Mazda3 1.6 Pb/LPG, 2005, (otomoto: 6012338883), 14.900 zł, Tarnów.

Tutaj zadajemy pytania na temat opinii o konkretnych egzemplarzach.

Postprzez Rafalmal » 7 maja 2017, 06:01

Witam,

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-3-I ... 7c224907dc

Czy znajdzie się ktoś chętny z Krakowa lub okolic Tarnowa do podjechania na miejsce i dokonania oględzin wprawionym okiem? Jestem pod tym względem totalnie zielony. Za pomoc oferuję walutę lub dobre whiskey, a jeśli zakup się uda jeszcze więcej złota ;) Za kilka godzin powinienem mieć VIN i więcej info.

Pozdrawiam
Rafał
Rafalmal
 

Postprzez Rafalmal » 9 maja 2017, 05:03

ze względu na duzy przebieg temat zamykam
Rafalmal
 

Postprzez e-tomek » 9 maja 2017, 05:28

Czy na pewno ze względu na duży przebieg?
Gdyby to auto kosztowało 9 900 zł to byś nie kupił? = to może wcale nie o przebieg chodzi (jak to myślą "obrońcy" handlarzy), tylko o to, że cena za wysoka jak za takie auto?
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2012, 17:03
Posty: 1213 (2/27)
Auto: Mazda 6 2018

Postprzez McMan » 9 maja 2017, 09:27

Rafalmal napisał(a):ze względu na duzy przebieg temat zamykam


Jakiego oczekujesz w 12-letnim aucie?
Tu wychodzi ok. 19 000 rocznie, czyli można powiedzieć średnia europejska :)
Obejrzeć pod kątem powypadkowości i jak nie będzie niespodzianek, to oferta całkiem w porządku imo.
Zwróć uwagę, że masz przyzwoitą instalację LPG w cenie.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2008, 11:34
Posty: 314 (1/2)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3 BL
Nissan..

Postprzez e-tomek » 9 maja 2017, 19:28

McMan – zależy kto czego oczekuje. Ja swego czasu kupiłem 11-letnią Astrę G z Niemiec z przebiegiem ... 44000km (potwierdzony, od 1-j właścicielki z Niemiec sam sprowadzałem), także nie ma co wyliczać średnich przebiegów.
Ja bym tej Mazdy nie kupił, bo cena średnia, a lubię niskie przebiegi – to mi się taka oferta nie kalkuluje ... ale wszystko ma niejako "swoją cenę", bo gdyby była za wspomniane 9900zł to pewnie raz – dwa by kupca znalazła. A gdyby miała nakulane 350000km ... i była za 4900zł – też by kupca znalazła ... i o to mi chodziło – o wymówki handlarzy, że "ludzie nie kupują aut z przebiegiem wyższym niż 200000km" ... kupują, tylko musi mieć adekwatną cenę, a nie – oni by chcieli na takich autach zarabiać krocie.
W Danii jest sporo aut z przebiegami w przedziale 250000km – 400000km i kosztują one przysłowiowe grosze, bo taka jest ich wartość. Na tych autach nikt tutaj nie robi biznesu, przeważnie są ... eksportowane.
Tutaj jest oferta największego duńskiego komisu eksportującego:
http://www.bilbasen.dk/find-en-forhandl ... tOrder=asc
popatrz sobie na przebiegi. A handlarz z Polski kupuje ... i chce na tym biznes robić, oszukując – przekręcając licznik, posiłkując się wymówką, że ludzie aut z takim przebiegiem nie kupią ... no nie kupią, jeśli cena będzie za wysoka, ale to nie znaczy, że należy przekręcać licznik ... tylko trzeba dostosować ofertę do wartości auta (no, ale wtedy już nie zarobią).
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2012, 17:03
Posty: 1213 (2/27)
Auto: Mazda 6 2018

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Moderator

Moderatorzy Moto