Mazda3 BK Z6 '04 Sherbert Green

BP / BN / BM / BL / BK

Postprzez jarsoN » 22 kwi 2018, 09:28

Witam! :D

Po długiej nieobecności na forum i przygodami z różnymi samochodami, postanowiłem powrócić do korzeni z czymś nowszym, co nie oznacza, że mniej rdzewiejącym hahaha .

W październiku 2017 roku stałem się posiadaczem Mazdy 3 (wybierałem pomiędzy Lancerem, Corollą i 3). Mimo początkowej niechęci do koloru, przekonał mnie ogólny stan auta oraz wyposażenie na którym mi zależało. Miał być silnik 2.0, jest 1.6, ale nie jest to jakimś ogromnym problemem dla mnie. Nie chciałem jakiś dziwacznych i w moim odczuciu nie potrzebnych bajerów, typu skóra, czujniki i inny systemy. Miała być klima, elektryczne szyby i lusterka i to jest, ale o tym potem.

Auto zostało sprowadzone z Niemiec, jestem drugim właścicielem w Polsce.

Podstawowe dane techniczne:
* Data produkcji: 03.09.2004 (pierwsza rejestracja w 2005)
* Wyprodukowany w Hofu Japonia
* Silnik: Z6 1.6 105 KM
* Przebieg: 162k
* Typ nadwozia: hatchback
* Skrzynia biegów: (niestety) 5 stopniowa (niestety) manualna
* Kolor nadwozia: 28A SHERBERT GREEN
* Kolor wnętrza: BP6

Wyposażenie
*ABS
*DSC
*4 elektryczne szyby
*Centralny zamek z pilota
*Klimatronik
*Elektryczne oraz podgrzewane lusterka
*Wielofunkcyjna kierownica
*Dzielona tylna kanapa oraz ISOFIX
*Wspomaganie kierownicy
*Ileś tam poduszek powietrznych :D
*Felgi aluminiowe 15"

Mimo, że auto miało być idealnie techniczne, to takie nie było. Niestety znajomość z mazdą zaczęliśmy ze złej stopy, ze względu na to iż postanowiła, że nie będzie chciała odbijać pedału sprzęgła, co kosztowało mnie sporo nerwów, oraz wymianę wysprzęglika. Jak już przy tym jesteśmy to może napisze po krótce co zostało zrobione.
Wymiany/naprawy:
*Wymiana oleju, wraz z filtrem powietrza i filtrem kabinowym. Olej Valvo MaxLife Synthetic.
*Wymiana wysprzęglika
*Wymiana świec zapłonowych na NGK V-Line
*Wymiana wiatraka chłodnicy (nie załączał się, co skutkowało brakiem klimy na postoju, odziwo auto się nie przegrzewało)
*Zabezpieczenie rantów drzwi od rudej

Modyfikacje
*Dołożenie kabli pod subwoofer aktywny (dzięki MARCIN!), oraz sam sub, który aktualnie się naprawia :P
*Zmiana podświetlenia w kabinie na biały zimny, oraz dołożenie ledowego podświetlenia bagażnika w formie taśmy led, klejonej do tylnej półki, podłączonej do przycisku oryginalnego oświetlenia bagażnika
*Welurowe dywaniki
*Pomalowanie górnego lip'u grilla na czarny mat, oraz zmiana koloru przedniego emblematu na szary metaliczny mat (tylne emblematy też zostaną zmienione na taki sam kolor)
*Dekontaminacja lakieru (masa żywicy, asfaltu i zanieczyszczeń drogowych), ogarnięcie felg (tutaj masa asfaltu i pyłu z klocków hamulcowych), ogarnięcie środka (maksymalnie zapuszczone przez poprzedniego właściciela z psem <dupa> ), wypranie oraz ogolenie wykładziny bagażnika

Plany
*Wymiana przedniego zderzaka który aktualne jest po przygodzie
*Naprawa wypłowiałych reflektorów przednich
*Ogarnięcie ognisk korozji i zrobienie tylnych nadkoli, wraz z wymianą na plastikowe wnęki tylne, zamiast tych szmacianych
*Jednoetapowa korekta lakieru, pranie podłogi i foteli
*Dołożenie Yatour'a
*Założenie gazu (mimo małej pojemności, potrafi sobie łyknąć paliwa)
*Zmiana koloru felg, może większe koła
*Delikatna gleba (?)
*Pomalowanie dachu na czarno (?)
*Dbanie :)

To by było na tyle, postaram się aktualizować temat na bieżąco papa
Załączniki
20180326_132415.jpg
20180326_132436.jpg
20180326_132504.jpg
20180420_105358.jpg
20180420_105410.jpg
20180423_131017.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 mar 2011, 09:36
Posty: 1040
Skąd: LU
Auto: Jest:
m3 '04
Było:
N15, 1.4, '00
EC B6 '92

Postprzez macvas » 23 kwi 2018, 13:14

Kolor nieczęsto spotykany, plany skonkretyzowane, nic tylko działać i czerpać fun.
Bezawaryjności życzę. <faja>
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 19:33
Posty: 2292 (24/111)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Postprzez jarsoN » 26 kwi 2018, 10:55

macvas napisał(a):Kolor nieczęsto spotykany, plany skonkretyzowane, nic tylko działać i czerpać fun.
Bezawaryjności życzę. <faja>

Z kolorem musze przyznać, rzadko się widuje mazde 3 w tym kolorze, ale jak jest się o niego zadba i wydobędzie głębie to jest całkiem przyzwoity i metallic ładnie widać :P

Dzisiaj zmiana koncepcji koloru emblematów. Docelowo plastidip na emblematach miałbyć szary, metaliczny i matowy, niestety kolor którego używałem nie był już dostępny więc emblematy będą czarne, matowe i z dość dużą ilością brokatu <faja>
Załączniki
20180426_103845.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 mar 2011, 09:36
Posty: 1040
Skąd: LU
Auto: Jest:
m3 '04
Było:
N15, 1.4, '00
EC B6 '92

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy