Mazda6 GY L8 '05 1.8 Pb FL by darek

GL / GJ / GH / GG / GY

Postprzez darek919527 » 14 kwi 2018, 21:44

Witam. wracam na forum po kilku latach nieobecności. wczesniej posiadałem mazdę 323f BJ 2.0 sportive 2002r. aktualnie od tygodnia jestem posiadaczem mazdy 6 FL GY 1.8 2005r. w pięknym kolorze radiant ebony. samochodzik kupiłem w od prywatnej osoby, który był przez niego użytkowany na terenie kraju a wcześniej sprowadzony z Niemiec. Przebieg, trochę kosmiczny niecałe 90 tys, choć mam jakieś tam dokumenty potwierdzające to, ale nie przykładam do tego zbyt dużej wagi. Liczy się stan pojazdu a według mnie i po dokładnym sprawdzeniu prezentuje się świetnie, zadbany, nie zniszczony, z rudą tez narazie nie jest zle. Wyposażenie:
– tempomat
– szyby automatyczne x 4
– lusterka elektryczne
– radio CD fabryczne ze sterowaniem z kierownicy
– 6 poduszek powietrznych
– klimatyzacja automatyczna
– przyciemniane szyby
– centralny zamek z pilota plus domykanie szyb z pilota
– odłączany hak
To chyba te najważniejsze.
W ciągu kilku dni w aucie zrobiłem to co musiałem, a więc przede wszystkim kupiłem nowe letnie opony i założyłem na oryginalne felgi Mazdy 16 calowe ( kiedy ją kupiłem stała na 15 calowych aluminiowych czarnych felgach i oponach zimowych ). Zakupiłem masz anteny radiowej bo nie było, ogarnąłem odtwarzanie płyt CD w radiu ( bo był z tym problem) , plus oczywiście uzupełnienie płynu do spryskiwaczy, filtr kabinowy wymieniony, reszta w bardzo dobrym stanie nie wymagała ingerencji. Dzisiaj autko umyte , odkurzone oraz wypolerowałem woskiem felgi, wyglądają teraz jeszcze lepiej.
Co do zrobienia:
– konserwacja podwozia i profili zamkniętych ( może ktoś poleci fachowy zakład w woj. łódzkim który się tym zajmuje )
– dokładne sprawdzenie układu wydechowego i ewentualna wymiana elementów skorodowanych
– zakup emulatora zmieniarki mp3
– zakup dywaników welurowych z logo mazda
– poprawa przyciemnienia jednej z szyb ( dwa małe przetarcia które mnie irytują )
– poza tym zakup paru akcesoriów dedykowanych do mazdy
– w miarę na bieżącą myslę co jeszcze może usprawnić i upiększyć moją Mazdziunie ( chętnie wysłucham propozycji i sugestii bardziej doświadczonych forumowiczów)
Podsumowując to narazie zakochałem się w tym autku i dmucham i chucham na nią jak mogę. Mam nadzieje że będzie to odwzajemniona miłość na długie lata :D Oczywiście liczę też na fachową pomoc innych forumowiczów i jeśli sam będę mógł w czymś pomóc to postaram się jak tylko będę mógł. pozdrawiam, a tu kilka zdjęc zrobionych dzisiaj na szybko
Załączniki
DSC_0571.JPG
Moja 6
DSC_0570.JPG
DSC_0572.JPG
DSC_0573.JPG
DSC_0574.JPG
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 28 mar 2010, 13:11
Posty: 17
Skąd: Sieradz woj. Łódzkie
Auto: mazda 6 GY 1.8 120KM 2005rok

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy