Mazda 323F BJ 2.0 16V benz+lpg 2001r. (otoMoto C33479718) Żory 8300 zł

Tutaj zadajemy pytania na temat opinii o konkretnych egzemplarzach.

Postprzez NeckUno1 » 9 cze 2014, 15:20

Witam serdecznie wszystkich miłośników Mazdy. Proszę o opinię czy warto sobie zawracać głowę tym egzemplarzem:
http://otomoto.pl/mazda-323f-mazda-323f-2-0-16v-sportive-136km-gaz-z-C33479718.html

Ponadto mam małą prośbę do użytkowników forum o pomoc, poniżej zawartość postu z innego tematu (wiem, że to nieodpowiednie miejsce, niestety jednak mam wrażenie, że do wątku "Opinie" rzadko kiedy ktoś zagląda, a rzecz w tym w miarę szybko potrzebuję wyjaśnienia).

W najbliższym czasie planuję zmienić samochód i wybór prawdopodobnie padnie na Mazdę. Zdecydowałem się na tą markę ponieważ cieszy się ona bardzo dobrą opinią wśród użytkowników oraz m. in. dlatego, że zawsze marzyłem o niezawodnym japońskim samochodzie. Po za tym bardzo podobają mi się te autka wizualnie. Jednak stoją przede mną pewne dylematy i potrzebuję pomocy, stąd też postanowiłem kolegom zadań kilka pytań. Na chwilę obecną zastanawiam się nad zakupieniem modelu 323F BJ, wersja po liftingu (rocznik co najmniej 2000). Jak do tej pory zdążyłem się sporo naczytać tutaj na forum na temat tego modelu i mniej więcej wiem z czym się trzeba liczyć kupując ten pojazd. Aczkolwiek mam kilka wątpliwości co do wyboru samej jednostki napędowej. Na pewno mam zamiar zakupić Madzię wyposażoną w silnik benzynowy ( prawdopodobnie 1.6 16V ZM lub 2.0 16V FS), jednak nie mogę się doszukać informacji która jednostka jest bardziej opłacalna i ekonomiczna jeśli chodzi o pełną eksploatację pojazdu, gdyż jak zauważyłem najczęściej mówi się tylko o spalaniu paliwa. Jak wygląda sprawa jeśli chodzi o różnice kosztów związanych z wymianą części eksploatacyjnych (rozrząd, olej, hamulce, filtry, sprzęgło, kable, świece itp.), osprzętu, ubezpieczenie OC. Wiem z opinii internautów, że silnik 2.0 jest dosyć ospały biorąc pod uwagę jego pojemność, niemniej jednak warto mieć większy zapas mocy pod stopą, przydatny chociażby przy wyprzedzaniu (ogólnie rzecz biorąc na wyścigu nie mam zamiaru się wybierać, tak więc osiągi nie są moim głównym kryterium :) ). Doczytałem się również, że silnik 1.6 pali całkiem spore ilości paliwa w mieście jak na swoją pojemność, dlatego też zastanawiam się nad dwulitrówką gdyż zauważyłem, że różnice w spalaniu nie są takie ogromne, a i tak noszę się z zamiarem zakupu auta wyposażonego w LPG bądź też założę instalację w przyszłości (zapewne bezpieczniejsza opcja, czort wie co się akurat trafi :) ). Czy jest więc jakaś ogromna przepaść między tymi dwoma silnikami? Jak wygląda sprawa gdyby porównać te jednostki pod względem awaryjności? Ludzie piszą, że w silniku 2.0 występuje dużo większe ryzyko zużycia m. in. pierścieni tłokowych, czy to prawda?
Model 323F zdecydowanie mi się podoba (szczególnie wersja sportive, po prostu piękności :) )aczkolwiek po głowie mi chodzi również zakup Mazdy 626 GF. Wiem, że to dwa różne segmenty pojazdów, jednak mimo to chciałbym małego porównania obu autek. Jak się przedstawia wyciszenie wnętrza w tym modelu (ponoć w 323F jest dosyć głośno przy wyższych prędkościach). Czy skrzynia biegów również jest zestopniowana podobnie jak w 323F ( 4000 obr/min przy 120km/h)? Jak ogólnie wypada awaryjność oraz komfort podróżowania w przypadku obu aut.
Proszę o pomoc w rozwianiu wątpliwości.

Pozdrawiam serdecznie

Marcin z Wałbrzycha
Sprzedam wentylator chłodnicy Mazda 323F BJ / Premacy 2.0 DiTD, oryginalny Denso (7 śmigieł), sprawny, wyczyszczony, przesmarowany, po konserwacji. Stan BDB.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 cze 2014, 13:18
Posty: 33
Skąd: Boguszów-Gorce / Opole
Auto: Mazda 323F Bj 2001r.
1.6 16v Benzyna – ZM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy Moto