Mazda3 BK LF '07 CarbonGray

BP / BN / BM / BL / BK

Postprzez krisw93 » 28 mar 2018, 21:48

Witam wszystkich
Jestem Krystian
Kilka dni temu dołączyłem do grona szczęśliwych posiadaczy Mazdy 3

Od bardzo dawna nosiłem się z zamiarem kupna tego samochodu, aż nastał dzień w którym znalazłem swoją Madzię.
Decyzja zapadła szybko i wraz z Narzeczoną, jeszcze tego samego dnia (niedziela), popędziliśmy prawie 200km, żeby oglądać nasze wymarzone auto
Mimo kilku wad samochodu i braku możliwości dokładnych jego oględzin (w niedziele, stacje diagnostyczne nieczynne) zdecydowaliśmy, że odjeżdżamy tym właśnie samochodem.

Samochód miał przetarcia na zderzaku, wyłamane zaczepy zderzaka, i nie mogliśmy sprawdzić podwozia (tylko na tyle, na ile pozwoliła wysokość krawężnika :D )
Poza tym, wewnątrz samochód wygląda jak nowy, prawie bez śladów użytkowania
Jeszcze pachnie nowością

Jak się później okazało był to strzał w dziesiątkę
We wtorek pojechałem wymienić olej i filtr
Sprawdziłem podwozie na stacji
Pojechałem na wyważenie i wymianę kół (miałem dwa zestawy)
By dzień zakończyć na hamowni

Podwozie okazało się być zakonserwowane (jak zapewniał sprzedający)
Brak jakichkolwiek oznak korozji, zawieszenie nie wytłuczone, a nawet prawie nowe
Silnik suchy, bez wycieków ale także niemyty
Praca silnika równa i Mazda bardzo ładnie mruczy <serduszka>
Hamownia wykazała że silnik jest w bardzo dobrym stanie i Mazda wykręciła na rolkach całe 156,5 KM
Powrót do domu po pracowitym dniu zakończył się wizytą w urzędzie miasta i wymianą tablic już na właściwe :)

Podsumowując
W najbliższym czasie będziemy naprawiać niedoskonałości karoserii, by doprowadzić swoje marzenie do ideału.
W międzyczasie przeglądając forum w poszukiwaniu rozwiązań które pomogą w jak najdłuższej i jeszcze przyjemniejszej przygodzie z Mazdą 3
Załączniki
IMG_20180327_185117.jpg
IMG_20180327_185128.jpg
IMG_20180327_185140.jpg
IMG_20180327_185211.jpg
IMG_20180327_185158.jpg
MAZDA0001 (1).jpg
Początkujący
 
Od: 22 mar 2018, 12:06
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3 I BK
2008
2.0 LF

Postprzez macvas » 18 kwi 2018, 08:45

Gratuluję zakupu. Pozostaje życzyć długoletniej, bezawaryjnej przygody z "trójeczką".
Zainteresuj się spotkaniami regionalnymi Grupy Dolnośląskiej. Lokalna, klubowa społeczność z pewnością pomoże w razie potrzeby <faja>
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 20:33
Posty: 2292 (24/111)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy