Mazda6 GG LF 2003 / Strato Blue / Xenon / Aero / Gwint / Splittery / Android / Heble MPS / Felgi 18'

GL / GJ / GH / GG / GY

Postprzez Cichy9 » 14 sty 2017, 14:11

Cześć.

Przyszedł też czas i na mnie by w końcu opublikować moje wozidło na forum.

1.png

Po zdaniu egzaminu na prawo jazdy pierwsze kilka tysięcy kilometrów obijałem się samochodem rodziców. W końcu, po przeprowadzce do Warszawy przyszła pora na poszukiwanie własnego wozu, którego głównym przeznaczeniem miało być połykanie dłuższych i częstych tras. Wybór marki i modelu był prosty. Jeszcze przed zebraniem środków, wiedziałem, że będzie to Mazda 6. Wymagania miałem dość restrykcyjne, szukałem wersji Liftback (sedan średnio mi się podoba przez długą i opadającą w dół "pupę") w kolorze niebieskim i silnikiem 2.0 lub 2.3 Pb + LPG (ze względu na długie trasy). Przy poszukiwaniach dopisało mi ewidentnie szczęście, bowiem moją Magdalenę w kolorze Strato Blue z 2003 roku, znalazłem 40km od rodzinnej miejscowości. Był to pierwszy samochód, który oglądałem i jak się okazało jedyny. Następnego dnia pojechałem zabrać auto i podpisać dokumenty. Był 23 sierpnia 2014 roku.

Początkowo stan samochodu wyglądał na dobry, później okazało się, że poprzedni właściciel miał zapędy do katowania silnika i mocno szarpanej jazdy. Padło sprzęgło, poduszki pod skrzynią biegów i w pewnym momencie lista napraw wydawała się nie mieć końca. Przez pierwszy rok tankowałem auto, jeździłem na myjnię i połykałem kolejne kilometry, do tego stopnia, że w ciągu 12 miesięcy zrobiłem ponad 30 000 km. Zaświtał mi też pomysł sprzedaży i wymiany na II generację. Byłem na to już tak nastawiony, że eksploatacja samochodu ograniczała się głównie do zalania LPG i szybkiej myjki raz w miesiącu.

Wszystko zmieniło się w lipcu 2016 roku. Porzuciłem temat sprzedaży i stwierdziłem, że nie mogę jej tak zostawić i dam jej drugie życie. Zacząłem planować kolejne modyfikacje, o których w dalszej części wątku...

2.png

Producent: Mazda Motor Corporation
Model: Mazda6
Silnik: LF / 2.0 Pb / 141 KM / + LPG
Kolor nadwozia: 25E Strato blue
Kolor wnętrza: GH7 Sp
Wersja: Eurpejska
Kraj przeznaczenia: Niemcy
Miejsce pochodzenia: Japonia
Data produkcji: 17/05/2003
Kod nadwozia: GG
Rodzaj nadwozia: hatchback
Napęd: przedni

3.png

– 6 poduszek powietrznych
– Wspomaganie kierownicy
– Tempomat
– DSC
– ABS
– Wielofunkcyjna kierownica
– Elektryczny szyberdach
– Immobiliser
– 4 elektryczne szyby
– Welurowe fotele
– Elektryczne lusterka
– 2 podłokietniki
– Automatyczna klimatyzacja
– Czujnik zewnętrznej temperatury
– Komputer pokładowy
– Radio AM/FM
– Światła przeciwmgielne

