Stosowanie czesci zamiennych firmy Hart

Postprzez MAZDO- MANIA » 10 mar 2009, 20:34

witam!!!
czy ktos stosowal czesci tej firmy np jak:tarcze,klocki,szczeki,sprzegla
Ostatnio edytowano 11 mar 2009, 01:01 przez MAZDO- MANIA, łącznie edytowano 1 raz
NAPRAWA AUT a niebawem sklep z czesciami nowymi i używanymi:)
SPRZEDAM KLAMOTY DO 323F BG i BA 1.5 2.0 V6 KOM:509589948
LUB ZAPRASZAM TU: http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=3631115
POTRZEBUJESZ DEKARZA DZWON!!!!GIECIE BLACH
NA ZAMOWIENIE
CZYSZCZENIE DACHOW www.czystydach.pl w razie telefonu prosze mowic ze z MS
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2006, 14:21
Posty: 198
Skąd: POZNAŃ
Auto: LAGUNA 2,T3

Postprzez liberum » 11 mar 2009, 19:12

Moje osobiste doświadczenia nie są najlepsze, kiedyś miałem założone tarcze tej firmy w Oplu Corsie B. Oczywiście skusiła mnie cena, pech chciał a raczej szczęście że po kilku miesiącach musiałem wymienić łożysko w kole. Ściągając tarcze zauważyłem "ryski" jak się później okazało były to pęknięcia, całe szczęści że łożysko mi siadło, bo strach pomyśleć co by było jakby rozleciała się podczas hamowania.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 sty 2009, 11:22
Posty: 105
Skąd: Gdańsk/Kowale/Piła
Auto: Mazda 929 Coupe HB 2,0 GLX, 84'
Mazda 626 GE FP, 95' + Koltec

Postprzez JanuszM » 13 mar 2009, 14:16

MAZDO- MANIA Stosowałem kiedyś osłony przegubów tej firmy – wytrzymały 2 lub 3 miesiące i popękały (miały dziury jak stare osłony). Omijam tę firmę szerokim łukiem.
Obrazek
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 wrz 2008, 07:24
Posty: 188
Skąd: Lublin
Auto: Mazda 323f BJ '02 ZM

Postprzez Brat Italiano » 13 mar 2009, 20:00

Napiszę coś na przykładzie ,,,

Kupuje końcówkę Harta za 30 zł ,,śmigam 2 lata kupuje znowu śmigam dwa lata sprzedaje auto ,,straciłem 60 zł ....

Kupuje końcówke Lemfordera trace 120 zł śmigam 4 lata sprzedaje auto stracilem 120 zl,,,

To jedno a drugie to to że nieraz spotkałem się z tym że sypały się części z najwyższej półki cenowej :P Więc nie zawsze jest sens pokować sę w najdroższe częsci

Żadne testy wytrzymałościowe części nie uwzględniają jakości polskich dróg :D :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 gru 2007, 21:13
Posty: 68
Skąd: PÓŁNOCNA ITALIA
Auto: Calibra..2.0
Windstar 3.8

Postprzez ROBIN HOOD » 14 mar 2009, 03:15

MAZDO- MANIA napisał(a):witam!!!
czy ktos stosowal czesci tej firmy np jak:tarcze,klocki,szczeki,sprzegla


odpuść sobie czysta hińszczyzna i jeżeli ci ktoś mówi że jest inaczej wal go w twarz

JanuszM napisał(a):MAZDO- MANIA Stosowałem kiedyś osłony przegubów tej firmy – wytrzymały 2 lub 3 miesiące i popękały (miały dziury jak stare osłony). Omijam tę firmę szerokim łukiem.


te osłony leżą na półce i już są popękane
Robin Hood
Forumowicz
 
Od: 21 sty 2009, 04:35
Posty: 29
Skąd: lasy Sherwood
Auto: mazda 6 GG 3.0

Postprzez Yooziu » 14 mar 2009, 12:25

wnioskujac po wypowiedziach kolegi ROBIN HOOD w czesci zaopatrujesz sie tylko w serwisie skoro tak gardzisz chinszczyzna, wez po uwage ze te super marki i orgyinaly tez sa robione w korei czy chinach, wiec to ze cos jest z chin czy innego tajwanu jeszcze takich czesci nie dyskwalifikuje.

a co do samego harta – z jakoscia jak z jc, jedne rzeczy sluza dlugo inne sypia sie krotko po zamontowaniu, kwestia wlasnych kalkulacji na czym mozna zaoszczedzic a na czym nie warto – biorac pod uwage rowniez koszt wymiany danej czesci. w poprzedniej pracy sprzedawalismy sporo tego od filtrow przez klocki, tarcze do elementow zawieszenia i nie przypominam sobie zeby przez jakis rok czasu jak tam bylem byla jakas reklamacja na harta
Obrazek
ZAPRASZAM DO SKLEPU ONLINE:

www.m-parts.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2003, 23:21
Posty: 227
Skąd: Luboń/k Poznania
Auto: Było BG B3, była BA Z5, jest NA B6 :)

Postprzez Brat Italiano » 14 mar 2009, 18:43

ROBIN HOOD napisał(a):odpuść sobie czysta hińszczyzna i jeżeli ci ktoś mówi że jest inaczej wal go w twarz

Już kiedyś to pisałem ale się powtórzę ...
Jeśli sie na czymś nie znamy nie powinniśmy zabierać głosu i wprowadzać innych w błąd :|

Yooziu napisał(a):a co do samego harta – z jakoscia jak z jc, jedne rzeczy sluza dlugo inne sypia sie krotko po zamontowaniu,


Podoba mi się wypowiedz i widać od razu konkretne podejście do tematu ....

A od siebie dodam że
dwa lata temu wymieniłem łączniki stabilizatorów [obie strony] założyłem HARTA i jeden wytrzymał rok bo w zeszłym roku go znowu wymieniłem też na HARTA a druga strona śmiga do dziś i jest nadal cichutko :]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 gru 2007, 21:13
Posty: 68
Skąd: PÓŁNOCNA ITALIA
Auto: Calibra..2.0
Windstar 3.8

Postprzez MAZDO- MANIA » 16 mar 2009, 11:43

DZIEKUJE LUDZISKA ZA WYPOWIEDZ!!!

Yooziu napisał(a):a co do samego harta – z jakoscia jak z jc, jedne rzeczy sluza dlugo inne sypia sie krotko po zamontowaniu, kwestia wlasnych kalkulacji na czym mozna zaoszczedzic a na czym nie warto – biorac pod uwage rowniez koszt wymiany danej czesci.


tu jest swieta racjia,jezeli chodzi np:sprzeglo to wymiany tanie nie sa,chociaz sam sobie wymieniam :) ale dla tych,ktorzy to robia w warsztatach to moz byc problem.

ogolnie staram sie trzymac zasady "taniej wychodzi zawsze drozej":) znam to na wielu swoich przykladach.

prawda jest tez taka ze mozna kupic oryginal za duzo kasy a bedzie mial wade ukryta i sie szybko dana czesc rozwali to tez czlowiek ma uraz potem do takich rzeczy,a kupi tansza i bedzie zadowolony.To tak jak z samochodem zalezy co sie trafi mialem opla,kory sie sypal to mialem do nich wstret.Kupilem Mazde,ktora smigla az milo i zaluje ze sprzedalem,kumpel kupil mazde co sie sypie i powiedzial nigdy wiecej.

no nic co do ukladu hamulcowego na przod i tyl kupilem caly zestaw firmy TRW czyli LUKAS,sprzeglo NIPPARTS sworznie wachacza YAMATO
zobaczymy jak sie sprawia,dzwonilem do wielu sprzedawcow i kazdy polecal:trw jesli chodzi o jakosc do ceny.

DZIEKUJE WSZYSTKIM ZA WYPOWIEDZI W MOIM POSCIE JEZELI BY KTOS JESZCZE MIAL JAKIES UWAGI TO ZAPRASZAM DO WYPOWIEDZI.POZDRAWIAM
NAPRAWA AUT a niebawem sklep z czesciami nowymi i używanymi:)
SPRZEDAM KLAMOTY DO 323F BG i BA 1.5 2.0 V6 KOM:509589948
LUB ZAPRASZAM TU: http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=3631115
POTRZEBUJESZ DEKARZA DZWON!!!!GIECIE BLACH
NA ZAMOWIENIE
CZYSZCZENIE DACHOW www.czystydach.pl w razie telefonu prosze mowic ze z MS
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2006, 14:21
Posty: 198
Skąd: POZNAŃ
Auto: LAGUNA 2,T3

Postprzez Cerber » 4 lis 2012, 15:12

Brat Italiano napisał(a):
ROBIN HOOD napisał(a):dwa lata temu wymieniłem łączniki stabilizatorów [obie strony] założyłem HARTA i jeden wytrzymał rok bo w zeszłym roku go znowu wymieniłem też na HARTA a druga strona śmiga do dziś i jest nadal cichutko :]


Hmm pewnie szybciej poleciała prawa strona... to standard na naszych drogach. Prawa strona jezdni jest zazwyczaj bardziej zniszczona, jest więcej wystających czy zapadnietych studzienek itd... Także gdybyś założył nawet najlepsze markowe części to i tak prawa strona (statystycznie) wytłucze się szybciej. To się tyczy także amortyzatorów i np łożysk...
"To nie prędkość zabija, lecz gwałtowna jej utrata" – to takie motocyklove ;)

Kredyty dla firm! Finansowanie bieżącej działalności, inwestycje, leasingi – zapraszam :) Szeroka oferta! :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2012, 22:13
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda MPV 2.0 diesel 2002r

Postprzez Venom » 8 lut 2017, 10:39

Firma Hart mi osobiście kojarzy się z filtrem powietrza i kabinowym, które miałem w poprzednim samochodzie. Po krótkim czasie filtry zrobiły się mega sztywne, bardzo brudne a przede wszystkim wewnątrz auta zaczęło śmierdzieć jakimś dziwnym nieprzyjemnym zapachem. Sytuacja przestała mieć miejsce po wymianie filtra kabinowego. To był bardzo krótki okres czasu może 3 – 4 miesiące. Moim zdaniem nie jest opłacalne kupować części z tej firmy jednak piszę to tylko i wyłącznie w oparciu o doświadczenie z ich "mega fajnymi" filtrami. :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 5 lut 2017, 10:53
Posty: 4
Skąd: Przemyśl
Auto: Mazda 3 BL, 1.6 105 KM, 2010.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki