POLECANE auta / sprzedawcy.

Tutaj zadajemy pytania na temat opinii o konkretnych egzemplarzach.

Postprzez damianołódź » 4 maja 2014, 10:43

Witam serdecznie
Chciałbym bardzo, bardzo serdecznie podziękować Koledze Mariankowi, za pomoc w zakupie wymarzonej Mazdy 6 GH Pb 2008 automat lilac metalic
A oto i przedmiot zakupu
Obrazek
Fantastyczny kontakt mailowo-telefoniczny, pozwolił mi na szybkie podjęcie decyzji o zakupie. Marianek na inspekcji Mazdy na miejscu w Belgii, wykonuje kilkaset zdjęć auta, idealnie pokazujących newralgiczne punkty. Progi drzwi, nadkola, silnik, podłużnice, robi zdjęcia podwozia, bada miernikiem lakieru, podłącza do kompa, oczywiście wydruk z DSR na maila gratis.
Szybki przelew równowartości 100E na konto Marianka, który w tym momencie przelewa Belgowi ze swojego konta 100E i auto zarezerwowane!!!!
Dogrywamy termin mojego lotu do Brukseli, umawiamy się na lotnisku i pozostaje czekać...
Po przylocie do Brukseli, Marianek już czekał na Charleroi, zaprosił do siebie do domu, gdzie w oczekiwaniu na jego małżonkę, czas ucieka Nam na pogaduchach o autach, historii. Szybkie zakupy mojego ulubionego belgijskiego piwa, obiad i po 17:00 jedziemy kupić Mazdę.
Ciekawostka, że tablice rejestracyjne w Belgii przypisane są nie do konkretnego auta, ale do osoby!!!!
Odkręciliśmy po prostu tablice z Mazdy MX5 syna Marianka i już.
Na miejscu 120 km od domu Marianka, mogłem pierwszy raz zobaczyć co kupuję. Powiem Wam, że stan auta był dokładnie taki jak na zdjęciach, a przebieg 17 000 km, potwierdzony w CARPASS.
Marianek znający perfekt ten dziwny dla mnie język – niderlandzki poprowadził rozmowy z właścicielem, sprawdził dokumenty, podpisaliśmy umowę, zapłaciłem kasę i wróciliśmy do Marianka.
Kolacyjka, piwko i do pierza
Kolejny dzień to załatwienie w Brukseli rejestracji, ubezpieczenia i tablic rejestracyjnych. I znów nieoceniona pomoc Marianka, który wie co? gdzie? i jak? Wizyta w ubezpieczalni, w wydziale transportu, celnik, ponownie ubezpieczalnia i po 2 godzinach mam komplet tablic, dowód rejestracyjny na siebie i ubezpieczenie OC ważne do 31.05.
Wracamy do Marianka, przykręcamy tablice do Mazdy, szybka kawa, zdjęcia pod domem, stacja benzynowa, zatankowanie do pełna i w drogę do Polski.
Moi drodzy, jeśli macie dość igiełek, od 65cio letnich staruszków, w których nic nie puka, nic nie stuka, bezwypadkowych – skorzystajcie z usług Marianka, a na pewno będziecie zadowoleni.
Jego prowizja jest przy tym zaangażowaniu, czyli dojazd na inspekcję i sprawdzenie auta, dojazd po klienta na lotnisko, dojazd po zakup auta, dojazd do Brukseli i załatwienie papierów, nocleg, obiad, kolacja, śniadanie po prostu symboliczna.
Marianek – jeszcze raz dzięki za wszystko i do zobaczenia. Pozdrowienia dla całej rodzinki
Per Aspera Ad Astra
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 2 maja 2014, 15:22
Posty: 12
Skąd: Łodzianin
Auto: Mazda 6 GH 2008 2.0 Pb LF-DE
Mazda MX5 NBFl 2002 1.8 Phoenix

Postprzez brencik » 4 maja 2014, 22:04

No a nie mowilem ze wszystkie Mańki to dobre chlopy...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 cze 2011, 14:42
Posty: 356 (1/23)
Skąd: Osielsko
Auto: Mazda 5, 2.0 Pb, 145KM, 2007.

Postprzez Marianek » 7 maja 2014, 05:29

damianołódź napisał(a):Marianek – jeszcze raz dzięki za wszystko i do zobaczenia. Pozdrowienia dla całej rodzinki

Ciesze się ze moglem pomóc, dbaj o nią tak jak właściciel dbał <spoko>
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez damianołódź » 7 maja 2014, 08:05

Marianek napisał(a):
damianołódź napisał(a):Marianek – jeszcze raz dzięki za wszystko i do zobaczenia. Pozdrowienia dla całej rodzinki

Ciesze się ze moglem pomóc, dbaj o nią tak jak właściciel dbał <spoko>


Jasne, szkoda byłoby "zajeździć" taki egzemplarz ;) , pakiet startowy tj, olej, filtry silnik plus skrzynia biegów, płyn hamulcowy, zrobiony. Porządnie zrobiona LPG, sprawdzone zawieszenie, i przy terminowym serwisowaniu, wymianie co potrzeba na bieżąco, będzie smigać przez długie lata.

A tak na marginesie, w ramach relaksu popatrzyłbyś na jakiegoś Range Rover Sport 2010> po lifcie 3.0d
Kumpel takowego szuka
Per Aspera Ad Astra
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 2 maja 2014, 15:22
Posty: 12
Skąd: Łodzianin
Auto: Mazda 6 GH 2008 2.0 Pb LF-DE
Mazda MX5 NBFl 2002 1.8 Phoenix

Postprzez Marianek » 7 maja 2014, 14:51

Ok , zobaczę co tam u nas siedzi ;) Jak coś to już na maila żeby tu OT nie robić.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez szczelinaa » 8 maja 2014, 18:30

Witam

Proszę o jakieś namiary na Krystiana vel blacky24
szczelinaa
 

Postprzez brencik » 8 maja 2014, 21:01

Opcja szukaj na forum nie działa?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 cze 2011, 14:42
Posty: 356 (1/23)
Skąd: Osielsko
Auto: Mazda 5, 2.0 Pb, 145KM, 2007.

Postprzez Konrad_SK » 8 maja 2014, 22:56

szczelinaa napisał(a):Witam

Proszę o jakieś namiary na Krystiana vel blacky24

Na 1 stronie w 1 poście masz full kontakt do niego.
Forumowicz
 
Od: 3 mar 2013, 01:33
Posty: 169
Skąd: Katowice
Auto: M6 GY 147KM

Postprzez JackDejvid » 9 maja 2014, 09:35

Witam, jak długo trzeba czekać na odzew np po wypełnieniu formularza na carpasja.com . Nie chcę się narzucać bo może człowiek jest w trakcie poszukiwań auta dla klienta i załatwiania formalności z tym związanych .
JackDejvid
 

Postprzez Geniek » 9 maja 2014, 11:04

Witam,

to może i ja dodam parę słów od siebie. Autka szukałem od początku tego roku. Skontaktowałem się z Krystianem oraz p. Andrzejem z Carpasja. Niestety z p. Andrzejem kontakt był dosyć słaby. Natomisat z Krystianem od samego początku rozmawiało się nam dobrze. Jako że szukałem automatu to niestety w budżecie w jakim chciałem się zmieścić wielkiego wyboru nie było. Po około 1.5 tyg. upatrzyliśmy jedno autko, Krystian dokonał wstępnej rezerwacji i niemca i umówliliśmy się na wyjazd. A tymczasem 4 dni przed terminem pojawiła się inna ładna sztuka – bardziej mi pasująca – (też pod granicą Holenderską – tu pozdrowienia dla kolegi jezier69 oraz jego kolegi ponieważ o ile się nie mylę to jechaliśmy razem po nasze autka). Krystian wykonał szybki telefon do niemca, sprawdzenie autka w CSR'rze i już wiedzieliśmy że jeśli w realu będzie równie ładna to ją bierzemy.
W poniedziałek wyjazd do Katowic, tam pakujemy sie do autka Krystiana i w drogę. W międzyczasie jeszcze na granicy zakup tablic zjazdowych i około 9 rano jesteśmy po czarnulkę jeziera69 (faktycznie ładna sztuka). Po zakupie chłopaki pojechali do domku a my jeszcze jakieś 2 godziny w drodze po moje autko.
Na miejscu okazuje się (po dokładnych oględzinach przez Krystiana i po jeździe próbnej), że kombiaczek faktycznie jest niczego sobie dlatego decyduję się na zakup. Jako że akurat wypadało zrobić wymianę oleju i filtra w silniku Krystian przekonał niemca i ten wymienił olej z filtrem przed sprzedażą.
Potem żegnam się z Krystianem (oczywiście pytanie o nawigację padło <lol> ) i wracam do kraju zachaczając po drodzę o Holandię.
Dlatego reasumując z czystym sumieniem mogę polecić Krystiana. Jak ktoś szuka pewnego autka to wie do kogo ma się zgłosić.

Darek.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2014, 16:16
Posty: 630 (1/4)
Skąd: Tarnów
Auto: Mazda GH 2l/AT 2010

Postprzez miczu » 16 cze 2014, 22:57

Witam wszystkich Mazdofanów :)

W czwartek 12.06.2014 dzięki koledze Krystian vel blacky 24 stałem sie właścicielem M6 z 2007 roku w super stanie. Kontakt emailowy jak i telefoniczny z Krystianem bardzo fajny, odpowiedział bardzo szybko na moje pytanie o M6 i w odpowiedzi od razu podesłal kilka propozycji. I kiedy już mieliśmy jechać po ładną 6tkę z małym przebiegiem, w dniu wyjazdu mimo rezerwacji samochód zostal sprzedany. Ale ja uważam, że nigdy nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło i Krystian podsyła kolejną piękna Madzię. Akcja była szybka w środę w nocy wyjazd. Na miejscu okazało się, że stan auta jest super, brak ognisk korozji, auto nie było nigdzie ponownie lakierowane, opony letnie jak nowe, komplet zimówek (równiez w dobrym stanie) na alusach w cenie. Jazda próbna + wszystko ok = zakup Mazdy i banan na twarzy :D :D
Przy pględzinach okazało się, że w układzie klimatyzacji nie ma czynnika, ale Krystian stanął na wysokości zadania i wynegojował uzupełnienie czynnika w cenie auta.
Kiedy wszystko było już załatwione wsiadłem w swoją M6 hatchback i +/– 900 km do domu pokonałem w ok 9 godzin z dwiema przerwami na tankowanie i krótkie odwiedziny kolegi. Srednia prędkość wyszła na poziomie 105km/h a spalanie 7,5 litra benzyny na 100 km :) Jak na 2 litrową benzynę to super wynik.

Każdemu kto myśli o zakupie samochodu z czystym sumieniem mogę polecić Krystiana.
Serdecznie pozdrawiam Krystiana, jego towarzysza, Pana Mirka oraz kolegę Rafała, który jechał po 3kę :)
Dobrze, że nie kupiłem Vectry C tylko M6 :D :D :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lut 2013, 12:44
Posty: 60
Skąd: Kłodawa WLKP
Auto: Mazda 6 GG liftack, LF-DE 147 KM, 2007, STAG 4 PLUS, ACR01, HANA

Postprzez brencik » 17 cze 2014, 00:14

miczu napisał(a): jego towarzysza, Pana Mirka

https://pl-pl.facebook.com/TypowyMirekH ... dsiebiorca ten? :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 cze 2011, 14:42
Posty: 356 (1/23)
Skąd: Osielsko
Auto: Mazda 5, 2.0 Pb, 145KM, 2007.

Postprzez sansed » 21 cze 2014, 22:43

Witam wszystkich Mazdowiczów :)
A więc ja również jak kolega Miczu byłem w Niemczech 12.06.2014 po swoją pierwszą Mazdę:)
Ale od początku:) zacząłem poszukiwania wymarzonej szóstki GH, po przewertowaniu wielu stron na allegro i otomoto uznałem że to wszystko na nic... :( Na moje szczęście trafiłem na to forum i znalazłem kilka polecanych osób które pomagają w znalezieniu wymarzonego auta:) po kilku wiadomościach wymienionych z nimi zweryfikowałem z rzeczywistością moje marzenia i stanęło na 3 BL :D rozpoczęło się intensywne poszukiwanie z kolegami z forum- tutaj chciałbym bardzo podziękować Mariankowi za duże zaangażowanie (profesjonalne podejście i ogromna uczciwość). Jednak to Krystian 'Blacky24' znalazł mi fajną 3- na początku byłem co do niej dość sceptyczny ale jak tylko zobaczyłem ją na miejscu to od razu zmieniłem zdanie i modliłem się żeby Krystian nie znalazł jakichś wad :D
W środę w południe wyjazd z domu a wieczorem byłem już w Katowicach z Krystianem, Panem Mirkiem, kolegą Miczem i jego ojcem. Nocna podróż do Niemiec i o 7 byliśmy pod salonem w którym Miczu kupił swoją 6 a my pojechaliśmy po moje auto.
Czarna Mazda 3 BL 1.6MZR 2009 Exclusive, wszystkie wady znane były wcześniej- sprzedawca rzetelny i wcześniej udokumentował wszystko fotograficznie.
Autko w bardzo fajnym stanie, cena jak za ten rok i takie wyposażenie to istna okazja.
Szybkie załatwienie formalności, podziękowanie dla Krystiana i jego kolegi Pana Mirka (@brencik nie ten Mirek ale nasz towarzysz Mirek to dobry aparat:D "gdzie ona ma cycki?" <glupek2> ), szybkie zakupy na drogę i jazda. Po 6h byłem już w na polskiej ziemi, spotkanie z długo niewidzianą rodziną, kilka piwek coby się koła dobrze trzymały, otwarcie mundialu i nocleg. Rano powrót na moje Roztocze:) Mazda nie zawiodła i nie zawodzi.
Jeśli ktoś szuka rzetelnego i sprawdzonego sprzedawcy to mogę śmiało polecić Krystiana vel Blacky24!
Serdecznie pozdrawiam Krystiana, Pana Mirka oraz Micza i jego tata:)
Początkujący
 
Od: 7 lis 2013, 10:41
Posty: 11
Skąd: LTM
Auto: Mazda3 1.6 MZR 2009

Postprzez miczu » 21 cze 2014, 23:03

sansed napisał(a): "gdzie ona ma cycki?" <glupek2> ),


To byl k**wa tekst wyjazdu :D

Koleżanka, jak na niemkę była całkiem przyzwoita, ale faktycznie piersi z domu zapomniała zabrać i do tego chodziła jak Charlie Chaplin :P

Pozdrawiam i bezawaryjności 3tki kolego sansed :)
Dobrze, że nie kupiłem Vectry C tylko M6 :D :D :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lut 2013, 12:44
Posty: 60
Skąd: Kłodawa WLKP
Auto: Mazda 6 GG liftack, LF-DE 147 KM, 2007, STAG 4 PLUS, ACR01, HANA

Postprzez paradox_1 » 24 cze 2014, 13:33

Witam.
Mazdą zainteresowałem się ponad rok temu. Padło na M6 2.0pb hatchback lub ewentualnie kombi. Po przeczytaniu wątku skontaktowałem się z polecanym Krystianem vel blacky24 oraz Bartekiem z Carpasja.
Po wysłaniu maila odezwał się jako pierwszy Bartek, przedstawiłem mu moje oczekiwania i po paru dniach podesłał mi parę ofert. Wszystko było ok, ale w rozmowach telefonicznych zabrakło mi negocjacji ceny przy zakupie jego u dealera (czyli cena jaka była w ogłoszeniu plus prowizja dla niego). Po pewnym czasie odezwał się Krystian (zapracowany człowiek :D ). Dopytał się jakie mam wymagania i wysłał mi parę ogłoszeń, po paru dniach i takich wymianach maili wybraliśmy parę M6, które znajdowały się w odległości około 100 km od siebie. Już mieliśmy umówiony wyjazd, wyznaczona datę. Dzień przed wyjazdem dostałem telefon od kumpla przyjeżdżaj ściągnąłem fajna Kia Sportage ( http://pokazywarka.pl/kia_sportage/ ). Telefon do Krystiana z przeprosinami, że niestety nie pojadę, proszę go numer konta lub adres aby za fatygę wysłać mu parę złotych ale odmówił. Po około roku Kię sprzedałem, robię około 12 tyś km rocznie i głównie krótkie odcinki (szkoda silnika 2.0 CRDI). Mogę powiedzieć, że samochód bardzo mnie zaskoczył dynamika i wygodą jazdy. Po sprzedaży znowu kontakt do Krystiana vel blacky24 (tym razem po uzgodnieniach z żoną padło na M3 po lifcie) na odpowiedź czekałem trochę (ale jak się dowiedziałem od innego użytkownika Krystian był zapracowany). Ja w między czasie upatrzyłem sobie Mazdę na mobile.de i wymieniłem już parę e-maili ze sprzedawcą (serwis Mazdy), negocjacja ceny. Mail od Krystiana, że już jest wolny i możemy szukać auta, znowu wymiana telefonu, parę ofert, kontakt telefoniczny ze sprzedającymi i sprawdzenie historii w DSR przez Krystiana. Padło na Mazdę z Leverkusen. Umówienie daty wyjazdu.
Wyjechałem pociągiem z nad morza do Wrocławia (zdziwienie moje <oczy> , klimatyzowane wagony na trasie Szczecin- Wrocław). Krystian przyjechał swoim autem i nocna podróż do Niemiec.
Na granicy zakup ubezpieczenia, gdzieś na parkingu krótkie spanie i dalej podróż do Leverkusen. Podróż mijała w bardzo przyjemnej atmosferze. Na miejscu byliśmy godzinę przed otwarciem serwisu. Krystian prześwietlił samochód :) i hasło do mnie "prawy bok i dach cały w szpachli", ja już podłamany <płacze> i mówię "jedziemy po rezerwowe auta". Krystian po chwili "to był żart" :D . Po otwarciu serwisu przejażdżka autem. Krystian przedstawił stan auta: malowany w połowie zderzak tył, brak naruszeń karoserii, wymieniona szyba czołowa (samochody w Niemczech jak mają odpryski szyby lub delikatne pajączki nie przechodzą przeglądu), do wymiany tylne opony do reszty nie można się czepić. Moja decyzja bierzemy (w bagażniku komplet felg z oponami zimowymi). Krystian chciał jeszcze negocjować cenę ale wcześniej ja zbiliśmy przez maile (prawie zawsze samochody na eksport podlegają zbicia ceny). Podpisanie papierków przy kawie i ciasteczkach, wydział komunikacji – wyrejestrowanie i tablice (ku zaskoczeniu bardzo szybko nam poszło), powrót do serwisu i rozliczenie się z Krystianem. I jego standardowe pytanie "Czy mam nawigację ? Czy sobie poradzę dalej ? Czy robię jeszcze jakieś zakupy ? ". Po zamontowaniu tymczasowych tablic podróż do domu ponad 850km (średnia prędkość 120, spalanie 7,5 l/100km ;) ) Krystian ponad 1000 km.
Po przekroczeniu granicy telefon do blackiego "jestem już w Polsce bez żadnych przygód i kontroli".
Do domu przyjechałem szczęśliwi i zmęczony.
Polecam bardzo każdemu zakup auta z pomocą Krystiana vel blacjy24 !! !! !! Bardzo miła atmosfera, pełen profesjonalizm i fajna przygoda.
PS. Niech pan z Warszawy, który miał z nami jechać po M3 BL 1.6pb do tego samego dealera niech żałuje, zadbane i bardzo fajne autko.
paradox_1
 

Postprzez petro » 25 cze 2014, 09:43

paradox_1 napisał(a): ...Krystian prześwietlił samochód :) i hasło do mnie "prawy bok i dach cały w szpachli", ja już podłamany <płacze> i mówię "jedziemy po rezerwowe auta". Krystian po chwili "to był żart" :D .

Heh... stary jego numer :). Ciekawe, że nawet jak o tym wiesz i tak dajesz sie nabrać. Szkoda, że nikt nie robi zdjęć w tej sytuacji. Mina ... bezcenne ;)


wydziargane na petorowym SGS3
Obrazek
Obrazek
metal forever ...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 cze 2012, 20:04
Posty: 1626 (57/76)
Skąd: Siemianowice Śl. /Kędzierzyn-Koźle
Auto: Mazda 3 Sport Kintaro
2.0 LF, 2007
ガソリン

Postprzez miczu » 25 cze 2014, 13:27

Również dałem się nabrać :P :D :D
Dobrze, że nie kupiłem Vectry C tylko M6 :D :D :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lut 2013, 12:44
Posty: 60
Skąd: Kłodawa WLKP
Auto: Mazda 6 GG liftack, LF-DE 147 KM, 2007, STAG 4 PLUS, ACR01, HANA

Postprzez anni » 28 cze 2014, 19:21

Polecam Krystiana znanego jako blacky24 jako nieocenioną pomoc w sprowadzeniu Waszego wymarzonego auta. Wszystko o nim zostało już tutaj napisane wielokrotnie, więc nic nie dodaję, bo szkoda czasu. <diabełek>
Początkujący
 
Od: 19 kwi 2014, 19:03
Posty: 7

Postprzez Mirasuuu » 13 lip 2014, 19:33

Witam,

Chciałbym polecić p. Bartka z www.carpasja.pl Jestem posiadaczem pięknej M3 1.6 benzyna z 2009r. w super kolorze Celestian Blue sprowadzonej z Niemiec. Jeżdżę już ponad miesiąc i auto sprawuje się wzorowo.
Po zdecydowaniu się na Mazdę wysłałem zapytanie do p. Bartka z oczekiwaniami i budżetem przeznaczonym na M3 i po półtora tygodnia auto stało już u mnie w garażu:) Wszystko sprawnie i profesjonalnie dopięte. Przy odbiorze miła obsługa, komplet dokumentów i następnego dnia do urzędu rejestracji i można jeździć:)

Pozdrawiam,
Mirek
Początkujący
 
Od: 14 maja 2014, 18:04
Posty: 7

Postprzez gracjan87 » 14 lip 2014, 14:20

Cześć,

Po kilku miesiącach i 5 tys. km chciałem podzielić się z wami swoją opinią na temat Pana Andrzeja z Carpasja.com. Powiem krótko to co dla konkurencji było niemożliwe dla Pana Andrzeja nie było problemem. Auto otrzymałem zgodnie z zamówieniem, pełen profesjonalizm polecam :)

Pozdr
Mazda 3 BK Z6 2006
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2013, 13:00
Posty: 424 (6/2)
Auto: Mazda 6 GJ 2.0 Machine Grey

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy Moto