – nie będę się za bardzo rozpisywał – krótka decyzja 24H – jak dla mnie bardzo długie 24H – decyzja BIORĘ. Z racji formalności po tygodniu miałem autko u siebie. Wszystko przebiegało tak jak pisaliście więc nie będę powielał. Muszę przyznać, że trochę z Panem Andrzejem porozmawialiśmy przez telefon i już na miejscu w Warszawie – bardzo pozytywne podejście do życia :)

Jeszcze raz dziękuję za szybkie i sprawne załatwienie spraw związanych z autem, a także za nowe klocki tarcze :)

Z czystym sumieniem mogę polecić Pana Andrzeje z Carpasji (przy okazji pozdrawiam).
Początkujący
 
Od: 6 cze 2015, 16:27
Posty: 2
Skąd: KRK
Auto: Mazda 6 SPORT 2.0 DISI 155KM

Postprzez Krzysiekkrk85 » 10 cze 2015, 11:33

Podobnie jak koledzy powyżej polecam Andrzeja z Carpasji. Bardzo życzliwy, a przede wszystkim konkretny i uczciwy człowiek. Dzięki niemu od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem pięknej Mazdy 6.
Podziękowania i pozdrawienia dla Andrzeja : )
Początkujący
 
Od: 19 maja 2015, 08:50
Posty: 19

PostTen post został usunięty przez stachan 15 cze 2015, 05:42.
Powód: Sprawa do załatwienia via PW.

PostTen post został usunięty przez widmo82 30 cze 2015, 00:56.
Powód: To jest wątek o opiniach. Bądź cierpliwy.

Postprzez mepsik » 10 lip 2015, 11:53

Mimo, że przestałem być użytkownikiem Mazdy to dorzucę kilka groszy w temacie :) Andrzeja z Carpasji poznałem przez totalny przypadek, ja poszukiwałem samochodu, a on właśnie takim dysponował. Sytuacja miała miejsce tuż przed końcem 2014. Spotkanie umówione w godzinach porannych, śnieg sypał solidnie(jeszcze wspólnie z Andrzejem odśnieżaliśmy samochód), ruszamy na jazdę próbną i pierwszy zachwyt :) silnik i wszystkie podzespoły, mimo niesprzyjających warunków pogodowych, perfect....Mówię sobie spokojnie, nie wpadaj w zachwyt :P jedziemy dalej, test drive trwa już ze 40 minut, a ja nadal z "bananem na twarzy", decyzja wracamy do kwatery głównej i umawiamy autko na sprawdzenie w serwisie. Po dwóch dnia od spotkania auto trafiło na sprawdzenie i kolejny zachwyt! Opinia mechanika po ponad godzinnych oględzinach: "Dawno nie widziałem tak utrzymanego i zadbanego samochodu, brać i się nie zastanawiać" <spoko> Po kolejnych dwóch albo trzech godzinach i dodatkowej kontroli na komisariacie (Podobno przezorny, ubezpieczony) zostałem właścicielem "Skrzydlatej Kury" (Skoda Superb 2004 1.8T AWT). Od tamtego dnia Kura przelatała ponad 18 tyś. km i totalnie NIC się jej nie przydarzyło.....mało tego, zyskałem tak wielkie zaufanie do niej, że postanowiłem dodać jej porządnych skrzydeł, żeby miała się czym odpychać, 218KM/317Nm <diabełek> Podsumując moje wypociny, ludzi trudniących się handlem samochodami takich jak Andrzej w dzisiejszych czasach ze świecą trzeba szukać!!! Jakby każdy oferował takie auta jak Andrzej to Polacy nie jeździli by dzisiaj "pospawanymi przystankami autobusowymi" czy innymi rzeźbami tudzież radosnymi tworami blacharzy! Jeszcze raz dziękuję Andrzeju za Skodę <soczek>
mepsik
 

Postprzez stamber » 17 lip 2015, 13:39

ktoś się orientuje czy Blacky24 jest w ostatnim czasie dostępny ?. Nijak nie mogę się z nim skontaktować :(
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 3 sty 2015, 22:00
Posty: 8 (1/0)
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 6 GH Kombi 2.0 MZR, 2008

Postprzez brencik » 18 lip 2015, 07:46

stamber napisał(a):ktoś się orientuje czy Blacky24 jest w ostatnim czasie dostępny ?

Po ostatnim hejcie na Carpasję ma tyle zleceń ze nie moze sie ogaranć ponoc <oczko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 cze 2011, 14:42
Posty: 356 (1/23)
Skąd: Osielsko
Auto: Mazda 5, 2.0 Pb, 145KM, 2007.

Postprzez JACEKS79 » 19 lip 2015, 10:32

Witam
Pomimo tego, że transakcja nie doszła do skutku (pojawiła się atrakcyjna oferta od dealera Mazdy z mojej miejscowości, z której skorzystałem) bardzo chciałbym polecić Krystiana Blacky24.
Zanim, o Krystianie, to chciałbym też wspomnieć, iż najpierw kontaktowałeś się w sprawie sprowadzenia auta z jedną z polecanych osób z forum, o firmie o której jest dość głośno na forum – ostatnio. Niestety spotkało mnie totalne zlekceważenie, brak profesjonalizmu i krótko mówiąc olewka na całej linii... Nawet nie chcę mi się tracić czasu na opisywanie podejścia do klienta z jakim się spotkałem... (myślę, że dużo osób wie kogo mam na myśli).

Wracając do Krystiana:
Przyznam szczerze, że pierwszy raz spotkałem osobę, z takim podejściem do aut, do swojego fachu – widać, że jest to pasjonat swojej branży, który posiada dużą wiedzę techniczną (nie wspominając o biegłym niemieckim, którym Krystian operuje). Przeglądaliśmy trochę ofert, zawsze potrafił szybko doradzić czy odradzić daną ofertę. Krótko mówiąc, moje odczucia na temat Krystiana są takie, że jest to bardzo, bardzo pracowity człowiek, z dużą wiedzą, ogromnym doświadczeniem i MEGA profesjonalnym podejściu do klienta.

Pomimo, że kupiłem auto w salonie, zdecydowanie będę chciał Krystianowi zrewanżować się za czas poświęcony mojej osobie, co zamierzam uczynić jak tylko ogarnę się z nowym autem,
Pozdrawiam Krystian.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2015, 12:53
Posty: 33 (2/0)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 3 BL 1.6 MZR PB 2010/11 BLACK MICA

Postprzez stamber » 19 lip 2015, 20:27

brencik napisał(a):
stamber napisał(a):ktoś się orientuje czy Blacky24 jest w ostatnim czasie dostępny ?

Po ostatnim hejcie na Carpasję ma tyle zleceń ze nie moze sie ogaranć ponoc <oczko>

:) każdy chce kupić pewne auto: ). Czekam cierpliwie na kontakt ze strony blacky24 ale póki co cisza.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 3 sty 2015, 22:00
Posty: 8 (1/0)
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 6 GH Kombi 2.0 MZR, 2008

Postprzez tradelux » 19 lip 2015, 21:19

https://www.youtube.com/user/autazniemiec

Tylko trzeba być przygotowanym na Niemieckie ceny, a nie Mazdy 6 polift 2005-2007r wybrzydzać za 18-22tys zł cena po opłatach bo malowany błotnik ;)
Forumowicz
 
Od: 4 paź 2009, 20:56
Posty: 135 (0/3)
Auto: Zawsze jakieś jest :)

Postprzez el_lobo » 24 lip 2015, 23:35

Kupiłem ponad rok temu Mazdę 3 od Bartka z Carpasji.
Na plus:
+ w sumie jestem zadowolony – kupiłem auto w dobrym stanie, jak na chwilę obecną nie miałem większych problemów z tym autem
+ wygodnie było mi skorzystać z takiej usługi
Na minus:
– podczas oględzin w Niemczech nie wyszło wszystko co było do zrobienia z samochodem. Ja rozumiem że jak samochód już przyjedzie do Polski to klientowi będzie trudniej zrezygnować z zakupu, ale wolałbym wiedzieć więcej na temat stanu technicznego niż to czego się dowiedziałem.
– dokumenty dostarczył na ostatnią chwilę, a jeśli chodzi o np. przelew opłaty recyklingowej to zwyczajnie ściemniał. Mówił że już przelał i dośle tylko potwierdzenie, po kilku ponagleniach w końcu podesłał, ale data wskazywała że jednak zrobił przelew dopiero przed chwilą.
Reasumując – jakby podnieść jakość obsługi i dać trochę więcej informacji o stanie auta to byłoby super. Tak jak to się odbyło – niby OK ale przez te braki i ściemnianie pozostał jednak trochę niesmak.
Początkujący
 
Od: 27 lut 2014, 19:25
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 BK '05 HB 1.6 Z6

Postprzez Danmazda » 27 lip 2015, 12:37

Czytając Wasze nie najlepsze opinie nasuwa mi się pytanie czy kupli byście lepsze auto u Nas w kraju. Z doświadczenia wiem że nie jest łatwo kupić dobre nie kręcone bezwypadkowe auto. Nie chcę nikogo bronić. Faktycznie nie powinno być czegoś takiego jak zatajanie wad mechanicznych czy lakierniczych . Po prostu, jak przy oględzinach auta wychodzą jakieś kwiatki to nie kupujmy tego auta. Ja swoją M kupiłem od Andrzeja z Carpasja, i nie mogę złego słowa powiedzieć, dokumenty wszystkie dostałem tego dnia co odebrałem auto, jedynie recykling na drugi dzień otrzymałem. Jeszcze w czasie rejestracji w wydziale komunikacji Pani była nie kompetentna i zrobiła mi problem, że nie może zarejestrować bo jakiś dokument jest nie poprawny. Szybki telefon do Andrzeja, i wytłumaczenia sprawy. Zadzwonił do tego wydziału porozmawiał z Panią i po 10 minutach auto otrzymało nowe blachy.
Obrazek
Daniel
Avatar użytkownika
Koordynator Regionów
Przedstawiciel Mazowsza
 
Od: 21 paź 2009, 20:04
Posty: 6380 (52/239)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GG 2.0 163km/191Nm 2007 rok
Mazda 626 GE FP 1,8 90 km 1996 rok
Opel Omega 2,6 V6 180 km 2002 rok

Postprzez JohnnyB » 28 lip 2015, 22:21

Nie komentuje aut Andrzeja czy Bartka, pisze jednak o tym że ludzie dopłacają do "zadbanego" auta z DE na podstawie obiegowych opinii, że każdy sprzedający w PL to krętacz, nawet prywatny. Ja osobiście kupuje teraz auta w PL od tych prywatnych krętaczy i dzięki takimu podejściu niektórych kupujących i obiegowych opiniach, kupuje auta o średnio 15-20 % taniej niż auta sprowadzone z DE przez Ekspertów.
Nie narzekam osobiście i serdecznie ekspertom dziękuję.
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez dobfree » 4 sie 2015, 16:10

Witam
Widzę że tu ostra wymiana zdań na temat Carpasji leci , więc dorzucę swoje trzy grosze.
Piszę w wątku o polecanych ze względu na fakt że niema wątku "neutralny" ... w zeszłym roku kupiłem
od Bartka auto. Nie miałem czasu kombinować, szukać, jeździć etc , więc zleciłem dostarczenie auta pod dom.Z szukaniem szło słabo w sumie wyszło na to ze ja podsyłałem oferty z mobile.de a Bartek je weryfikował z tym że miałem takie odczucie że jak było mu po drodze bo akurat gdzieś jechał to OK, jak nie to już gorzej – nie oplaca sie im jezdzic po jedna sztuke.Koniec końców jakoś udało się tak to zorganizować żeby wilk był syty i owca cała i za dwa dni miałem auto pod domem.
Auto miało być całe w oryginale – wyszło że przednia szyba nieoryginalna.
Miały być wszystkie papiery – nie było i zaczeły się opisywane juz przez innych "zabawy" z akcyzą, recyklingiem,dosyłanie papierów etc ...
W każdym razie finalnie auto zostało zarejestrowane,nic wiekszego w nim nie "wyszło", natomiast to oczekiwanie na papiery, przesuwanie terminu ich dostarczenia i kolejne tlumaczenia wyszły raczej mało profesjonalnie.
W moim przypadku usługa kupowana u Bartka miała objąć auto i bezproblemową – szybką transakcję zgodną z wczesniejszymi ustaleniami , o ile z pierwszym komponentem tej usługi powiedzmy ze sie udało o tyle z drugim już nie.

Pozdrawiam

D
dobfree
 

Postprzez jz78_ » 5 sie 2015, 11:42

WItam.
Po długim i mozolnym oszczędzaniu,wkońcu byłem gotowy na zakup mojej wymarzonej M6.Polskie komisy,handlarzy,giełdy,itd.z góry odpusciłem,jako że wiadomo,co można u naszych rodzimych Mirków kupić,więc tą opcję skreśliłem.W okolicach Swiąt Wielkanocnych,napisałem po raz pierwszy do Krystiana(Blacky24),że w lipcu będę chciał kupić samochód.Krystian się zgodził,i kazał się przypomniec miesiąc wczesniej,od tej pory byliśmy w kontakcie,dostawałem sporo ofert,wkońcu zdecydowałem się na jedną sztuke,ale ostatecznie była jednak dla amnie za droga,więc Krystian szybko wynalazł inną w kwocie która była w moim zasięgu.Pozostało tylko załatwic w pracy dwa dni urlopu i jazda.Początkowo miał mnie do Mysłowic podrzucic kolega,ale Krystian w rozmowie telefonicznej,stwierdził,że ma do mnie tak blisko(On z Mysłowic,ja z Częstochowy) że podjedzie po mnie,tak tez się stało,chłopaki podjechali pod sam dom :) ,szybkie przywitanie się,i ruszamy,przez chwile robiłem za nawigatora,w kierunku wylotu na Opole,potem droga minęła głownie na śnie.W miejscu docelowym(miasto Halle) byliśmy ok.godziny 8.30,a brama komisu była juz otwarta,weszliśmy więc na teren komisu,i po chwili dochodzimy do Mazdy,od razu w ruch poszedł miernik lakieru,który potwierdził że auto nigdy nie miało żadnej przygody,po kilkunastu minutach Krystian przyniósł kluczyki,i zaczeły sie juz bardziej dokładne oględziny,które utwierdziły nas w przekonaniu że auto jest w stanie bardzo dobrym,do tego w bagażniku,zimówki,a paliwa prawie pełny zbiornik :) .Następnie jazda testowa,i juz wiem że to auto będzie moje,powrót do komisu,i kupno(liczyłem na urwanie cos z ceny,ale niemiec nie chciał o tym słyszec),następnie urząd,w którym wszystkie formalnosci załatwilismy w niecałe 20 min.Rozliczenie z Krystianem,powrót do komisu,i do domu,podróż powrotna coś wspaniałego.Oczywiście w Polsce na autostradzie nie ominęły mnie korki(dobre 2 godz.w nich spędziłem). Tak więc,jeśli ktos szuka fajnego auta,polecam Krystiana(Blacky24),dzięki niemu,mam samochód w takim stanie,o jakim nawet nie marzyłem wczesniej.W skali od 1,do 10,daje chłopakom 20 :)
Dzięki Panowie za wszystko,i Pozdrawiam :)
Początkujący
 
Od: 1 sty 2015, 15:30
Posty: 22 (3/0)
Skąd: Częstochowa
Auto: Mazda 6,GG 1.8 120 km,2007r.,Active

Postprzez giberes » 6 sie 2015, 21:20

Może taka fioletowa madzia?

Ja również dołączam się, jako osoba zadowolona ze współpracy z Krystianem (blacky24). Będąc przy okazji zakupów z innymi klientami obejrzał 2 sztuki pod moim kontem. Pierwsze oględziny oszczędziły mi bezowocnej przejażdżki do Niemiec, druga sztuka okazała się strzałem w dziesiątkę. Szybka decyzja, wyprawa z Białego do Wrocławia i następnego dnia rano jesteśmy przed komisem. Opinia Krystiana okazała się trafna, autko wziąłem. Miłe było to, że Krystian troszczył się o nas również po powrocie do Polski. Jak najbardziej polecam, choć żal było patrzeć na niego, bo był po nieprzespanej nocy, dlatego dziękuję też koledze Arkowi za bezpieczny przewóz. Serdecznie dziękuję, w aucie nie znalazłem wad o których bym nie wiedział przy zakupie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 paź 2008, 01:13
Posty: 44
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 6 1.8 liftback 2007r.

Postprzez Konrad_SK » 8 sie 2015, 21:18

Krystian trzyma poziom, nie to co Mirki.
Forumowicz
 
Od: 3 mar 2013, 01:33
Posty: 169
Skąd: Katowice
Auto: M6 GY 147KM

Postprzez damiansport2 » 14 sie 2015, 16:19

Witam,
Polecam Andrzeja z Carpasji (http://carpasja.com/kontakt/)

Mój zakup Mazdy 6 wyglądał tak:
w marcu stwierdziełm że skoro się rodzina powiększy to do września należy kupić auto.
Dużo czasu bez parcia stwierdziłęm żę znajdzie sięfajne autko. Po przeczytaniu <nauka> milionów postów na forum, zamieszkaniu na mobile.de i otomoto stwierdziłem że mam target: Mazda 6 wersja 1 po lifcie GY1 z silnikiem benzynowym 2.0 lub 2.
Dodatkowe wymagania- brak, zachcianki zwiększające atrakcyjność auta: skórzana tapicerka i automat.
Budżet do 25 tyś.
Myślę, że konkretnie i bez wybrzydzania.
pod koniec maja zgłosiłem się do 3 polecanych sprzedawców z Forum, Bartek z Carpasji stwierdził że w tym budżecie nie pracuje, po Blackym słuch zaginoł a na placu boju pozostał p Andrzej (warto ię przypominać mimo wszystko)

między czasie popałowałem sie z kilkoma egzemplarzami typu:
Poznań: igła za GY z 2007 roku silink 2.0 za 21 tyś, po czym się okazało że silnik oryginalnie był 2.3...
Ciekawy przypadek miałem z sprzedawcą z Legnicy/Złotoryji. Przebieg zgodny z DSR po umówieniu się i przyjechaniu na miejsce usłyszałem" nie mam czasu na pana auto jest sprzedane" po "suszarce" uświadamiającej że przyjazd do niego nie był w celach towarzyskich okazało się że auto jednak nie jest sprzedane. Sprawdziłem auto u mechnanika – wszystko ok poza sprzedającym burakiem który po zjechaniu z kanału po prostu odjechał bez słowa.
Powiedziałem mu żeby zmienił podejście do klienta i że nie kupuje auta bo jest niekulturalny on na to że "auto sprzedane"...
Po czym zadzwonił czy nie chce jednak auta kupić – 3 dni później <glupek2> hahaha

Wtedy umówiłem się z Andrzejem, że ma termin do września i ma mi sprowadzić auto tak dobre jak to od Pana Buraka za podobne pieniądze.

I tak przywiózł mi Mazde 6 2.3 l z skórzanymi fotelami. Mówiąc szczerze, że wymieniał pierścienie (po tym info znajomi odradzali mi zakup tej Mazdy). Ja doceniam szczerość. Jak na tym wyjdę zapraszam do wątku o moje Mazdzie.
Co do procesu sprzedaży – otrzymałem komplet dokumentów (zero problemów z rejestracją) fv od Pana Andrzeja bym mógł go ewentualnie ścigać, plus przemile spędziliśmy czas rozmawiając o samochodach u niego w Wawie.

Polecam
Forumowicz
 
Od: 28 maja 2015, 17:16
Posty: 40 (3/0)
Auto: Mazda 6 GY1 L3 2007 top sport
i miejski pożeracz szos: sportowo żółta Pandziora 1.2

Postprzez AndrzejCarpasja » 14 sie 2015, 20:32

To było nieprzyjemne odczucie, gdy po 1200 kilometrach sprawdziłem olej.Ze swojej strony mogę dodać:
Cierpliwość, zrozumienie i wytrwałość to cechy, które nabywcom używanych aut są raczej obce.
Podziwiam Cię:–)
Oczywiście oprócz pierścieni :szlif głowicy ,szklanki , nowe uszczelniacze, czyli wszystko to co niezbędne było do zakończenia prac.
Mała dygresja:–(
Ponad dwa miesiące temu , sprzedałem M6 z 2,0 i niestety, ale dzisiaj zadzwonił klient z info , że na 1500 km litr oleju zjadła.DRAMAT!(Oczywiście zrobię to , co do mnie należy)
Kończę z biznesem .Mazd więcej nie będę sprowadzał.Przerosły mnie .Nie daję rady.
Dokończę to co zacząłem i nie przyjmuję więcej zleceń na Mazdę.
Wszystkich tych , których zawiodłem najzwyczajniej w świecie przepraszam.
Teraz będę targał (jak to Zenek i Mirek) szroty i wystawiał na allegro i otomoto.
Większe pieniądze i mniejszy stres.
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 31 paź 2011, 21:22
Posty: 254 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: 323 BF GTX 4x4 1,6 T 140 KM 1988 r
Subaru WRX STI 1998 300 KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Moderator

Moderatorzy Moto