Mazda6 GG L8-DE '03 Irlandka

GL / GJ / GH / GG / GY

Postprzez martyrdom » 5 lut 2011, 21:37

To dobrze, zniechęcą się :D Bo to chyba jedyna taka z blokadą. Po co się siłować jak wszystkie inne są łatwiej dostępne ;)
Forumowicz
 
Od: 2 paź 2010, 23:20
Posty: 76
Skąd: Galway, Irlandia
Auto: Mazda 6, 1.8, sedan, 2004

Postprzez Radex » 5 lut 2011, 22:29

teoretycznie... z drugiej strony wiedza juz czego spodziewac sie u Ciebie i na cos sie przygotowac :P
ale dosc juz z przekomazaniem sie, widze ze masz inne zdanie, chcialem tylko doradzic.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 23:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez martyrdom » 23 mar 2011, 01:28

Mały update:
Dzisiaj wymieniem olej i filtr oleju. Było 10W40 (taki lał sprzedawca)
Zalałem 5W30 i zobaczę co się będzie działo ;)

3 dni temu wymieniłem filtr powietrza i przeczyściłem przepływomierz. Właściwie to tylko czujnik temperatury był lekko zabrudzony z 1 strony.
Po wymianie filtra jakoś tak jakby dynamiczniej reaguje na gaz <spoko>
Fajnie by było jak by jej też trochę spalanie spadło. Będę wiedział za około miesiąc.

W następnej kolejności mam zamiar zająć się wymianą oleju w skrzyni biegów.
Potem zostanie już tylko polerka lakieru, mała poprawka tylnego zderzaka i na koniec zostanie najlepsze – inwestycja w car audio. Już czuję ten przeciąg w portfelu :]
Forumowicz
 
Od: 2 paź 2010, 23:20
Posty: 76
Skąd: Galway, Irlandia
Auto: Mazda 6, 1.8, sedan, 2004

Postprzez IraZ » 30 mar 2011, 14:52

Trec_Londyn napisał(a):Pomysl nad jakimis ludzkimi felgami ;)


Tak, szczególnie białymi <serduszka>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2010, 22:38
Posty: 910
Skąd: Chełm
Auto: CX-5 KE '16 34K
AWD AT 2.5 192KM

Postprzez martyrdom » 20 kwi 2011, 23:33

Dzisiaj wymieniłem olej w skrzyni biegów.
Wlałem 75W-90 Valvoline DuraBlend GL-5 LS. W sklepie nie miałem nic ciekawszego a ten powinien być bardzo dobry.
Różnic na razie nie widzę ale wcześniej nie było żadnych problemów :)

Wczoraj chciałem napełnić klimę ale technik zmierzył mi temperaturę na kratce nawiewu i wyszło mu 6 stopni. Powiedział, żebym oszczędził pieniądze bo klima działa bardzo dobrze i po napełnieniu nie będzie chłodniej.
Posłuchałem go i zamiast tego kupiłem sobie obiektyw <glupek2>
Forumowicz
 
Od: 2 paź 2010, 23:20
Posty: 76
Skąd: Galway, Irlandia
Auto: Mazda 6, 1.8, sedan, 2004

Postprzez martyrdom » 28 lis 2011, 21:34

W końcu udało mi się zrobić bardzo ważną dla mnie modyfikację – wymianę radia na niefabryczne :D
Obrazek
Po więcej informacji oraz fotorelację zapraszam tutaj:
http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=128039
Forumowicz
 
Od: 2 paź 2010, 23:20
Posty: 76
Skąd: Galway, Irlandia
Auto: Mazda 6, 1.8, sedan, 2004

Postprzez ObzenAelo » 30 lis 2011, 22:18

Witam... Rzeczywiście czarny kolor to miazga – zresztą mój ulubiony... Tez mam taką tylko w bordowym kolorze i z 2002 -fotki zaniedługo wyśle... Pzdr z Ashbourne – Co Meath...
Początkujący
 
Od: 15 sty 2011, 15:24
Posty: 28
Skąd: Ashbourne Co Meath - Ireland
Auto: Mazda 6 lf-de z 2002 – 2 l petrol

Postprzez martyrdom » 9 gru 2011, 20:47

Ostatnie zmiany to instalacja nowych głośników połączona z wygłuszeniem drzwi przednich.
Zainstalowałem Morele Tempo 6 – jest to 2-drożny zestaw. Całkiem nieźle grają. Na tyle dobrze, że zastanawiam się, czy jest teraz w ogóle sens instalacji suba. Basu mam już całkiem sporo <jupi>
Poniżej mała fotorelacja. Warto zwrócić uwagę na miejsce instalacji zwrotnicy. W tym miejscu pasuje idealnie bo tam tapicerka ma wybrzuszenie na łokieć :)

Tak to wygląda po zdjęciu tapicerki:
Obrazek
Odkręciłem tą płytę i wykleiłem blachę drzwi od środka matą GMS 04
Obrazek
Następnie przykręciłem panel i jego też wytłumiłem:
Obrazek
Nie obkleiłem całego tylko sprawdzałem przy włączonej muzyce gdzie płyta rezonuje i drga. Tam przyklejałem matę.
Następnie obkleiłem całość gąbką GMS 02:
Obrazek
Polecam wyciąć sobie z gąbeczki cienkie paski gąbki i obkleić nimi kabelki. Potrafią one bardzo dokuczliwie rezonować, drgać i wydawać różne nieprzyjemne i przeszkadzające dźwięki. Dobrze sobie do testów włączyć jakąś muzykę z mocnymi basami. Ja testowałem przy Dj Theo – Sexy <lol>
Początek tego utworu bardzo wyraźnie uwidaczniał niedoskonałości mojej instalacji i pomógł mi je również zlikwidować. Obwinąłem rezonujące kabelki pianką i już nic nie przeszkadza w odbiorze muzyki :)
Polecam zaadoptować oryginalny plastikowy daszek z seryjnych głośników. Ochroni nowe głośniki przed wodą spływającą po szybie i dostającą się do drzwi.
Forumowicz
 
Od: 2 paź 2010, 23:20
Posty: 76
Skąd: Galway, Irlandia
Auto: Mazda 6, 1.8, sedan, 2004

Postprzez zemoj » 19 gru 2011, 22:59

martyrdom napisał(a):W końcu udało mi się zrobić bardzo ważną dla mnie modyfikację – wymianę radia na niefabryczne :D
Obrazek
Po więcej informacji oraz fotorelację zapraszam tutaj:
http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=128039

Muszę powiedzieć, że dziwnie to jakoś wygląda. Fakt, że w seryjnym audio brakuje MP3 i wejść USB/AUX, ale te połacie gołego plastiku na konsoli kiepsko wyglądają. Nie myślałeś, żeby dać stację 2DIN? Wydaje mi się, że efekt byłby lepszy. I chyba przy wykończeniu zdecydowałbym się na oklejenie kokpitu folią dla równego efektu. Ale tak poza tym, to szacun za włożoną pracę!
Poza tym bardzo ładna szósteczka <spoko>
pozdrawiam
z kropką nad z
Klubowicz
 
Od: 4 sty 2010, 22:12
Posty: 3195 (146/240)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Jest: MX-5 NC 2.5 + M5 CR

Było: MX-3 B6-D, 626 GF FS, 6 GY L3, Lancer CX_3A, 323F BA Z5, Maxima A32 VQ30, Logo, Ave T22 2.0

Postprzez martyrdom » 20 gru 2011, 02:32

Coś mi się wydaje, że ostatecznie folia wyląduje na tym kokpicie.
Podczas wykonywania przeróbki nie miałem pojęcia o istnieniu takich folii. Uświadomili mnie dopiero inni użytkownicy forum :)

Zastanawiałem się nad 2DIN ale postanowiłem się aż tak nie rozpędzać ;)
2DIN było by bardzo blisko do przycisków od klimy oraz poważnie kolidowało by z mocowaniem wyłącznika od awaryjnych. Musiałbym go przenieść w inne miejsce a chciałem aby pozostał w standardowym.

Do odmiennego wyglądu już się przyzwyczaiłem :)
Forumowicz
 
Od: 2 paź 2010, 23:20
Posty: 76
Skąd: Galway, Irlandia
Auto: Mazda 6, 1.8, sedan, 2004

Postprzez lukias81 » 20 gru 2011, 10:48

Ładna :) Choć z tym panelem środkowym to racja – jakoś goło...
Kto Ci kierownicę przełożył na prawą stronę?? ;)
Mam fabrycznie ustawiony chaos..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2011, 21:09
Posty: 2055 (3/8)
Skąd: Lublin
Auto: T57HT
Xedos 6 CA KF

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy