Mazda6 GG LF 2.0 141KM+ ★ ATH Hinsberger ★

GL / GJ / GH / GG / GY

Postprzez xRafalx » 17 maja 2015, 11:04

Tak jak Krzysiek pisze tylko Busko! :D Bo jednak mi sie podoba moja mazda :D
Ostatnio edytowano 17 sie 2015, 14:25 przez xRafalx, łącznie edytowano 1 raz
& Marta
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Małopolski
 
Od: 25 kwi 2014, 11:37
Posty: 3599 (51/69)
Skąd: Niepołomice
Auto: Mazda6 GH '08
MazdaSpeed 3 BK '08

Postprzez xRafalx » 25 maja 2015, 16:58

Nakładeczki na swoim miejscu :)
Załączniki
DSC_3005.jpg
DSC_3004.jpg
& Marta
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Małopolski
 
Od: 25 kwi 2014, 11:37
Posty: 3599 (51/69)
Skąd: Niepołomice
Auto: Mazda6 GH '08
MazdaSpeed 3 BK '08

Postprzez Nightfall » 25 maja 2015, 17:07

Ładnie wygląda :)
Nightfallówna
Dum Spiro Spero.....
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 11 lut 2013, 22:32
Posty: 4111 (138/173)
Skąd: Gorzów Wlkp.
Auto: Mazda 6,kombi ,2006 rok, 2.0 diesel, Dpf out,chiptuning 130 KM/363 Nm,Phantom Blue

Postprzez makmarc » 25 maja 2015, 20:31

Czemu te na rygle zamka wziąłeś czarne? :(
makmarc
 

Postprzez xRafalx » 25 maja 2015, 20:41

makmarc napisał(a):Czemu te na rygle zamka wziąłeś czarne? :(


Bo są ładne :D Przepraszam tych co lubią chrom, ja go niestety nie trawię :| Stąd wybór padł na czarne, są idealne jak dla mnie <serduszka>

Panowie mam pytanko... Stoję przed trudną robotą tzn, myciem silnika :) Jak to robić? Niestety mycie pędzelkiem odpada, bo jest cały u kurzony po malowaniu auta, a chce to zrobić porządnie... Denerwuje mnie ten bałagan pod maską, więc muszę jakoś to umyć tylko jak aby auto potem odjechało? :D
& Marta
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Małopolski
 
Od: 25 kwi 2014, 11:37
Posty: 3599 (51/69)
Skąd: Niepołomice
Auto: Mazda6 GH '08
MazdaSpeed 3 BK '08

Postprzez WisniaUs » 25 maja 2015, 20:58

Na zimny silnik pryskasz K2 AKRA,czekasz do max 5 min zapalasz auto i splukujesz wszystko karcherem.Zanim silnik sie nagrzeje to sobie wszystko spokojnie splukasz i wymyjesz.Reszte potem zrobi temperatura silnika woda odparuje.Ja pojechalem sie przejechac nawet z 10 km i bylo jak z fabryki czysciutko
WisniaUs
 

Postprzez makmarc » 25 maja 2015, 20:58

Najpierw odtłuściłbym to, co zostało po lakierowaniu, dobre byłoby zrobić to ręcznie lub przelać do butelki ze sprayem, potem dobrym specyfikiem na wszystko, co brudne pod maską jest płyn Kager, gotowy rozrobiony kosztuje ok. 12zł, bądź inter cleanerem, spryskać wsio co się da, a resztę fajnie byłoby spłukać parą wodną, żeby nie karcherem, ewentualnie spróbować sprężonym powietrzem wydmuchać. Na koniec dla efektu końcowego potraktować to jakimś dressingiem matowym do plastików i powinno być ... No jak? <lol>
makmarc
 

Postprzez Weelkoo » 25 maja 2015, 21:02

xRafalx napisał(a):
makmarc napisał(a):Czemu te na rygle zamka wziąłeś czarne? :(


Bo są ładne :D Przepraszam tych co lubią chrom, ja go niestety nie trawię :| Stąd wybór padł na czarne, są idealne jak dla mnie <serduszka>

Panowie mam pytanko... Stoję przed trudną robotą tzn, myciem silnika :) Jak to robić? Niestety mycie pędzelkiem odpada, bo jest cały u kurzony po malowaniu auta, a chce to zrobić porządnie... Denerwuje mnie ten bałagan pod maską, więc muszę jakoś to umyć tylko jak aby auto potem odjechało? :D


pędzelkiem ;) APC słabo rozcieńczone (1:1 albo 1:2), psikasz, czekasz, pędzelkujesz. W drugiej butelce czysta woda, po pędzelkowaniu czekasz chwilę znowu po czym opryskujesz wodą, wycierasz do sucha MF lub ręcznikami papierowymi. Tam gdzie nie puściło ponawiasz czynność (a puści wszystko zapewne za pierwszym razem albo większość, zależy od APC ale u mnie więcej roboty było tylko z dodatkową warstwą konserwacji). Bez obaw o instalację itp.

Ja tak czyściłem taki silnik – bez problemów :P

DSC06236.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2011, 21:48
Posty: 1148 (0/16)
Skąd: Bieruń
Auto: Lexus IS 200t

Postprzez Celin » 25 maja 2015, 21:03

Zabezpiecz złącza elektryczne. Ja to zrobiłem folią aluminiową bo się dobrze modeluje. Potem spryskać cały silnik APC rozmieszczone z wodą. Pędzelkiem z grubsza przejechać zakamarki. Wszystko opłukać wodą z węża, może być z pistoletu. Wytrzeć i odczekać do następnego dnia bez odpalania silnika. Przed snem się pomodlić :) aby rano odpalił
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 maja 2012, 12:48
Posty: 568
Skąd: Legionowo
Auto: Mazda 5 2.0 SPORT benzyna, 2010, CW LF

Postprzez xRafalx » 25 maja 2015, 21:42

WisniaUs napisał(a):Na zimny silnik pryskasz K2 AKRA,czekasz do max 5 min zapalasz auto i splukujesz wszystko karcherem.Zanim silnik sie nagrzeje to sobie wszystko spokojnie splukasz i wymyjesz.Reszte potem zrobi temperatura silnika woda odparuje.Ja pojechalem sie przejechac nawet z 10 km i bylo jak z fabryki czysciutko


Też tak właśnie myślałem aby zrobić, ale mam stracha jak cholera ;P

Dopisano 25 maja 2015, 20:43:

makmarc napisał(a):Najpierw odtłuściłbym to, co zostało po lakierowaniu, dobre byłoby zrobić to ręcznie lub przelać do butelki ze sprayem, potem dobrym specyfikiem na wszystko, co brudne pod maską jest płyn Kager, gotowy rozrobiony kosztuje ok. 12zł, bądź inter cleanerem, spryskać wsio co się da, a resztę fajnie byłoby spłukać parą wodną, żeby nie karcherem, ewentualnie spróbować sprężonym powietrzem wydmuchać. Na koniec dla efektu końcowego potraktować to jakimś dressingiem matowym do plastików i powinno być ... No jak? <lol>


Wiesz nie ma tam nic tłustego tylko ten pył jest któremu sprężone powietrze nic nie robi, dlatego chce zastosować wodę pod ciśnieniem :) Musze zrobić to wodą bo parownicy nie posiadam :D A potem będzie MIODNIE :D
& Marta
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Małopolski
 
Od: 25 kwi 2014, 11:37
Posty: 3599 (51/69)
Skąd: Niepołomice
Auto: Mazda6 GH '08
MazdaSpeed 3 BK '08

Postprzez makmarc » 25 maja 2015, 21:43

Jak już chcesz robić tak jak Krzysiek, to nie lej z bliskiej odległości, ja bym tam tak nie ryzykował.
makmarc
 

Postprzez xRafalx » 25 maja 2015, 21:45

Weelkoo napisał(a):
xRafalx napisał(a):
makmarc napisał(a):Czemu te na rygle zamka wziąłeś czarne? :(


Bo są ładne :D Przepraszam tych co lubią chrom, ja go niestety nie trawię :| Stąd wybór padł na czarne, są idealne jak dla mnie <serduszka>

Panowie mam pytanko... Stoję przed trudną robotą tzn, myciem silnika :) Jak to robić? Niestety mycie pędzelkiem odpada, bo jest cały u kurzony po malowaniu auta, a chce to zrobić porządnie... Denerwuje mnie ten bałagan pod maską, więc muszę jakoś to umyć tylko jak aby auto potem odjechało? :D


pędzelkiem ;) APC słabo rozcieńczone (1:1 albo 1:2), psikasz, czekasz, pędzelkujesz. W drugiej butelce czysta woda, po pędzelkowaniu czekasz chwilę znowu po czym opryskujesz wodą, wycierasz do sucha MF lub ręcznikami papierowymi. Tam gdzie nie puściło ponawiasz czynność (a puści wszystko zapewne za pierwszym razem albo większość, zależy od APC ale u mnie więcej roboty było tylko z dodatkową warstwą konserwacji). Bez obaw o instalację itp.

Ja tak czyściłem taki silnik – bez problemów :P

DSC06236.jpg


Kurde tylko chciałbym to zrobić jakoś w miarę szybko, a nie bawić się pędzelkiem 2 dni :D A po 2 chciałbym wywalić ten był do zera a tu jednak gdzieś na dole na belkach zostanie :|

Dopisano 25 maja 2015, 20:47:

Celin napisał(a):Zabezpiecz złącza elektryczne. Ja to zrobiłem folią aluminiową bo się dobrze modeluje. Potem spryskać cały silnik APC rozmieszczone z wodą. Pędzelkiem z grubsza przejechać zakamarki. Wszystko opłukać wodą z węża, może być z pistoletu. Wytrzeć i odczekać do następnego dnia bez odpalania silnika. Przed snem się pomodlić :) aby rano odpalił

Wiesz co nie mam diesla, więc chyba czym szybciej odpalę tym lepiej :D
& Marta
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Małopolski
 
Od: 25 kwi 2014, 11:37
Posty: 3599 (51/69)
Skąd: Niepołomice
Auto: Mazda6 GH '08
MazdaSpeed 3 BK '08

Postprzez Weelkoo » 25 maja 2015, 22:33

xRafalx napisał(a):Kurde tylko chciałbym to zrobić jakoś w miarę szybko, a nie bawić się pędzelkiem 2 dni A po 2 chciałbym wywalić ten był do zera a tu jednak gdzieś na dole na belkach zostanie


13:47:
DSC07650.jpg


14:44 – a więc po ~1h roboty ;)
DSC07655.jpg


<faja>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2011, 21:48
Posty: 1148 (0/16)
Skąd: Bieruń
Auto: Lexus IS 200t

Postprzez WisniaUs » 25 maja 2015, 22:56

Jak robilem po swojemu tak jak pisalem wyzej i to ze 4x w mazdzie i pare razy skoda fabia.Zero problemów a szybko i czysciutko.JAk tam stryjenka uważa tak zrobi.NIe ma co sie strachac cza dzialac.Pozdrawiam
WisniaUs
 

Postprzez xRafalx » 5 cze 2015, 20:38

Hejo,
No to jutro działamy :D
DSC_3012.jpg

Chciałem kupić mniejszy, ale mały był za mały więc wziąłem duży, a za 23zl 600ml czarnego matu myślę, że się opylało :D

Tymczasem u nas jakiegoś szału nie ma z nowościami, ale w międzyczasie wpadły nowe-używane :D , ale w bardzo dobrym stanie wszystkie 4 listwy zgarniające szyb, stary komplecik jest do sprzedania za przysłowiową flachę bo już jest trochę sfatygowany :)

Jutro wymiana podszybia na nowe-używane :D, ale w bardzo dobrym stanie, bo moje zostało niestety pomalowane razem z autem przez poprzednich papraków :| :D A także malowanie ramion wycieraczek.

A poniedziałek jest dniem kiedy rozstaję z się z autkiem, bo jedzie do SPA na porządne mycie i nałożenie powłoki kwarcowej – jak to mówi jeden z głównych reprezentantów ruchu "Miodnych" będzie miodnie <serduszka> hahaha <glupek2>

P.S.
W najbliższym czasie chyba moje dymione kierunkowskazy będą do sprzedania ktoś chętny? :P :P
& Marta
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Małopolski
 
Od: 25 kwi 2014, 11:37
Posty: 3599 (51/69)
Skąd: Niepołomice
Auto: Mazda6 GH '08
MazdaSpeed 3 BK '08

Postprzez Yoki » 5 cze 2015, 21:06

xRafalx napisał(a):W najbliższym czasie chyba moje dymione kierunkowskazy będą do sprzedania ktoś chętny?

Właśnie 3 dni temu zapłaciłem i czekam na przesyłkę
https://www.facebook.com/BippuPoland
https://www.facebook.com/LS4HVIP/
Wsparcie przy wyszukaniu oraz pomoc przy sprowadzeniu części z Japonii
Tomek grupa rozwoju forum
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2008, 15:18
Posty: 1813 (55/50)
Skąd: Olsztyn/Szczytno/obecnie Łódź
Auto: Lexus LS400 4.0 V8 1998

Mazda6 GG LF`06 2.0 156,5KM@6676RPM 196,3Nm@4218RPM Noblessgrau

była Mazda Xedos 9 TA KL 2001 AT
była Mazda 323f 2.0 V6 BA
była Mazda 323f 1.6 BG

Postprzez xRafalx » 5 cze 2015, 21:26

Yoki napisał(a):
xRafalx napisał(a):W najbliższym czasie chyba moje dymione kierunkowskazy będą do sprzedania ktoś chętny?

Właśnie 3 dni temu zapłaciłem i czekam na przesyłkę


Pewnie kupimy takie same kierunkowskazy LED, doszedłem do wniosku, że moje nie pasuję mi do tylnych lamp i muszę zmienić. Jeśli znajdę kupca na moje to wtedy zamieniam od razu, bo na razie się waham :D
& Marta
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Małopolski
 
Od: 25 kwi 2014, 11:37
Posty: 3599 (51/69)
Skąd: Niepołomice
Auto: Mazda6 GH '08
MazdaSpeed 3 BK '08

Postprzez Yoki » 5 cze 2015, 21:34

No właśnie o to chodzi, że też wziąłem dymione aby do lamp mi pasowały
Obrazek
https://www.facebook.com/BippuPoland
https://www.facebook.com/LS4HVIP/
Wsparcie przy wyszukaniu oraz pomoc przy sprowadzeniu części z Japonii
Tomek grupa rozwoju forum
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2008, 15:18
Posty: 1813 (55/50)
Skąd: Olsztyn/Szczytno/obecnie Łódź
Auto: Lexus LS400 4.0 V8 1998

Mazda6 GG LF`06 2.0 156,5KM@6676RPM 196,3Nm@4218RPM Noblessgrau

była Mazda Xedos 9 TA KL 2001 AT
była Mazda 323f 2.0 V6 BA
była Mazda 323f 1.6 BG

Postprzez xRafalx » 5 cze 2015, 21:41

Takie ja chce kupić: http://allegro.pl/kierunkowskazy-led-cz ... 02253.html

A jeśli masz oryginalne lampy tylne a nie ledowe to najlepszy wybór taki jak kupił Yoki, ja mam podobne tylko malowane przez siebie, wyglądają jak z fabryki :) I co najważniejsze są oryginalne Mazdy :) Lecz teraz mi one już nie pasują i chce zmienić :)
& Marta
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Małopolski
 
Od: 25 kwi 2014, 11:37
Posty: 3599 (51/69)
Skąd: Niepołomice
Auto: Mazda6 GH '08
MazdaSpeed 3 BK '08

Postprzez WisniaUs » 6 cze 2015, 12:46

xRafalx napisał(a):Ale Ci się żart wyostrzył :D a z dziurą ciekawe co zrobie :D


Wepchniesz te ludowe, sam zaczynam żałować tego ze ich nie mogę mieć
WisniaUs
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy