Mazda3 2.0 Pb, 2014, (otomoto: 6026289397), 53.900 zł, Szpetal Górny.

Tutaj zadajemy pytania na temat opinii o konkretnych egzemplarzach.

Postprzez Krzychuu86 » 2 kwi 2018, 15:33

Witam
Proszę o opinie, może Wy coś zauważycie, czego moje "napalone" oko niedoszczegło.
Auto jest z importu, Jedynie co ja zauważyłem to licznik centralny który mi się nie zgadza, w wersjach 120km przynajmniej z Polskiego salony jest w postaci prędkościomierza a tu ta wersja ma obrotomierz.
Pozdro

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-3-m ... a7a407ec7e
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sie 2013, 18:00
Posty: 133 (1/1)
Auto: Mazda 3 BM sedan 2.0 120Hp

Postprzez koolczas » 2 kwi 2018, 19:39

Ze względu na obecność m.in. Head Up Display i guzika w klamce do bezkluczykowego dostępu śmiem twierdzić, że jest to raczej wersja wyposażenia SkyPassion, a nie SkyActive jak by to wynikało z opisu. Wersje takie występują z mocą 120KM i centralnym obrotomierzem – sam taką posiadam...
Poza tym wizualnie dość ciekawie wygląda w tym oklejeniu dachu na czarno, tak się zastanawiam jeszcze czy dolna część zderzaka tylnego jest tak fabrycznie czarna, czy też oklejona, bo dziwnie wygląda biały zderzak z taką połacią czarnego... Aha, brak zdjęć spod maski.
Cena wydaje się dość atrakcyjna, ale nic nie pisze o opłatach, akcyzach itp. czy w podanej cenie (znając życie pewnie nie). Nic tylko sprawdzać VIN i oglądać bo podejrzewam, że szybko zniknie z rynku. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2015, 08:57
Posty: 86 (2/4)
Skąd: KOS
Auto: Mazda 3 BM 2016
HB SkyPassion
2.0 180 KM MT

Postprzez Adoz » 2 kwi 2018, 20:56

Zderzak tylny jest w oryginalne taki czarny na dole. Wersja jak najbardziej może być skyactive ze względu na to że nie ma np. kamery cofania i skór także całą reszte może mógł dokupić wiadomo jak to w niemczech. Zderzak przedni zdecydowanie ma od wersji najbogatszej, licznik też. No wersja taka troche dziwna jakby właśnie wybrał opcje skyaktive i reszte rzeczy dokupił bo koł ja tu nie widze oryginalnych z full wypasu. Ogólnie na zdjęciach spoko wygląda jedyne co to ten dach oklejony może skrywać niezłe ciekawostki. I kolejna sprawa auto z niemiec coś musiało leżeć na rzeczy bo aktualnie w niemczech są droższe samochody niż w Polsce.
Forumowicz
 
Od: 22 sie 2013, 10:31
Posty: 517 (1/7)
Skąd: Białystok
Auto: Toyota Yaris '07

Postprzez Krzychuu86 » 3 kwi 2018, 09:50

Patrząc po cenach aut to te z niemiec zawsze były tańsze od tych z polskiego salonu.
Wiesz z drugiej strony nie ma co się dziwić Oni tyle zarabiają, że potem taniej sprzedają. Polak stara się odzyskać jak najwięcej.
Zastanawiam się tylko czy nielepiej dołożyć do 60 tys i poszukać jakiegoś fajnego z salon Polska, bo trafiają się perełki jeszcze na gwarancji.
Ale tu znowu kusi mnie wygląd, wyposażenie i cena.
Poproszę o Vin może z niego dowiem się czegoś więcej.

Dopisano 3 kwi 2018, 11:24:

Mam VIN – może ktoś pomoże?
JMZBM546611130891
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sie 2013, 18:00
Posty: 133 (1/1)
Auto: Mazda 3 BM sedan 2.0 120Hp

Postprzez stachan » 3 kwi 2018, 11:40

DSR sprawdzisz u Marianka, ale... coś z tym VIN jest nie tak <co?>
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 16:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Postprzez Krzychuu86 » 3 kwi 2018, 13:20

stachan napisał(a):DSR sprawdzisz u Marianka, ale... coś z tym VIN jest nie tak <co?>



Chyba dobry zobaczymy wysłałem do Marianka
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sie 2013, 18:00
Posty: 133 (1/1)
Auto: Mazda 3 BM sedan 2.0 120Hp

Postprzez Adoz » 3 kwi 2018, 13:22

Ilość znaków się zgadza jedynie ja np. posiadam w swojej w vinie w późniejszej cześci literkę nie same cyfry także nie wiem.

Krzychuu86 napisał(a):Patrząc po cenach aut to te z niemiec zawsze były tańsze od tych z polskiego salonu.
Wiesz z drugiej strony nie ma co się dziwić Oni tyle zarabiają, że potem taniej sprzedają. Polak stara się odzyskać jak najwięcej.

Aktualnie najtańsza cała mazda 3 bezwypadkowa jest za 42 tys. zł doliczmy do tego opłaty, transport, no i oczywiście nikt tego za darmo nie będzie robić także łączne dodatkowe koszta to około 10 tysiecy. Praktycznie cena tej co wysłałeś także no nei wiem czy jak to mówisz u nich są tańsze bo wszystkie tańsze to są rozwalone dość mocno ew. jedna była już naprawiona. To już nie te czasy gdzie z Niemiec się ciągnęło dobre auta w rozsądnej cenie. No i dalej po tej mazdzie ogłoszenia są dalej rozbitych mazd także no nie wiem.
Forumowicz
 
Od: 22 sie 2013, 10:31
Posty: 517 (1/7)
Skąd: Białystok
Auto: Toyota Yaris '07

Postprzez Krzychuu86 » 3 kwi 2018, 14:34

Nie wiem czy się orientujesz ale w Niemczech jest tak ze jak niemiec kupuje od niemca to przez 12 miesięcy odpowiada za jakiekolwiek awarie które wynikną podczas użytkowania ( podobno )
W momencie kiedy przyjedzie po to samo auto handlarz z Polski to niemcowi się to bardzo uśmiecha ponieważ w tym momencie ten przepis wali w łeb, no i automatycznie są bardzie otwarci na negocjacje cenowe.
Z tego mi mówił handlarz który sciąga auta z Niemiec to na 10 000 euro bez niczego jest wstanie urwać 500 a niekiedy więcej.
Więc dobrze licząc to ponad dwa koła na pln.
Aczkolwiek zobaczymy, może coś wyjdzie po Vin'ie.
Z tego co zdąrzyłem się dowiedzieć od sprzedającego były malowane drzwi, poieważ były porysane.
Ma mi wysłać zdjęcia jak one wyglądały przed malowaniem bo podobno takie posiada.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sie 2013, 18:00
Posty: 133 (1/1)
Auto: Mazda 3 BM sedan 2.0 120Hp

Postprzez Adoz » 3 kwi 2018, 19:50

To tym bardziej jeśli jest tak jak piszesz to jeszcze bardziej jest pewne że handlarze ciągną auta z przygodami bo wiedzą że im niemiec zejdzie z ceny. Ja ogólnie jakoś jestem sceptycznie nastawiony na auta z niemiec od handlarzy. No ale masz vin wszystkiego się dowiesz a może jednak trafi się fajna sztuka i w końcu będziesz posiadać wymarzoną trójeczkę
Forumowicz
 
Od: 22 sie 2013, 10:31
Posty: 517 (1/7)
Skąd: Białystok
Auto: Toyota Yaris '07

Postprzez e-tomek » 3 kwi 2018, 20:14

Krzychuu86 napisał(a):Nie wiem czy się orientujesz ale w Niemczech jest tak ze jak niemiec kupuje od niemca to przez 12 miesięcy odpowiada za jakiekolwiek awarie które wynikną podczas użytkowania ( podobno )

Hehe, kolego, "takie rzeczy to tylko w Erze", przecież to science fiction o czym wypisujesz, po co mącić innym w głowach jeśli posiadasz niepewne – bo sam tego nie wiesz, albo niesprawdzone informacje?

"Privatleute verkaufen ihr Fahrzeug in der Regel unter Ausschluss jeglicher Gewährleistung – ‚Gekauft wie gesehen'. Deshalb das Auto unbedingt genau vom Fachmann prüfen lassen, z.B. beim Sachverständigen oder in der Werkstatt."

– w skrócie ... jest jak w PL ... "widziały gały co brały", a później możesz swoich praw dochodzić w sądzie, w pewnych specyficznych przypadkach.

Młode auta, z kosmetycznym przebiegiem, z Niemiec ... good luck.
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2012, 16:03
Posty: 1213 (2/27)
Auto: Mazda 6 2018

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy Moto