4.png

– 11 kwiecień 2015 – wymiana paska alternatora wraz z napinaczami – przebieg: 172 249 km
– 16 maj 2015 – wymiana sprzęgła, poduszek pod skrzynią biegów oraz oleju w skrzyni
– 23 maj 2015 – reperaturka lewego tylnego błotnika i polerka lakieru
– 30 maj 2015 – zabezpieczenie antykorozyjne podwozia
W międzyczasie oczywiście regularna wymiana świec / oleju / klocków i tarcz hamulcowych
– 9 luty 2016 – naprawa zapieczonego zacisku hamulcowego (lewy przód), wraz z tłoczkiem
– maj 2016 – wymiana akumulatora
– 16 sierpień 2016 – naprawa zamka drzwi kierowcy
– 2 maj 2016 – wymiana uszczelki pod głowicą, wymiana świec oraz kabli rozruchowych
– 29 październik 2016 – wymiana silentblock'ów i łączników stabilizatorów w tylnym zawieszeniu (lewa i prawa strona), wymiana filtra i oleju na ELF Evolution STI 10W-40
– 29 kwiecień 2017 – wymiana łożysk z przodu oraz łożysk z piastami z tyłu. Wymiana oleju na Valvoline Synpower 5W40. Wymiana tarcz hamulcowych (Rotinger Graphite Line) przód + tył oraz klocków (Textar) – przebieg: 236 590 km

5.png

– świecąca kontrolka DSC i poduszki powietrznej pasażera
– prawdopodobnie przednie zawieszenie – – zrobione
– poprawki lakiernicze na lewych drzwiach przód i tył (po tym jak ktoś przerysował mnie na parkingu) – – zrobione
– prawdopodobnie łożysko w lewym przednim kole (czasem piszczy nawet przy jeździe prosto) – – zrobione
– pranie tapicerki i podsufitki – zrobione

6.png

– Dokładka przedniego zderzaka i splittery pod boczne dokładki
– Zawieszenie gwintowane D2 Racing z regulacją twardości
– Swap zacisków i tarcz hamulcowych od wersji 6MPS
– Malowanie proszkowe zacisków
– Nawiercane i nacinane tarcze Rotinger (na zamówienie)
– Zrolowane tylne nadkola
– Felgi od RX8, zregenerowane i malowane na mokro
– Usunięte listwy boczne z drzwi
– Pełny pakiet Aero
– Swap przedliftowego radia na poliftowe
– Montaż dekorów z poliftowej Tamury
– Montaż skórzanych foteli z pełną elektryką i pamięcią fotela z wersji poliftowej
– Montaż modułu komfortu kierunkowskazów
– A-Spec
– Lampy Xenonowe z wersji 6MPS
– Tylne lampy z 6MPS
– Gładki przedni zderzak
– Montaż podwójnego wydechu

7.png

– montaż spoilera na klapę bagażnika – zrobione
– poprawki lakiernicze – zrobione
– felgi 17’ od Mazdy 3 BK Sport – zrobione
– letnie opony 17’ – zrobione
– kute nakrętki do kół – zrobione
– malowanie zacisków (na niebiesko?) – zrobione
– zmiana / regeneracja gałki zmiany biegów – zrobione
– zmiana hamulca ręcznego na czarny – pasujący do tunelu – zrobione
– pranie tapicerki – zrobione
– poprowadzenie kabla od wideorejestratora i podpięcie go do instalacji
– Eibach -30mm – zrobione
– usunięcie chromu z przednich lamp
– montaż tylnych lamp od MPS – zrobione
– montaż podwójnego wydechu – zrobione

8.png

A teraz czas na to, co tygryski lubią najbardziej – zdjęcia! Po kliknięciu w miniaturkę, załaduje się zdjęcie w wyższej rozdzielczości.

madz_23_04_15.jpg


Tak Madzia wyglądała 23/04/15, czyli około 8 miesięcy po zakupie. Do tego momentu zostały polakierowane tylko zaciski i założone nowe wentyle.

