Mazda 6 GH 2.0 benz 155 KM (otomoto C32971040) 52 900 zł Ostrów Wielkopolski

Tutaj zadajemy pytania na temat opinii o konkretnych egzemplarzach.

Postprzez Nerosław » 29 maja 2014, 08:43

Witam
Proszę o opinię oraz najchętniej gdyby ktoś miał niedaleko i mógł podjechać i rzucić okiem na ową Mazdę:

http://otomoto.pl/mazda-6-idealna-jak-n ... 71040.html

Mam dosyć spory kawałek (450 km) i nie chciałbym jechać na darmo. Wiem że ten rejon nie słynie z dobrych sprzedawców, jednak auto z polskiego salonu, więc może to będzie wyjątek od reguły :)

Wszelkie opinie bardzo mile widziane.

PZDR

PS. ktoś weryfikował raport z takich firm jak np. Motocontroler ? tzn. jak stan opisany ma się do stanu rzeczywistego ? zastanawiam się nad takowym rozwiązaniem.
Ostatnio edytowano 29 maja 2014, 12:53 przez Nerosław, łącznie edytowano 1 raz
Początkujący
 
Od: 28 kwi 2014, 09:45
Posty: 4

Postprzez AndrzejCarpasja » 29 maja 2014, 11:26

Zadzwoń i zapytaj jakie prace blacharsko lakiernicze były wykonywane.W ASO czy u Mietka w garażu?
Szukasz dobrego i sprawdzonego samochodu? Dobrze trafiłeś!
http://www.carpasja.com +48 662 04 96 98 andrzej@carpasja.com
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 31 paź 2011, 21:22
Posty: 254 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: 323 BF GTX 4x4 1,6 T 140 KM 1988 r
Subaru WRX STI 1998 300 KM

Postprzez Nerosław » 29 maja 2014, 12:47

Samochód miał przygodę ze słupkiem (podobno) malowana maska, wymieniony zderzak, chłodnica, oraz prawa lampa. Naprawa przeprowadzona u prywaciarza (nie ASO), zdjęć przed niestety brak...
Początkujący
 
Od: 28 kwi 2014, 09:45
Posty: 4

Postprzez AndrzejCarpasja » 29 maja 2014, 17:18

Na serwis i sprawdzić zawieszenie,podłużnice.Obawiam się ,że słupek mógł ważyć kilka ton
Szukasz dobrego i sprawdzonego samochodu? Dobrze trafiłeś!
http://www.carpasja.com +48 662 04 96 98 andrzej@carpasja.com
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 31 paź 2011, 21:22
Posty: 254 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: 323 BF GTX 4x4 1,6 T 140 KM 1988 r
Subaru WRX STI 1998 300 KM

Postprzez Nerosław » 6 cze 2014, 11:07

Byłem na targach w Poznaniu i wracając obejrzałem to cudo. Informacje dla przyszłych zainteresowanych:
Malowana maska, i zderzak, wymienione oba reflektory, pas przedni, chłodnica od klimy. Podłużnice całe, nie prostowane, aczkolwiek na ramie był, bo widać ślady na podwoziu od mocowania (tak stwierdził diagnosta co i potwierdził sam sprzedający). Tarcze i amortyzatory wykazywały zbyt duże zużycie jak na 30 tys km – sprawność amorków ok 55 – 60 %, wyczuwalny próg na przednich tarczach. Poskładany na odwal się, widoczny brak spasowania elementów, inna wysokość między szczytem opony a nadkolem (strona pasażera, przód), różnica to ok 1 cm (być może różne sprężyny). W środku w miarę ładnie aczkolwiek podsufitka trochę brudna, odstające środkowe słupki, wystarczyło docisnąć pięścią aby zatrzask chwycił (obie strony), kierownica i lewarek nie zużyte, natomiast skóra na fotelu kierowcy już ma przetarcia i pęknięcia (po 30 tys ?). Podwozie poza tym w stanie dobrym, brak ognisk korozji. Z zewnątrz prezentuje się całkiem ok, mala wgniotka na drzwiach kierowcy, i zauważalny minus to różnica w odcieniu malowanych elementów. Na koniec najlepsze, auto nie jest krajowe, tylko ściągnięte z Holandii. Rok produkcji prawdopodobnie 2010 r. ponieważ wydanie w salonie w Holandii nastąpiło w 01.2011 r., I przegląd – 02.2012 przy 13 490 km, więcej ustalić mi się nie udało, a innych wpisów z przeglądów też już nie było. Obecny właściciel kupił go z komisu spod Warszawy (jeśli dobrze pamiętam to Wołomin :] ), już rozbitego i sam go składał. Widząc ilość komisów w okolicach Ostrowii Wlkp, nie dziwię się że został tak niechlujnie poskładany. Reasumując, samochód sam w sobie do jazdy, nie jest to jakaś typowa mina, czyli składany z 2 itd. Jak dla mnie jednak zbyt niechlujna naprawa i zbyt niejasna przeszłość auta. Wypadałoby by sprawdzić jeszcze przebieg czy troszkę nie zmniejszony, ja sobie już odpuściłem ten egzemplarz. Cóż, trzeba szukać dalej :)
Początkujący
 
Od: 28 kwi 2014, 09:45
Posty: 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Moderator

Moderatorzy Moto