Mazda6 GY L8-DE 1.8 120KM – typowa Mazda 6 :)

GL / GJ / GH / GG / GY

Postprzez makmarc » 17 lip 2016, 18:50

lukasz852 napisał(a):Tak więc reasumując, o kontrolę się nie martwię a wieczorem zrobię foto drugiego zastosowania tego paska.


Bardzo pewny siebie jesteś, a ja uważam jak Rafał, pierwsza kontrola i nie będzie tego czegoś, oby tego nie było, sorki ale dla mnie wieje WT.
makmarc
 

Postprzez lukasz852 » 17 lip 2016, 21:32

Pożyjemy zobaczymy :) Jak jest "nielegalne" to i przeglądu nie przejdę ;) Wtedy na miejscu odłączę.
A co do WT co mam inne zdanie. Ten pasek spełnia również rolę oświetlenia komory silnika co w przypadku usterki w szarym polu jest przydatne ( zdarzyło mi się w poprzednim samochodzie uszczelniać wężyk paliwowy nocą przy świetle z telefonu komórkowego :P ).

Dlatego pomyślałem, że dlaczego oprócz praktycznego zastosowania nie może być też wizualnego?

Wracając do WT to jak dla mnie pod niego podchodzą te ledy montowane w drzwi. Otwierasz drzwi i yeb logo producenta czy inne wybrane pojawia się na chodniku czy jedni. Jak już poprawiać fabrykę to zamontować na dole w drzwiach pasek led, który w nocy spełni funkcję oświetlenia doskonale.
Początkujący
 
Od: 22 mar 2015, 14:31
Posty: 12 (0/1)
Auto: Mazda 6 2002 1.8 PB 120KM

Postprzez maestro81 » 18 lip 2016, 11:11

Tyle, że zwykły pasek nie robi wrażenia wizualnego, natomiast logo już tak <diabełek> No ale wadźmy się o detale projektu hahaha
Obrazek

Dobra rada:
Nie wstawaj, kiedy dzwoni budzik.
Oddzwonisz później :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lip 2013, 21:08
Posty: 1297 (26/14)
Skąd: United Kingdom / Piła
Auto: Jest: Mazda6 GL'17
Była: MAZDA6 GH '08 Była: MAZDA 323F SPORT '03

Postprzez deejay89 » 18 lip 2016, 12:45

i projektory i ledy na masce, pod maska, pod autem, pod lampami są wieśniactwem, chcesz auto w ledach ? kup sobie audi albo szrotwagena, tam znajdziesz ich seryjnie bardzo dużo. Reszta tych ledów nadaje się pod remizę w sobotę, można się przechwalać, który więcej ledów z alledrogo zamontował na swoim bolidzie ;) Po co inwestować w takie błyskotki, seryjna mazda nawet pierwsza dobrze wygląda i nic nie potrzeba poprawiać, nie lepiej tą kasę wydać na zabezpieczenie podłogi, jakieś lepsze zawieszenie czy fajną felgę ?

Ale panowie, są gusta, co kto lubi ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 sty 2012, 17:18
Posty: 195
Skąd: Kraków / Doncaster
Auto: Mazda 6 MPS

Postprzez zelka » 18 lip 2016, 20:49

deejay89 napisał(a):i projektory

Nie mogło tego zabraknąć, standardowo. :D
Wiadome, że kasę można inaczej spożytkować, ale porównując cenę paska ledowego to cen felg albo zawieszenia, diagnoza wychodzi prosta – lepiej nic nie robić, niż się bawić. Niestety nie każdego stać na nie wiadomo jakie cuda coby auto wyróżniało się od tysiąca innych na ulicy.
Pozdrawiam
Adrian
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 wrz 2012, 13:17
Posty: 1109 (1/12)
Skąd: Konin
Auto: Mazda 6 GH L5 '09
Była: Mazda 3 BK LF '04
Mazda 323F 1.8 BG SOHC '90

Postprzez makmarc » 18 lip 2016, 21:28

Ale wolałbym w tym momencie nie wydać już nic i odłożyć, na coś na przyszłość, niż zrobić choinkę z auta, i tu nie chodzi o gust, bo te paski, paseczki i ile błyskotki, jak to piszecie, to niestety, przepraszam, ale to jest brak gustu.
makmarc
 

Postprzez maestro81 » 19 lip 2016, 00:57

makmarc napisał(a):ale to jest brak gustu.


ale o gustach się nie dyskutuje przecież <lol>

Trzeba łamać zasady i stereotypy – jak wydzie lipa, to zawsze można to przecież zmienić <glupek2> <glupek2> <diabełek>

Koledzy, są dwa wyjścia: albo auto ozdobi okłądkę "oto-moto" albo :wiocha.pl" – tak czy siak będzie rozpoznawalne, a o to w tym wszystkim chodzi...
zelka napisał(a):coby auto wyróżniało się od tysiąca innych na ulicy.
<spoko>
Obrazek

Dobra rada:
Nie wstawaj, kiedy dzwoni budzik.
Oddzwonisz później :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lip 2013, 21:08
Posty: 1297 (26/14)
Skąd: United Kingdom / Piła
Auto: Jest: Mazda6 GL'17
Była: MAZDA6 GH '08 Była: MAZDA 323F SPORT '03

Postprzez zelka » 19 lip 2016, 09:06

Tak samo jak dla innych "stens", cambery i dobre gleby to jest brak gustu, brzydota, etc. Zamiast glebić auto inny wolałby dłubać w silniku, a jeszcze inny zrobi obie rzeczy.
Jeśli kierownik auta stwierdzi, że faktycznie jest to "wsiowe" to wypierdzieli pasek ledowy i nie będzie nic.
Wielu pisało, że felgi maestro81 nie pasują do tego auta, a on jeździ dalej, bo tak mu się podoba. Oczywiście w kwestii ledów respektuje system prawny, że nie powinno tak być i dowód może polecieć przy pierwszej kontroli. Zamiast tego można po prostu zrobić oświetlenie pod maską, coś na wzór jak ma widmo82.

A przede wszystkim zachowajmy rozwagę i przyjmujmy wszelką krytykę z pokorą. Peace. <spoko>

Btw szkoda makmarc, że nie odpisałeś mi na PW dotyczące Vialle.
Pozdrawiam
Adrian
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 wrz 2012, 13:17
Posty: 1109 (1/12)
Skąd: Konin
Auto: Mazda 6 GH L5 '09
Była: Mazda 3 BK LF '04
Mazda 323F 1.8 BG SOHC '90

Postprzez maestro81 » 19 lip 2016, 12:30

zelka napisał(a):Wielu pisało, że felgi maestro81 nie pasują do tego auta, a on jeździ dalej, bo tak mu się podoba.


Kto na żywo widział – zmienił zdanie co do moich felg <nie powiem>

lukasz852 – może jednak zdradzisz coś więcej szczegółów co do Twojego projektu wnętrza :> No i co tam wymyśliłeś za kompromis z ledami na froncie <co?>
Obrazek

Dobra rada:
Nie wstawaj, kiedy dzwoni budzik.
Oddzwonisz później :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lip 2013, 21:08
Posty: 1297 (26/14)
Skąd: United Kingdom / Piła
Auto: Jest: Mazda6 GL'17
Była: MAZDA6 GH '08 Była: MAZDA 323F SPORT '03

Postprzez lukasz852 » 19 lip 2016, 22:31

Po kolei...
Zgadzam się z tym, że jednym podchodzi obniżanie samochodu, malowanie wszystkiego pod maską, wymiany wydechów na sportowe, jakieś dodawanie spojlerów. Akurat ja jestem z tych co w tą stronę nie idą.

Postanowiłem, jak to też wyżej było wspomniane, zrobić z Mazdą coś aby się wyróżniała ale też musi mi się podobać. Dlatego poszedłem w oświetlenie, moim zdaniem oryginalne, oraz w zmianę koloru wnętrza.

Nie jestem osobą, która zarabia miliony i może pozwolić sobie na wymodzenie na maxa samochodu. Wydatki idą w pierwszej kolejności na rodzinę a "widzimisię" oraz koszty eksploatacyjne muszą mieć mniejszy priorytet.

Na pewno modzenie musi ustąpić miejsca wydatkom na niezbędne części. Niedługo wymienię wahacze, tarcze, klocki, wydech, zakonserwuję podwozie. Dopiero w następnym kroku pojawią się oświetlenie nóg kierowcy, oraz wszystkich pasażerów, może lekkie podświetlenie klamek w drzwiach, znaczek mazdy z tyłu podświetlany na czerwono (jako kolejne światło stop) zmiana tapicerki foteli na taką robioną na zamówienie, może podświetlenie wszystkich drzwi (po ich otwarciu). Wymieniam systematycznie podświetlenie zegarów, kierownicy, radia i komputera. Co do ledów z przodu samochodu – pasek zostaje podczas jazdy a może i dorobię coś co będzie świeciło powitalnie.

Można nazywać ją choinką, ale wszystko staram się robić z głową, aby kolorystycznie do siebie pasowało. Trzeba wziąć pod uwagę, że te wszystkie światła nie będą świeciły na raz. A szare wnętrze przestało mi się podobać.

A najważniejsze z tego wszystkiego to to, że są to tak małe i lekkie modyfikacje (dające duży efekt), że można je łatwo i szybko usunąć.
Początkujący
 
Od: 22 mar 2015, 14:31
Posty: 12 (0/1)
Auto: Mazda 6 2002 1.8 PB 120KM

Postprzez Addrian » 19 lip 2016, 22:48

Wrzuć wkłady lamp do kreta i już się będzie wyróżniać, koszt kilka zł :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 kwi 2015, 12:20
Posty: 113 (0/4)
Skąd: Słupsk
Auto: Mazda 6 GY LF '04

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy