Mazda6 GG RF5C '03 – Drugie życie – promocje nie istnieją...

GL / GJ / GH / GG / GY

Postprzez mln » 6 wrz 2013, 19:38

Tytułem wstępu:

Moja przygoda z tym samochodem trwała niespełna 2 lata. Przez ten czas sporo razem przeszliśmy, co znajduje odzwierciedlenie w treści pierwszych ponad 20 stron – zachęcam do lektury... :) Gdy przyszło do sprzedaży mej Mazdy bardzo dużą radość sprawiło mi, że kupił ją Forumowicz – sumo129. Moja przygoda z Granatnikiem dobiegła więc końca, wspominam ją mile, a Nabywcy życzę wielu pięknych chwil i tras <spoko> Szerokości!!! :)

mln


********************************************************************************************************************************

A było to tak...

********************************************************************************************************************************

Witajcie!

Chciałbym Wam zaprezentować moją M6, której zakup stanowił realizację jednego z motoryzacyjnych marzeń, a który to zakup wcale się nie okazał najszczęśliwszy. Czemu? O tym dalej, niemniej tytuł mówi sam za siebie.

Od połowy zeszłego roku szukałem jakiegoś fajnego jeździdełka, które zastąpiłoby moje wysłużone Volvo 460 1.9 TD (bardzo wdzięczne, choć pod koniec już nieco kłopotliwe auto... a wciąż jeszcze nie klasyk ;) ). Mocno napaliłem się na Subaru Legacy gen. III lub Mitsubishi Galant (kombiwageny), ale dość niespodziewanie pojawiło się bardzo kuszące ogłoszenie o Maździe. Kuszące, bo do wzięcia była "szóstka" z 2003r. w bardzo atrakcyjnej cenie, a co więcej z pewnych (jak się wydawało...) rąk. Sprzedawcą był bowiem śląski salon Toyoty w ramach programu Pewne Auto, co oznaczało, że Mazdę zostawiono tam w rozliczeniu przy zakupie jakiejś Toyki. Cóż, przyznaję, że oczka się mi zaświeciły i ząbki pokazały na ten widok!;) Bądź co bądź, śliczne auto w dobrym stanie. Sprzedawca bardzo przekonująco opisywał ją przez telefon z najdrobniejszymi szczegółami, co sprawiało wrażenie, że Toyota przetrzepała samochód z każdej strony i – wiedząc o nim wszystko – niczego nie ukryją.

Streszczając się – nie wiedzieli wszystkiego (nie chcę zakładać, że coś zataili, choć kto ich wie...). W każdym razie w lutym tego roku wybrałem się z Warszawy na Śląsk i tego samego dnia wróciłem wymarzonym autkiem do domu.

Nabytek: Mazda 6 2.0 CiTD /136KM/ exclusive sport, zanabyta przy przebiegu 193.ooo km za 13.5oo zł. Tanio, nie?:) Tak, uwierzyłem niepotrzebnie, że w motoryzacji zdarzają się okazje.

...i się zaczęło :) Tak więc przechodzimy do częśći, czemu promocje nie istnieją, a jeśli tak to nie bez powodu.

– Na dzień dobry (profilaktycznie) zrobiłem filtr oleju EGR CiTD, olej silnikowy Dexelia 5w30, silnik selenoid, uszczelki ciśnieniowe wtryskiwaczy, uszczelka pokrywy zaworów CiTD. Uszczelnianie dolotu nie było planowane, ale okazało się konieczne. Mazda po tym całkiem przestała dymić (nie liczę "pełnego ognia", kiedy każdy diesel ma prawo puścić dymka) i poprawiły się osiągi.

– W Toyocie powiedzili mi o piszczącym pasku klinowym, ale twierdzili, że wymiana paska załatwi sprawę. Otóż nie, konieczna była wymiana osprzętu alternatora koła pasowego aleternatora, paska wielorowkowego CiTD i łożysk rolek powadzących. Przy okazji załatwiłem sprawę "świecącej się" poduchy pasażera – okazało się, że uszkodzony jest czujnik w fotelu, zamontowałem emulator poduszki (włączy się w razie kolizji niezależnie od tego, czy ktoś tam będzie siedział, czy też nie).

