Mazda6 GH 2010 2.0 LF-DE 5EAT スノーフレーク

GL / GJ / GH / GG / GY

Postprzez Mateo_RX » 18 mar 2017, 17:15

Daj znać od razu jak opony się sprawują :) Jak to wyglądało cenowo ? Dużo były droższe/tańsze od Uniroyal ?
stachan napisał(a):oraz wycieraczki hybrydowe Denso :)

Też mam denso i jestem mega zadowolony z nich. Są na prawdę warte wydania pieniędzy :)
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Ziemi Lubuskiej
 
Od: 6 cze 2016, 20:45
Posty: 648 (12/21)
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Auto: Mazda RX-8 1.3 HP ''Szara Osa''

Postprzez stachan » 18 mar 2017, 19:04

wumpscut napisał(a):66 dB? Robi wrażenie. To bardzo, bardzo mało. Oby tak rzeczywiście było. Jestem ciekaw opinii :)


Również jestem ciekawy :)

MateoM6 napisał(a):Jak to wyglądało cenowo ? Dużo były droższe/tańsze od Uniroyal ?


Ja kupiłem na oponeo.pl (343 złote za sztukę), choć teraz widzę, że na netgum.pl były ciut tańsze (314 złotych za sztukę), ale nie mam wiedzy czy nie dochodzi koszt wysyłki (oponeo ma wysyłkę gratis). W porównaniu do Sawy, to Uniroyal Rainsport 3 91 Y wychodzi 416 złote a 95 Y XL 468 złote.

Z porównania wynika, że różnią się głównie ceną i poziomem hałasu:

Sawa ca Uniroyal.png



Sawa Intensa UHP 1 jest co prawda jeszcze cichsza (65 dB), ale jest droższa (404 złote) i ma B na mokrej nawierzchni.
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 17:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Postprzez jachu36 » 18 mar 2017, 22:12

Ja jednego nie rozumiem. Jeździmy autami za 40 tys i więcej a patrzycie na budżetowe opony. Różnica między budżetową oponą a klasy premium to około 200 zł maksymalnie na szt w rozm 17". Opona jest jedynym elementem z samochodu który ma styczność z podłożem a Wy chcecie na tym oszczędzać? Kiedyś na tvn turbo był taki test pokazowy między oponą premium a zwykłą budżetową (chińczykiem) z prędkości 130 km/h do 0km/h. Pedał w podłogę. Różnica w hamowaniu wyniosła 30m.TAK 30 METRÓW!! Jak wam kiedyś zabranie 5 m i moglibyście wyhamować to przypomnijcie sobie powyższe.
Nie dajcie się skusić "pozorną"oszczędnościa przy zakupie opon budżetowych.
Spójrzcie tylko na to inne wydajecie na kosmetyki , do auta, kwarcowe powłoki na lakier, zabezpieczenia antykorozyjne...Czy rzeczywiście 600/800 zł raz na 3/4 lata to tak dużo, dużo więcej ? Ale zrobicie jak chcecie .T o w końcu Wasze pieniążki.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 sty 2013, 14:59
Posty: 599 (1/12)
Skąd: ZBI/ HALLE De.
Auto: FORD MONDEO MKV 2015 2.0 TITANIUM jest
MAZDA 6 GH 2008 2,5 ben SPORT DYNAMIC była
Mazda 6 GG 2004r 2,0 była

Postprzez Mateo_RX » 18 mar 2017, 23:54

Ja akurat na oponach nie chcę oszczędzać, bo doskonale wiem, że na takich rzeczach się nie oszczędza. Bo tak jak mówisz jest to jedyny element, który styka się z podłożem. Zapytałem po prostu, bo chciałem je porównać od tak o po prostu.
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Ziemi Lubuskiej
 
Od: 6 cze 2016, 20:45
Posty: 648 (12/21)
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Auto: Mazda RX-8 1.3 HP ''Szara Osa''

Postprzez stachan » 19 mar 2017, 09:26

jachu36 masz rację, ale czuję się wywołany do tablicy <diabełek>

Dla mnie istotne jest to, że deklaracja właściwości danej opony w każdym przypadku jest spójna i ubrana w etykietę UE.

