Mazda3 2,0 Pb, 2016, (otomoto: 6014652970), 61.900 zł, Gdańsk.

Tutaj zadajemy pytania na temat opinii o konkretnych egzemplarzach.

Postprzez Lewy06 » 19 lis 2017, 02:21

Witam szanownych forumowiczów. Jako, że przymierzam się do zakupu świeżej Mazdy 3 chciałbym zapytać o opinię o tym aucie.

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-3-g ... z2RZM.html

Z tego co udało mi się dotychczas dowiedzieć od sprzedającego to:
– auto sprowadzone ze Słowacji przy przebiegu ok. 4 tys. km,
– wymiana oleju zrobiona w ASO Gdańsk przy przebiegu ok. 8 tys. km (sprawdziłem taki wpis w elektronicznej książce faktycznie jest i jest to jedyny wpis jaki auto posiada),
– lakierowane były 2 błotniki – niby z uwagi na zarysowania, nie na kolizję,
– VIN 3MZBM64681M152472,
– niebywale niska cena (jak za praktycznie nowe auto z najbogatszym wyposażaniem) – niby związana z zakupem nowego auta i chęcią pozbycia się tego.

Czy warto się przejechać i wstawić auto do ASO – celem jego gruntownego sprawdzenia, czy wypatrujecie coś co z góry już je skreśla i szkoda na to pieniędzy ? Cena jest tak niska, że aż nie chce się wierzyć, że wszystko z tym autem jest w porządku.
Dzięki z góry za odpowiedzi i pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 21 lis 2017, 01:03 przez Lewy06, łącznie edytowano 1 raz
Początkujący
 
Od: 19 lis 2017, 02:04
Posty: 2

Postprzez Pepet » 20 lis 2017, 10:51

Też miałem na oku ten samochód i nawet miałem się umówić na rozmowę, ale po tym jak sprzedawca olewał moje telefony zrezygnowałem.
Pepet
 

Postprzez e-tomek » 20 lis 2017, 19:37

W przypadku tego ogłoszenia ... brak zaznaczonej opcji "bezwypadkowy".
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2012, 17:03
Posty: 1213 (2/27)
Auto: Mazda 6 2018

Postprzez Adoz » 20 lis 2017, 23:59

Najpierw to zmień w temacie pojemność auta bo to jest 2.0 a nie 1.6. Co do wersji wyposażenia to nie jest najbogatsza wersja jak twierdzisz bo chociażby nie posiada asystenta pasa ruchu, skrętnych ksenonów, aktywnego tempomatu no i skór(chociaż skóry akurat dokupuje się to nie dla każdego jest oznaka full wypasu). Auto ogólnie wygląda całkiem spoko no z takim przebiegiem to musi jeszcze pachnieć nowością. Mazda oryginalnie zakłada Micheliny ? Coś mi się bardziej kojarzą Bridgestone (W 6 napewno Bridgestone). Także musisz pociekawić się tematem opon. Jeśli był wymieniane to może oznaczać coś niefajnego.
Forumowicz
 
Od: 22 sie 2013, 11:31
Posty: 517 (1/7)
Skąd: Białystok
Auto: Toyota Yaris '07

Postprzez Lewy06 » 21 lis 2017, 01:23

Faktycznie z rozpędu wpisałem złą pojemność – już poprawione. Co do wersji, to po tym co widać to bez wątpienia jest to SkyPassion (więc jednak najbogatsza dostępna wersja wyposażeniowa) – fakt faktem być może niewzbogacona o dodatkowe opcje (typu skóry). Co do opon – trafna uwaga i faktycznie warto to sprawdzić. Czy to np. możliwe, że na Słowacji zakładają inne opony niż w Polsce ?

Edit: przejrzałem słowackie ogłoszenia i te auta, na których da się dostrzec producenta opon faktycznie stoją na Michelin'ach.
Początkujący
 
Od: 19 lis 2017, 02:04
Posty: 2

Postprzez Adoz » 21 lis 2017, 11:09

Tak, jest to bardzo możliwe że dają inne opony. Słuchaj ja na Twoim miejscu jeśli miałbym dość blisko to pojechałbym obejrzeć bo nie widać jakiś tam mocnych niedociągnięć także nawet jeśli była uderzona to dobrze zrobili. Tylko znowu na zdjęciach każdy samochód dobrze wygląda :D później na miejscu patrzysz ,,toż to nie ten samochód".
Forumowicz
 
Od: 22 sie 2013, 11:31
Posty: 517 (1/7)
Skąd: Białystok
Auto: Toyota Yaris '07

Postprzez Sonek » 21 lis 2017, 11:29

e-tomek napisał(a):W przypadku tego ogłoszenia ... brak zaznaczonej opcji "bezwypadkowy".


No dokładnie.
Ludzie kto przy takim nowym samochodzie przy tych pieniądzach zapomina taką ważną opcje zaznaczyć? Pytanie oczywiście jak mocno i czy autorowi chce się bawić w pukane auto.
Forumowicz
 
Od: 22 lip 2015, 19:33
Posty: 304 (0/8)
Skąd: Poznań
Auto: Volvo S60 2.5T

Postprzez Adoz » 21 lis 2017, 12:23

Słuchaj ten co się zna to nawet nie patrzy na opcje ,,bezwypadkowy" w ogłoszeniu. Będziesz lepiej się czuł jak kupisz ulepa składanego z trzech samochodów z zaznaczoną opcją ,,bezwypadkowy" ? bo każdy to dobrze wie że wszyscy zaznaczają tą opcje a przebieg samochodów staje przed 200k km i nie ważne czy ma 20lat czy 5. Do każdego auta trzeba podejść indywidualnie i najpierw oglądać zdjęcia i samemu ocenić a nie po przeczytaniu opisu sugerować takimi pierdołami.
Forumowicz
 
Od: 22 sie 2013, 11:31
Posty: 517 (1/7)
Skąd: Białystok
Auto: Toyota Yaris '07

Postprzez Sonek » 21 lis 2017, 12:44

Nikt nie mówi o kupowaniu ulepa z zaznaczoną opcją. Zobacz, że tutaj przebieg wynosi 8700, a auto już sprowadzone i puknięte. Niech sprzedawca pokaże zdjęcia z tego "zarysowania" ;)
Forumowicz
 
Od: 22 lip 2015, 19:33
Posty: 304 (0/8)
Skąd: Poznań
Auto: Volvo S60 2.5T

Postprzez Adoz » 21 lis 2017, 14:20

Żeby już nie robić zbędnego OT to masz rację najlepiej żeby pokazał zdjęcia uszkodzenia i tyle no ale jak mówiłem wcześniej auto całkiem dobrze wygląda nie widać jakiś tam partactw. Jest to można powiedzieć nowy samochód i czemuś jest tańszy niż ten z salonu także no jeśli chce się taniej to tak jest że się kupuje po kolizyjne auto.
Forumowicz
 
Od: 22 sie 2013, 11:31
Posty: 517 (1/7)
Skąd: Białystok
Auto: Toyota Yaris '07

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy Moto