Mazda6 GY LF-DE '06 H&R Aero by MAYKI

GL / GJ / GH / GG / GY

Postprzez johnny_ » 11 maja 2016, 07:27

No i Cię w końcu dogoniłem moim pierdzi-kółkiem! ;o Kawał czasu nie widziałem auta na żywo, aż w końcu nastał ten dzień. Naprawdę mega i robi wrażenie, gratuluję. Jakbyś nie pamiętał, staliśmy w poniedziałek na światłach ronda Pomorskiej/Podmiejskiej, ja w białym Clio ;)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 maja 2013, 16:05
Posty: 222 (5/0)
Skąd: Gorzów Wlkp.
Auto: Mazda Premacy 2.0 DiTD 101KM '01

Postprzez MAYKI » 14 maja 2016, 07:27

Aaa pamiętam kurde nie poznałem Cię <lol> Kiwnąłem Ci cześć i pomyślałem sobie kto to był? <lol>
Kawał czasu Cię nie widziałem pewnie dla tego :)
No tak ostatnio dużo się zmieniło dzięki :D <spoko>
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2014, 16:43
Posty: 608 (3/11)
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Auto: Mazda6 GY LF-DE '06 by MAYKI

Postprzez MAYKI » 9 paź 2016, 11:32

Czas na zmianę Madzia na sprzedaż :)
http://allegro.pl/show_item.php?item=6554699789
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2014, 16:43
Posty: 608 (3/11)
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Auto: Mazda6 GY LF-DE '06 by MAYKI

Postprzez Nightfall » 9 paź 2016, 13:01

Działasz szybciej niż mówisz :P
Szkoda ze sprzedajesz bo nie ma takiej drugiej :|
Nightfallówna
Dum Spiro Spero.....
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 11 lut 2013, 21:32
Posty: 4111 (138/173)
Skąd: Gorzów Wlkp.
Auto: Mazda 6,kombi ,2006 rok, 2.0 diesel, Dpf out,chiptuning 130 KM/363 Nm,Phantom Blue

Postprzez Celin » 9 paź 2016, 16:00

Życzę powodzenia :) Co kolejne? GH, GJ?
Swoją drogą ja od stycznia próbuję sprzedać. Już z 22,5k zszedłem do 17,5k i nie ma chętnych :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 maja 2012, 11:48
Posty: 568
Skąd: Legionowo
Auto: Mazda 5 2.0 SPORT benzyna, 2010, CW LF

Postprzez MAYKI » 17 paź 2016, 14:28

Już nie aktualne nie było chętnych :) Mieli swoją szanse po za tym zmieniły mi się plany Madzia jeszcze ze mną pojeździ troszkę :)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2014, 16:43
Posty: 608 (3/11)
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Auto: Mazda6 GY LF-DE '06 by MAYKI

Postprzez deejay27 » 17 paź 2016, 14:49

Nie chciałbym nikogo urazić , ani nic z tych rzeczy( hehe na początek muszę się usprawiedliwić), ale chyba tylko My klubowicze , forumowicze tego klubu , fascynaci marki nie powiemy złego słowa na te auta . Jednak większość potencjalnych kupujących, ma te auta za zgniłki . Twoje oczko w głowie Mayki jest bardzo ładnym , zadbanym samochodem, do tego mody które w nim zostały zrobione dodają mu smaczku , trochę agresywności i sportowego charakteru , ale nie oszukujmy się za te pieniądze, lub nie wiele większe, można mieć coś znacznie lepszego , wygodnego, choć nie koniecznie młodszego. Również nie chodzi mi o to że Masz wygórowaną cenę , bo auto jest raczej warte tych pieniędzy , bardziej chodzi mi o to że Mazda 6 powinna być tańsza , w zamian za to co oferuje.
Obrazek
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 6 gru 2009, 11:35
Posty: 3100 (13/54)
Skąd: Barlinek
Auto: Mazda Xedos 9 TA Kl 95 r. +LPG
Xedos 9 TA KL 99 r. LPG :)

Postprzez Bigbluee » 17 paź 2016, 21:25

Nie do końca się z Toba zgodzę :) Chociażby dlatego że jestem na etapie poszukiwania samochodu(ALE JESZCZE NIE KUPNA). Od początku roku przerobiłem jakieś 10 wybranych modeli samochodów i stanęło na GG. Rdza? Mogę pokazac jak wygląda doskonale zabezpieczona(naprawdę dobrze) i ocynkowana Xantia. Wada fabryczna na wadzie fabrycznej jeśli chodzi o blache. O rdzy dowiadujesz się TYLKO jak od środka blacha jest przejedzona i nie ma nawet co szlifować z zewnątrz. I do momentu aż nie wyjdzie na zewnątrz, nie wiadomo że coś rdzewieje. W tym samochodzie nie widac rudej. Tu sa dziury bo ruda przejada blachę do zera a 1cm od dziury jest gruba zdrowa ocynkowana blacha. Takie niespodzianki przyszykował Citroen dla włascicieli.
Biorąc pod uwagę rocznik 2007, za granicą jesteś w stanie kupić bardzo dobra Mazdę GG w wersji Active z przebiegiem nie większym niż 150kkm. Cała zabawa razem z opłatami wyniesie pomiedzy 25-30k zł. Także tutaj 22tys za całość za dobrze zrobioną i wyposażoną oraz sprawdzoną Mazdę kombi z praktycznie nowa instalacja gazową (2500zł za dołożenie LPG) to nie jest wcale jakoś dużo dla kogoś kto wie co kupuje.
Od 2008 roku zaczynają się lifty i zarówno GH, Avensis, Accord, Mondeo, C5 wkraczają na etap cenowy ponad 35k zł a więc za lift i rok młodsze auto trzeba dopłacić 10tys w prawie każdej marce w tej klasie. GH w takim stanie jak GG Maykiego, kosztuje ponad 40k na polskim rynku czyli jakieś 20k zł więcej.

Czy to jest warte swojej ceny? Tak, jeśli ktoś przedkłada wygląd nad reszte. Przez pryzmat tego, nie zgadzam się z określeniem, że oferowane kombi ma wygórowaną cenę względem tego co pisze właściciel samochodu bo za 22k zł nie znajdziemy za granicą takiego samego samochodu. A nawet jeśli się uda to jest zawsze zwątpienie i kupowanie częściowo w ciemno nawet jak papiery się zgadzają. A tutaj, wszystko na tacy podane.
Nasz rynek jest zepsuty do szpiku kości i nie jest żadnym wyznacznikiem cen. Widuje wiele GG, 90% z nich w wersji exclusive, częsciowo przedlifty. Sprowadzone, wyklepane, skrecone liczniki i do sprzedaży za 12k. Niestety. I potem takie ogłoszenie za 22k wygląda jakby własciciel oszalał.
Na moim osiedlu są 2 mazdy GG. Obydwie po dzwonach z przodu, spasowane przez niewidomego ale tylko ja to widze bo naoglądałem się chyba już tysiące samochodów w tym roku a wszyscy dziwią się co ja mówie, przecież wygląda OK.
Gdyby był czerwiec 2017 to pewnie bym już po tą kombi jechał ale nie teraz.

Klubowicz z białego Stoku sprzedawał GG L3 03', po modach, z gazem za 16k zł. Poszła w 1 dzień. Tyle co zdązyłem zadzwonić i sobie pogadać i obadac temat.

