Mazda 323F 1.5 Pb/LPG, 1996, (otomoto: 6035230572), 2.999 zł, Lidzbark Warm.

Tutaj zadajemy pytania na temat opinii o konkretnych egzemplarzach.

Postprzez eddie1224 » 1 lip 2018, 20:14

Dzień dobry,

Na wstępie przepraszam za rozmiar posta. Chyba mam problem z grafomanią.

Poszukuję auta jak w temacie. Niestety o powyższym modelu (ogólnie 323F BA) nie znajduję nic ponad to, że jest niezawodny (również z tematu podwieszonego na forum). Jestem w stanie w to uwierzyć – zainteresowałem się nim po przejażdżce mazdą 626 V 1.8 benzyna+lpg '97. 20-letnie auto, w którym wszystko działa mimo ciągłej eksploatacji. A jeśli 323F prowadzi się podobnie dobrze, to byłbym w stanie dać nie śmieszne 3, a 10 tys. (i tak, wiem – 323F jest twardsze, ale ponoć drogi trzyma się jak student zniżek). Stąd jednak kilka moich pytań:

– Czy auto, które ma ponad 2 dekady na karku, nadaje się do codziennego używania przez kogoś, kto nie jest złotą rączką i nie planuje w nim grzebać co chwilę? (wiem, że to zależy od modelu... ale ogólnie nie mam pojęcia o eksploatacji tak wiekowych samochodów)
– Co wymienić od razu, jako "pakiet startowy"? Nie pytam tu o oczywiste rzeczy jak rozrząd czy filtry. Ale czytałem np. o słabych hamulcach w 323f i konieczności swapu od 6. Ponoć nietrwałe jest też zawieszenie. Czy jest aż tak źle?
– Z racji młodego wieku myślałem o silniku 1.5. 626 którym jeździłem miał 1.8. Czy różnią się one znacząco trwałością?
– Czy zadbany egzemplarz ma szansę znieść codzienną jazdę po mieście i wyprawy po ok 300km kilka razy do roku?
– Jak jest z wyciszeniem? O bezbramkowych szybach też przeczytałem już skrajne opinie.

Gra toczy się o wysoką stawkę. Jeśli odradzicie mi ten model, to pewnie moja przygoda motoryzacyjna zakończy się na Pandzie, Fabii lub Lupo...
323F BJ mnie niestety nie podoba mi się tak bardzo, jak BA, więc odpada. Choć też mam świadomość jak dobry to samochód.

Pozdrawiam i gratuluję wszystkim właścicielom mazd super aut i genialnego forum – ostatnio byłem na ślubie użytkownika stąd i miałem okazję zobaczyć prawdziwe perełki. No coś pięknego muszę przyznać.

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-323 ... 70789e71b3
Początkujący
 
Od: 30 cze 2018, 21:58
Posty: 3

Postprzez stachan » 2 lip 2018, 05:33

Rzuć okiem do tego wątku oraz przejrzyj tematy w tym dziale <spoko>
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 17:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Postprzez eddie1224 » 3 lip 2018, 12:54

Dziękuję. Pojęcia nie mam, jak to przeoczyłem... dziękuję i przepraszam za spamowanie ;)
Początkujący
 
Od: 30 cze 2018, 21:58
Posty: 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Moderator

Moderatorzy Moto