5D3_8743.jpg


Standardowy grill i brak dokładki zderzaka

5D3_8724.jpg


———————————

Po montażu sportowego grilla! nie było łatwo dostać go do zderzaka przedliftowego, ale w końcu się udało :) Wpadła także dokładka Ez-Lip

1DX_2452.jpg


1DX_2451.jpg


Trochę więcej detali :)

1DX_2465.jpg


1DX_2594.jpg


1DX_2603.jpg


1DX_2607.jpg


Tutaj widać nieszczęśliwe wgniotki, niedługo będą naprawione :)

1DX_2610.jpg


Z tyłu póki co nudno, ale jestem już umówiony do lakiernika na montaż spoilera

1DX_2414.jpg


Przełożony panel z radiem z polifta wraz ze zmieniarką Yatour

1DX_2430.jpg


To jedna z moich bolączek we wnętrzu – gałka zmiany biegów. Trzeba się nią zająć ;)

1DX_2639.jpg


Zestaw kosmetyków, żeby Madzia była zawsze piękna i gładka. Do tego oczywiście pełny komplet mikrofibr, aplikatorów, pędzelków, szmatek, glinek itp

Mam nadzieję, że wątek się przyjmie :) Będę go na bieżąco aktualizował
Ostatnio edytowano 22 cze 2018, 10:25 przez Cichy9, łącznie edytowano 18 razy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 lis 2014, 00:09
Posty: 124 (0/4)
Skąd: Jasło / Warszawa
Auto: Mazda 6 GG / 2003 / 2.0 LPG / 141 KM / Strato Blue Mica

Postprzez Bartg » 18 sty 2017, 07:56

Witamy w dziale Nasze Mazdy :) Prosiłbym dodać zdjęcia na serwer MS (opis w poradniku viewtopic.php?f=321&t=177089).
Avatar użytkownika
Moderator
CUP 2011 miejsce 3
 
Od: 23 sty 2008, 21:25
Posty: 7805 (21/118)
Skąd: Łódź
Auto: Volvo V50 2.4 '04
EX Premacy FS Sportive '02
EX 323 CBA Z5 '98

Postprzez Mateo_RX » 19 sty 2017, 14:05

Witamy w naszym dziale. Mazda piękna; ) plany też są i to najważniejsze.
Zastanawia mnie jednak fakt, że napisales ''wymiana paska rozrzadu''. Nie powinieneś mieć tutaj czasami lancucha rozrządu?
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Ziemi Lubuskiej
 
Od: 6 cze 2016, 19:45
Posty: 648 (12/21)
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Auto: Mazda RX-8 1.3 HP ''Szara Osa''

Postprzez Cichy9 » 19 sty 2017, 14:08

@mateusz_kd mogłem się pomylić w opisie. Oczywiście chodziło mi o pasek alternatora. Rozrząd jest oczywiście na łańcuchu :) Już poprawiam.

Zastanawiam się też ciągle nad kolorem felg na lato. Wpadają 17' od Mazdy 3 BK Sport. Początkowo planowałem białe, ale coraz bardziej zaczynam kręcić się w okół brązu. Idealny byłby kolor, jak ten poniżej. Potraficie może zweryfikować kod koloru? To paleta Lexusa, kolor nazywany potocznie Monaco Bronze i tyle wiem :)

13983739219_203bf9fa90_b.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 lis 2014, 00:09
Posty: 124 (0/4)
Skąd: Jasło / Warszawa
Auto: Mazda 6 GG / 2003 / 2.0 LPG / 141 KM / Strato Blue Mica

Postprzez Weelkoo » 19 sty 2017, 18:19

Oho, będzie co oglądać – fajny kolor, ciekawe plany, świetne zdjęcia! <spoko> niech służy!

PS. Brązowy / miedziany na felgi IMO zdecydowanie ciekawszy jako kolor ale dużo zależy jednak od felgi ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2011, 20:48
Posty: 1148 (0/16)
Skąd: Bieruń
Auto: Lexus IS 200t

Postprzez szybki890 » 19 sty 2017, 18:59

WOW ! Ale ten kolor jest piękny!
szkoda że ja nie mogę zrobić takiego aż efektu na swojej srebrnej Madzi :(
Szerokości i bezawaryjności !
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 lis 2016, 17:45
Posty: 198 (4/5)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda6 GG L3 2005r.

Postprzez jpski » 19 sty 2017, 20:24

Piękna Madziulka – kolor i kosmetyki robią robotę :)
No i jak widać nie trzeba zmieniać auta – można mieć polifta w przedlifcie – świetna robota <spoko>
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2008, 12:59
Posty: 933 (1/7)
Skąd: Jelenia Góra
Auto: Jest:
-W poszukiwaniu?
-Micra K12
Było:
Avensis T27 '11, 2DY, 6GH, Micra K11, Avensis T25, 407SW, 6GG, 626GF, 323F BA

Postprzez Maciej1486 » 19 sty 2017, 20:49

Piękny kolor, miałem kiedyś taki, ale w kombi. Do zabawy z woskiem itp w sam raz!
Szerokiej Drogi :)
Forumowicz
 
Od: 15 sty 2017, 09:07
Posty: 33
Auto: Mazda 6 GG 2.0 PB 2003r

Postprzez Mateo_RX » 19 sty 2017, 23:41

Cichy9 napisał(a):@mateusz_kd mogłem się pomylić w opisie. Oczywiście chodziło mi o pasek alternatora. Rozrząd jest oczywiście na łańcuchu :)
13983739219_203bf9fa90_b.jpg


Noo ;D bo już myślałem, że coś jest nie tak z twoją Magdalena;)
Kurcze masz taki sam kolor jak ja, a twoja wyglada o niebo lepiej ;) chyba czas na zakup porządnych kosmetyków ;) muszę ją ogarnąć do zlotu ;D
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Ziemi Lubuskiej
 
Od: 6 cze 2016, 19:45
Posty: 648 (12/21)
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Auto: Mazda RX-8 1.3 HP ''Szara Osa''

Postprzez Cichy9 » 20 sty 2017, 01:04

Weelkoo napisał(a):Oho, będzie co oglądać – fajny kolor, ciekawe plany, świetne zdjęcia! <spoko> niech służy!

PS. Brązowy / miedziany na felgi IMO zdecydowanie ciekawszy jako kolor ale dużo zależy jednak od felgi ;)


Zapraszam :)

Decyzja podjęta, będzie brąz / miedź, tylko teraz mam problem z dobraniem koloru. Przeczesałem pół internetu i nadal nie znalazłem koloru, który by mi pasował. Większość jest niestandardowa, a przy malowaniu proszkowym, w grę wchodzi tylko paleta RAL.

Felga wpada od Mazdy 3 BK Sport, dokładnie taka:
c224224649618551b9a2bcd0412c.jpeg


Zastanawiałem się nad REX'ami, ale po przejechaniu się na takim setupie musiałem zrezygnować i wybrać 17'. Robię dużo tras, na których droga jest mocno średnia i zależało mi na kompromisie wygląd / wygoda.

szybki890 napisał(a):WOW ! Ale ten kolor jest piękny!
szkoda że ja nie mogę zrobić takiego aż efektu na swojej srebrnej Madzi :(
Szerokości i bezawaryjności !

Dzięki :) Ciemne kolory mają właśnie ten plus, że można z nich sporo wyciągnąć :)

jpski napisał(a):Piękna Madziulka – kolor i kosmetyki robią robotę :)
No i jak widać nie trzeba zmieniać auta – można mieć polifta w przedlifcie – świetna robota <spoko>

Mam nadzieję, że jak ogarnę poprawki lakiernicze, to będzie jeszcze lepiej :) Do panelu zbierałem się dość długo, aż w końcu się udało. Nie jest niestety tak kolorowo. Nie wyświetla mi zawsze informacji o ustawieniach klimatyzacji oraz nie podświetlają się diody od obiegu / podgrzewania tylnej szyby / AC. Domyślam się, że po prostu wyświetlacz jest zwalony i trzeba go wymienić. Niestety kompletowałem wszystkie części przez dość długi okres i nie mogę już go oddać. Trzeba będzie więc zaryzykować i kupić drugi.

Maciej1486 napisał(a):Piękny kolor, miałem kiedyś taki, ale w kombi. Do zabawy z woskiem itp w sam raz!
Szerokiej Drogi :)

Chyba, że go dobrze nie dotrzesz, wtedy zostawia piękne smugi :D

mateusz_kd napisał(a):Noo ;D bo już myślałem, że coś jest nie tak z twoją Magdalena;)
Kurcze masz taki sam kolor jak ja, a twoja wyglada o niebo lepiej chyba czas na zakup porządnych kosmetyków muszę ją ogarnąć do zlotu ;D

Wszystko w porządku, oby było tak jak najdłużej. Kosmetyki naprawdę się przydają, robią robotę :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 lis 2014, 00:09
Posty: 124 (0/4)
Skąd: Jasło / Warszawa
Auto: Mazda 6 GG / 2003 / 2.0 LPG / 141 KM / Strato Blue Mica

Postprzez Mateo_RX » 20 sty 2017, 02:33

Musisz mi podesłać na pv jakich kosmetyków używasz ;D

A co do tego rozrządu to wymieniałes łańcuszek czy go nie ruszyłeś?
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Ziemi Lubuskiej
 
Od: 6 cze 2016, 19:45
Posty: 648 (12/21)
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Auto: Mazda RX-8 1.3 HP ''Szara Osa''

Postprzez Cichy9 » 20 sty 2017, 02:49

Najczęściej Wheel Cleaner + Back 2 Black + Szampon + Morning Dew. Środek czyszczę Poorboy's Natural Look – mega zapach, a działanie jeszcze lepsze :) Plastiki wyglądają młodziej i mają ładniejszy kolor

Łańcucha nie ruszałem. Poprzedni właściciel przed sprzedażą regulował rozrząd, a że miałem potwierdzenie na papierze, to dałem sobie już z tym spokój :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 lis 2014, 00:09
Posty: 124 (0/4)
Skąd: Jasło / Warszawa
Auto: Mazda 6 GG / 2003 / 2.0 LPG / 141 KM / Strato Blue Mica

Postprzez Mateo_RX » 20 sty 2017, 03:43

Aaa no to elegancko ;)
To przed zlotem będę musiał zastosować te specyfiki, które mi podałeś.
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Ziemi Lubuskiej
 
Od: 6 cze 2016, 19:45
Posty: 648 (12/21)
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Auto: Mazda RX-8 1.3 HP ''Szara Osa''

Postprzez xRafalx » 20 sty 2017, 07:16

Tu mnie jeszcze nie było :) fajnie prowadzony wątek oraz fajne fotki! :D powodzonka w modach!
& Marta
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Małopolski
 
Od: 25 kwi 2014, 10:37
Posty: 3598 (51/68)
Skąd: Niepołomice
Auto: Mazda6 GH '08
MazdaSpeed 3 BK '08

Postprzez szybki890 » 20 sty 2017, 07:55

Mam nadzieje, ze niedługo w twojej Madzi zobacze A-spec'a ? :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 lis 2016, 17:45
Posty: 198 (4/5)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda6 GG L3 2005r.

Postprzez Geniek » 20 sty 2017, 10:33

Witamy w dziale nasze mazdy. Autko ładne <spoko> Powodzenia w modzeniu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2014, 15:16
Posty: 630 (1/4)
Skąd: Tarnów
Auto: Mazda GH 2l/AT 2010

Postprzez dejneks » 23 sty 2017, 21:49

Super w końcu na forum kolega zawitał ;) Śliczna ta Twoja Madzia i ciekawe mody, szkoda że nie przekonałem Ciebie do Rexów, a nad białymi bym się zastanowił szybko się brudzą. Będziesz w Poznaniu na Zlocie?
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 19 sty 2015, 07:53
Posty: 1035 (35/29)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda RX8 FUJIN

Postprzez Cichy9 » 23 sty 2017, 22:00

dejneks napisał(a):Super w końcu na forum kolega zawitał ;) Śliczna ta Twoja Madzia i ciekawe mody, szkoda że nie przekonałem Ciebie do Rexów, a nad białymi bym się zastanowił szybko się brudzą. Będziesz w Poznaniu na Zlocie?

W końcu zawitałem, m.in dzięki Tobie :) Białe felgi odpadły, szukam teraz czegoś w odcieniach brązu. Kolor mam upatrzony, ale za nic nie mogę znaleźć mieszanki / kodu kolorystycznego w palecie RAL, żeby polakierować je proszkowo. Większość z tych felg jest lakierowana na mokro. Na REXy byłem praktycznie zdecydowany i już miałem kupować. Udało mi się jeszcze przejechać na tym setupie i stwierdziłem, że po Warszawie jest wszystko super, ale robię często trasy na których droga pozostawia wiele do życzenia i jest masa kolein. Musiałem pójść na kompromis wygląd / komfort, stąd wybór padł na 17' od Mazdy 3, które są dość podobne do REX'ów.

W Poznaniu mnie raczej nie będzie, chociaż chętnie bym się pojawił, ale w pierwszy dzień maja mam imprezę rodzinną... Ale jeszcze nie przekreślam tego i może się akurat uda :)

xRafalx napisał(a):Tu mnie jeszcze nie było :) fajnie prowadzony wątek oraz fajne fotki! :D powodzonka w modach!

Geniek napisał(a):Witamy w dziale nasze mazdy. Autko ładne <spoko> Powodzenia w modzeniu.

Dzięki :)

szybki890 napisał(a):Mam nadzieje, ze niedługo w twojej Madzi zobacze A-spec'a ? :D


Co do lamp A-Spec – muszę to trochę przemyśleć, bo lakiernik pochłonie sporą część mojego budżetu, a koniecznie muszę kupić jeszcze opony na lato, pod nowe felgi. Z oponami mam tak, że nie oszczędzam i prawdopodobnie wybór padnie na Dunlop Blueresponse 205/50/17. W zimie jeżdżę na Dunlop WinterSport 5 i jestem więcej, niż bardzo zadowolony, więc na lato chyba także skuszę się na Dunlopy.

Póki co Madzia trafiła pod opiekę lakiernika, który ma za zadanie usunąć mankamenty. Dodatkowo dojdzie polerka, w celu usunięcia mniejszych rys. Auto odbieram w sobotę, już z pierwszymi modami w 2017 roku. Wpada spoiler na tylną klapę i komplet czujników parkowania, przód i tył :) W tym czasie trochę pojeżdżę nową Astrą z 2016 roku.

Póki co walczę z kolorem felg, którego nie mogę znaleźć :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 lis 2014, 00:09
Posty: 124 (0/4)
Skąd: Jasło / Warszawa
Auto: Mazda 6 GG / 2003 / 2.0 LPG / 141 KM / Strato Blue Mica

Postprzez Danmazda » 23 sty 2017, 22:03

Cichy9 napisał(a):lamp A-Spec – muszę to trochę przemyśleć, bo lakiernik pochłonie sporą część mojego budżetu
Nie będzie Cię to kosztować więcej jak 40 zł :)

Madzia prezentuje się bardzo ładnie... Szerokości i bezawaryjności <spoko>
Obrazek
Daniel
Avatar użytkownika
Koordynator Regionów
Przedstawiciel Mazowsza
 
Od: 21 paź 2009, 19:04
Posty: 6380 (52/239)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GG 2.0 163km/191Nm 2007 rok
Mazda 626 GE FP 1,8 90 km 1996 rok
Opel Omega 2,6 V6 180 km 2002 rok

Postprzez szybki890 » 23 sty 2017, 22:04

A-Spec to wydatek max 50 zł nawet nie :p
2x oprawki 22 zl
2x zarówka 2 zł
kabel 2 zł
izolacja 2 zł

Chyba ze wymieniasz lampe i wkładasz od anglika, to jeszcze dochodzi wydatek na lampę. Lecz jeśli chcesz się bawić w robienie dziury to ja mam lampe :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 lis 2016, 17:45
Posty: 198 (4/5)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda6 GG L3 2005r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy