Sprzedaż na odległość. Oszust z Anglii? Przestroga.

Tematy dotyczące użytkowników forum, z którymi współpraca nie zakończyła się pomyślnie. Obowiązkowe jest przestrzeganie aktualnej ustawy o ochronie danych osobowych!

Postprzez TTT » 21 kwi 2013, 20:56

Witajcie,
w miniony piątek 19.04, zauważyłem ogłoszenie o sprzedaży Mazdy 5, 2008 r. diesel 143 KM w Toruniu za atrakcyjną cenę 14.200 zł. Na zdjęciach samochód był ok. zastanowiło mnie, co może być uszkodzone (no bo za takie pieniądze ?), ale o dziwo facet do mnie odpisał, że wszystko gra. Człowiek pisał po angielsku, o tym, że pracował w Polsce, ale teraz już kontrakt się skończył i wrócił do Angli, a z nim kupiony w Polsce samochód, którego nie może zarejestrować tam, dlatego taka niska cena, bo "coś" musi z nim zrobić. Zapaliła mi się lampka, bo proponował opłacenie transportu z własnej kieszeni, ale powinienem wpłacić na konto firmy transportowej pieniądze, żeby mogli rozpocząć procedurę wysyłki :D Na razie dla hecy odpisałem mu, że mam kolegę w tym mieście, który załatwi za mnie kupno samochodu, a ja go sobie odbiorę od niego – zobaczymy co odpisze. Tymczasem znalazłem na forach dużo informacji na temat podobnych wałków. Piszę na forum, bo sprawa dotyczy Mazdy – UWAŻAJCIE !!! Poniżęj tekst pierwszego maila od sprzedającego.

Pozdrawiam TTT

Hello,

Just browsed my mail page and saw your message, so I hope you are still interested in buying the car. Regarding the car, it is in perfect shape, perfect working condition, no scratches, no damage, never been laid down or required any repairs.
The maintenance schedule has been followed to the letter and all service has been performed by dealer.
As you have seen in the ad, the price for my 2008 Mazda 5 is 3,400 euro , including the transport costs, insurance and handling (because the car is located in Portsmouth, England).
I just moved back here with my job and I need a car registered in England.
I did not want to register the car in England, because of the enormous fees i have to pay.The reason I am selling the car for this low price is that recently i moved back to England and my car is a Polish model and has a steering wheel on the left. This week I found a family car here which I want to buy but first I have to sell my car. The car has Polish documents and is registered in Poland. Will include all taxes and transport if you are interested in purchasing the car.
E-mail me so we can discuss more.

Thank you,
Paul
TTT
 

Postprzez radar88 » 26 kwi 2013, 21:04

Nigdy przenigdy nie pakujcie się w takie rzeczy... Kiedyś rozgryźliśmy z jednym z userów Hondę, piękna, niska cena, adres który podali to była szkoła, dokumenty lewe....Masakra, google pomogły.

A następna sprawa, w każdym kraju EU da się rejestrować auto, w UK LHD to nie problem, nie jedno auto już tam widziałem z kierownicą po lewej na angielskich blachach...
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 19:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Postprzez noxes » 12 maja 2013, 18:56

Heh też pisałem do podobnego gościa o Audi A4 i gadka była niemalże identyczna... Ale, że miałem spory kawałek odpuściłem sobie.
Sprzedam części;
Mazda xedos 6 v6
Mazda 626 1.8-2.0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2009, 21:23
Posty: 3282 (5/5)
Skąd: Garwolin
Auto: AUDI A4 B6 1.8T

Postprzez smile » 12 maja 2013, 21:18

Już parę lat temu słyszałem o wyłudzaniu w ten sposób kasy.
Innym sposobem było wystawianie "super ofert" i podanie telefonu, na który dzwoniąc płaciło się 5 euro/minute ( niemieckie mobile.de etc... )

superokazje są jedynie dla jeleni...
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2011, 12:38
Posty: 2688 (75/56)
Skąd: Gubin / Gdynia
Auto: M5 CR
M6 GY

Było:
323F BJ RF2A

Postprzez katarinkak » 28 maja 2013, 22:20

Ja, niestety nie trafiłem wcześniej na takie wpisy i dałem się oszukać...

Sytuacja prawie identyczna, ale chodziło o motor HONDA CBR 1000 z 2008 r. Ogłoszenie znalazłem 1 maja 2013 r. na otomoto. 12 500 zł. Rzekomy właściciel motoru: Raul Adamis. Wszystko wyglądało super. Dostałem skany umowy kupna-sprzedaży, list przewozowy, link do strony, gdzie mogłem śledzić moją przesyłkę, skan dowodu rejstracyjnego motoru itp. Motor znajdować się miał w Portsmouth... Wklejam poniżej treść pierwszego maila [niemal identyczny jak w 1 wpisie] – nie dajcie się oszukać!!!

Hello,

Just browsed my mail page and saw your message, so I hope you are still interested in buying my motorcycle. Regarding the motorcycle, it is in perfect shape, perfect working condition, no damages and all service has been performed by dealer and in time.
As you have seen in the ad, the price for my 2008 HONDA CBR 1000 is 3,000 euro , including the transport costs, insurance and handling (because the motorcycle is located in Portsmouth, England). I worked in Poland for some time and that's why i have this motorcycle registered in Poland on my name. Now i have moved back to UK with my new job and i don't have any more time to drive the motorcycle. The motorcycle is now in to a friend of mine garage but he cannot keep it there for more time. For this reason i need to sell the motorcycle fast back to Poland and that's why i request a low price.
The motorcycle has Polish documents and is registered in Poland. The price will include all taxes and transport if you are interested in purchasing the motorcycle.
E-mail me so we can discuss more.

Thank you,
Raul
katarinkak
 

Postprzez Marianek » 29 maja 2013, 07:34

Chciałeś tanio i okazyjnie to masz. Szczerze mówiąc nawet nie jest mi ciebie żal bo dzięki takim jak ty wierzącym w okazje oszuści maja pole popisu. Nie ma okazji, nie ma nic za darmo.
Ostatnio edytowano 31 maja 2013, 07:51 przez Marianek, łącznie edytowano 1 raz
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 13:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez Grzyby » 30 maja 2013, 23:21

Marianek napisał(a):więżącym

eirze ... :P
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Marianek » 31 maja 2013, 07:52

Grzyby napisał(a):eirze ... :P

Zawsze zobaczysz ;P , dzięki poprawiłem <diabełek>
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 13:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy Ogłoszenia