Mazda3 BK Y6 '05 1.6 MZ-CD "RED PEARL"

BP / BN / BM / BL / BK

Postprzez Pab » 14 cze 2015, 07:38

pięknie ! <serduszka> chyba namówiłeś mnie na zdjęcię listw boczych z drzwi :)
Forumowicz
 
Od: 22 lis 2012, 21:02
Posty: 88
Skąd: Gliwice/Oświęcim
Auto: MAZDA 3 2,0 Nordic Green

Postprzez Grzegorz K » 14 cze 2015, 18:19

A może lusterka na czarno ?? Jak tak patrzę na twoje zdjęcia pasowało by do felg <serduszka> A jak to będzie PlastiDip to ściągniesz jak ci nie będzie pasować :P

Co to za końcówka wydechu ??

A jak patrzę na zdjecia z Czaplinka to mimo że kanarek bardzo mi się podoba, to jednak wolę Twoją. Tylko lampy tylne trzeba by zamienić ;)
Moje dziewczyny: Kasia Agatka Alinka exMazda3 BK i Mazda6 GL
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 kwi 2009, 20:38
Posty: 1002 (0/2)
Skąd: Piława Górna
Auto: Mazda 3 BK 2005 HB Y6

Postprzez macvas » 14 cze 2015, 19:06

Co do lusterek to faktycznie, można spróbować – jak nie przypasuje to się ściągnie w mgnieniu oka. Zrobię przymiarkę w kolejny weekend <spoko>

końcówka: BUZZER ZZ100X (100mm)

Co do lamp to stale się waham. Prawdę powiedziawszy z tymi też jest fajnie.
Jeśli się zdecyduję to raczej wpadną diodowe chinole, aby pozostać wyjątkowym :>
$_57.png


Co do porównania mojej i kanarka to miło mi to słyszeć. Obydwa auta wizualnie trzymają fajny poziom.
Widząc te trójki przy sobie na żywo wydaje mi się jednak, że porównujemy auto (red), które stale ma jeszcze dużo spraw "do ogarnięcia" z takim (yellow), który większość spraw "must have" ma już za sobą. Kanarek ma te podzespoły (przód, amory, skóra, wygłuszenie), które spędzają mi sen z powiek.. yhh <zawstydzony>
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 20:33
Posty: 2292 (24/111)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Postprzez Grzegorz K » 14 cze 2015, 19:33

Jak ja się zastanawiałem nad zmianą lamp to właśnie o takie chinole społeczność mnie opierdoliła <płacze> Że brak legalizacji, że tandeta itd. Biorąc pod uwagę że nie miałem konta na ebay odpuściłem temat. Zacząłem rozglądać sie za oryginalnymi LED. Poczytałem o problemach, uznałem, że spokój jest użytkowania jest ważniejszy i kupiłem lampy od @tomek-waw, bo on kupił LED <lol>

Piękne są, więc nie żałuję :) Ciągle myślę czy by symetrycznych nie zrobić, ale mam problem, bo bardziej podoba mi się strona z czerwoną lampą niż ta ze światłem cofania ... Nie słyszałem jeszcze o żarówce, króra przez czerwony klosz świeci na biało <glupek2>

Jedyne to mnie drażni to porysowane klosze z przodu. Jak będę u was to kuzyn działa w autodetalingu w Białymstoku to podziałamy ... albo usługa w Norauto...

Co do poziomu wizualnego ... nieporównywalnie wyżej niż na białych felgach ... powiem szczerze, że nie rozumiałem tej koncepcji.
Co do kanarka ... nigdy nie miałem auta w skórze, więc nie wiem czy warto, wygłuszenie to kwestia użytkowania, na codzień w aucie jest przecież cicho. Głośno robi sie na autostradzie, ale zawsze można podkęcić ALS w radiu :)
Moje dziewczyny: Kasia Agatka Alinka exMazda3 BK i Mazda6 GL
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 kwi 2009, 20:38
Posty: 1002 (0/2)
Skąd: Piława Górna
Auto: Mazda 3 BK 2005 HB Y6

Postprzez macvas » 14 cze 2015, 19:51

Hyh.. w kwestii legalizacji tych i podobnych wynalazków to znam wątek (bo nie tylko my się przymierzaliśmy) i szczerze powiedziawszy przyjmuję do wiadomości zdania zwolenników i przeciwników takich rozwiązań jw. proponowane. Nie wyrobiłem sobie jednak jakiegoś konkretnego stanowiska, bo tak jak wielu z Nas widziałem bardziej gorszące i niebezpieczne dla zdrowia przeróbki w autach. A jak ktoś będzie miał pecha to w Naszym piękny kraju mu przypiszą i winę i ubezpieczyciel się wypnie – choć auto będzie jak fabryka dała.
Decyzja co do lamp nie zapadła. Tak tylko napisałem co mi chodzi po głowie, bo ori led'y owszem dają trochę inny image M3, ale mnie jakoś to nie ciśnie – mod nie jest pilny..zresztą mam masę innych rzeczy do ogarnięcia, na których mi bardzo zależy ;)

Co do poziomu wizualnego ... nieporównywalnie wyżej niż na białych felgach ... powiem szczerze, że nie rozumiałem tej koncepcji.


Taką nabyłem i powiem szczerze, że coś w niej było co mnie i Łucję urzekło. Później trochę taki oblepieniec mi wyszedł i.. wiem, zbłądziłem, ale odnalazłem drogę i kierunek ku miodności hahaha hahaha
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 20:33
Posty: 2292 (24/111)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Postprzez Grzegorz K » 14 cze 2015, 21:12

macvas napisał(a):ale odnalazłem drogę i kierunek ku miodności hahaha hahaha


Ewidentnie tak <serduszka>

Co do lamp to ja zawsze uważałem, że to właścicielowi ma się podobać. Ja odpuściłem głównie dlatego, że nie wiedziałem jak się zabrać za ściąganie chinoli do kraju no i trafiły się fajne oryginalne lampy. Co do legalizacji ... mam gdzieś o ile obiektywnie rzecz ujmując działa to jak powinno.
Moje dziewczyny: Kasia Agatka Alinka exMazda3 BK i Mazda6 GL
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 kwi 2009, 20:38
Posty: 1002 (0/2)
Skąd: Piława Górna
Auto: Mazda 3 BK 2005 HB Y6

Postprzez xRafalx » 18 cze 2015, 09:32

Pierwszy raz odwiedziłem Twój wątek i jest super :) Dobra robota zrobione przy aucie! <spoko> Jak nie lubię czerwonego koloru to bym bez problemu Twoje auto kupił :D Te reksy w czarnym kolorze bardzo pasują do całej sylwetki auta :D Co do lamp ja bym szukał Oryginalnych ledowych, one robią robotę :D Albo takich które będą czarne w środku :)

Pozdrawiam!
& Marta
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Małopolski
 
Od: 25 kwi 2014, 11:37
Posty: 3599 (51/69)
Skąd: Niepołomice
Auto: Mazda6 GH '08
MazdaSpeed 3 BK '08

Postprzez francesco_franco » 22 cze 2015, 21:37

Kiedy chip ??? ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lip 2014, 20:41
Posty: 975 (17/34)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda3 BK Y6 2006 140KM/330Nm Winning Blue

Postprzez Ven » 22 cze 2015, 21:57

Świetna robota :D jeśli chodzi o lustra, to ja mam w czarnym carbonie jako dodatek do innych ciemnych elementów nadwozia... wydaje mi się że gra to całkiem fajnie :)
Kamil
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lip 2013, 16:24
Posty: 983 (102/40)
Skąd: Toruń
Auto: Mazda 3 sedan – Sprzedana
Scenic 2.0 16v – Rozbity
Santa Fe 2.0 CRDi

Postprzez pawcio1017 » 23 cze 2015, 09:36

Dobra, przekonałem się. W lipcu też zdejmuje listwy <lol>

Wrzucaj przód od aero/kintaro i dopiero będzie miodnie :P No chyba, że polecisz po całości i od razu transformacja przodu na MPS :>
Obrazek
Przedstawiciel Warmii i Mazur
 
Od: 21 kwi 2011, 12:31
Posty: 3867 (82/119)
Skąd: TORUŃ/BYDGOSZCZ/OSTRÓDA
Auto: jest:
Mazda MX-5 NC 2.5,
Mazda 3 BP,
była:
Mazda MX-5 NC 1.8,
Mazda 3BK,
Mazda 323f BA,
Mazda 323 BG,

Postprzez macvas » 23 cze 2015, 10:34

Wy to wiecie jak mnie obudzić i "połechtać" moje szalone ambicje odnośnie dalszego modzenia przy aucie. hahaha A ja tutaj tak cichutko liczyłem, że zapadnę w wakacyjne błogie lenistwo. <spie>

Przed Rykami miałem w planach i postaram się jeszcze podziałać, w którymś z proponowanych przez Was kierunków. Chciałoby się ogarnąć wszystkie za jednym zamachem, ale budżet nie z gumy :|
Nie ukrywam, że drażni mnie brak informacji odnośnie Ryk, bo bym to wszystko sobie jakoś rozsądnie rozplanował.. a tak człowiek tkwi w zawieszeniu i zamiast odkładać drobne sumy..to je przejada ;P

Odnośnie wykonania chip'a, to zrobiłem już wstępny rekonesans i niestety w tych kwestiach Podlasie nie stoi tak mocno jak inne regiony, stąd jeżeli nie Tykocin, to dobrej firmy będę pewnie szukał na Mazowszu lub nawet pod Krakowem – mam kilka namiarów. Nie zamierzam oddawać auta w ręce pierwszego lepszego laika od VAG'ów (takich tu nie brakuje), który bez zestrojenia wszczepi mi gotowca.
Na początku lipca mam w planach postawić Madzię na warsztat i przegląd kluczowych dla chip'a podzespołów.. wtedy zobaczymy jak to wszystko ogarnąć.

Najbliższy mod to tak jak kiedyś tam wspominałem folia na szyby.. a jak się rozpędzę to pewnie zalepię dach i lusterka. <faja>

pawcio1017, przód (zderzak) mam już zarezerwowany (i czeka na przypływ gotówki) dokładnie taki sam jak w Twojej. Głowię się tylko co by sobie w nim halogenów na drl'e nie zrobić tak jak to ma Kanarek <spoko>
W tym temacie dochodzi jeszcze zakup grilla, malowanie (zderzak + maska i pewnie jeszcze przednie błotniki wycieniować?) i spasowanie. Fajnie by było to ogarnąć przed Rykami, ale chyba jednak wybiorę chipa ;P
Opcja z przodem od mps'a super sprawa, ale dobrze wiemy że to nieracjonalny wydatek.
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 20:33
Posty: 2292 (24/111)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Postprzez francesco_franco » 23 cze 2015, 18:45

macvas napisał(a):Fajnie by było to ogarnąć przed Rykami, ale chyba jednak wybiorę chipa ;P


Przyjedź, zobacz, przejedź się ;) Będziesz miał pewność :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lip 2014, 20:41
Posty: 975 (17/34)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda3 BK Y6 2006 140KM/330Nm Winning Blue

Postprzez Piotrek_154 » 23 cze 2015, 22:17

pawcio1017 napisał(a):Dobra, przekonałem się. W lipcu też zdejmuje listwy <lol>

Wrzucaj przód od aero/kintaro i dopiero będzie miodnie :P No chyba, że polecisz po całości i od razu transformacja przodu na MPS :>


Przy opcji przedniego zderzaka od MPS nie trzeba czasem zmieniać maski i błotników? Coś mi się wydaje, że w MPS te elementy się różnią, żeby zderzak pasował.
Best ET: Czaplinek '15 17,813, Ryki '15 17,808
Moderator EC/NM
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 12 lip 2014, 15:21
Posty: 865 (39/14)
Skąd: Łódź
Auto: 3 BK '05r HB 1.6 Z6-VE
MX-3 KL-DE

Postprzez macvas » 23 cze 2015, 22:33

Piotrek, z tym MPS'em jest tak jak piszesz i do tego dochodzi jeszcze bodaj zupełnie inny pas przedni i drobna korekta w "orurowaniu" i mocowaniach ic. Kompleksowe ogarnięcie tego tematu (jeszcze z moim lakierem w 3warstwach) przy dobrych partsach i promocjach to wydatek rzędu 3k zl jeśli nie lepiej. Wolałbym taką kasę włożyć na kilka innych modów.

Dzisiaj na spocie rozpracowaliśmy z Gadułą, że moje ECU jest bankowo od Boscha więc zakres tolerancji podzespołów względem chipa jest większy niż np. w przypadku Delphi. Drobnymi kroczkami do celu.. <faja>

francesco_franco napisał(a):Przyjedź, zobacz, przejedź się ;) Będziesz miał pewność :D

Franek, jestem pewny, że jak przyjadę, to nie wyjadę bez tego chipa <faja>
Ostatnio edytowano 23 cze 2015, 23:20 przez macvas, łącznie edytowano 3 razy
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 20:33
Posty: 2292 (24/111)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Postprzez makmarc » 23 cze 2015, 22:39

Się dzieje się :)

Maćku, odczytałem Twoje PW, ale wybacz ... Ostatnio mam urwanie głowy i w pracy, i w domu, wszystko się kumuluje.

Co do modyfikacji ... Ja na Twoim miejscu przede wszystkim dorzuciłbym teraz lampy na tył, żeby tam już mieć spokój, bo jest prawie skończony, brakuje właśnie lamp i te, co wrzuciłem są idealne. Jak kupisz te ledowe podobne do ORI za wiele się nie zmieni. Szyby fajna sprawa, +5 respectu :) Kwestia pomiędzy chipem a zrobieniem przodu ... Ja wybrałbym zdecydowanie opcję nr 2!! w pierwszej kolejności. Tak czy inaczej, z czymkolwiek chcesz ruszyć, dawaj znaka, ja zawsze chętny do takich robótek, wiesz o tym :) tylko już może po ślubie :D
makmarc
 

Postprzez macvas » 23 cze 2015, 23:03

makmarc napisał(a):Kwestia pomiędzy chipem a zrobieniem przodu ... Ja wybrałbym zdecydowanie opcję nr 2!!

Czułem, że mi z tym wyjedziesz.. a już byłem o krok od ostatecznej decyzji w stronę opcji nr 1 a tu <dupa> Jeszcze na dokładkę wyszperałem taki fajny wątek jakiegoś dojcza o transformacji Kintaro w MPS gdzie jakbym swoją widział i teraz jestem w kropce.

makmarc napisał(a):Ja na Twoim miejscu przede wszystkim dorzuciłbym teraz lampy na tył, żeby tam już mieć spokój, bo jest prawie skończony, brakuje właśnie lamp

Nawet jak dorzucę tam w krótkim czasie te lampy, to zaraz padnie temat żeby dać lotkę od MPS'a, nakładkę na dyfuzor etc. I pomyśleć, że moim pierwszym modem była listwa na tej tylnej klapie za 10zł hahaha

W drugiej połowie lipca z pewnością z czymś przy M3 podziałamy <spoko>
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 20:33
Posty: 2292 (24/111)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Postprzez oldwin » 23 cze 2015, 23:32

macvas napisał(a):Dzisiaj na spocie rozpracowaliśmy z Gadułą, że moje ECU jest bankowo od Boscha więc zakres tolerancji podzespołów względem chipa jest większy niż np. w przypadku Delphi. Drobnymi kroczkami do celu.. <faja>


<płacze> <klotnia>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 gru 2013, 15:55
Posty: 136 (1/5)
Skąd: Białystok
Auto: Subaru Legacy VI 2.5 H4 2017 CVT+LPG (Qbox Plus, AC R01 Red, AC W03)
Mazda 3BL (sedan) US 2.0 AT 2010+LPG (QBox, Zavoli N, Barracudy pojedyncze)
gdyby wymieniać co było to by strony nie starczyło

Postprzez pawcio1017 » 23 cze 2015, 23:41

Piotrek_154 napisał(a):
pawcio1017 napisał(a):Dobra, przekonałem się. W lipcu też zdejmuje listwy <lol>

Wrzucaj przód od aero/kintaro i dopiero będzie miodnie :P No chyba, że polecisz po całości i od razu transformacja przodu na MPS :>


Przy opcji przedniego zderzaka od MPS nie trzeba czasem zmieniać maski i błotników? Coś mi się wydaje, że w MPS te elementy się różnią, żeby zderzak pasował.


No właśnie niestety trzeba, dlatego...

macvas napisał(a):Opcja z przodem od mps'a super sprawa, ale dobrze wiemy że to nieracjonalny wydatek.


Ja jeśli kiedyś będę miał wolne fundusze to żeby posmakować MPSa połaszę się jedynie na półskórzane wnętrze. Choć i to wydatek nie mały... Powodzenia z modami!
Obrazek
Przedstawiciel Warmii i Mazur
 
Od: 21 kwi 2011, 12:31
Posty: 3867 (82/119)
Skąd: TORUŃ/BYDGOSZCZ/OSTRÓDA
Auto: jest:
Mazda MX-5 NC 2.5,
Mazda 3 BP,
była:
Mazda MX-5 NC 1.8,
Mazda 3BK,
Mazda 323f BA,
Mazda 323 BG,

Postprzez macvas » 24 cze 2015, 07:48

oldwin napisał(a):<płacze> <klotnia>

Sorry oldwin, zapomniałem dodać, że odbyło się to wszystko przy Twoim wydatnym wkładzie <głaszcze>

pawcio1017 napisał(a):[..]żeby posmakować MPSa połaszę się jedynie na półskórzane wnętrze. Choć i to wydatek nie mały... Powodzenia z modami!

<spoko>
Takie foteliki, to jest m.in. to co wolałbym przygarnąć w pierwszej kolejności niż sam front z mps'a.
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 20:33
Posty: 2292 (24/111)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Postprzez Norreca » 24 cze 2015, 08:56

z Boschem to tak ze bedzie chip troszke drozszy niz na innych wariantach. (sprawdz na jakim "procku" masz wszystko) Ja za program musialem 200 wiecej dac :)

co do przodu to sorry ale z Kintaro lepsz niz MPS. ale to kwestia gustu.

fotele z MPS to takie male must have.

Tyl jeszcze trosze do zrobienia :) ale jak dla mnie tylko szyby i lampy.

ale na koncu i tak jest najwarzniejsze:

BRLiSP6CEAAjIUV.jpg
Obrazek
Klubowicz
 
Od: 10 sty 2013, 13:17
Posty: 1915 (84/101)
Skąd: Wiesbaden / Bydgoszcz
Auto: Była:
Mazda 3 BK Y6 ‘07 1.6
Mazda 3 BL R2 '10 2.2
Mazda MX-5 NC '08 2.0
Jest:
MPS BL3 '13 2.3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy