Mazda6 GG RF '05 – Karol Projekt :) Budowa CA str.17

GL / GJ / GH / GG / GY

Postprzez Karol » 13 gru 2013, 14:30

DamianSzatan666 napisał(a):czyli moja już nie powinna istnieć... Zaje.biście zrobiony projekt.


Nie nie Damian Zle mnie troszeczkei zrozumiales w Polsce sa troszeczkei inne realia i te auta inaczej sa expletatowane fanatycy tacy jak my dbaja o kazdy kawaleczek auta kazda srubkie itd w UK raczej wszyscy maja na to wywalone <płacze> <płacze> <płacze>

Kamil co do mojej madzi to tak dostala strzala w dupkie ale wszystko ladnie naprawilem z tym ze auto jest caly czas mozna powiedziec MOCNO ekspeleatowane i suam sumaru mam juz prawie UWAGA

320 Tysiecy KILOMETROW na budziku bez wymiany dwumasa / sprzegla itd.....

Mega szkoda mi Madzi ale powoli zaczyna sie robic mega skarbonka przez pierwsze lata uzytkowania nic nie dokladalem jedynie to co chcialem zmienic ( czyli prawie wszystko hahaha ) a teraz tu zaczyna pukac tam skrzypiec a ja tego nienawidze czyli jak mi sie jedna gumka wytarla na wahaczu to kupuje wszystkie bo wiem ze musi byc igla i z tego punktu widzenia stwierdzam ze lepiej zainwestowac w nowe auto <zawstydzony>
Sprzedam felgi 17'' nowe z m3////felgi 17'' z oponami czarny polysk////lapmy tyl m6 polift ///fotele m6 polift /// PW
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2009, 15:38
Posty: 1476 (1/0)
Skąd: READING/ Ostroleka
Auto: MOJA PIEKNA I BESTIA

Postprzez rafałmazda » 13 gru 2013, 14:34

karol napisał(a):320 Tysiecy KILOMETROW na budziku bez wymiany dwumasa / sprzegla itd.....

Tylko pogratulować <oczko> Żeby i moja tak przelatała :D
karol napisał(a):a teraz tu zaczyna pukac tam skrzypiec a ja tego nienawidze czyli jak mi sie jedna gumka wytarla na wahaczu to kupuje wszystkie bo wiem ze musi byc igla

skąd ja to znam <lol>
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 19:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez DamianSzatan666 » 13 gru 2013, 23:39

W Polsce jak to w Polsce. Wiem że może zaboli, ale równie dobrze możesz ją pogonić jakiemuś maniakowi i kupić nowszą. Dalej modzić i być zadowolonym ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2011, 00:39
Posty: 1280 (10/2)
Skąd: Radoszyce-Świętokrzyskie/Grębenice-Łódzkie
Auto: Byly:
Xedos 6 2.5 '97
Xedos 6 2.0 '93
MPV 2.0d '05
I inne.
Aktualne:
MX-5 NA '93
Inne marki i pojazdy.

Postprzez gracx02 » 14 gru 2013, 01:49

Karol masz może jakieś materiały na temat budowy lamp na własną rękę? dziś w pracy miałem nowego leona przednie lampy full led nowa technologia ani jednej żaróweczki coś pięknego
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2013, 21:24
Posty: 90
Auto: mazda 6 / Benzyna 2.0 / 2004

Postprzez Karol » 9 mar 2014, 23:10

Witam wszystkich po bardzo dlugiej nieobecnosci <spoko>

A Wiec nie wytrzymalem stukania dochoadzacego z przedniego zawieszenia i wymienilem caly komplet czyli:

– Maglownica, dwa drazki skretne
– [waaaco?] caly komplet
– koncowki drazkow
– drazki stabilizatora , gumy stabilizatorow , laczniki stabilizatorow
– lozyska dwie strony
– Nowiutki OLEJ po 4 tysiacach mil od ostatniej wymiany
– Nowiutkie opony na tyl

Jutro madzia jedzie na zbieznosc i juz wszystko bedzie SIIII i wkoncu mam cisze <serduszka> <serduszka> <serduszka>
Obrazek


Obrazek

Teraz to co chce zrobic na dniach zmiana :

– Oleju w skrzyni biegow
– Wymiana plynu wspomagania
– Wymiana plynu chlodzacego

I madzia dalej bedzie smigac jak mloda 18ka <faja>

Pozdrawiam

Zoom-Zoom
Sprzedam felgi 17'' nowe z m3////felgi 17'' z oponami czarny polysk////lapmy tyl m6 polift ///fotele m6 polift /// PW
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2009, 15:38
Posty: 1476 (1/0)
Skąd: READING/ Ostroleka
Auto: MOJA PIEKNA I BESTIA

Postprzez Celin » 10 mar 2014, 00:14

wow kawał dobrej roboty, pozazdrościć zarówno skill'a jak i warsztatu <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 maja 2012, 12:48
Posty: 568
Skąd: Legionowo
Auto: Mazda 5 2.0 SPORT benzyna, 2010, CW LF

Postprzez Karol » 1 sie 2014, 18:20

Witam panowie i panie

Dostaje duzo wiadomosci odnosnie tego jak zawieszenie na takich kolach jak sie jezdzi na zawiasie i generalnie odnosnie jazdy na kolach 18 calowych ;)

Ok Odnosnie zawieszenia madzia poszla o 6cm do dolu i na chopkach czasem mozna zawadzic

Zawieszenie zmienialem juz chyba drugi lub trzeci raz ale to z tego wzgledu ze auto jest bardzo mocno ekspleatowane ( tyra na siebie jako sportowy wan)

Na kolach 18 jezdzi sie tak samo lub lep[iej jak na seryjnych 16 tak wiec jak ktos sie zastanawia czy zmieniac to smialo ale zacznijcie od zawieszenia ( nie siejcie wiochy)

Opony zmieniam srednio co 12 miesiecy z tego wzgledu ze lubie zapier....

Co do samej magdaleny to wszystko cyka jak w nowej a latwego zywotu nie ma hahaha hahaha

Teraz bede sie zabieral do takiego wiekszego remontu mianowicie rolki paski moze rozrzad tak wiec jak cos wstawie fotki ...

Pzdrawiam maniakow


Zoom-zoom
Sprzedam felgi 17'' nowe z m3////felgi 17'' z oponami czarny polysk////lapmy tyl m6 polift ///fotele m6 polift /// PW
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2009, 15:38
Posty: 1476 (1/0)
Skąd: READING/ Ostroleka
Auto: MOJA PIEKNA I BESTIA

Postprzez ptaku » 1 wrz 2014, 02:56

Karol koksie :D Co tam dalej w projekcie wiecznie żywej Mazdy? :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 maja 2006, 21:06
Posty: 384 (2/0)
Skąd: Doncaster/Sosnowiec
Auto: Mazda 6 2.5 Sport

Postprzez Karol » 15 paź 2014, 17:31

A Witam Witam

W projekcie lipa <płacze> nie mam czasu na nic – myje madzie raz na miesiac i to jeszcze na myjni recznej ( tego nie bylo nigdy do tej pory)

Pozatym przywalilem madzia w Leksusa i mam lampe do wymiany + zderzak to moze akurat i dobrze bo kupie wkoncu lampy a przy okazji wymienie spalonego zenona bo jezdze tak juz ponad 6 miesiecy :(
Ale smieszna sytuacja bo jak wysiadlem [tiiit] goscia przez ktorego przywalilem to chlop z leksusa uciekl ;P

W Madzi ostatnio siadl jeden przegub ale szybki telefon do serwisu i juz smiga jak ta lala <spoko>

Ps. ostatnio sporo jezdzilem audi A8L i powiem wam ze w zyciu nie zamienil bym swojego resoraka na ta wanne ;)


zoom-zoom

Jak porobie jakies foty to wstawie choc nie ma czym sie chwalic <dupa>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2009, 15:38
Posty: 1476 (1/0)
Skąd: READING/ Ostroleka
Auto: MOJA PIEKNA I BESTIA

Postprzez Wojtek » 15 paź 2014, 17:36

czekamy na te zdjecia :P
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez makmarc » 1 sty 2015, 21:14

Ty masz ją dalej na 18 od Rexa czy nie? Jakie tam były oponki u Ciebie naciągnięte i jaka gleba? Bo sam się przymierzam do tego i nie wiem jaką mogę dać spokojnie oponę, chcę wrzucić do mojej Eibachy i zastanawiam się czy 225/45/18 podoła?
makmarc
 

Postprzez brodaM6 » 1 sty 2015, 21:27

Z pierwszej strony wynika że Kapcie to 225/40/18
Proste są dla szybkich samochodów,zakręty dla szybkich kierowców. CMc.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 kwi 2012, 18:42
Posty: 2363 (12/26)
Skąd: Łomża
Auto: M6 2.3AT UsA-spec.07r.

Postprzez Karol » 22 lip 2015, 02:20

makmarc napisał(a):Ty masz ją dalej na 18 od Rexa czy nie? Jakie tam były oponki u Ciebie naciągnięte i jaka gleba? Bo sam się przymierzam do tego i nie wiem jaką mogę dać spokojnie oponę, chcę wrzucić do mojej Eibachy i zastanawiam się czy 225/45/18 podoła?


Makmarc troche pozno ale tak dalej jest na tych samych papciach czyli 225/40/18

Ps. niebawem wstawie jakies foty bo bede musial conieco madzie podmalowac :D

pozatym madzia caly czas smiga jak ta lala wymienilem ostatnio olej i gumy stabilizatorow pozatym leje paliwko i ogien <spoko> <spoko>

Ps. Lomzyniaki wy robicie jakies zloty u siebie – niebawem bede w PL moze zajade
Sprzedam felgi 17'' nowe z m3////felgi 17'' z oponami czarny polysk////lapmy tyl m6 polift ///fotele m6 polift /// PW
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2009, 15:38
Posty: 1476 (1/0)
Skąd: READING/ Ostroleka
Auto: MOJA PIEKNA I BESTIA

Postprzez Nightfall » 22 lip 2015, 10:22

No juz cie dawno kolego nie było na forum :P
Szykuj furke i wstawiaj nowe foty bo jest naprawdę na co popatrzeć <spoko>
Bo prezentuje się super <serduszka>
Nightfallówna
Dum Spiro Spero.....
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 11 lut 2013, 22:32
Posty: 4111 (138/173)
Skąd: Gorzów Wlkp.
Auto: Mazda 6,kombi ,2006 rok, 2.0 diesel, Dpf out,chiptuning 130 KM/363 Nm,Phantom Blue

Postprzez Karol » 24 lip 2015, 00:25

Kurde jest mi naprawde przykro bo wszystko stanelo w miejscu a widze nikt na forum nie przysypia a ja jak niedzwiedz w sen zimowy na dwa lata.

generalnie nie mam czasu na nic od roku jezdze z jedna lampa – brak czasu na wymienienie zenona :|

Teraz jade do PL to chyba auto pomaluje jeszcze raz tak co by odswiezyc troszeczkie moja babunie
Sprzedam felgi 17'' nowe z m3////felgi 17'' z oponami czarny polysk////lapmy tyl m6 polift ///fotele m6 polift /// PW
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2009, 15:38
Posty: 1476 (1/0)
Skąd: READING/ Ostroleka
Auto: MOJA PIEKNA I BESTIA

Postprzez Mr_Bartek » 11 sie 2016, 23:38

Trochę odgrzewany kotlet, ale Mazda widziana dziś w nocy w Żołyni. Raz przejechałem obok, to potem, chyba ze zmęczenia, wjechałem pod prąd na jednokierunkowej by tylko zobaczyć z bliska. <lol>
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 13:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez Karol » 11 paź 2016, 02:25

Siema Ekipa troche mnie tu nie bylo ale mam kompletny brak czasu :( <płacze> <płacze> <płacze>

Z Madzia wszystko gra i buczy lata jak szalona i nie chce sie psuc <spoko> <spoko>

Ostatnio troche przy madzi grzebalem i tym sposobem wywalilem dpf oraz zrobilem remapa jednak nie jestem z tego zadowolony – pozniej wam wkleje wykres jest bardzo slabo moi zdaniem.

Co do jakis newsow to madzia przeszla caly serwis przed wyjazdem do POLSKI i wymiony zostal :
– po raz 3 pasek rozrzadu ( komplet czyli napinacze pompa itp itd)
– Nowy olej zalalem castrol GTX ( chyba dobry ale nie wiem)
– Zmienilem przednie klocki na YELOW STUFF ( nie pamietma producenta)
– Wstawilem Rozporkie na przod ( roznica miazdzaca polecam)
– 4 Nowiutkie oponki TOYO SPORT
– Uzupelnienie klimy i czyszczenie
– Zmiana polosi ( oazalo sie ze cos sie zaczelo tluc diagnoza padla na lozyska wiec zmienilem odrazu oba na nowe)
– Zmienilem mieskie olejowa ( stara sie przetarla)
– Wymienilem kierownice stara juz byla troche wytarta
– Zmiana oleju skrzyni biegow ( tu polecial motul)
– Zmiana plynu hamulcowego ( nie pamietam jaki ale najdrozszy jaki byl dostepny )
– Zmiana podkladek pod wtryskami ( roznica ogromna)

tak wiec autko gotowe na zime moze jeszcze jakis twardy wosk trzeba bedzie zaaplikowac przed zima i wio.

To co mam w planach byc moze zrobie to jeszcze w tym roku to :
– Zmiana centralnej jednostki mam juz wszystko co jest potrzebnie lacznie z radiem
– Zmiana glosnikow wysokotonowych (leza juz z rok i czekaja na wymiane)
– Zmiana Lamp przednich mam juz z tym ze musze je rozkleic pomalowac i zainstalowac
– Dodanie halogenow + zestaw xenonow ( tak samo mam wszystko ale jw brak czasu)
– Dodanie metalowych opotow hamulcowych
– Dodanie rozporki tylniej ( ogolnie chodzi mi o usztywnienie calego tylu jak macie jakies pomysly to mile widziane :)
– rozgladam sie powoli nad fotelami od REXA lub m3 MPS ale nie moge sie wstrzelic w jakies ladne.

Tak wiec tak jak widac projekt caly czas zywy z tym ze troche zaniedbany :(

Przepraszam ze tak dlugo nic nie pisalem postaram sie na bierzaco cos dodawac do watku bo dzieje sie caly czas cos <serduszka> <serduszka>

Dopisano 11 paź 2016 2:30:

Mr_Bartek napisał(a):Trochę odgrzewany kotlet, ale Mazda widziana dziś w nocy w Żołyni. Raz przejechałem obok, to potem, chyba ze zmęczenia, wjechałem pod prąd na jednokierunkowej by tylko zobaczyć z bliska. <lol>


Mr Bartek mialem nadzieje ze sie zatrzymasz bo stalem przy tej pizzeri :)
Czesto mam takie sytuacje w PL zwlaszcza jak mam z dwa dni aby umyc madzie to juz calkiem czesto sie zdarza ze malolaci robia sobie fotki ;)
Powiem ci ze twoja Magdalena ci ladnie buczy bylo slychac mega :)))
Sprzedam felgi 17'' nowe z m3////felgi 17'' z oponami czarny polysk////lapmy tyl m6 polift ///fotele m6 polift /// PW
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2009, 15:38
Posty: 1476 (1/0)
Skąd: READING/ Ostroleka
Auto: MOJA PIEKNA I BESTIA

Postprzez Karol » 17 lut 2017, 16:34

Koledzy potrzebuje pomocy szczury przegryzly mi wiazkie elektryczna ta co idzie od komory silnika i wbiega do srodka auta moze ktos z was wie gdzie taka wiazkie.

+ potrzebna mi ta wiazka co idzie do wtryskow

Dla przypomienia Mazda 6 2006 diesel anglik

Bede wdzieczny za jakiekolwiek info
Sprzedam felgi 17'' nowe z m3////felgi 17'' z oponami czarny polysk////lapmy tyl m6 polift ///fotele m6 polift /// PW
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2009, 15:38
Posty: 1476 (1/0)
Skąd: READING/ Ostroleka
Auto: MOJA PIEKNA I BESTIA

Postprzez Quattro » 17 lut 2017, 18:49

Kuźwa, do beny to mam w PL... ale nie do klekota :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 mar 2006, 13:00
Posty: 264 (0/3)
Skąd: Toruń
Auto: 6; 100(NX); 132; 190; Sunny ;)

Postprzez radar88 » 19 lut 2017, 12:54

Karol Ty masz RF5 czy RF7 ?? Bo wnioskuję że jak 06 to już RF7 ale wolę dopytać.
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 20:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy