Mazda6 GY L3 '04 Kombi

GL / GJ / GH / GG / GY

Postprzez Dawid2605 » 11 wrz 2012, 11:11

Witam Wszystkich!
Auto to:
Mazda 6 Kombi
Rok produkcji: 2003
Data I rej. : 8.2004
Kolor: 25H
Silnik: L3 2.3 benzyna 166KM

Wyposażenie:
– 6xAirbag
– Oryginalny Xenon + spryskiwacze
– Wysuwana Nawigacja
– Czujniki parkowania tył
– System nagłośnienia BOSE
– Skórzana tapicerka
– Sterowanie radia w kierownicy
– Zmieniarka 6CD
– Webasto z pilotem Telestart T100 HTM
– Klimatyzacja Automatyczna
– Podgrzewane fotele
– 4el. szyby
– el sterowane i podgrzewane lusterka
– Centralny zamek z pilotem
– Wspomaganie kierownicy
– Komputer pokładowy
– Tempomat
– Kontrola trakcji

Auto kupione w Polsce sprowadzone z Niemiec z przebiegiem 84tys. km książką serwisową prowadzoną do przebiegu 52tys grudzień 2009 ale o przebiegu za chwilkę.
Kupiłem je z lekko uszkodzonym przodem (maska, zderzak, pas przedni, wzmocnienie, błotnik i uchwyty od jednej lampy) Zdecydowałem się że ją wezmę lecz okazało się że w silniku coś grzechocze... szybka diagnoza? – Panewka. Po długich zastanowieniach co zrobić z tym przypadkiem i targowaniu się ze sprzedawcą, który upierał się przy swoim że nie wiedział o uszkodzeniu silnika Mazda przyjechała do mnie na lawecie :D Po wstępnych wyliczeniach stwierdziłem ze wyjdzie mnie tyle samo co dobra jeżdżąca ale chociaż będę miał pewność co mam pod maską i w jakiej kondycji oraz dużym plusem jest brak jakiejkolwiek korozji.
Obecnie stoi u mechanika.
Przód rozebrany – czeka już nowy w kolorze,
Silnik rozebrany – diagnoza faktycznie panewka okazało się że smok był zabrudzony i to było powodem zatarcia się panewki.
Po rozmowie z mechanikiem na temat przebiegu twierdzi on ze na 100% jest realny silnik wygląda jak nowy nie miał żadnych przecieków jest to jego pierwszy remont więc się ucieszyłem niezmiernie;)
Wał czeka na szlif najprawdopodobniej pojedzie do Kalisza chyba że ktoś poleci mi jakąś dobrą szlifiernie w Poznaniu
Części takie jak komplet uszczelek, pierścienie tłokowe, uszczelniacze zaworów zamówione w serwisie Mazdy Wache Przeźmierowo (środa odbiór) cena 2000zł ;(

To jak narazie cała historia mojej Mazdy mam nadzieje że już niedługo będę mógł zdać relacje z jazdy;)

Modyfikacje:
– Obniżone zawieszenie KW Variant 2
– Przyciemnione szyby

W planach:
– LPG sekwencja
– Alufelgi 17 oryg. Mazda 6 (chciałbym 18 z RX8 ale niestety nasze drogi... )
– Może komputer i dotykowy ekran

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 11 lip 2013, 14:29 przez Rafał_, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Poprawienie tytułu na zgodny z regulaminem.
www.serwisat.pl – Montaż i serwis anten satelitarnych oraz DVB-T
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 21 sie 2012, 20:57
Posty: 6
Skąd: Poznań
Auto: MAZDA 6 GY 2.3 benz 166km kombi ;)

Postprzez jarsoN » 11 wrz 2012, 19:15

Ładnie siedzi na glebie. Wstrzymam się z przenoszenie wątku dopóki nie dodasz swoich zdjęć, bo widzę, że te które są z ogłoszenia ;).
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 mar 2011, 10:36
Posty: 1040
Skąd: LU
Auto: Jest:
m3 '04
Było:
N15, 1.4, '00
EC B6 '92

Postprzez Dawid2605 » 11 wrz 2012, 22:27

3 pierwsze moje;) no ładnie aż za ładnie na nasze drogi z lawety miała problem zjechać :P Na szczęście w pełni regulowana wraz z twardością to jakoś się dopasuje do felg. W piątek odbieram wał ze szlifu może pod koniec następnego tygodnia będzie więcej foto jak już będzie piękna :D
www.serwisat.pl – Montaż i serwis anten satelitarnych oraz DVB-T
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 21 sie 2012, 20:57
Posty: 6
Skąd: Poznań
Auto: MAZDA 6 GY 2.3 benz 166km kombi ;)

Postprzez Karol » 12 wrz 2012, 19:25

Odzwazna decyzja wziasc takie auto ;)

Tak czy inaczej prezentuje sie b.ladnie wiec mniejmy nadzieje ze i tak sie bedzie sprawowac

Szerokosci

ps. zderzak przedni masz chyba od tamury?
Sprzedam felgi 17'' nowe z m3////felgi 17'' z oponami czarny polysk////lapmy tyl m6 polift ///fotele m6 polift /// PW
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2009, 15:38
Posty: 1476 (1/0)
Skąd: READING/ Ostroleka
Auto: MOJA PIEKNA I BESTIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy