Konflikt wtbn ca blacky24 (zakup używanej Mazdy3).

Tematy dotyczące użytkowników forum, z którymi współpraca nie zakończyła się pomyślnie. Obowiązkowe jest przestrzeganie aktualnej ustawy o ochronie danych osobowych!

Postprzez mirmur » 23 sie 2015, 19:38

AndrzejCarpasja napisał(a):
mirmur napisał(a):
AndrzejCarpasja napisał(a):Dziwi mnie , że będąc na miejscu nie przypilnowałeś odczytów z czujnika na poszczególnych elementach.


a niby dlaczego ?
jeżeli się nie znam, jestem laikiem i wynajmuję gościa za CIĘŻKIE PIENIĄDZE, to powinno być też w jego interesie żeby wszystko grało, bo jak nie... to właśnie może być taki wpis.


??? To po kiego grzyba w ogóle jechał?Aaa...po to , żeby był ten wpis.Rozumiem.

widmo82 napisał(a):
mirmur napisał(a):
AndrzejCarpasja napisał(a):Dziwi mnie , że będąc na miejscu nie przypilnowałeś odczytów z czujnika na poszczególnych elementach.
a niby dlaczego ?
jeżeli się nie znam, jestem laikiem i wynajmuję gościa za CIĘŻKIE PIENIĄDZE, to powinno być też w jego interesie żeby wszystko grało, bo jak nie... to właśnie może być taki wpis.

1. W tym przypadku nie powiedziałbym, że to był zakup za ciężkie pieniądze, raczej okazja nawet jeśli (w co nie wierzę) auto miało polerowany element i przesuniętą lampę w co tez nie wierzę bo jak to możliwe, że dwie pary wnikliwych oczu (wtbn i ojciec) nie dopatrzyli się tak rażącej wady??


ja chyba po Chińsku piszę <co?>
obaj Panowie nie rozumieją o co chodzi ???

skoro płacę człowiekowi (wynajmuję go) za 1700 zł. i jestem laikiem w kupowani aut... powtarzam NIE ZNAM SIĘ!!!
to ja stoję jaram fajkę, piję piwko... i to ten wynajęty człowiek powinien na uszach stanąć żebym był zadowolony ...
mnie nic nie powinno interesować poza podpisaniem papierów i skupieniu się na powrocie do domu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 sie 2011, 06:14
Posty: 114 (8/1)
Skąd: Kudowa Zdrój
Auto: MPV 2.3 benz. (141KM) 2003 r. LW

Moja Mazda

Postprzez Wojtek » 23 sie 2015, 20:10

Czy kolega jest stroną?

Jeżeli tak, to proszę o konkrety z wyjazdu...
Jeżeli nie, to proszę obserwować temat...

Ps. Dla pozostałych czytajacych:
Dobrze przeczytajcie jeszcze raz 1 post tam jest okreslony zakres "uslugi"...

tt user
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 12:44
Posty: 17490 (109/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez wtbn » 23 sie 2015, 20:55

Blacky rzeczywiście dzwonił dwa razy – raz nie odebrałem bo nie miałem przy sobie telefonu, a później już byłem pod wpływem sobotniego wieczoru... Jednak wydaje mi się że nie mamy sobie nic do wyjaśnienia, nie mamy chyba żadnych roszczeń, a jak sprawa wyglądała obaj widzieliśmy z pierwszej osoby.

Do swojej opinii mam prawo, starałem się opisać to jednak w miarę obiektywnie.
Oczywiście Blacky może powiedzieć że jesteśmy kompletnymi laikami, krzykaczami, pierwsze auto (a jednak nie pierwsze o dziwo, a nawet w dodatku za swoje!) etc – takie coś na pewno zbije nam wiarygodność, a on ma tutaj na forum bardzo dużą. Jedyne o co mi chodziło tworząc ten wpis to fakt, że jak ja się decydowałem na jego usługi to mi chyba takiego wpisu zabrakło. Drugi raz na pewno bym się nie zdecydował – mimo to nie twierdzę, że Krystianowi na drugie Mirek – nie podważam kompetencji. Pomijając już jaki jest stan auta, czy było lakierowane (też mi się wydawało że akurat z tymi blachami w środku tata się myli, ale nie znam się) czy nie (reflektor jest przesunięty, jeśli ktoś musi to widzieć, mogę wysłać fotkę), to z samej USŁUGI POMOCY W ZAKUPIE (nie nazywajmy tego pośrednictwem sprzedaży, bo to zaburza całkiem perspektywę) drugi raz bym nie skorzystał. Tyle.

Szczerze jednak przepraszam za rasistowski komentarz!

@mirmur chyba załapał o co mi chodziło.
Forumowicz
 
Od: 17 maja 2015, 03:46
Posty: 43 (0/1)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 3 BK LF, 2008r.

Postprzez Wojtek » 23 sie 2015, 21:18

Tak, ten komentarz i wulgaryzmy były zbędne...

Z tego co napisałeś, to miała być pomoc w znalezieniu auta i w jego zakupie... Z załączonej wczesniej wypowiedzi wynika, że tak się to odbyło... Nie rozumiem pretensji...
Myślę, że jednak chciałeś wynająć pośrednika... W tym celu powinieneś pójść do jakiegoś komisu i złożyć tam zamówienie na auto...

tt user
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 12:44
Posty: 17490 (109/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez widmo82 » 24 sie 2015, 07:25

Wojtku pozwolisz, ze dopisze coś...
mirmur i wtbn: wybaczcie, ale z obszernego rzeczowego opisu Krystiana wynika, że jednak stawał na uszach i tłumaczył laikom cierpliwie wszystko. Mimo to oni nadal upierają się, że zostali oszukani.... a na dodatek są źli bo nie urwali 20Euro (Krystian pisał, że urwano końcówkę tzn. 90 i więcej nie dało się) przy zakupie (mimo już niskiej ceny) i 200zł z usługi Krystiana mimo z góry ustalonej ceny. Jedyna wina Krystiana to taka, że nie jest waszym starym kumplem i w jego argumenty nie uwierzycie tak łatwo jak w tego swojego lakiernika. Myślę, że bez przedstawienia rzeczowych dowodów na to czy ten element miał jakieś poprawki lakiernicze, dalsza dyskusja nie ma sensu. Pozostałe Twoje żale są żałosne.
Ostatnio edytowano 24 sie 2015, 11:34 przez widmo82, łącznie edytowano 2 razy
Moderator "3BK" -Paweł
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 26 paź 2008, 09:23
Posty: 3600 (81/142)
Skąd: Radom
Auto: Mazda3 BK
była: 1,6 Y6 109KM 12.2006
jest: 2.0 LF 150KM 06.2008

Postprzez tradelux » 24 sie 2015, 08:03

Tak jak pisał Marianek – w środku malowanie jest zwykłym podkładem, bez wykończenia jak na zewnątrz – lakier od środka jest zawsze znikomy – w ok. 30um.
Maska od środka również nie jest wykończona w 100% jak z zewnątrz, nie ma też wygłuszenia w benzynach (czasami klienci się dziwią, że nic nie ma).
Charakterystyczny baranek jest na progach i dołach drzwi pod listewkami – inna struktura, niż na górze i tak jest fabrycznie.
Wrzuć zdjęcia z pod maski będzie coś wiadomo więcej.
Samo przesunięcie lampy nie oznacza, że auto jest powypadkowe – zastanów się, auto ma swoje lata i przy parkowaniu mógł ktoś dojechać zderzakiem do drugiego i taki jest efekt – tam mocowanie jest na plastikowych ślizgach i trzeba niewielkiej siły, żeby je przesunąć. Może też ktoś wykręcał lampę bo chciał wymienić żarówkę lub może ją spolerować?
Forumowicz
 
Od: 4 paź 2009, 19:56
Posty: 135 (0/3)
Auto: Zawsze jakieś jest :)

Postprzez Rumcajs » 24 sie 2015, 17:40

blacky24 napisał(a): jak niemieccy handlarze wywożą auta do Polski , naprawiają i sprzedają jako bezwypadkowe,

@wtbn
Powiedz tacie:
Takie kwiatki są sprzedawane zaraz przy Polskiej granicy, lub najdalej okolice Berlina. Nikt nie tacha składaków w głąb Rzeszy.
Poza tym są to komisy tureckie, arabskie lub ruskie które w razie czego zwijają skrzydła i otwierają nowy biznes na kuzyna, brata, szwagra, żonę ip. A jeśli pisze w ogłoszeniu: "wyłącznie na Export", no to wtedy rodzynek dla Mirka i na pewno nie na niemiecki rynek, gdzie trza dać roczną gwarancję

żadne aso lub salon sprzedawające używki w rozliczeniu nie bawią się w takie gwoździe do trumny!
Wiedzą co sprzedają i dlatego nie schodzą z ceny, to nie prywatny, którego możesz zaskoczyć i "zbić" cenę. Kołpaki, serwis (wymiana oleju), dywaniki.. rzeczy które kosztują ich grosze możesz sobie "wynegocjować".

Napisz, jak następnym razem sam pojedziesz do De i kupisz okazję – zbijesz z 6k na 4k i pojeździsz następne 10 lat.
pozdro
Rum
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lut 2012, 15:03
Posty: 610 (37/42)
Skąd: Almanya / ألمانيا
Auto: M6 2.0 Sports-Line'10

Postprzez MustangCustoms » 6 lut 2018, 15:09

skoro płacę człowiekowi (wynajmuję go) za 1700 zł. i jestem laikiem w kupowani aut... powtarzam NIE ZNAM SIĘ!!!
to ja stoję jaram fajkę, piję piwko... i to ten wynajęty człowiek powinien na uszach stanąć żebym był zadowolony ...
mnie nic nie powinno interesować poza podpisaniem papierów i skupieniu się na powrocie do domu.


jak można mieć tak wywalone na zakup swojego Auta <lol>


też brałem kolegę "mechanika" ze soba gdy kupowałem samochód bo nie wiem czy rozpoznał bym dobre oszustwo tzn (nie bity, Niemiec płakał jak sprzedalwal )

(oczywiscie stosownie sie rozliczylem za jego pomoc <piwo>)

lecz mimo zaufania sam sie mega zainteresowałem zakupem oglądałem sprawdzałam potwierdzałem stan faktyczny ogólnie (oczy szeroko otwarte i sprawdzanie 3 razy a czasem 4 razy wszystkiego) moim zdaniem
jest to skrajnie nieodpowiedzialne nie uczestniczyć w zakupie swojego auta bo sie Jest z Ekipą "specjalistow oplaconych" równie dobrze można było zostać w domu po co dodatkowe koszty ... moim skromnym zdaniem najwięcej namieszał Tata Kolegi kupującego oby jak najmniej takich głupich nieporozumień gdzie tak naprawdę nie ma problemu szkoda tylko nerwow z jednej i z drugiej strony Pozdro
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 mar 2012, 20:57
Posty: 200 (0/3)
Skąd: Mosina k/Poznania
Auto: Ex Mazda 323F BA 1995
Ex Mazda MX-5 nbfl 2001
Kia Pro'ceed 2015
Kia Picanto 2005
2xRenault Master 2019
Man TGE 2019
Dacia Dokker 2017

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy Ogłoszenia