– okazało się, że przejazd przez progi spowalniające przy większym załadunku był mocno utrudniony. Nie wiem, ile ich jest na Śląsku, ale w W-wie było to dość uciążliwe... Mało tego, wjazd do garażu podziemnego też wiązał się czasem z przytarciem dołem, jeżeli przejechałem z większym obciążeniem – zorientowałem się, że miałem "sportowe" sprężyny i auto siedziało niżej, niż inne "szóstki". No i znowu: zakup kompletu sprężyn KYB + wymiana.

– weekend majowy nad morzem naszem Bałtyckiem – coś zaczyna stukać... Wymiana wahaczy regulacyjnych tył (L+P), bo się rozpadały.

– od lipca zauważyłem, że obroty na biegu jałowym falują, potem nawet gasnąć zaczęła... pomogła wymiana zaworu SCV. Przy tej okazji naprawa zacisku hamulca tylnego prawego (wyjmiana łożyska igiełkowego). Z tym zaworem to też ciekawa sprawa, bo czasem miałem wrażenie (zwłaszcza na tempomacie), że jazda ze stałą prędkością wiązała się z jakimś takim (brak mi lepszego słowa) szarpaniem. Wymiana SCV pomogła i na to.

...i tak do ceny zakupu doszło 5.ooo zł. W pół roku (wszystko u Jaksy na Broniszach).

Czyli wyszliśmy powyżej ceny rynkowej... Nie licząc nowych opon letnich i pomniejszych wydatków na żarówki, dywaniki i inne duperele (np. ramki mazdaspeed...;)).

Wniosek: w motoryzacji nie istnieją promocje. A jeśli już interesować się jakąś ofertą promocyjną, to choćby nie wiem jak wiarygodny był sprzedawca (!!!) trzeba zimną krew zachować. A przesadne nacapierzenie się w 99,9% przypadków kończy się tak, jak opisałem... :)

Dobra, koniec smętów.

Odżałowawszy kasiorę, stwierdzam, że model jest bardzo udany – przyjemnie jeździ, wygodny w trasie, pakowny, zrywny...

O, a propos "zrywny": u Jaksy zauważyli, że w silniku siedzi sobie... chip na wzmocnienie. Początkowo planowałem go wywalić (dalej rozważam), ale jak to szarpanie uleczono przez wymianę SCV, to powoli zaczynam się oswajać z myślą o pozostawieniu go tam i raczej wybrać się na hamownię. Oczywiście jest to kolejna rzecz, o której Toyota nie powiedziała/nie wiedziała – a powinna była...

Z wyposażenia niestandardowego, to ma zestaw bluetooth i czujniki parkowania tył.

Co zostało do zrobienia? EGR brzęczy... Ciut rdzy się tu i ówdzie pojawia, ale póki co w niezybt zaawansowane stadium. No i umyć, koniecznie umyć, to zrobię nowe fotki i wrzucę w wątek.

Dziękuję za uwagę... :)

Marcin

*edit*
Po zakupie obiecałem sobie prowadzić dokładne ZESTAWIENIE KOSZTÓW eksploatacji Mazdeczki – póki co udaje mi się uzupełniać na bieżąco:) Ciekawych zapraszam do obejrzenia.
Załączniki
m6.05.jpg
m6.04.jpg
m6.03.jpg
m6.02.jpg
m6.01.jpg
Ostatnio edytowano 6 sty 2015, 01:30 przez mln, łącznie edytowano 15 razy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2012, 11:06
Posty: 591 (7/5)
Skąd: W-wa Bemowo / Łomża
Auto: była:
Mazda 6
Honda Accord
jest: Subaru Outback

Postprzez Rafał_ » 6 wrz 2013, 22:39

Poproszę o min. dodatkowe 3 fotki :)
Kaizen Sushi Racing Team Polub nasz FP :)
jarek.ZE
Avatar użytkownika
Klubowicz
CUP 2014 miejsce 3
CUP 2013 miejsce 2
 
Od: 25 lis 2008, 01:19
Posty: 3760 (180/234)
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Auto: Mazda MX-5 NA B6 '93
Była:
Mazda3 BM PE 120KM '14
Rajdowe Clio F7P '91
Mazda mx-3 EC KLZE '91
Subaru Impreza WRX MY05
Mazda6 GG AJ '04

Postprzez szubi1020 » 7 wrz 2013, 20:18

Widzę że nie tylko ja dałem się nabrać na taką promocję. Pocieszę Cię i dodam, że ja miałem takie przygody ponad dwa lata temu a ceny wtedy były trochę większe i do dziś się nie mogę pozbierać <zawstydzony>
Fajna fura. Szerokości <oczko>
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 24 paź 2012, 21:30
Posty: 21
Skąd: Barki
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 2002/03

Postprzez mln » 7 wrz 2013, 22:39

szubi1020, właśnie dlatego założyłem wątek – chwalić się za bardzo nie ma czym, ale może dla kogoś to będzie przestroga... :)
Jeśli nie oglądasz się przez ramię na swój zaparkowany samochód, to znaczy, że to nie ten samochód.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2012, 11:06
Posty: 591 (7/5)
Skąd: W-wa Bemowo / Łomża
Auto: była:
Mazda 6
Honda Accord
jest: Subaru Outback

Postprzez rafałmazda » 8 wrz 2013, 12:29

Moja w zakupie była dużo droższa, a później włożyłem w nią więcej niż kolega... Ale nie ma co się denerwować :) przynajmniej podzespoły wymienione i teraz wszystko jest nowe :D a prezentuje się ładnie <spoko>
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 19:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez mln » 8 wrz 2013, 13:40

rafalmazda6, dzięki! :) Mam nadzieję, że narazie faktycznie to koniec "grubszych" wydatków...
Jeśli nie oglądasz się przez ramię na swój zaparkowany samochód, to znaczy, że to nie ten samochód.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2012, 11:06
Posty: 591 (7/5)
Skąd: W-wa Bemowo / Łomża
Auto: była:
Mazda 6
Honda Accord
jest: Subaru Outback

Postprzez mln » 1 paź 2013, 20:43

W pierwszym poście przed zdjęciami podałem odnośnik do zestawienia kosztów eksploatacji – ciekawa lekturka, zachęcam do <nauka> :)
Jeśli nie oglądasz się przez ramię na swój zaparkowany samochód, to znaczy, że to nie ten samochód.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2012, 11:06
Posty: 591 (7/5)
Skąd: W-wa Bemowo / Łomża
Auto: była:
Mazda 6
Honda Accord
jest: Subaru Outback

Postprzez matthies » 1 paź 2013, 20:50

szacuneczek za excela, sam też taki prowadzę, ale bez podziału na kategorie, niemniej mam skalkulowane wszystkie wydatki poniesione na auto. Uważam ze lepiej tego prowadzić byś nie mógł ;)
Podobne zestawienie można prowadzić na motostat.pl sam tez tam mam.
Obrazek
Moderator GJ
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 10 cze 2012, 18:04
Posty: 6358 (61/116)
Skąd: Toruń
Auto: M6 GY-L3 2,3l 122kW '04

Postprzez bieski » 1 paź 2013, 21:06

mln napisał(a):ZESTAWIENIE KOSZTÓW eksploatacji Mazdeczki

yyyyy, strasznie drogie te Bronisze, tak wg. mnie.
......................
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 cze 2010, 09:37
Posty: 4533 (13/136)
Skąd: ZG
Auto: GJ

Postprzez rafałmazda » 1 paź 2013, 21:08

wzorowe tabelki z kosztami <spoko> ja początkowo robiłem, ale jakoś przestałem :( jednak fakturki i paragony zostawiam, więc nie jest najgorzej <oczko>
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 19:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez maziadm » 1 paź 2013, 22:11

Bieski" też na to zwróciłem uwagę, ale chociaż robione zgodnie ze sztuką z drugiej strony każdy może dać ciała.

mln" co to za fele? No i trochę mało zdjęć. Na przyszły sezon proponuję się rozejrzeć za inną oliwą tym bardziej że masz pestkę na chipe.
Forumowicz
 
Od: 9 paź 2011, 06:19
Posty: 196 (1/3)
Auto: Mazda 6 MZR-CD, 2003 r., 136KM

Postprzez mln » 1 paź 2013, 22:21

matthies, rafalmazda6 dzięki :) Udostępniam trochę też na zachętę – gotowy formularz do skopiowania, a mi zawarta tam wiedza daje sporo cennych (to dobre słowo :D ) informacji.

bieski, drogawo, fakt. Jeżdżę tam, bo są bardzo zachwalani i faktycznie brak wiedzy trudno im zarzucić (btw, mam 8km do nich). Choć pewne zastrzeżenia mam.
Jeśli nie oglądasz się przez ramię na swój zaparkowany samochód, to znaczy, że to nie ten samochód.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2012, 11:06
Posty: 591 (7/5)
Skąd: W-wa Bemowo / Łomża
Auto: była:
Mazda 6
Honda Accord
jest: Subaru Outback

Postprzez rclmati » 1 paź 2013, 22:26

O proszę, kolor taki jak u mnie :) Sam na początku chciałem diesla lecz skutecznie się wyleczyłem po opiniach ludzi oraz po stanie aut dostępnym na rynku. Niestety obecnie coraz więcej takich "okazji" do kupienia. Jedyny plus taki, że już mniej więcej wiesz co masz, nowe części = małe ryzyko podobnej usterki.
Był X6 ,M6, A6 C6
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 kwi 2012, 22:21
Posty: 2760 (13/8)
Skąd: Łódź
Auto: Daewoo Matiz 00'
Audi A6 C7 12'
VW Polo 10'

Postprzez mln » 1 paź 2013, 22:29

maziadm, fele ponoć od 626 – na takich kupiłem. 15 cali zamiast oryginalnych 16 – ori są ładniejsze, ale dorobiłem sobie pewną teorię (jaką? a taką: więcej gumy na kole to mniej uderzeń w zawias = mniejsze koszty; pomijając, że opona 15' jest tańsza...). Pewnie tak już zostanie :)

masz pestkę na chipe
– przepraszam, ale osssochoooziii ? ;) Fot przybędzie, cierpliwości... :)
Jeśli nie oglądasz się przez ramię na swój zaparkowany samochód, to znaczy, że to nie ten samochód.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2012, 11:06
Posty: 591 (7/5)
Skąd: W-wa Bemowo / Łomża
Auto: była:
Mazda 6
Honda Accord
jest: Subaru Outback

Postprzez mln » 7 lis 2013, 21:03

No dobra, wcześniej trochę posmęciłem, ale teraz muszę przyznać, że ostatnim czasem mam sporo frajdy z mojej szósteczki <spoko> W weekend korzystając z okazji strzeliłem jej kilka fot i chwilę się nad nimi pobawiłem – efekt zamieszczam poniżej :)
Załączniki
07.jpg
06.jpg
03.jpg
01.jpg
Jeśli nie oglądasz się przez ramię na swój zaparkowany samochód, to znaczy, że to nie ten samochód.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2012, 11:06
Posty: 591 (7/5)
Skąd: W-wa Bemowo / Łomża
Auto: była:
Mazda 6
Honda Accord
jest: Subaru Outback

Postprzez rafałmazda » 7 lis 2013, 22:18

ładnie się prezentuje <spoko> ale z tymi kołami to musisz zrobić porządek :P
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 19:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez mln » 7 lis 2013, 22:51

W sensie mam wstawić felusie szesnastki ? :]
Jeśli nie oglądasz się przez ramię na swój zaparkowany samochód, to znaczy, że to nie ten samochód.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2012, 11:06
Posty: 591 (7/5)
Skąd: W-wa Bemowo / Łomża
Auto: była:
Mazda 6
Honda Accord
jest: Subaru Outback

Postprzez rafałmazda » 7 lis 2013, 22:54

na przykład :D coś większego i szerszego niż obecnie <oczko>
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 19:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez mln » 7 lis 2013, 23:13

Póki co nie planuję – mam dwa dobre komplety opon na 15", a ciut więcej gumy odciąża deko zawieszenie :) Prędzej te fele dam do wyglancowania...
Jeśli nie oglądasz się przez ramię na swój zaparkowany samochód, to znaczy, że to nie ten samochód.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2012, 11:06
Posty: 591 (7/5)
Skąd: W-wa Bemowo / Łomża
Auto: była:
Mazda 6
Honda Accord
jest: Subaru Outback

Postprzez rafałmazda » 7 lis 2013, 23:25

w takim razie jak opony się skończą zaplanuj wrzucenie 16" <lol> a felgi pewnie wystarczy wyczyścić jakimś preparatem do felg i odzyskają trochę dawnego blasku :) możesz jeszcze spróbować pastą aluchrom (coś w tym stylu http://www.k2.com.pl/component/provider ... Itemid=344) :D
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 19:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy