Nieuczciwy sprzedawca (investment1)

Tematy dotyczące użytkowników forum, z którymi współpraca nie zakończyła się pomyślnie. Obowiązkowe jest przestrzeganie aktualnej ustawy o ochronie danych osobowych!

Postprzez Fasola » 13 mar 2012, 12:13

Niezła jazda....dobrze, że ja tu nie trafiłem..:)
Fasola
 

Postprzez crouch196 » 13 mar 2012, 14:20

Fasola napisał(a):Niezła jazda....dobrze, że ja tu nie trafiłem..:)



No niestety i ja stałem się kolejnym naiwnym, który przelał kase, żeby "zaoszczędzić" na częściach i teraz nie mam ani kasy, ani części. Koleś zrobił mnie tak samo jak pozostałych, czyli, że jutro będzie itp. itd. Jak do jutra nie dostanę kasy (a pewnie nie dostanę) idę na Policję. Trzeba w gońcu się za gnoja zabrać, bo nie można sobie na to pozwolić. Pozdrawiam oszukanych i mam nadzieję, że już więcej takich nie będzie.
Forumowicz
 
Od: 20 kwi 2008, 22:31
Posty: 32
Skąd: Koscierzyna/Gdańsk
Auto: Mazda mx-3 1.8 v6 133km/Opel Omega 2.0 16v 136km

Postprzez Michał88 » 13 mar 2012, 14:44

Po odwiedzeniu Policji wymieńcie się numerami spraw na pw i podrzućcie swoim śledczym zajmującym się sprawą. Niech wiedzą, że oszust działał na większą skalę. Może dzięki temu bardziej się przyłożą do pracy. ;)
zops.na.allegro.pl <– 5% rabatu przy zakupach przez forum
like a shadow
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2008, 16:22
Posty: 2161 (14/6)
Skąd: Krk / Ostr
Auto: 323f BA Z5 '96
323 GTX BG BPT 4WD '89

Postprzez Enduro » 13 mar 2012, 14:48

noxes napisał(a):A czy przypadkiem zarząd nie ma możliwości zablokować jego IP? Zawsze to jakies utrudnienie.

no ma, bo juz niejednokrotnie takie czynnosci podejmowal.
ale to go raczej nie zaboli.
ja juz dokumentacje dla prokuratury mam w pelni przygotowana
a dzis dodatkowo powiadomie bank o oszukanczej dzialalnosci ich klienta
i o koniecznosci monitorowania i zapisywania wyplat z tego konta
pozdr.
E
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez Grzesiu » 13 mar 2012, 15:05

wszystkich gorąco zachęcam do wizyty na policji, nie jutro, nie za chwilę, bo granie na czas to jego domena, idziemy wszyscy równo na policję w najbliższej możliwej chwili, od ręki, zaraz!
w razie otrzymania zwrotu, zawsze można odwołać wszystko, ja utrzymuje z gościem stały kontakt... sam już zgłupiałem jak to z nim jest i o co tutaj chodzi, ale nie moja to głowa dociekać.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sie 2007, 20:31
Posty: 824 (0/3)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Mx5 NA 93’ Canada
Rx7 SA 79'
3 BM Nakama
Mx5 ND RF
6 GJ

Postprzez Enduro » 13 mar 2012, 16:52

Grzesiu napisał(a):wszystkich gorąco zachęcam do wizyty na policji, nie jutro, nie za chwilę, bo granie na czas to jego domena, idziemy wszyscy równo na policję w najbliższej możliwej chwili, od ręki, zaraz!
w razie otrzymania zwrotu, zawsze można odwołać wszystko, ja utrzymuje z gościem stały kontakt... sam już zgłupiałem jak to z nim jest i o co tutaj chodzi, ale nie moja to głowa dociekać.

jak zglosisz sprawe do pokuratury/policji to sprawa bedzie toczyla sie aut. z urzedu
na podstawie kodeksu karnego i wg. mnie nie mozna nic odwolac
nie rozumiem twojej polityki czekania i kontaktowania sie z tym oszustem..
jaki masz w tym cel?
czyzby wystarczy, ze tobie odda kase a reszta nie spier...
chyba nie rozumiesz sedna sprawy
on za chwiel ponownie bedzie oszukiwal na innch forach, bo to nie jedyny jego wybryk
prosze o dane jego na PW, aby moja dokumentacja byla kompletna m.in dla policji itp.
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez Grzesiu » 13 mar 2012, 17:45

sedno sprawy rozumiem doskonale więc zamiast bić pianę podam co należy zrobić:

sprawa jest oszustwem, z punktu widzenia prawa kwota oszustwa nie ma znaczenia. Sprawę należy skierować z tym co mamy, dowody z mail etc. wiadomości dane jakie znamy, potwierdzenia przelewu do takiej instytucji policyjnej jak PG, przestępstwa gospodarcze, w każdym większym mieście taka komórka działa, a działają bardzo dobrze. Ważne jest również IP delikwenta, o to zaraz wystąpię do admina forum.
Kwestia połączenia wątków to już temat dla nich, warto im zaznaczyć że są inne osoby które działają w ten sam sposób.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sie 2007, 20:31
Posty: 824 (0/3)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Mx5 NA 93’ Canada
Rx7 SA 79'
3 BM Nakama
Mx5 ND RF
6 GJ

Postprzez Enduro » 13 mar 2012, 17:54

Grzesiu napisał(a):... warto im zaznaczyć że są inne osoby które działają w ten sam sposób.

ale tu nalezy skupic sie na tym gosciu!
jego Bank, juz otrzymal oficjalnie wniosek o sprawdzenia danych wlasciciela konta,
monitorowanie wszystkich przeplywow a szczegolnie wyplat tj. fotografowanie i zapisywanie tych danych
dla wgladu prokuratury
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez Szalotka » 13 mar 2012, 17:57

Tak gadacie i gadacie a na Policję nikt nie idzie zglosić :| Ja bym od razu poszedł i przedstawił sprawę a nie dyskutował co kto kiedy i jak. Po zeznaniach i wiadomosciach jakie bym uzyskał od Policji dopiero bym rozkręcił dyskusję oczywiście dalej naciskając na ich robotę :) Przecież macie nr. konta
Tylko prosze nie pisać postów tego typu że no właśnie Oni nic nie mogą ani nic nie robią bo padnę tu zaraz :D
Trzeba zgłosić i już bo taki cymbał teraz może siedzieć, czytać i smiać sie z tego wszystkiego co tu sie dzieje.

A na przyszłość istnieje cos takiegio jak przesyłka za pobraniem. Proponuję takie rozwiązanie.
Przychodzi towar i płacę kurierowi za zakupioną rzecz oraz za przekaz. Różnica między przelewem a pobraniem to kilka złotych a na pewno zaoszczędzi kłopotów. Nie ma towaru nie ma pieniędzy. Nie ma pieniędzy nie ma towaru. Proste jak drut.
Szalotka
 

Postprzez Grzesiu » 13 mar 2012, 18:05

Enduro napisał(a):... warto im zaznaczyć że są inne osoby które działają w ten sam sposób.

ale tu nalezy skupic sie na tym gosciu!

czyli zgłaszają swoją sprawę w swojej miejscowości, czytaj nieco wolniej, odpuść ciśnienia.

ja już swoje zrobiłem, teraz sobie czekam spokojnie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sie 2007, 20:31
Posty: 824 (0/3)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Mx5 NA 93’ Canada
Rx7 SA 79'
3 BM Nakama
Mx5 ND RF
6 GJ

Postprzez przemo2000 » 13 mar 2012, 19:10

Może ktoś podsumuje jaki material dowodowy trzeba zaniesc na Policje żeby przyjeli zawiadomienie. Prosze równiez o umieszczenie numeru IP w tym wątku , żeby każdy oddzielnie nie prosił o to na priv.
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2012, 19:14
Posty: 95
Skąd: Kętrzyn
Auto: M6 GY FL 2.0 benzyna

Postprzez noxes » 13 mar 2012, 19:58

przemo2000 napisał(a):Może ktoś podsumuje jaki material dowodowy trzeba zaniesc na Policje żeby przyjeli zawiadomienie.

Numer konta, jego dane, ogólnie wszystko to co z nim związane.
Sprzedam części;
Mazda xedos 6 v6
Mazda 626 1.8-2.0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2009, 22:23
Posty: 3282 (5/5)
Skąd: Garwolin
Auto: AUDI A4 B6 1.8T

Postprzez sebek-71 » 13 mar 2012, 20:06

Przesyłka za pobraniem niczego tak naprawdę nie zmieni.Koleś zamiast np.lusterka przyśle cegłę, a jeśli jeszcze bez opcji sprawdzenia przy kurierze?
Owszem musi sobie zadać trudu i nadać, ale "zysk" ma ten sam :|
Mnie się udało, ale trzymam za was kciuki :) Nie darujcie złodziejowi...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 paź 2011, 17:04
Posty: 1114 (1/16)
Skąd: Jelenia Góra
Auto: był Xedos 6 2.0V6 140KM
323 BJ 1,5 sedan
jest Mazda 3 BK 1,6 MZR

Postprzez noxes » 13 mar 2012, 21:33

Fasola napisał(a):Niezła jazda....dobrze, że ja tu nie trafiłem..

nic straconego, zawsze możesz to nadrobić <lol>


sebek-71 napisał(a):Przesyłka za pobraniem niczego tak naprawdę nie zmieni.Koleś zamiast np.lusterka przyśle cegłę, a jeśli jeszcze bez opcji sprawdzenia przy kurierze?Owszem musi sobie zadać trudu i nadać, ale "zysk" ma ten sam

Mylisz sie, ja zawsze sprawdzam przy kurierze/ listonoszu, jeśli jest coś nie tak spisujecie protokół, jeśli masz cegłę to odrazu dzwonisz na policję...


To teraz pozostaje nam czekać na nowego użytkownika który zaoferuje nam części w promocyjnych cenach <lol>
Sprzedam części;
Mazda xedos 6 v6
Mazda 626 1.8-2.0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2009, 22:23
Posty: 3282 (5/5)
Skąd: Garwolin
Auto: AUDI A4 B6 1.8T

Postprzez sebek-71 » 13 mar 2012, 23:16

sebek-71 napisał(a):Przesyłka za pobraniem niczego tak naprawdę nie zmieni.Koleś zamiast np.lusterka przyśle cegłę, a jeśli jeszcze bez opcji sprawdzenia przy kurierze?Owszem musi sobie zadać trudu i nadać, ale "zysk" ma ten sam

Mylisz sie, ja zawsze sprawdzam przy kurierze/ listonoszu, jeśli jest coś nie tak spisujecie protokół, jeśli masz cegłę to odrazu dzwonisz na policję...


To teraz pozostaje nam czekać na nowego użytkownika który zaoferuje nam części w promocyjnych cenac <lol>[/quote]
noxesMylisz się!!Dopóki nie masz prawomocnego wyroku sadu nic nie możesz zrobić!
To, że sprawdzisz przy kurierze to jedno, a to, że oni muszą przelać mu kasę, to drugie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 paź 2011, 17:04
Posty: 1114 (1/16)
Skąd: Jelenia Góra
Auto: był Xedos 6 2.0V6 140KM
323 BJ 1,5 sedan
jest Mazda 3 BK 1,6 MZR

Postprzez conpress » 14 mar 2012, 01:31

witam.. szkoda że temat tak późno się narodził.. zapewne kilka dni wcześniej – dałoby może większej ilości do myślenia.. od lat kupuję (rzadko kiedy, ale czasem sprzedaję) części poprzez alledrogo czy fora internetowe konkretnych marek.. (w zależności jakimi autami poruszamy się w domu).. przyznam, od ostatniej przykrej wpadki w 2005 roku, jakoś czarne owce mnie omijały, teraz trafiła się ponownie.. <glupek2>
nie ma co tu zwalać winy na kupujących, sam kupiłem przez ost, lata masę tanich, poniżej ceny rynkowej rzeczy, właśnie poprzez takie kontakty.. wykonałem sporo zakupów jako pobranie, ale też i jako przedpłata..zaś dokonując coraz większej liczby zakupów w sieci, spada czujność i zwiększa się ryzyko poniesionych ew. obrażeń.. przyznam długo już nie spotkałem się z takim tupetem, żeby odpisywać, oddzwaniać zapewniając że to błąd pracownika, kuriera i że już pojutrze, jutro, wieczorem, za godzinę kasa wróci.. nawet z nawiązką, za poniesione straty z mojej strony.. i tak toczy się ten brazylijski serial od 22 lutego <co?>
sprawę zgłosiłem, polecając to samo innym poszkodowanym.. jako dowód o powtarzalności procederu zaniosłem wydruk tego tematu..
Początkujący
 
Od: 17 lut 2012, 02:30
Posty: 4
Auto: Mazda MX3 B6-D 1994

Postprzez Enduro » 14 mar 2012, 12:24

conpress napisał(a):..
sprawę zgłosiłem, polecając to samo innym poszkodowanym.. jako dowód o powtarzalności procederu zaniosłem wydruk tego tematu..

gdzie, na policji?
polecam tez poniformowac bank, ktory to umozliwia taki proceder poprzez udostepnienie konta bankowego!
ja zlozylem zazalenie, ze odbiorca jest niezgodny z wlascicielem konta i ze chodzi tu o ewidentnie oszukancze dzialanie wlasciciela lub "posiadacza dostepu do konta"
jak wszem wiadomo konto nie mozna zalozyc na karte rowerwą, i może okazać się że konto jest założone "na słupa". ale w moim przypadku bank jest zobligowany do monitorowania wszystkich ruchów przypisanych do tego konta bankowego, szczególnie przelewów wychodzączych i wypłat.
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez waldii » 14 mar 2012, 21:31

nie no zalamalem sie.Tez mnie ten h.j naciagnal.Jutro ide zglosic na policje.Tez sie dalem nabrac i czekalem,myslelem,ze jednak cos dojdzie.A kontakt z kolesiem jednak jest,bo nawet przed chwilka mi odpisal.Co do IP to takie info mam
investment1
46.205.85.221
IP whois dla 46.205.85.221.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

% This is the RIPE Database query service.
% The objects are in RPSL format.
%
% The RIPE Database is subject to Terms and Conditions.
% See http://www.ripe.net/db/support/db-terms-conditions.pdf

% Note: this output has been filtered.
% To receive output for a database update, use the "-B" flag.

% Information related to '46.205.0.0 – 46.205.255.255'

inetnum: 46.205.0.0 – 46.205.255.255
netname: ERANET
descr: blueconnect
country: PL
admin-c: Pa5691-RIPE
tech-c: Po1778-RIPE
status: ASSIGNED PA
mnt-by: AS12912-MNT
mnt-lower: AS12912-MNT
mnt-routes: AS12912-MNT
source: RIPE # Filtered

role: PTC admins
address: Polska Telefonia Cyfrowa S.A.
address: Al. Jerozolimskie 181
address: 02-222 Warszawa
admin-c: SJ1601-RIPE
admin-c: ST1900-RIPE
abuse-mailbox: abuse@t-mobile.pl
mnt-by: AS12912-MNT
tech-c: SJ1601-RIPE
nic-hdl: Pa5691-RIPE
source: RIPE # Filtered

role: PTC operations
address: Polska Telefonia Cyfrowa S.A.
address: Al. Jerozolimskie 181
address: 02-222 Warszawa
mnt-by: AS12912-MNT
abuse-mailbox: abuse@t-mobile.pl
admin-c: SJ1601-RIPE
tech-c: PH1700-RIPE
nic-hdl: Po1778-RIPE
source: RIPE # Filtered
waldii
 

Postprzez Grzesiu » 15 mar 2012, 15:56

meldować się kto już spełnił swój obywatelski obowiązek ukrócenia tego procederu;)

mi było potrzebne:
komplet danych delikwenta jaki udało mi się zdobyć, czyli dane forumowe (login/IP), dane tele/adresowe które podał. Do tego relacja z przebiegu, potwierdzenie przelewu, historia kontaktu i ogólnie sytuacji spisana przez Pana który mnie przyjmował i zajmuje się tego typu sprawami.

Tak więc do dzieła, każdy na komisariat, dajmy się służbą wykazać.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sie 2007, 20:31
Posty: 824 (0/3)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Mx5 NA 93’ Canada
Rx7 SA 79'
3 BM Nakama
Mx5 ND RF
6 GJ

Postprzez Grzesiu » 22 mar 2012, 23:50

no i cóż nam tu tak ucichło? Ktoś ma jakieś nowinki?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sie 2007, 20:31
Posty: 824 (0/3)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Mx5 NA 93’ Canada
Rx7 SA 79'
3 BM Nakama
Mx5 ND RF
6 GJ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy Ogłoszenia