Mazda6 GG RF '02 150 PS Grace Green Mica :) 18" The End :(

GL / GJ / GH / GG / GY

Postprzez bula6595 » 5 gru 2013, 09:50

co do wypalania płyt trzeba się dowiedzieć a raczej przeskanować oryginalną płytę w poszukiwaniu zabezpieczeń. jeżeli takowe są trzeba zrobić obraz płyty za pomocą clone CD/DVD z odpowiednimi parametrami tak aby sczytał wszystko mimo zabezpieczenia. wypalanie z minimalna prędkością nie pomoże jeśli jest uszkodzony obraz..

Dodatkowo proponuje odkopać starą nagrywarkę nie te nowe tylko naprawdę starą i na niej wypalić wiąże się to z tym iż w nowych nagrywarkach stosowany jest inny model lasera z inną szerokością wiązki.

Dodatkowo nie wiem czy format nagrania nie jest czasem inny niż standardowy w komputerach DAO Jeśli płyta została nagrana w złym formacie nic z tego. biorąc pod uwagę iż jest to zestaw producenta a nie składak jest to bardzo prawdopodobne.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pe­wien co do tej pierwszej."
Albert Einstein
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sty 2013, 19:09
Posty: 360 (0/1)
Skąd: Kraczkowa k/Rzeszów
Auto: Mazda 6 GY 1.8 l 120 KM L8-DE Czarny metalik
STAG 300-premium
Wiejski tuning :)

Postprzez rafałmazda » 9 gru 2013, 21:02

dziś trochę poszukałem w internetach i znalazłem 2 źródła, z których można spróbować zassać mapy i powalczyć z nawigacją:
1.http://chomikuj.pl/dziakoni/vdo+dayton+pc5400
2.http://chomikuj.pl/admin1/navigacje/C-IQ+VDO+DAYTON
nie sprawdzałem tych plików, bo dopiero dziś je znalazłem i nie miałem czasu :(
bula6595 napisał(a):co do wypalania płyt trzeba się dowiedzieć a raczej przeskanować oryginalną płytę w poszukiwaniu zabezpieczeń. jeżeli takowe są trzeba zrobić obraz płyty za pomocą clone CD/DVD z odpowiednimi parametrami tak aby sczytał wszystko mimo zabezpieczenia. wypalanie z minimalna prędkością nie pomoże jeśli jest uszkodzony obraz..

może i masz rację, jednak ja w nic takiego się nie bawiłem, a działa. Jak znajdę troszkę wolnego czasu (bliżej świąt), zrobię jakiś krótki filmik jak to u mnie lata <oczko> dla bardziej zdesperowanych (chociaż po spojrzeniu na cenę raczej wątpię, żeby tacy się znaleźli) http://www.kolumbus24.com/Navigation_/_ ... 2940_0.htm
Piszcie, co uda Wam się zdziałać i może wspólnymi siłami wygramy z upartymi nawigacjami :D głównym problemem jest to szyfrowanie C-IQ, bo mapek navteq'a "non C-IQ" jest pełno, ale nic na to nie poradzimy <oczy> chyba, że ktoś znajdzie sposób na obejście tych zabezpieczeń :> powodzenia w walce z "nieużytecznymi mebelkami" :)
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 19:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez rafałmazda » 13 gru 2013, 18:48

Mazda dziś odwiedziła warsztat, ponieważ przednie hamulce nie do końca puszczały. Zostały zrobione zestawy naprawcze + dokładne czyszczenie wszystkiego, co odpowiada za hamowanie <glupek2> Do tego nowy pasek alternatora, bo poprzedni popiskiwał i był lekko popękany <oczko> napraw nie wytrzymała jedna ze szpilek prawego przedniego koła, która pękła. Szpilka jest nowa, nakrętka też, ale chwilowo była tylko do felg stalowych (która oczywiście będzie zmieniona :) ) Brak oporu hamulców jest wyczuwalny, a co do paska – okaże się jutro rano, czy to on był sprawcą pisków <oczko>
Dodatkowo zapytałem, czy zmieniać lepkość oleju silnikowego na jakąś inną. Mechanicy odradzili mi ten pomysł, więc wiosną znów 5w30 :D
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 19:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez rafałmazda » 21 gru 2013, 23:52

I kolejna wizyta Magdaleny w warsztacie dziś się odbyła :) tym razem w ramach świątecznego prezentu odstawiłem ją na duży przegląd wszystkich podzespołów :D Mechanicy ustawili zbieżność, wymienili jedną ze świec i jeden wahacz, ponieważ miał lekkie luzy :P powiedzieli mi, że do reszty nie mieli jak się przyczepić <jupi> Stan igła i dobrze, że Niemiec nie widzi, bo by płakał po raz drugi <lol> A teraz coś bardziej w świąteczny klimat :>
P1060339.JPG

P1060351.JPG

Przy okazji odświeżenia wątku życzę kolegom wesołych, spokojnych, bezawaryjnych i bezkolizyjnych świąt oraz szczęśliwego nowego, a wraz z nim kolejnych modyfikacji naszych M <oczko>
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 19:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez rafałmazda » 17 sty 2014, 19:15

Witam w Nowym Roku papa
Mazda jak na razie nie odmawia współpracy i wszystko działa jak trzeba <jupi> Odświeżam wątek ze względu na pracę webasto. Martwi mnie, że nieraz potrafi naprawdę ładnie zadymić – wręcz kłęby siwego dymu (czekam, aż ktoś na skrzyżowaniu z gaśnicą podbiegnie i zacznie gasić :P ) i wtedy strasznie śmierdzi . To, że webasto potrafi pohałasować, przydymić i śmierdzieć to wiem, ale czy aż tak? Wcześniej nie zauważyłem podobnych objawów, a Mazdę mam już prawie 2 lata. Niedaleko mam pana, który zajmuje się webasto i myślę czy nie pojechać i zapytać, ale wolę najpierw tutaj zasięgnąć porady, żeby pan mechanik mnie nie wyśmiał <lol> Mam być spokojny czy jednak trzeba coś zrobić?
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 19:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez Celin » 18 sty 2014, 11:37

Raczej norma jeśli nigdy nie było czyszczone z sadzy. Możesz podskoczyć do "pana" niech Ci to wyjmie i oczyści. Powinno być znacznie lepiej :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 maja 2012, 12:48
Posty: 568
Skąd: Legionowo
Auto: Mazda 5 2.0 SPORT benzyna, 2010, CW LF

Postprzez rafałmazda » 18 sty 2014, 13:29

Normalnie pracuje ok, tylko nieraz tak zadymi. Może to też kwestia paliwa? Następnym razem zatankuję jakąś vervę i spróbuję jeszcze dolać dodatku do paliwa diesel skydd. Jeśli nic się nie zmieni i nadal będzie kopcić, pofatyguję się na czyszczenie, a jeśli to pomoże, czyszczenie odłożę do wiosny :D
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 19:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez rafałmazda » 24 sty 2014, 20:04

po dolaniu skydd'a nie zauważyłem żeby z webasto tak mocno się kopciło, ale to może tylko przypadek :D dziś zatankowałem 45l vervy i wlałem 2 nakrętki skydd'a. Zobaczymy co będzie się działo <oczko> poza tym po długotrwałym postoju przy odpaleniu wskazówki zegarów wędrują do końca i wracają. W trakcie pracy silnika multimetr wskazał 14.57 na akumulatorze, a na zimnym silniku po postoju jeszcze nie sprawdzałem. Myślę, że akumulator jest dobry, ale może przydałby się jednak prostownik :P liczę na odpowiedź posiadaczy MZR-CD jak u nich :> z nowości dziś rozszerzyłem wyposażenie o zestaw CB <faja> radio M Tech Legend III + antena Sirio :D jakichkolwiek zakłóceń spowodowanych pracą diesla brak <jupi> radio wsadziłem między fotel pasażera, a tunel środkowy. Zdjęcie poglądowe:
DSC_0010.jpg

i niech Wasze M trzymają się ciepło <oczko>
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 19:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez Celin » 25 sty 2014, 00:13

Mi na słabym aku wskazówki wędrowały na koniec, po ładowaniu mijało. Ale wymieniłem na Bosch S4 i po krzyku :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 maja 2012, 12:48
Posty: 568
Skąd: Legionowo
Auto: Mazda 5 2.0 SPORT benzyna, 2010, CW LF

Postprzez rafałmazda » 25 sty 2014, 00:23

jutro na zimnym silniku niepalonym przez kilkanaście godzin zrobię pomiary akumulatora i będę wiedział więcej :D jeśli będzie mniej niż powinno, trzeba będzie wreszcie kupić prostownik i go użyć :P obecny akumulator też mam Bosh'a, tylko że on już chyba kilka lat ma. Dzięki za odzew :*
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 19:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez rafałmazda » 26 sty 2014, 17:34

panowie, zwracam się do Was z prośbą. Wczoraj Mazda odmówiła współpracy i nie odpaliła – akumulator padł. Teoretycznie po kilkunastu godzinach z prostownikiem odpaliła <jupi> ale akumulator ma już chyba swoje lata, bo z takim Mazdę kupiłem i chyba nadszedł czas na wymianę. Możecie mi coś polecić? Rozumiem, że Celin jesteś zadowolony z S4? Też się nad nim zastanawiam i oni w konfiguracji chcą ten 95ah. Patrzyłem jeszcze na akumulator Centra futura i konfiguracja pokazała 100ah. Instrukcja obsługi mówi o trochę mniejszych akumulatorach i stąd moje obawy o alternator. Mam nadzieję, że rozwiejecie moje wątpliwości i doradzicie coś odpowiedniego :D za wszystkie sugestie z góry dziękuję <oczko>
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 19:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez matthies » 26 sty 2014, 18:10

bosch, centra, który weźmiesz to będziesz zadowolony ;)
Obrazek
Moderator GJ
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 10 cze 2012, 18:04
Posty: 6358 (61/116)
Skąd: Toruń
Auto: M6 GY-L3 2,3l 122kW '04

Postprzez zemoj » 26 sty 2014, 22:24

Ja mam Centra Futura 2 lata i żadnych problemów. Dobre opinie zbiera też Varta.
z kropką nad z
Klubowicz
 
Od: 4 sty 2010, 22:12
Posty: 3197 (146/242)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Jest: MX-5 NC 2.5 + M5 CR

Było: MX-3 B6-D, 626 GF FS, 6 GY L3, Lancer CX_3A, 323F BA Z5, Maxima A32 VQ30, Logo, Ave T22 2.0

Postprzez Celin » 27 sty 2014, 01:12

rafal jestem zadowolony, ale fakt, czytałem wiele opinii i centra i varta też są ok.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 maja 2012, 12:48
Posty: 568
Skąd: Legionowo
Auto: Mazda 5 2.0 SPORT benzyna, 2010, CW LF

Postprzez rafałmazda » 27 sty 2014, 20:53

dzięki panowie za porady <uklon> na razie dokończę ten stary akumulator, bo chwilowo jeszcze działa, a i czasu mało na zajęcie się tym :P jednak pewnie w przyszłym miesiącu czeka mnie wymiana. Jeśli ktoś jeszcze ma jakieś cenne rady dotyczące firm jak i samych danych technicznych akumulatorów, niech się dzieli <oczko> wszystkie porady mile widziane <spoko>
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 19:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez rafałmazda » 2 lut 2014, 23:31

po ładowaniu akumulator działał jakieś 5 dni i wskazówki znów zrobiły obrót. Tak więc na pokładzie zawitał nowy :D zastanawiałem się nad Boschem i Centrą, więc wybrałem Vartę <glupek2> jak na razie nie mogę się za dużo wypowiedzieć na temat akumulatora, bo jest od wczoraj, ale dziś po nocy Mazda pięknie zapaliła <jupi> Zdjęcie obowiązkowo musi być :P
DSC_0008.jpg

Poza tym webasto jest chyba jednak do czyszczenia, bo dziś znów zakopciło :( Muszę się tym zająć. O wszelkich postępach w tej kwestii będę informował na bieżąco <oczko> Dodatkowo jakiś pajac otarł się o mnie w piątek, bo po powrocie ze sklepu na parking zauważyłem pękniętą ramkę tablicy rejestracyjnej, a sama tablica leżała na śniegu. Na szczęście oprócz pękniętej ramki i lekko porysowanej tablicy nic innego nie zostało uszkodzone. Jak to bywa w takich przypadkach, sprawca wyparował. I znów muszę kupować klubowe ramki <oczy>
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 19:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez leitowdz » 3 lut 2014, 11:00

Akumulator <spoko> poza tym mam pytanie, w jaki sposób Ci kopci webasto? Jakoś mocno nadmiernie, że aż kłęby dymu lecą spod auta :D czy po prostu śmierdzi? Pytam bo u mnie czuć smród chwilę po tym jak silnik osiąga te 90*C, wtedy jak przypuszczam webasto kończy swoją pracę i jak to się zbiegnie razem z postojem na światłach to nie jest już tak pięknie ;P Nadmiernego kopcenia u siebie nie zauważyłem, jedynie przy dużych mrozach lekki dymek wylatywał spod samochodu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lis 2011, 00:49
Posty: 422 (6/0)
Auto: Mazda 6, chipowany diesel :)

Postprzez rafałmazda » 3 lut 2014, 16:15

zazwyczaj wszystko jest ok i nawet bardzo nie śmierdzi, ale zdarza się że dym wydostający się spod silnika wygląda jakby samochód się palił. Nieraz po wjechaniu do garażu i po zgaszeniu silnika webasto tak zakopci, że nic oprócz siwego dymu w garażu nie widzę :P nie jest to jakieś częste zjawisko, ale niestety się zdarza. Teraz mam napięty harmonogram, ale za jakieś 2 tygodnie postaram się zrobić z tym porządek <oczko>
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 19:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez rafałmazda » 7 lut 2014, 16:08

Vartę polecam, bo na niej Mazda kręci jak szalona i nawet nie pomyśli o tym, żeby nie odpalić :D a webasto znów daje o sobie znać w postaci chmury siwego dymu spod silnika :( dziś rozmawiałem z panem zajmującym się webasto i powiedział żeby mu przywieźć wyjęte i wtedy on je dokładnie sprawdzi, bo pewnie trzeba wyczyścić i możliwe, że palnik będzie do wymiany, ale to po oględzinach się okaże. Byłem nawet w moim zaufanym warsztacie i pytałem o to, czy mechanicy podejmą się wyjęcia webasto, a po czyszczeniu ponownego montażu i powiedzieli, że da się zrobić :) tak więc w przyszłym miesiącu pewnie się za to wezmę i nikomu z Was nie życzę takiej zabawy, bo niestety ale sporo kosztuje <oczy>
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 19:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez mmarcis4 » 7 lut 2014, 18:15

rafalmazda6 napisał(a): niestety ale sporo kosztuje

Ano jak by było słabe wyposazenie np:bez webasto to lipa przydało by się lepsze,a zaś jak jest fajna wersja wyposazenia (z webasto itp) to niestety wliczone są w to ewentualne naprawy które czasem sporo kosztują.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lut 2013, 16:12
Posty: 624 (0/1)
Auto: Mazda 6 fl 2006rok 2.0 Benzyna
Czarna śliwka :)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy