Mazda6 2.3 Pb, 2003, (otomoto: 6028109617), 10.000 zł, Swarzędz.

Tutaj zadajemy pytania na temat opinii o konkretnych egzemplarzach.

Postprzez brolly02 » 21 cze 2018, 08:18

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Planuję w najbliższym czasie zostać szczęśliwym posiadaczem Mazdy 6 pierwszej generacji. Prowadzę działalność gospodarczą związaną z projektowaniem, realizacją oraz montażem mebli na wymiar. Mazda miałaby mi służyć do celów prywatnych jak i również służbowych, typu: dojazd do klienta oraz przewóz płyt meblowych przy pomocy przyczepki. Początkowo miałem ograniczony budżet, myślałem nad jakąś tańszą opcją z założoną instalacją gazową, dołożyłem trochę pieniędzy i stoję teraz przed dylematem jaki silnik wybrać. Zastanawiam się nad opcją 2.0, bądź 2.3 166KM, następnie wciągnąć auto w działalność i założyć gaz. Znalazłem takie oto ogłoszenie (otomoto: ID: 6028109617) Na oględziny podjadę prawdopodobnie z teściem, który po godzinach trochę mechanikuje, z tym, że z Mazdami nie miał jeszcze do czynienia. Co sądzicie o tym aucie? Na co najbardziej zwrócić uwagę przy oględzinach? Czy warto potem dokładać gaz, czy może lepiej szukać czegoś innego już z założonym gazem?
Budżet jakim dysponuję to około 10 tyś. zł.
Raczej nie ograniczam się specjalnie tylko do Wielkopolski, gdyby była jakaś super oferta gdzieś dalej, nie widzę problemu z podjechaniem.

Link do ogłoszenia: https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-6-m ... c1d3ab9e51

Z góry dziękuję za wszystkie udzielone odpowiedzi.

Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 21 cze 2018, 07:49
Posty: 2

Postprzez Bigbluee » 21 cze 2018, 20:45

Samochód zarejestrowany w PL pod koniec września 2017 roku.
Żle nie wygląda ale niestety nie wiadomo co pod maską. Całkowita charakterystyka zmian jakie przeprowadzono, moze świadczyć o sportowym trybie jazdy czego te silniki często nie wytrzymują w wyniku zaniedbania przez własciciela. Po porstu sportowy tryb wymaga większej opieki i utrzymania silnika cały czas w idealnym stanie. Nie twierdze że obecnie tak jeździł ale raczej w DE tak jezdzono skoro tam były robione przeróbki.
Pierwsze pytanie to dlaczego sprzedaje skoro nie minal rok?
Inna sprawa że w Swarzędzu żaden komis nie nadaje sie nawet to tego aby pies bramę obsikał. Sytuacja porównywalna z Gnieznem. Dlatego warto zapytać gdzie kupił tą M6.
Pisze, że parkuje pod blokiem a na zdjęciach parkowanie przed chatą za bramą.

NIe wiem bo sie nie znam i nie powiem CI jak zweryfikowac czy auto chlupie olej. Może koledzy mający GG podpowiedzą czy są jakieś objawy poza znikaniem oleju?
Mój 2.0 Pb jest taki sam jak Wasz 2.0 Pb :)
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2016, 12:50
Posty: 795 (5/49)
Skąd: Poznań
Auto: Volvo S80 2.0 PB+LPG

Postprzez the_riddle » 21 cze 2018, 21:07

Zabierz ją na oględziny do Pana Leszka z LB Japan Serwis w Poznaniu. Na forum znajdziesz jego namiary w polecanych warsztatach. Oczywiście najpierw zadzwoń i zapytaj o szczegóły co i jak i kiedy i za ile. Jeśli auto będzie miną, to stracisz tylko to co za oględziny, a jak będzie wszystko ok, to tylko się cieszyć. A facet się zna na Mazdach jak nikt inny w Wielkopolsce.
Forumowicz
 
Od: 5 lut 2016, 10:41
Posty: 42
Auto: Mazda GY MR'05 FL
2.0 LF F7 147 km

Clio 1.5 dCi

Postprzez brolly02 » 22 cze 2018, 07:19

Dzięki bardzo za wszystkie uwagi, w takim razie, żeby się nie wpakować, na dniach przedzwonię do Pana Leszka i zobaczymy co z tego będzie.

Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 21 cze 2018, 07:49
Posty: 2

Postprzez the_riddle » 26 cze 2018, 20:45

To daj znać z ciekawości co wyszło przy sprawdzaniu.
Forumowicz
 
Od: 5 lut 2016, 10:41
Posty: 42
Auto: Mazda GY MR'05 FL
2.0 LF F7 147 km

Clio 1.5 dCi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy Moto