Mazda6 2.0 Pb, 2008, (otomoto: 6014310217), 33.500 zł, Włocławek.

Tutaj zadajemy pytania na temat opinii o konkretnych egzemplarzach.

Postprzez cezarylee » 20 sie 2017, 00:51

Obrazek

Witam,

Zaraz będzie miesiąc poszukiwań, na polu bitwy po wczorajszym pożegnaniu się z Audi A4 jako trzeciej opcji zostały...

– Astra J 1.4 140 (kombi)
– Mazda 6 II 2.0 147 (kombi)

Mam do Was, posiadaczy mazd parę pytań. Proszę o konkretną odpowiedź. Chodzi mi o koszty podzespołów w trakcie użytkowania, czyli ile mnie wyniesie samochód w ciągu następnych 4 lat.

Proszę o odp co najczęściej psuje się w tych mazdach i jakie są koszta napraw, oraz o odp na pytanie
– Czy posiada dwumasę ( z tego co wyczytałem to ten konkretny benzyniak – nie.)
– Czy to prawda że elektryka siada
– Regulacja poprzez wymianę szklanek luzów zaworowych – jakie są to koszta i co ile kkm – chcialbym założyć gaz po wykonaniu regulacji.
– Co z rdzą..czy auta z lat 2009 czyli 8-9 letnie już zachodzą rdzą.. (wiem to zależy od konkretnego przypadku też).

Ogólnie rzecz biorąc bo za dużo już napisałem... proszę o uzupełnienie:

Np
na minus Aster działają:
-dwumas (prędzej czy później do roboty)
-turbina (to samo)
-felerna skrzynia biegów
–... waszym zdaniem
Na plus:
-wyposażenie
-spory bagażnik
–... waszym zdaniem

Na minus Mazdy działają:
– ceny części zamiennych ?
– regulacja zaworów ?

Na plus:
– Design
–... waszym zdaniem ?

W tytule tematu podałem Mazdę która wyróżnia się z pośród innych ogłoszeń, co sądzicie o tej konkretnej sztuce patrząc po zdjęciach... ?



https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-6-f ... z1qPw.html

Dzięki za odp.
cezarylee
 

Postprzez rafik85 » 20 sie 2017, 08:25

Na dzień dobry Radom?Jeśli chodzi o astrę to chyba niższy segment jak mazda 3:) Niezawodność mazdy bije na głowę opla.Rzadko coś się psuje więc koszty utrzymania niewielkie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2017, 10:15
Posty: 904 (0/19)
Auto: 3 2.5 awd 250KM 2022
mx5 2.0 184KM 2021
Cx5 2.5 awd 2016
Diagnostyka kodowania itp

531640670

Postprzez stachan » 20 sie 2017, 10:23

gratis ubezpieczenie rozruchowe na miesiąc , które obejmuje wszystkie naprawy do 15 tys. złotych


Podpytaj o szczegóły... Kto jest ubezpieczycielem? Kto ubezpieczającym? Jaki jest zakres wyłączeń?

na 100 % wpisem vinu w internet w stronę ministerstwa transportu gdzie wyjdą przeglądy techniczne co dwa lata a przy nich oryginalne przebiegi. to jest najbardziej wiarygodne udowodnienie przebiegu.


Na jakiej stronie? Konkretny adres.

Dla pewności oryginalny przebieg wpisuje na fakturze kupna.


No faktycznie... :| Oryginalny czy z wyświetlacza na desce rozdzielczej?

Samochód był do końca serwisowany w aso Mazda – możliwośc sprawdzenia auto u mnie w aso.


Dzwoń po VIN i sprawdź go u naszego forumowego kolegi Marianka – od tego zacznij.

UWAGA !!! Auto stoi we Włocławku.


Wpisałeś Radom – poprawiam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 17:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Postprzez cezarylee » 20 sie 2017, 11:22

Faktycznie, albo nawet Bydgoszcz a nie Włocławek, cholera go wie :)

Zaraz piszę do Marianka i do gościa po vin.

Wracając do sedna, to mialem Astrę H przez 3 lata i nic się w niej nie zepsuło, zalożyłęm staga chodziła jak zegarek, piękny samochód, dlatego też do astry mam sentyment, tylko tankowałem nic więcej przez 60kkm.

Ale ok, jakbyście mogli mi odp na te moje wywody co do awaryjności, podzespołów etc. Rozumiem jest tam zwykłe sprzęgło, nie ma turbo a skrzynia biegów nie psuje się jak w aster J... jeśli nie ma tam tych trzech elementów to już sporo do przodu z kasą, jednakże jest regulacja zaworów...co ile km, i jaki to jest koszt ?
cezarylee
 

Postprzez stachan » 20 sie 2017, 19:43

Odnośnie GH zerknij na ten temat oraz do działu technicznego :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 17:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Postprzez rafik85 » 20 sie 2017, 23:38

Z tą regulacją zaworów to nie wiem bo jeszcze nie słyszałem żeby ktoś robił a trochę 2.0b wśród znajomych jest.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2017, 10:15
Posty: 904 (0/19)
Auto: 3 2.5 awd 250KM 2022
mx5 2.0 184KM 2021
Cx5 2.5 awd 2016
Diagnostyka kodowania itp

531640670

Postprzez rav 75 » 21 sie 2017, 07:05

Robią regulację,w zależności od serwisu ceny od 800 złotych.
rav 75
 

Postprzez Dejwid » 21 sie 2017, 13:23

CezaryLee, odnośnie miejsca, z którego chcesz kupić, wspólna cecha... "auto stoi we Włocławku na prywatnej posesji" i miejsca robienia zdjęć samochodów (w tle pałacyk)... ja bym się zastanowił... ten sam handlarz.
Ten wpis też jest wspólny dla jego ogłoszeń: "UWAGA ! przebieg auta udowodnię książką serwisową i na 100 % wpisem vinu w internet w stronę ministerstwa transportu gdzie wyjdą przeglądy techniczne co dwa lata a przy nich oryginalne przebiegi. to jest najbardziej wiarygodne udowodnienie przebiegu."

Handlarz robi straszne problemy z wysłaniem VINu. Każe sobie przesłać skan dowodu bo mówi, że go ktoś obsmarował na forum bezwypadkowe.net i chce mieć teraz dane osoby, której udostępnia VIN. Byłem zainteresowany dwiema jego Mazdami. Dla mnie była to chora sytuacja. Podziękowałem za współpracę. Po paru dniach zadzwonił sam i podał nr vin jednej z Mazd. Jak pytałem o drugą to bardzo mocno mnie do niej zniechęcał. Tą pierwszą sprawdziłem, przebieg oryginał. Mówił, że auto ściągnął z Niemiec, fakt, że jeździła w Danii przemilczał. Na bezwypadkowe.net trochę się na jego temat naczytałem. Pisali tam, że kręci liczniki. Nie wiem ile w tym prawdy.

– benzyna nie posiada dwumasy
– nigdy nie miałem problemów z elektryką
– kupiłem swoją M6 jak miała 6 lat, na gazie przejeździłem 7 lat (8 lat w sumie), tylko raz sprawdzałem luzy zaworowe (poza ASO), mechanik twierdził, że póki co nie muszę się tym martwić... nigdy nie miałem najmniejszych problemów z silnikiem (ani też z gazem) i do końca chodził bardzo ładnie. Drogie części to mit... masz full zamienników wysokiej klasy. Chociaż faktycznie nie miałem możliwości się o tym tak do końca przekonać bo w przeciągu tych 8 lat poza wymianą części eksploatacyjnych typu klocki, tarcze raz tylko regenerowałem zacisk hamulca (koszt ok 120zł) i na koniec eksploatacji (14 letnie auto) musiałem robić przekładnię (chyba 600zł). Jak na 8 lat użytkowania to chyba dobry wynik jeśli chodzi o bezawaryjność.
– fakt miałem problem z rudą, ale to po latach eksploatacji, tak jak piszesz, zależy od modelu... Najlepiej po zakupie zrobić konserwację podwozia+profile zamknięte
Początkujący
 
Od: 16 wrz 2009, 20:33
Posty: 20
Skąd: Słupsk
Auto: M6 '03 GG 1.8i 16V 120 KM

Postprzez wasesd » 21 sie 2017, 23:22

Witam!
Wydaje mi się, że oferty tego pana są co najmniej podejrzane. Po pierwsze to adres podany w ogłoszeniu tj. "ul. Siewna 25a Włocławek – 85-800 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie (Polska)" jest wzięty chyba z kosmosu. Byłem na miejscu i na podanej ulicy istnieją adresy do nr. 13. Uprzejma "Pani starsza" zapytana o lokalizację nr. 25a odparła: "Panie, daj pan spokój... nie ma tutaj takiego.". Można zresztą potwierdzić to na google. Wobec zastanej rzeczywistości postanowiłem skontaktować się ze sprzedającym.
Poinformowałem sprzedającego jakim egzemplarzem jestem zainteresowany oraz wystosowałem prośbę dotycząca możliwości obejrzenia auta. Na to sprzedający zadał pytanie czy chcę owe auto kupić czy tylko obejrzeć. Oczywiście odparłem zgodnie z prawdą, że chcę je kupić ale wpierw muszę je obejrzeć. Niestety sprzedający oznajmił mi, że: "Dla takiego oglądania to mi się bramy nie opłaca otwierać. Jakby chciał Pan kupić to bym otworzył". I tyle było z mojego oglądania.
Wydaje mi się (lecz jest to tylko moje subiektywne odczucie), że sprzedawca nie jest do końca uczciwy.
Nadmieniam tylko, że oferty wiszą od dłuższego czasu.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 21 sie 2017, 18:21
Posty: 4
Auto: Mazda 6 GH kombi
2.5 PB + LPG
2008 r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Moderator

Moderatorzy Moto