Mazda3 Pb 1.6, 2006, (otomoto: 6005594893), 16.999 zł, Wągrowiec.

Tutaj zadajemy pytania na temat opinii o konkretnych egzemplarzach.

Postprzez marbel007 » 22 cze 2016, 22:52

Witam wszystkich serdecznie.

Jestem tu nowy, ale za nowym samochodem rozglądam się od 2-3 tygodni. Z wielu poszukiwań i typów pozostała głównie Mazda3. Szukałem po Internecie opinii, sam oglądałem jakieś M3 na Śląsku (Rybnik, Gliwice) i M Trójka bardzo mi przypadła do gustu.

W końcu w ubiegły weekend znalazłem to forum i wsiąkłem! Tyle opinii i porad, że głowa mała.

A poradnik świadomego zakupu made by akostarek, wzbudza mój dozgonny szacun i pokłony!

Oglądałem dotychczas 2 Mazdy3 w Rybniku (tu mieszkam), jednak pierwsza (otomoto 6005581553), coś nie bardzo, bo wydaje mi się, że sprzedający coś kręcił. Niby sprowadził go 2 lata temu, kupiło go jedne starsze małżeństwo, które teraz zostawiło mu w rozliczeniu M3 z powrotem. Oględziny: jakieś tam zarysowania, rdzy prawie wcale (troszkę w tylnych nadkolach), przedni zderzak zarysowany z prawej strony, bo z lewej był malowany, gdyż właścicieli denerwowała większa liczba rys. Znalazłem przy okazji, że prawy lub lewy (nie pamiętam teraz) reflektor z przodu był wymieniany – zdecydowanie czystszy, a po przyglądnięciu się, wewnętrzna śruba jedna niezardzewiała. Od tylnego światła prawego odchodzi lekko rdza. W końcu przejechałem się nim i sprzęgło twardo chodziło. Handlowiec twierdził, że sprzęgło jak sprzęgło, w każdym samochodzie inaczej chodzi... Nie wiedział też ilu było wcześniej właścicieli. Zszedł do ceny 16 tys.

Odpuściłem z powodu moich wątpliwości i kosztu ewentualnych naprawy sprzęgła.

Następnie pojechałem oglądać inną Mazdę3 (nomen omen w tym samym "niezbyt" kolorze) – ogłoszenie już dziś nieaktualne. Przejechałem się, od razu by sprawdzić czy sprzęgło tak samo twarde. Nic z tego, chodziło jak masełko. Mimo możliwości rozliczenia mojej Corsy B '98 (+14500 zł) nie zdecydowałem się od razu, bo coś mi przedni zderzak był niespasowany (chyba jak w poradniku, z wersji sprzed liftingu) + dziwne "kropki" rdzy na masce i zarysowana lekko maska jakby ktoś polerował papierem ściernym, no i palony w środku, choć nie było czuć (wypalona dziura w siedzeniu kierowcy). W dodatku od razu uprzedzono mnie (potwierdzono organoleptycznie), że do wymiany tarcze hamulcowe (a więc i klocki) no i zabezpieczenie samochodu od spodu, czyli ok 1 tys i tak trzeba dołożyć.

Wracając z pracy widziałem, że jakiś emeryt się kręcił koło niej – ogłoszenie ściągnięte, więc pewnie sprzedany.

Przechodząc do meritum:

Znalazłem takie oto ogłoszenie:

http://otomoto.pl/oferta/mazda-3-lift-s ... yqRzL.html

Moim celem jest właśnie Mazda3 1.6 Pb po liftingu (czyli>2006), z automatyczną klimatyzacją i najlepiej alarmem (niestety osiedle), NIEsrebrna. Jednak budżet max 18 TPLN.

Czy ktoś dostrzega jakieś słabe elementy tej oferty?
Mam kilka obiekcji (po informacji z forum):
1. Oferta jest od osoby prywatnej, a blachy niemieckie – czy może tu być problem z umową ("na Niemca")?
2. Brak info o alarmie – w poradniku akostarka nie znalazłem info które wersje były z, a które bez alarmu (była to totalna opcja?)
3. Wróciłem późno dziś z pracy, więc nie będę dzwonił po człowieku, by pytać o szczegóły i VIN (poszła wiadomość w otomoto)
4. Czy cena do rocznik/przebieg jest ok? Generalnie u mnie w Rybniku miałem oferty zbliżone, jednak coś było do roboty (wątpliwości co do stanu) – obecnie jestem dużo mądrzejszy.
5. Mam > 400 km do tej oferty, więc nie chcę jechać w ciemno.
6. Jak to jest kupować samochód z dalekiej Polski na "Niemieckich" blachach? – czytałem 2 tematy podrzucone innemu poszukującemu, że generalnie większość nie uprawnia do poruszania się w drodze powrotnej do domu (bo wyklejane lub ze zdartą "naklejką"). Co robić w takim przypadku – laweta przez pół kraju jest bez sensu!

Jeśli post miałbym rozdzielić na kilka tematów proszę o sugestię :)

Jeśli się nadarzą poproszę szanownych forumowiczów o inne opinie.