Na wszystkich producentach i importerach opon działających na terenie Europy ciąży obowiązek zmierzenia osiągów opon według restrykcyjnych metod badawczych. Celem tej samooceny jest spójna i wiarygodna klasyfikacja umożliwiająca konsumentom, czyli nam, rzetelne porównanie opon różnych marek. Państwa członkowskie muszą zadbać we własnym zakresie o sprawdzanie, czy metody badawcze są przestrzegane.


A zatem w przypadku Savy można przyjąć, że porównywanie etykiet jest miarodajnym sposobem oceny produktu. Oczywiście zawsze możemy wysunąć kontrargument dla tego sposobu oceny:

Etykietowanie opon to dobry początek, ale są jeszcze trzy inne parametry opony równie ważne dla Ciebie:

Trwałość opon: trwalsze opony mogą kosztować mniej w dłuższej perspektywie. Z właściwą oponą możesz przejechać o jeden sezon dłużej w porównaniu do innej opony.

Przyczepność na zakrętach: do 25% wypadków (2) dochodzi na zakrętach.

Przyczepność na suchej nawierzchni: 70% wypadków drogowych(2) ma miejsce na suchej nawierzchni.


Dla przykładu nie bardzo widzę sens dopłacania 476 złotych czy 944 złotych w tym porównaniu:

pobrany plik.png


Chyba, że dysponowałbym wiarygodną opinią, że jakość tworzywa jest konkretnie taka w Savie a konkretnie taka w Dunlopie – niestety takich danych nigdzie nie znalazłem a nie mogę a priori przyjąć, że droższy / markowy / premium równa się absolutnie lepszy, bo z etykiet wynika wręcz coś przeciwnego.

Oczywiście mógłbym zakupić najdroższe opony, bo samochód jest względnie drogi, ale w mojej ocenie opona zaliczana do klasy ekonomicznej wcale nie musi być gorsza od tej w klasie średniej czy premium.

Nie bez znaczenia jest również:

Klasa – Budżetowa
Producent – Sava
Koncern – Goodyear


Czy właściciele nowych samochodów za ponad 100.000 złotych po zakupie wyrzucają Hankooki i zmieniają na klasę premium?

To temat rzeka i pewnie można wyszukać inne porównania na pohybel moim tezom, ale każdy dokonuje samodzielnych wyborów. Równie dobrze można kwestionować zakup Mazdy za 50.000, bo przecież można w tej cenie kupić inną markę, która "nie rdzewieje" i/lub ma więcej gwiazdek w testach Euro-NCAP :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 17:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Postprzez jachu36 » 19 mar 2017, 09:44

Tutaj się z Toba zgodzę , ale mówimy tu o różnicy w budżetowych oponach i klasy premium.
I założę się że w tym porównaniu każdy nawet mało wytrawny kierowca zobaczy różnicę,czy w przy hamowaniu,czy choćby w prowadzeniu na zakrętach.
Co do Dunlopa to ten model jest z przed kilku lat i o premium właściwościach jezdnych z przed kilku lat.
Sava to najowszy model, Taki sam bieznik ma też Debica UHP2 O i nawet nazwa taka sama :)
Obecne opony budżetowe mają stosowane biezniki i mieszanki opon premium z przed kilku sezonów.
Niestety ale technologia idzie do przodu..I coś co kiedyś było najlepsze teraz jest przeciętne niestety.
Nie każda opona z segmentu premium musi być idealna, to tak nie działa. Na pewno liczą się jej właściwośći ,oraz w dużym stopniu opinii użytkowników a nie testów które w większości są sponsorowane.
Natomiast ja zawsze będę zwolennikiem dobrej opony z klasy premium bo od niej w dużym stopniu zależy też moje i mojej rodziny zdrowie i życie. I nigdy bym sobie tego nie wybaczył że zaoszczędziłem na oponie premium i przy jakimś zdarzeniu zabraknie mi 10 m które jestem świadom że jeśli bym miał oponę z najwyższego segmentu bym się zatrzymał.

I teraz najlepsze,co do etykiet.Teraz mam na felgach Goodyear Asimetric 3 które w rozmiarze 225/45/18 mają poziom głośności na poziomie 68 db.
Zimowe mam Nokiany WR D4 które na etykiecie maja 69db.I co? Goodyear jest głośniejszy . Bardziej szumią .

Co do opon z pierwszego montażu to oczywiście w Polsce nikt ich nie wyrzuca,Ja tez bym nie wyrzucił jakbym dostał Hankook Hankook zrobił w ostatnich latach ogromny progres.W tej chwili to już klasa średnia. Mam kolesia który handluje oponami z Niemiec(opony z salonów) i tam notoryczne jest to że w salonach przy odbiorze aut opony są zmieniane na lepsze.

Co do podjęcia decyzji o zakupie każdy sam decyduje i potem będzie jeździł na tym na czym chce.Ja tylko zadałem takie pytanie i napisałem swoją opinię. Nie tyczy to się bezpośrednio Ciebie i tylko przez przypadek trafiło to do Twojego wątku. Jeśli w jakimś choć najmniejszym stopniu Cię uraziłem to SERDECZNIE PRZPRASZAM .Nie miałem takiego zamiaru.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 sty 2013, 14:59
Posty: 599 (1/12)
Skąd: ZBI/ HALLE De.
Auto: FORD MONDEO MKV 2015 2.0 TITANIUM jest
MAZDA 6 GH 2008 2,5 ben SPORT DYNAMIC była
Mazda 6 GG 2004r 2,0 była

Postprzez stachan » 19 mar 2017, 10:34

A gdzież tam uraziło <peace>

Przecież to forum – z zasady skazane na wymianę doświadczeń <ok>
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 17:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Postprzez jachu36 » 19 mar 2017, 10:37

W takim razie super. <spoko>

A najlepsze w tych porównywarkach są ceny niby z przed przeceny...Wyjęte chyba przez oponeo z kapelusza. hahaha
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 sty 2013, 14:59
Posty: 599 (1/12)
Skąd: ZBI/ HALLE De.
Auto: FORD MONDEO MKV 2015 2.0 TITANIUM jest
MAZDA 6 GH 2008 2,5 ben SPORT DYNAMIC była
Mazda 6 GG 2004r 2,0 była

Postprzez stachan » 19 mar 2017, 10:40

Zwłaszcza przy Savie, która szczyci się statusem nowość <lol>

Pewnie przez dwa dni ustawili cenę 635 a następnie założyli "promocję" ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 17:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Postprzez makmarc » 19 mar 2017, 10:48

W każdej wypowiedzi jest odrobina racji, ale w nawiązaniu do tego, co napisał Stachan, różnica w cenie między tymi oponami jest już całkiem spora, a etykiety, których nie nakleisz sobie od tak sobie, są pewnym wyznacznikiem, dopiero życie weryfikuje, czy faktycznie jest ok. Wiele również zależy od auta, zawieszenia czy umiejętności kierowcy.

Swoją drogą uważam, że przy pokazanym przez Stachana zestawieniu opon, wydaje mi się, że płacimy po prostu jak w sklepie odzieżowym – za metkę, za markę.
makmarc
 

Postprzez jachu36 » 19 mar 2017, 10:53

Oraz za jakość użytych materiałów do jej wyprodukowania.
Kup na buty sportowe za 100 zł i za 350 zł. Marek nie będę wymieniał.
Tak się dzieje ze wszystkim. Natomiast ja nie pojmuję płacenia za np tel z nadgryzionym jabłkiem fortuny, gdzie sam w sobie produkt jest słaby.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 sty 2013, 14:59
Posty: 599 (1/12)
Skąd: ZBI/ HALLE De.
Auto: FORD MONDEO MKV 2015 2.0 TITANIUM jest
MAZDA 6 GH 2008 2,5 ben SPORT DYNAMIC była
Mazda 6 GG 2004r 2,0 była

Postprzez Dominator » 19 mar 2017, 10:53

Moim zdaniem, opony "premium" nie są na tyle premium żeby aż tyle dopłacać. Różnice są niewielkie. Może w porównaniu do całkowicie budzetowych, będzie to jakaś znaczącą różnica. Swoja droga, etykiety można sobie w <dupa> wsadzić, tak bardzo są wymierne.
A taka moja dobra rada, nie kupujcie na mega drogim oponeo. Tylko czasami trafi się tam jakaś prawdziwa promocja.
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 23:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez jachu36 » 19 mar 2017, 10:54

Tak wiem, ja tam nigdy nie kupowałem, bo są po prostu drodzy ...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 sty 2013, 14:59
Posty: 599 (1/12)
Skąd: ZBI/ HALLE De.
Auto: FORD MONDEO MKV 2015 2.0 TITANIUM jest
MAZDA 6 GH 2008 2,5 ben SPORT DYNAMIC była
Mazda 6 GG 2004r 2,0 była

Postprzez Paolo » 19 mar 2017, 11:09

O dopiero teraz zauważyłem zakup. Gratulację <faja> Teraz na spotach w pierwszej linii na honorowym miejscu będziesz parkował?
Jak z miejscem? Po przesiadce nie brakuje wam przestrzeni?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2012, 14:46
Posty: 1832 (106/48)
Skąd: Kraków
Auto: Grafitowe

Postprzez makmarc » 19 mar 2017, 12:10

jachu36 napisał(a):Oraz za jakość użytych materiałów do jej wyprodukowania.
Kup na buty sportowe za 100 zł i za 350 zł. Marek nie będę wymieniał.
Tak się dzieje ze wszystkim. Natomiast ja nie pojmuję płacenia za np tel z nadgryzionym jabłkiem fortuny, gdzie sam w sobie produkt jest słaby.


Ad.1. Dotyczy butów.

Nie zgodzę się z Tobą w zupełności, mój teść od kilkunastu lat biega maratony, półmaratony itd. Codziennie ćwiczy i jeździ w teren biegać. Dodam tylko, że od ponad 20 lat ma kilka swoich sklepów obuwniczych. I wiesz co? Zarówno on, jak i jego koledzy kupili 2-3lata temu buty do bieganiu ... W Lidlu za 69,99zł. Mówią, że wygodniejszych i wytrzymalszych nie mieli, gdzie markowe jak to piszesz po 300-350zł poddały się po sezonie.

Ad.2. Apple

Kwestia gustu, telefony tej klasy jako I7, S7, SX-Z5 itp kosztują niemal tyle samo. Różnica? Każdy znajdzie inne. Ja broniłem się całe życie przez Iphonem, mam już drugą sztukę od prawie 2 lat i wiem jedno – nigdy innego telefonu. Nigdy mnie nie zawiódł – nie zawiesił się ani razu!

Wracając do tematu opon, ciekawy jest fakt, że ci znani producenci opon nie dają tyle gwarancji co ci ze strefy ekonomicznej. Przepłacając powiedzmy ok. 800-1000zł na komplecie dla marki np. Dunlop czy Michelin, chciałbym mieć to, co mam przy swoich Nexenach, z których jestem bardzo zadowolony, 5 lat gwarancji!
makmarc
 

Postprzez jachu36 » 19 mar 2017, 12:20

Buty i całość odzieży sportowej dla Lidla robi 4F.
Tak samo jak sprzęt pod marką własną parkside czy jakoś tak robi Bosch.
Myjki ciśnieniowe to karcher...

Co do tych gwarancji to tak samo jak oferowane przez komisy samochodowe.Są,ale spróbuj z nich w razie czego skorzystać .To tylko chwyt marketingowy.Jakoś klienta trzeba przyciągnąć.Hankook na np. dożywotnią gwarancję aż do starcia się bieżnika. Koledze wyszedł bąbel z boku, to stwierdzili że to jego wina a on nigdzie nie jeżdźił po dziurach czy krawężnikach.Słabszy materiał i tyle.I przekonał się jaka to dozywotnia gwarancja na własnej skórze,a priorytetem przed ich zakupem była właśnie gwarancja....
Każdy ma swoje zdanie i przeważnie odmienne.
Ostatnio edytowano 19 mar 2017, 12:27 przez jachu36, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 sty 2013, 14:59
Posty: 599 (1/12)
Skąd: ZBI/ HALLE De.
Auto: FORD MONDEO MKV 2015 2.0 TITANIUM jest
MAZDA 6 GH 2008 2,5 ben SPORT DYNAMIC była
Mazda 6 GG 2004r 2,0 była

Postprzez makmarc » 19 mar 2017, 12:27

jachu36 napisał(a):Buty i całość odzieży sportowej dla Lidla robi 4F.
Tak samo jak sprzęt pod marką własną parkside czy jakoś tak robi Bosch.


A cena powiedzmy 3-krotnie niższa, niż w firmowym salonie. Tak samo jest z innymi produktami, jak też i oponami, te Savy wykorzystują technologię firmy GoodYear, która się pod tym podpisuje, więc płacimy za naprawdę wartościowy produkt znacznie niższą kasę.
makmarc
 

Postprzez jachu36 » 19 mar 2017, 12:34

Tak,podpisuje ale pod technologią z przed kilku lat jak wcześniej pisałem.
Wszystkie te opony budżetowe są z jakichś koncernów,michelin ,goodyear i ja temu nie zaprzeczam.Ale to produkty budżetowe i nikt mi nie powie że są takiej samej jakości.
Możeż kupić parówki z 4 zł za kilogram i w 70% jest tam papiet toaletowy a możesz kupic też parówki za 50zł z cielęciny.i wcale nie z udziałem jej tylko parówki cielęce.I co???Tym i tym się najesz,i tak samo jest z oponami .Na jednych i drugich pojedziesz ale w razie czego szybciej zahamujesz i lepiej się prowadzi auto na oponach premium.A co do parówek to po tych pierwszych to tylko <dupa>

Na tym definitywnie kończę. Nie będę już więcej człowiekowi wątku zaśmiecał.
Jeszcze raz Sorki.
Ostatnio edytowano 20 mar 2017, 07:36 przez jachu36, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 sty 2013, 14:59
Posty: 599 (1/12)
Skąd: ZBI/ HALLE De.
Auto: FORD MONDEO MKV 2015 2.0 TITANIUM jest
MAZDA 6 GH 2008 2,5 ben SPORT DYNAMIC była
Mazda 6 GG 2004r 2,0 była

Postprzez stachan » 19 mar 2017, 20:04

Paolo napisał(a):O dopiero teraz zauważyłem zakup. Gratulację <faja> Teraz na spotach w pierwszej linii na honorowym miejscu będziesz parkował?


A dziękuję – wymarzona <serduszka>

Paolo napisał(a):Jak z miejscem? Po przesiadce nie brakuje wam przestrzeni?


W zasadzie środek z pewnością jest bardziej komfortowy od Galaxy – siedzenia wygodniejsze. No i automat – siedzę sobie jak król ;) Bagażnik na razie też w porządku – na zakupy codzienne aż świat. Zobaczę jak się sprawi, gdy zniosę walizki w wakacje. Nie mam dużych obaw – skoro spakowaliśmy się w Avensisa HB w ubiegłym, to i do Mazdy powinno wszystko się zmieścić. Dachowca zabieram – trochę miejsca zyskam :)

jachu36 napisał(a):Nie będę już więcej człowiekowi wątku zaśmiecał.


Zupełnie mi to nie przeszkadza <spoko>
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 17:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Postprzez wumpscut » 20 mar 2017, 08:49

Pozwolę sobie dorzucić swoje 3 grosze ;)

Z etykietami opon różnie bywa. Sądziłem że to w miarę obiektywne, jednak praktyka pokazuje coś innego. Mam porównanie między dwoma oponami o indeksie oporów toczenia "C" i na jednych auto paliło dobre 0,5 l więcej... Szerokość ta sama. Jednocześnie opony z parametrem hałasu 71 dB okazały się wyraźnie głośniejsze od takich z parametrem 72 dB.... Szerokość ta sama, obydwa komplety kupowane jako nowe.

jachu36 ma sporo racji, jeździmy nietanimi autami, więc nie pasuje szukanie oszczędności na oponach, ale osobiście nie nazwałbym oszczędnością kupowania nowych opon z dedykowanym rozmiarze. Właśnie, @jachu36, dlaczego kupiłeś opony w rozmiarze innym niż homologowany?

Co do odzieży sportowej, uprawiam amatorsko kilka dyscyplin i powiem Wam, że naprawdę nie ma reguły i cena nie zawsze jest wyznacznikiem ;) Jest w tym niesamowity miszmasz.

Pozdrawiam i czekam na wrażenia z jazdy na Savach.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lip 2016, 16:37
Posty: 629 (6/20)
Skąd: Wieleń nad Notecią
Auto: Mazda 6 GH LF-DE 2.0 Dynamic FS5A-EL '09

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy