Mazda3 2.0 Pb, 2008, (allegro: 6796107164), 23.500 zł, Kwiatkowice.

Tutaj zadajemy pytania na temat opinii o konkretnych egzemplarzach.

Postprzez Tomasso » 1 maja 2017, 11:10

Cześć, czy rzuca się komuś tutaj coś interesującego w oczy? Dwa auta tego sprzedającego z tego, co znalazłem przewinęły się już tu na forum, szału nie było niestety...

http://allegro.pl/mazda-3-150-km-sport-lift-serwis-czarna-i6796107164.html
Forumowicz
 
Od: 1 maja 2017, 10:14
Posty: 38
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 3 BK '07 2.0 LF Kintaro

Postprzez mlodyldz » 4 maja 2017, 11:34

Hej,
byłem, widziałem, jeździłem, więc coś mogę powiedzieć :) .
Autko z zewnątrz wygląda ok i nawet przód się w miarę składa – chodzi mi o łączenie maski ze zderzakiem i zderzak z błotnikami – co wiadomo w BK trudno znaleźć żeby było idealnie. Wszystkie szyby w oryginale. W środku bardzo zadbany, oczywiście wyplakowany do sprzedaży, ale żadnych rys itd. Pod maską w miarę ok, silnik wyglądał na suchy, śrubki przy reflektorach się różniły – z jednej strony pordzewiałe, z drugiej nie. Mocowanie amortyzatora od strony pasażera było jakieś usmolone – czarne, przykręcone na pordzewiałe śruby, od strony kierowcy normalne. Jazda próbna – silnik pracuje w porządku, cichutko, ładnie się zbiera na obroty, skrzynia też, sprzęgło bardzo dobrze łapie, hamulce działają :) . Miałem wrażenie, że coś auto trochę prowadza, podczas mocniejszego przyspieszania, ale nie wiedziałem dlaczego, czyżby coś w zawieszeniu, czy może liche opony (opony liche, bieżnik mały, a jedna tylna uszkodzona ostro przy rancie). Sprzedawca mówił, że poprawiał tylne drzwi i błotnik od strony kierowcy, bo coś tam było naprawiane i wyglądało słabo więc to zrobił. Kumplowi auto się spodobało i chciał brać, ale za moją namową poprosiliśmy gościa, żeby podjechał do Łodzi do ASO, żeby go sprawdzić – to niepewne prowadzenie najbardziej mnie nurtowało. W ASO wyszło:
– przebieg po DSR można uznać za prawdziwy – sprzedawca ma też dokumenty bodajże z każdego badania technicznego potwierdzające przebieg czy coś takiego
– sprzedający mówił, że może ją trochę prowadza bo coś tam w zawiasie z przodu niedługo będzie do wymiany – po wizycie w ASO – rozsypane przednie tuleje na wahaczach, porwane gumy – praktycznie nie istnieją i wszystkie amortyzatory do wymiany, sprawność ok 30% czy coś takiego
– hamulce ok, klocki z przodu jak dobrze pamiętam niedługo do zmiany, pracownik ASO doradził, żeby od razu zmienić też tarcze przód
– cały bok od kierowcy był malowany i częściowo naprawiany + przejście na maskę :| . Wartości ok. 250 – 400 mikronów, gdzieś przy tylnym błotniku chyba najgorzej ok 1300 mikronów. Niby sprzedający mówił, że coś było robione, ale niesmak pozostał. Z zewnątrz nie widać, żeby auto było malowane. Cała reszta auta w oryginalnym lakierze.
– gdzieś na rancie drzwi kierowcy z boku Panowie z ASO znaleźli bąbelki od rudej
– podwozie z małymi nalotami rudej przy tylnym zawieszeniu
Ogólnie Panowie w ASO powiedzieli, że jak na Mazdę to jest w bardzo dobrym stanie, tylko ten bok...
My zrezygnowaliśmy z zakupu, sprzedający powiedział, że na części mechaniczne, które są do zrobienia może opuścić cenę. Może gdyby miał jakieś zdjęcia potwierdzające, że była to obcierka, a nie grubsza sprawa to byśmy się zdecydowali, bo auto wygląda na prawdę fajnie i mechanicznie, poza tulejami z przodu i amorami jest na prawdę dobrze.
Sam sprzedający w porządku, autko stoi pod domem, więc chyba nie handlarz tylko sobie dorabia. Wiedział dużo o aucie, był miły i bez problemu przyjechał do Łodzi do ASO.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 lis 2010, 22:25
Posty: 322
Skąd: Łódź
Auto: była: Mazda 323f BJ '99 1.8 16v 114km, Mazda 3 BK '06 2.0 LF, Ford Focus MK3 FL 1.5 EcoBoost '18 ST-Line 182KM RaceRed
jest: Ford Focus MK4 ST '20 RaceRed

Postprzez chmielu_KL » 4 maja 2017, 11:46

No to auto sprawdzone, gdyby nie brak gotówki to bym brał.
Jeszcze potargować cenę bo troszkę do włożenia jest.
Nie oszukujmy się, auto nie jest nowe jak z salonu, może i miało przygodę... ale nic strasznego z tego co się kolega dowiedział.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2014, 17:51
Posty: 1834 (8/18)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda3 BK 2.0 LF '07 Kintaro True Red

Postprzez Tomasso » 4 maja 2017, 11:51

Dzięki za bardzo wyczerpujący opis. Sprawdzaliście na 3 maja? Ile sobie cenią za taki przegląd?
Forumowicz
 
Od: 1 maja 2017, 10:14
Posty: 38
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 3 BK '07 2.0 LF Kintaro

Postprzez mlodyldz » 4 maja 2017, 12:21

chmielu_KL napisał(a):No to auto sprawdzone, gdyby nie brak gotówki to bym brał.
Jeszcze potargować cenę bo troszkę do włożenia jest.
Nie oszukujmy się, auto nie jest nowe jak z salonu, może i miało przygodę... ale nic strasznego z tego co się kolega dowiedział.

Dokładnie, sprzedający był gotów zejść z ceny na amortyzatory, tuleje przód i hamulce przód, może na 2 opony jeszcze by dało radę urwać. Jak dla mnie, ale znawcą nie jestem, to była to jakaś obcierka – sam mam przetarty cały bok od strony pasażera – w zeszłym roku pod blokiem ktoś 2 razy mnie załatwił i po zrobieniu wartości na mierniku nie będą już fabryczne – a były <dupa> . Tutaj to 1300 mikronów to było tylko w jednym miejscu chyba na tylnym błotniku. Jak dla mnie to nie dyskwalifikuje auta, pytanie tylko jak było zrobione. Z zewnątrz nie widać, żeby cokolwiek było lakierowane i auto prezentuje się bardzo ładnie. Acha pierwsza rejestracja chyba sama końcówka 2008.
My sprawdzaliśmy ją na Szparagowej w Łodzi, koszt ok. 300zł – pełna ścieżka + dokładne oględziny + dokładne oględziny spodu auta + miernik lakieru + podłączenie pod komputer – tu chyba nic wielkiego nie było oprócz słabego napięcia na akumulatorze. Auto trzepali dobre 45 minut.
Ostatnio edytowano 4 maja 2017, 12:27 przez mlodyldz, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 lis 2010, 22:25
Posty: 322
Skąd: Łódź
Auto: była: Mazda 323f BJ '99 1.8 16v 114km, Mazda 3 BK '06 2.0 LF, Ford Focus MK3 FL 1.5 EcoBoost '18 ST-Line 182KM RaceRed
jest: Ford Focus MK4 ST '20 RaceRed

Postprzez twardy103 » 4 maja 2017, 12:25

Tomasso napisał(a):Dzięki za bardzo wyczerpujący opis. Sprawdzaliście na 3 maja? Ile sobie cenią za taki przegląd?


Nie wiem czy mój komentarz jest jakkolwiek wartościowy, ale kiedyś jak jeszcze Matsuoka była na Włókniarzy / Limanowskiego sprawdzałem u nich swoją BJkę i zapłaciłem 300 zł.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2010, 00:25
Posty: 686 (1/3)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda3 2.0 DISI 2011
Volvo XC70 2008

Postprzez Tomasso » 4 maja 2017, 12:56

Ok, panowie, dzięki, każda informacja jest przydatna. Rozmawiałem przed chwilą z facetem, auto sprzedane, więc nie ma tematu :)
Forumowicz
 
Od: 1 maja 2017, 10:14
Posty: 38
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 3 BK '07 2.0 LF Kintaro

Postprzez mlodyldz » 4 maja 2017, 14:06

tak na szybko to:
tarcze przód ATE 2x161 = 322zł lub TRW 296zł za komplet, ewentualnie TEXTAR chyba też coś ok 150zł sztuka
klocki przód ATE 160zł, TRW 150zł, TEXTAR 120zł
amorki: SACHS przód 255zł, tył 160zł – komplet 830zł, KYB podobnie ok. 795zł komplet
osłony i odboje: SACHS przód 82zł, tył 59zł
tuleje wahaczy przód to ok. 100zł na stronę FEBI BILSTEIN, LEMFORDER podobnie
RAZEM jakieś: 1550zł-1650zł + robocizna
Na opony 2szt. niech Ci zrzuci jakieś 550zł (na BARUMy starczy), ale jak dla mnie to komplet jest do wymiany bo są liche, zimówek brak.
2 000zł jak by opuścił na te sprawy wg. mnie byłoby ok.

Dopisano 4 maja 2017, 14:08:

hahahaha <rotfl> a ja się naprodukowałem :)
powodzenia w poszukiwaniach <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 lis 2010, 22:25
Posty: 322
Skąd: Łódź
Auto: była: Mazda 323f BJ '99 1.8 16v 114km, Mazda 3 BK '06 2.0 LF, Ford Focus MK3 FL 1.5 EcoBoost '18 ST-Line 182KM RaceRed
jest: Ford Focus MK4 ST '20 RaceRed

Postprzez Tomasso » 4 maja 2017, 14:44

Dzięki, dzięki, nic nie idzie na marne! Tak myślałem, że koło 2tys. powinno być do zejścia. No nic szukam dalej, jak coś znajdę ciekawego dam znać :)
Forumowicz
 
Od: 1 maja 2017, 10:14
Posty: 38
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 3 BK '07 2.0 LF Kintaro

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 24 gości

Moderator

Moderatorzy Moto