PS. Mam nadzieję, że znajdę swoją wymarzoną Trójkę i zostanę z Wami na dłużej :)

EDIT: Dodałem punkt nr 6 :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 21 cze 2016, 17:53
Posty: 15 (1/1)
Skąd: Rybnik
Auto: Mazda 3 2.0 BM Pb 2013 r.

Postprzez talk_about85 » 23 cze 2016, 07:11

Witam :) Postaram sie pomoc a wiec tak:
1. Dobrze myslisz moze tak byc i jest to wielce prawdopodobne ale pozostawilbym do ustalenia co sprzedajacy zaproponuje.
2. Trojki seryjnie nie mialy alarmu.
3. Kluczowa jest tutaj informacja o VINie aby sprawdzic przebieg i... date produkcji gdyz cos mi sie tutaj nie podoba ale to za chwile. Z reszta nie przedluzajac chodzi o ksiazke serwisowa. Kilka rzeczy wskazuje na to ze jej byc nie powinno. Mimo ze caly samochod wyglada przyzwiocie sprawa z przebiegiem i ksiazka moze go skreslic.
4. Cena jak cena skupilbym sie na stanie konkretnego egzemplarza.
5. Na razie bym sie wstrzymal.
6. Nie chce sie wypowiadac na ten temat bo ludzie robia roznie ale prawnie zeby bylo bezpieczne jest raczej tylko jedno wyjscie ale niech ktos to rozwinie.
Milego dnia!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2010, 23:59
Posty: 1123 (0/12)
Skąd: Gorlice
Auto: Mazda3 BK HB 1.6 MZ-CD 2007

Postprzez marbel007 » 23 cze 2016, 17:34

Dzięki wielkie za odpowiedź.
Nie odpowiedział na wiadomość mail a jeszcze siedzę w pracy.
Nie wiedziałem że nie miały alarmu. Około połowa ofert ma info że mają. A jeden handlarz, z oferty o ktorej wspominałem (nieaktualna) gdy zapytałem to mówił że oczywiście jest... Seryjny.
Na razie znalazłem coś bliżej. W sobotę jadę kolejną Trójkę oglądać. Choć nie wiem czy wytrzymam i nie polece jutro (tylko gdyby nie robota do 18 <klotnia> ).
Jakieś porady na co szczególnie zaglądać przy oględzinach?
Wiem że na rudą w nadkolach, jakieś tam wytarcia, naklejki, szyby, spasowania elementów... Coś oczywistego?
Pb 1.6 oczywiście.

PS. Co wskazuje na to że w tamtej nie powinno być książki serwisowej??
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 21 cze 2016, 17:53
Posty: 15 (1/1)
Skąd: Rybnik
Auto: Mazda 3 2.0 BM Pb 2013 r.

Postprzez talk_about85 » 23 cze 2016, 18:41

Wskazuje na to rocznik auta i ze jest to wersja po lifcie. Co do kolejnego auta jak bedziesz chcial sie cos dowiedziec musi byc nowy temat. Gdybys mial cos z moich stron powiedzmy do 50 km daj znac moze bede mogl jakos ogladnac chociaz zrazony juz troche jestem taka forma pomocy ze wzgledu na niektore osoby.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2010, 23:59
Posty: 1123 (0/12)
Skąd: Gorlice
Auto: Mazda3 BK HB 1.6 MZ-CD 2007

Postprzez marbel007 » 23 cze 2016, 20:23

Dzięki za ofertę. Na razie nie będę nadwyrężał zaufania jako początkujący forumowicz. Jak pisałem na razie znalazłem inną bliżej, którą sam będę jechał zobaczyć już w sobotę (jak nie strzymam to może jutro) – trochę ponad budżet, więc może i tą nową ofertę poproszę w nowym wątku o ocenę – nie uważacie, że ktoś może mi "sprzątnąć" ofertę?
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 21 cze 2016, 17:53
Posty: 15 (1/1)
Skąd: Rybnik
Auto: Mazda 3 2.0 BM Pb 2013 r.

Postprzez Szumi91 » 23 cze 2016, 20:28

Nie lepiej poszukać 2.0 ? Motor zdecydowanie bardziej zwinny, a spalanie praktycznie na identycznym poziomie co 1.6.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lut 2015, 18:16
Posty: 251 (0/2)
Skąd: Łódź
Auto: Była: Mazda 3 2.0 LF
Jest: Renault Megane Grandtour 2010 1.5 dCi

Postprzez marbel007 » 23 cze 2016, 20:49

Obecnie jeżdzę Pb 1.0 Corsa '98. Z początku rozglądałem się za 1.4, jednak wlasnie takie opinie, że jest nieco za słaby a spalanie na poziomie 1.6 przekonały mnie do nieco większego motoru. Zaraz tym sposobem będę szukał MZR 2.3 ;) Spoko, obstanę przy 1.6. Do spokojnej jazdy mi starczy, a dla mnie to i tak będzie szok (w służbowym silnik 1.4... Fiata).

PS. Dobra zaraz wrzucę prośbę o opinię o 2 nowe oferty... Jestem niezdrowo napalony, bo już bym chciał <glupek2>
Panowie pomożecie?
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 21 cze 2016, 17:53
Posty: 15 (1/1)
Skąd: Rybnik
Auto: Mazda 3 2.0 BM Pb 2013 r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Moderator

Moderatorzy Moto