Dlatego nie zgodze się, że za tą cene kupisz coś lepszego.
Ostatnio edytowano 17 paź 2016, 21:31 przez Bigbluee, łącznie edytowano 3 razy
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2016, 12:50
Posty: 795 (5/49)
Skąd: Poznań
Auto: Volvo S80 2.0 PB+LPG

Postprzez MAYKI » 17 paź 2016, 21:26

Spoko rozumiem ale nie zgodzę się z tym że kupisz coś lepszego chodzi mi głownie o wygląd. Oglądałem samochody w tych cenach gdy zastanawiałem się co kupie po Maździe. Moje kryteria to benzyna min 2.0 najlepiej z turbo , nie starszy i z podobnym przebiegiem. W tym roczniku nie ma ładniejszego wg mnie samochodu od 6.
Może jest pare ładnych starszych ale w starszych przebieg wyższy ( wiem że z tymi przebiegami jest rożnie ale jak się poszuka to można trafić coś wiarygodnego) nie wiadomo w jakim stanie silnik a poza tym zamieniać auto na starsze to dla mnie nie zbyt mądra decyzja , jak już to dołożyć troche i kupić coś młodszego co bedzie trzymać wartość by przy nastepnej sprzedaży za dużo nie stracić. Audi z 2006 roku za drogie po za tym silniki TFSI do bani , plastiki w środku do bani wycierają sie , Volvo brzydki kokpit , WV wiadomo , Merce mi się nie podobają , BMW ubogie wyposażenie i drogie jak na to co oferuje za drogie po za tym wole napęd na przód lub 4x4 Toyota brzydka Honda taka sobie.
Mazda 6 podoba mi się najbardziej ma sportowy wygląd jak jest ładnie zrobiona przyciąga wzrok (sprawdzone w Mielnie :D )
Dlatego bede polował na MPSa benzynka z turbo 4x4 <serduszka> ale to w przyszłym roku chyba :)
Opinia którą wyraziłem jest kierowana moim gustem i potrzebami albo jak ktoś woli kaprysami , nie wiem może ktoś inny znalazł by za te pieniądze coś co mu się podoba. Ja jak sprzedam Mazde i nie dołoże z 10 tyś albo 15 to nie kupie nic lepszego od 6 wg mnie dlatego wstrzymuje się ze sprzedażą i zbieram hajs na prawdziwą perełke :)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2014, 16:43
Posty: 608 (3/11)
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Auto: Mazda6 GY LF-DE '06 by MAYKI

Postprzez Pyton » 17 paź 2016, 21:28

lexus is300 w kombi
Forumowicz
 
Od: 25 wrz 2015, 14:34
Posty: 315 (1/5)
Skąd: dziki zachod
Auto: Infiniti fx35
Była Mazda BG; BA; BJ; BK

Postprzez MAYKI » 17 paź 2016, 21:37

Aha napisałeś jeszcze że powinna być tańsza w zamian za to co oferuje otóż w swoim roczniku i segmencie ma chyba najlepsze wyposażenie w standardzie za nie wielką cene. Stosunek ceny do jakości jak najbardziej przemawia za Mazdą dobre wyposażenie dobra jakość silników benzynowych i wykonania wnętrza konkurencyjny wygląd. Mazda dzięki modelowi 6 wróciła do gry wybiła się w każdym artykule na necie to pisze. Ale fakt ludzie nie czytają i kierują sie opiniami innych i nie wiedzą że polifty nie gniją. Przynajmniej nie tak jak przedlifty. Dużo też zależy od tego jak sie dba o auto. pozdro Przemo
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2014, 16:43
Posty: 608 (3/11)
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Auto: Mazda6 GY LF-DE '06 by MAYKI

Postprzez deejay27 » 17 paź 2016, 21:49

Czy to jest warte swojej ceny? Tak, jeśli ktoś przedkłada wygląd nad reszte. Przez pryzmat tego, nie zgadzam się z określeniem, że oferowane kombi ma wygórowaną cenę względem tego co pisze właściciel samochodu bo za 22k zł nie znajdziemy za granicą takiego samego samochodu

Bibluee , ale przecież ja napisałem że nie mówię że Maykiego auto nie jest warte tych pieniędzy , bo to mega zadbany i dobrze ze smakiem zmodzony egzemplarz . Troszkę się nie zrozumieliśmy:) Nie mało pracy, czasu i pieniedzy jest tam włożone , bardziej myślę o tym że sam mając 25 tyś raczej nie oglądałbym się za M6 , co prawda będąc w sytuacji Maykiego który to już taką posiada , to ciężko jest , bo jak sam napisał nie chce cofać się z rocznikiem kolejnego auta.
Obrazek
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 6 gru 2009, 11:35
Posty: 3100 (13/54)
Skąd: Barlinek
Auto: Mazda Xedos 9 TA Kl 95 r. +LPG
Xedos 9 TA KL 99 r. LPG :)

Postprzez Bigbluee » 17 paź 2016, 22:01

Może coś nie tak zrozumiałem ale tak już bywa o tej porze :)

Nie będziemy mu wątku rozmywać, ale mając 25tys, niewiele kupisz, co będzie przypominać GG z porządnym dobrze wykonanym wyposażeniem i nieco ponad setką kkm i jeszcze z porządnym silnikiem w benzynie ze sprawdzoną historią :)
WIem o czym mówie bo jak pisałem, oglądam samochody od początku roku(dla sportu i nauki na przyszłość) i nie interesuje mnie żaden kompromis a ryzyko ma być zminimalizowane przy wybieraniu samochodu. Jak ja odkryje coś niekorzystnego o czym nie zostałem sam poinformowany, to wtedy: https://www.youtube.com/watch?v=mSaTwMiZ6l4
Stąd juz wiem na 100%, że samochodu z polskiego rynku wtórnego nie kupie, chyba, że klubowy.

Niestety ale wyszukane egzemplarze nie kosztują tyle co na polskim rynku a oscyluja w granicach 27-30k km za sam zakup a jeszcze sprowadzenie i opłaty...
W tym świetle, 22k za "buy and ride" jest promocją cenową :)
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2016, 12:50
Posty: 795 (5/49)
Skąd: Poznań
Auto: Volvo S80 2.0 PB+LPG

Postprzez MIRAS M6 » 18 lis 2016, 20:22

xRafalx napisał(a):To dlaczego jeździsz mazdą? Blacha zgadzam się. Mówisz silnik? Jakoś jeżdzę swoim LF i nie kiwam palcem przy nim już od 2 lat. Niby silniki diesla słabe w maździe? Jak poprzednicy jeździli na roślinnym, lali gnojówę to się nie dziwię.

Co do klekota w M6 to Rafał słusznie zauważył. Jestem żywym przykładem przebiegu 365 000 u mnie i dalej wypluwa 160KM i 200km/h nie jest żadnym problemem. Olej to Castrol EDGE 5W/30 Turbo Diesel i dolewam 0,5L na 10 000km ale tylko przy jeździe powyżej 170km/h. Do 150km/h jeżdżę całe 10 000km bez dolewki i spokojnie mogę stanąć obok 2,0 w GH i wcale się nie wstydzę. Niedawno złapałem się z Niemcem na A-9 kierunek Nurnberg i od Hofu nie umiał mi odskoczyć a było cały czas pod 200km/h tylko na ograniczeniach zwalnialiśmy. Wypiłem darmową kawę z nim (bo postawił) za dobrą jazdę i z uśmiechem na twarzach rozjechaliśmy się na Pegnitz.Klekot w GG/GY uzytkowany na dobrym oleju i paliwie na trasach przetrzyma budę w przedlifcie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lut 2013, 21:10
Posty: 1361 (87/33)
Skąd: OPOLE/LEPPERSDORF
Auto: MAZDA 6 KOMBI SPORT DYNAMIC (GH) 2,2 R2AA 185KM 2009 r.
PRZEBIEG 453 000
MAZDA 6 (GG) 2.3 Pb 2002 r. AERO PAKIET przekazana dla Vasat
MAZDA 3 (BL) 1,6 Pb 2011 r. AERO PAKIET przekazana dla ASIA M6

Postprzez MAYKI » 30 kwi 2018, 10:07

Witam sprzedam przedni zderzak Aero. Zderzak wystawiony w sekcji ogłoszenia.
viewtopic.php?f=5&t=205053
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2014, 16:43
Posty: 608 (3/11)
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Auto: Mazda6 GY LF-DE '06 by MAYKI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy